X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację test owulacyjny - jednorazowo, czy wiarygodne?
Odpowiedz

test owulacyjny - jednorazowo, czy wiarygodne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jednorazowo zrobiony test na owulację, jest wiarygodny? Zrobiłam test po śluzie płodnym, ale ovu nie wyznaczyło jeszcze owulacji, więc sobie pomyślałam że sobię sprawdzę, jak sprawy się mają. Test wyszedł mi pozytywny(mocna krecha). Teraz główkuję, była ovu czy jest czy będzie? Mam zero doświadczenia w tych testach, stąd moje pytanie. Mogę mu wierzyć?

  • Lili87 Autorytet
    Postów: 616 193

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy nigdy nie dadzą nam 100% pewności, ponieważ przewidują wystąpienie owulacji, ale jej nie potwierdzają. Testy mają nam pomóc i prawdopodobnie jeśli wyszedł Ci test pozytywny to do 2 dni powinnaś mieć owulację, tym bardziej, że masz śluz płodny. Myślę, że teraz warto się starać o maleństwo, bo są duże szanse :) Powodzenia!!!

    25cs -12.10.16 8t4dc >tęsknię< co dzień bardziej



  • toreadorek Koleżanka
    Postów: 35 9

    Wysłany: 17 grudnia 2015, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź. Testowałam jeszcze dzień później i bardzo blada krecha wyszła. Mimo działań, nie udało się. W tym cyklu spróbuję zrobić więcej tych testów, żeby mieć lepsze rozeznanie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie chyba te testy nie działają, od dwóch cykli robię testy i cały czas wychodzą negatywne.
    Ja mam bardzo skąpy śluz płodny, właściwie to nie mam go wcale

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazwyczaj testy owu robi sie kilka dni zeby wyznaczyc ten najlepszy czas, ale jesli czujesz inne symptomy owulacji to może.

    ja jak mam owu to nie umiem siedziec :) i wtedy "zazwyczaj" test jest ciemny :)

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • Pegi Przyjaciółka
    Postów: 113 22

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problem z wyznaczeniem owulacji bo nie mam żadnych objawów. Stosuje testy Ale nie wiem na ile są one wiarygodne. W ostatnim cyklu robiłam testy sześć dni z rzędu od 12dc, pierwszy test wyszedł negatywny, pozostałe pięć pozytywnych, przy czym dwa ostatnie bardzo pozytywne czyli z mocną kreską testową a ovu wyznaczyło mi owulacje na dzień po ostatnim pozytywnym teście czyli na 17dc. Gdybym się sugerowała samymi testami raczej w niczym by mi nie pomogły.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2016, 10:54

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ