X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test owulacyjny pozytywny przez cały cykl?!
Odpowiedz

Test owulacyjny pozytywny przez cały cykl?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • lenamagnone Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Kupiłam test firmy Facelle, który stosuję już 3-ci miesiąc z rzędu. Zawsze robiłam go w okolicach spodziewanej owulacji i wychodził pozytywny. W zeszłym miesiącu robiłam go także tydzień po spodziewanej owulacji a teraz robię go pod koniec miesiączki i też jest pozytywny! Do terminu spodziewanej owulacji jeszce co najmniej tydzień. Co to w ogóle może oznaczać, miał ktoś taką sytuację? Czy może testy z tej firmy nie mówią prawdy? Dodam, że w ciąży nie jestem

  • MalinkaNl Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to oznaczać problemy hormonalne. Przy PCOS też miałam ciągle podwyższony poziom LH i testy owulacyjne ciągle wychodziły pozytywne.

    c9891cc62cadf105e39f384f8d7f9771.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety potwierdzam, jeśli LH jest wysokie przez cały cykl, to nie jest dobry znak.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam od czasu owulacji w tym cyklu cały czas pozytywne testy, czyli już 13 dni... wcześniej było prawidłowo, nie wiem co teraz tak nagle się stało. @ dalej nie ma, 2 dni po terminie.

  • lenamagnone Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Moja diagnostyka idzie w tym kierunku, więc może się okazać, że coś jest na rzeczy z PCOS

  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeśli byłam u ginekologa pod koniec stycznia, robił mi usg i powiedział że wszystko jest prawidłowo, to może tak być ze nagle się to pcos zrobiło? Pewnie trochę głupie pytanie, ale akurat w tym temacie nie jestem wgl zorientowana.

  • MalinkaNl Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikolaem wrote:
    A jeśli byłam u ginekologa pod koniec stycznia, robił mi usg i powiedział że wszystko jest prawidłowo, to może tak być ze nagle się to pcos zrobiło? Pewnie trochę głupie pytanie, ale akurat w tym temacie nie jestem wgl zorientowana.
    PCOS nie stwierdza się tylko i wyłącznie na podstawie USG. Do tego potrzebnych jest szereg innych badań. Owszem gin może widzieć na usg torbiele i po tym podejrzewać PCOS ale nie koniecznie :) Poza tym z PCOS jest tak, że raz torbiele są a raz ich nie ma. Chodziłam na wizyty kontrolne co miesiąć i w jednym cyklu miałam ich ponad 20 na jednym jajniku a w następnym cyklu jajnik był zupełnie czysty jak bym w ogóle PCOS nie miała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2018, 14:31

    c9891cc62cadf105e39f384f8d7f9771.png
  • nikolaem Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 19 kwietnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli coś takiego... To chyba umowie się na kolejną wizytę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2018, 17:51

  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym cyklu miałam test owulacyjny pozytywny w 14 dniu, wcześniej i później negatywne i kolejny test pozytywny w 19 dniu. Przy 19 dniu odczuwam ból jajnika. Wcześniej nie czuła nic, no i temp zaczyna lekko iść w górę

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • MalinkaNl Koleżanka
    Postów: 32 1

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M5ilena wrote:
    W tym cyklu miałam test owulacyjny pozytywny w 14 dniu, wcześniej i później negatywne i kolejny test pozytywny w 19 dniu. Przy 19 dniu odczuwam ból jajnika. Wcześniej nie czuła nic, no i temp zaczyna lekko iść w górę

    Może tak się zdarzyć. Może owulacja się przesunęła a może wcale jej nie będzie. Ja w tym cyklu też miałam pozytywne testy owu w 16,17 i 22 dc a mimo to owulacji nie było i możliwe, że w tym cyklu nie będzie a objawy miałam takie, że w 18dc myślałam, że już po owulacji. Byłam dziś na wizycie u gina i powiedział, że te objawy wcale nie muszą wskazywać na zbliżającą się owulację. Może to być też związane z jakimiś problemami na tle hormonalnym. Od początku cyklu pobolewa mnie brzuch jak na @ pomimo, że w ciąży nie jestem a owu też nie było. Jak się przyjrzysz to u mnie też był spadek a potem tempka szła ładnie w górę po czym znowu temp spadła i znowu nadszedł śluz płodny.

    c9891cc62cadf105e39f384f8d7f9771.png
  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalinkaNl wrote:
    Może tak się zdarzyć. Może owulacja się przesunęła a może wcale jej nie będzie. Ja w tym cyklu też miałam pozytywne testy owu w 16,17 i 22 dc a mimo to owulacji nie było i możliwe, że w tym cyklu nie będzie a objawy miałam takie, że w 18dc myślałam, że już po owulacji. Byłam dziś na wizycie u gina i powiedział, że te objawy wcale nie muszą wskazywać na zbliżającą się owulację. Może to być też związane z jakimiś problemami na tle hormonalnym. Od początku cyklu pobolewa mnie brzuch jak na @ pomimo, że w ciąży nie jestem a owu też nie było. Jak się przyjrzysz to u mnie też był spadek a potem tempka szła ładnie w górę po czym znowu temp spadła i znowu nadszedł śluz płodny.

    No u mnie nadal nie wykryto owulacji, także pewnie nic z tego :(

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 21 kwietnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli temperatury będą dalej rosnąć i utrzymają się na wyższym poziomie, to bardzo możliwe, że dopiero co miałaś owu. Widać, że temperatura zaczyna rosnąć, miałaś test owu dodatni, więc LH urosło, śluz płodny też był. Ja bym nie spisywała tego cyklu na straty :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Jeśli temperatury będą dalej rosnąć i utrzymają się na wyższym poziomie, to bardzo możliwe, że dopiero co miałaś owu. Widać, że temperatura zaczyna rosnąć, miałaś test owu dodatni, więc LH urosło, śluz płodny też był. Ja bym nie spisywała tego cyklu na straty :)
    Wykryto owu, są szanse

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 22 kwietnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie mówiłam? ;)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • M5ilena Przyjaciółka
    Postów: 93 36

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    A nie mówiłam? ;)
    Hehe zobaczymy co będzie dalej. :)

    Nela 02.08.2016 💜🥰 - 24 cykle starań

    💜 20 cykli starań - 10tc- serduszko przestalo bic 😭💔😩
  • Ulaula Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie staram sie z chłopakiem o dziecko już prawie od roku,i nic. Zaczęłam robić testy owulacyjny i 4 dzień z rzędu wychodzi mi pozytywny kreska kontrolna mocna. O co chodzi bo nie ogarniam, i nie wiem czy to normalne czy może wada jakaś testu ?

    Ulaula
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 23 kwietnia 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak długie masz cykle? W którym dniu cyklu zaczęłaś robić testy? Rozumiem, że chodzi Ci o testową kreskę?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ulaula Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle mam 32,34 dni. Testy zaczęłam robić w 19 dniu, tak o testowa.

    Ulaula
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, mi też po owulacji długo wychodzą testy owu pozytywne, ale wiem, że owulację mam tak jak pokazuje pierwszy test (czyli na drugi dzień, gdy wyjdzie mi pierwszy raz pozytyw).

    Czy prowadzisz wykres? Bo testy niestety nie dają pewności, że do owulacji dochodzi. Ja wiem, że mam owulację, tylko po niej poziom LH nie chce spadać. Ponieważ już raz byłam w ciąży, to wydawało mi się, że to nie stanowi problemu. Ale zamierzam porozmawiać na ten temat z moim ginekologiem, bo coś w drugą ciążę już nie mogę zajść... :/

    Po roku starań to chyba warto by rozpocząć jakąś diagnostykę w kierunku niepłodności. Na pewno wizyta u ginekologa jest wskazana, więc możesz się go zapytać, co o tych pozytywnych testach owulacyjnych sądzi.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm, mi też po owulacji długo wychodzą testy owu pozytywne, ale wiem, że owulację mam tak jak pokazuje pierwszy test (czyli na drugi dzień, gdy wyjdzie mi pierwszy raz pozytyw).

    Czy prowadzisz wykres? Bo testy niestety nie dają pewności, że do owulacji dochodzi. Ja wiem, że mam owulację, tylko po niej poziom LH nie chce spadać. Ponieważ już raz byłam w ciąży, to wydawało mi się, że to nie stanowi problemu. Ale zamierzam porozmawiać na ten temat z moim ginekologiem, bo coś w drugą ciążę już nie mogę zajść... :/

    Po roku starań to chyba warto by rozpocząć jakąś diagnostykę w kierunku niepłodności. Na pewno wizyta u ginekologa jest wskazana, więc możesz się go zapytać, co o tych pozytywnych testach owulacyjnych sądzi.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ