X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test testów owulacyjnych
Odpowiedz

Test testów owulacyjnych

Oceń ten wątek:
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    ja zauważyłam że rano mam mocniejszą kreskę - zrobiłam 2 razy test wieczorem i raz rano (z ciekawosci) no i ten poranny wyszedł pozytywny już przedwczoraj, potem wieczorny tego samego dnia negatywny a wczoraj wieczorem juz pozytywny. Tak wiec wydaje mi sie ze nie nalezy testowac rano bo moze byc fałszywie dodatni :)


    Aleksia nie testujemy rano :) nigdy z porannego moczu!
    najlepiej po południu albo wieczorem i pamiętaj żeby nie pić 2 godziny przed testem :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Aleksia nie testujemy rano :) nigdy z porannego moczu!
    najlepiej po południu albo wieczorem i pamiętaj żeby nie pić 2 godziny przed testem :)

    tak wlasnie zrobiłam wczoraj i przedwczoraj... przedwczoraj ledwo widoczna kreska a wczoraj juz wyraźna, zobaczymy co wyjdzie dzisiaj ;) ja generalnie bardzo mało piję w ciągu dnia (wiem że to źle :P) wiec mam wrecz problem z moczem ;)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mała aktualizacja mojego testowania - wynik z dzisiaj. 22dc - czyli nawet jeśli, to byłaby późna owulacja...dziś testy wyglądają już lepiej - na Rossmannowym wyraźnie ciemniejsza kreska testowa, na tym z allegro delikatnie jaśniejsza testowa - co nie zmienia faktu, że oba raczej pozytywne.

    bd5c2a66bb470255med.jpg

    Justyna28, Aganeska, Marudaruda lubią tę wiadomość

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zrobiłam przed chwilą test ovu - oceńcie prosze czy jest dodatni bo juz sama nie wiem :) nie piłam prawie cały dzien wiec jest raczej wiarygodny :)

    3178cb3638474b63med.jpg

    Justyna28, Aganeska lubią tę wiadomość

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia - analizując swoich pare testów z ostatnich dni i wiedząc że masz ten same testy - wydaje mi się, że test jest jeszcze negatywny. Zrób jutro i porównaj. Ja zerkniesz na zdjęcie wyżej - u mnie kreska testowa jest wyraźnie ciemniejsza od kontrolnej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Słuchajcie mam mały problem z interpretacją testu owulacyjnego.
    Otóż moja sytuacja wygląda tak wraz z nowym rokiem i nowymi postanowieniami postanowiliśmy z mężem starać się o dzidziusia. Calutki styczeń kochaliśmy się w sumie codziennie z małymi przerwami. No i cóż nie wyszło 29 stycznia dostałam okres i przyszedł luty, postanowiłam badać siebie śluz, temperaturę itp..dowiedziałam się o testach owulacyjnych i postanowiłam spróbować mój cykl trwa ok 35 dni dziś jest 11 dzień cyklu i z ciekawości zrobiłam jeden test owulacyjny i wyszedł mi hmm chyba negatywny jedna kreska ciemniejsza druga jaśniejsza ( dodałabym zdjęcie, ale nie wiem jak ;/ ) powinnam go powtórzyć na drugi dzień? Może on oznaczać że jestem przed owulacją skoro jednak wyszła ta druga kreseczka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 18:25

  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Justyna. Powinnaś powtórzyć test jutro.

    Zdjęcia dodasz wrzucając je na fotosik.pl i kopiując jeden z linków przeznaczonych na fora internetowe ( z url).

    Jaśniejsza kreska raczej na 99% wskazuje test negatywny. Zerknij na moje zdjęcia powyżej. Masz wynik i negatywny i pozytywny (przynajmniej na taki wygląda). Nie wiem jeszcze jakiego producenta masz testy.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _sky_ wrote:
    Aleksia - analizując swoich pare testów z ostatnich dni i wiedząc że masz ten same testy - wydaje mi się, że test jest jeszcze negatywny. Zrób jutro i porównaj. Ja zerkniesz na zdjęcie wyżej - u mnie kreska testowa jest wyraźnie ciemniejsza od kontrolnej.

    U mnie kreski wyglądaja tak samo, testowa nie jest ciemniejsza ale jest prawie taka sama jak kontrolna no ale nie wiem jak to rozumieć... mam wszystkie pozostałe objawy owulacji ale juz sama nie wiem :(

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie niby negatywny, wiec nie rozumiem dlaczego w ogole sie zrobiła ta druga kreseczka. Spojrzałam na twoje zdjecie i jeden test tez byl tak jak moj a na drugi dzien jak poprawilas te testy juz byla mocniejsza ta kreseczka i dlatego mnie to zmylilo, ze jutro moze byc ta kreseczka prawidlowa.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _sky_ wrote:
    Być może - ale jak patrzę na ten test po dniu, dwóch - to kreska testowa jest bledsza. Co prawda mówią, żeby nie patrzeć na nie po 10 minutach, ale jednak dziewczyny tak sobie porównują czasem i widać różnicę.

    no wlasnie w instrukcji jest info że nie mozna patrzec po 10 minutach, wynik po 5-8 minutach jest najbardziej wiarygodny :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nic zrobie jeszcze jutro test zobacze co wyjdzie, bo niby srodek cyklu powinnam miec 16 lutego czyli dokladnie za tydzien bezsensu ze zrobilam dzisiaj.
    Zostana akurat mi trzy testy.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze wrzucam z 3 ostatnich dni :) ten najniżej jest z dzisiaj.. co sądzicie? może faktycznie negatywne, juz sama nie wiem :(

    449a6df1d2152300med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 19:04

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia - moje wszystkie testy tego producenta do dziś wyglądały jak te trzy Twoje - czyli lewa kreska lekko jaśniejsza. Dziś dopiero zobaczyłam faktycznie ciemniejszą kreskę z lewej (zerknij na zdjęcie wyżej). Dlatego wydaje mi się, ze jednak te Twoje są jeszcze negatywne.

    EDIT: zerknij na to zdjęcie:

    https://cdn.ovufriend.pl/cms/File/gallery_tests/e324504e7c8605842669e35c8d808020.jpg

    Ten dolny test to test pozytywny.

    Nawet jeśli wejdziesz w przeglądarkę zdjęć pozytywnych testów wrzuconych przez użytkowniczki OF, jest tam mnóstwo negatywnych testów uznanych mylnie za pozytywne. Nawet ja do końca nie jestem pewna czy mój jest pozytywny, bo może ta kreska powinna być jeszcze ciemniejsza, dlatego z ciekawości zrobię test jeszcze raz jutro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 19:09

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no moze masz racje :) w takim razie nie wiem o czym mogą swiadczyc moje pozostałe objawy... śluz mam bardzo płodny i szyjka wysoko i bardzo miękka od dwoch dni.. no nic, jutro ide na usg więc moze sie dowiem jak z tą moją owulacją :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale Wam fajniutko dziewczynki :) a u mnie negatyw znowu dzisiaj. Z tym, że wczoraj nie robiłam. Ale dzisiaj lewa kreska była taka sama jak przedwczoraj z tą różnicą, że była niej cienka ciemniejsza pręga. Nie wiem czy jeszcze jutro testować. Jutro już 17 dc a cykle mam średnio 29 dni. Chyba już nie ma sensu. Jak myślicie?

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak uważasz, czasem owulacja się przesuwa i cykl się wydłuża a cxasem sa tez cykle bezowulacyjne.. ciezko powiedziec :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 9 lutego 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm może i się przesunąć, tak jak mówisz. bo w tym cyklu nie biorę duphastonu i może się też @ przesunąć, już tak kiedyś miałam.

    za miesiąc się okaże jak to z moimi owulkami na monitoringu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 21:10

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!! wczoraj pisałam że na teście owulacyjnym wyszła mi jedna kreseczka bladsza dziś powtórzyłam test i obie są takie same!! :) Ale w 12 dniu cyklu?? Gdzie mój cykl trwa 32-35 dni. Już sama nie wiem jak to jest ;/ . Przez najbliższe dni z mężem działamy!!:)

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 15 lutego 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, dziś znowu zrobiłam test (po kilku dniach od tamtych poprzednich). Co myślicie? Pozytyw?

    1559ff2b2f5f7150med.jpg

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 15 lutego 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    dziewczyny, dziś znowu zrobiłam test (po kilku dniach od tamtych poprzednich). Co myślicie? Pozytyw?

    Chyba tak, albo prawie tak :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ