Forum W oczekiwaniu na testowanie antybiotyk
Odpowiedz

antybiotyk

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 11 lipca 2014, 20:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  witam. od kilku dni jestem dosyć mocno przeziębiona- mam silny kaszel i ból gardła. czekałam do momentu, aż ovu wyznaczy mi owulacje i żeby minął termin tej, którą sama wyliczyłam. dłużej już nie dam rady , bo chyba płuca wypluje i poszłam do lekarza. mam przepisany antybiotyk Amotaks Dis i inhalacje z Nebbudu ( jest to steryd). oprócz czerwonego gardła jest czysto na płucach i oskrzelach, ale mam strasznego pietra bo nie wiem jakie mogą być konsekwencje leczenia i czy możne mi się opóźnić okres? czekałam tak długo z leczeniem, bo jeśli by się udało zakropkować, to jestem dopiero po owulacje a jeszcze przed zagnieżdżeniem (chyba), wiec maleństwo nie było by narażone na moje leki. bardzo liczę na tej cykl i jak na złość przypętało mi się przeziębienie. proszę pocieszcie minie :(

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ostatnio ( jeszcze przed staraniami ) brałam antybiotyk na zapalenie gardła, który może być stosowany przez kobiety w ciąży. Powiadomiłaś lekarza o tym, że jesteś w trakcie starań? Może przepisałby coś co by nie zaszkodziło ewentualnej ciąży... Nie wiem, ja bym chyba nie ryzykowała.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Aha. I osobiście znam kobietę która przez antybiotykoterapię ( nie była świadoma ciąży ) urodziła upośledzone dziecko. Nie chcę Cię straszyć, po prostu dla spokojnego sumienia zmieniłabym lek.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2014, 14:03

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 12 lipca 2014, 17:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  powiedziałam lekarce, ze się staramy, i ze jestem po owulacji, wiec nic już nie mogę zrobić. dala taki, który podobno można brać w ciąży, ale jestem ciekawa, czy któraś brała ten rodzaj leków i coś to zmieniło w oczekiwaniu na test. te infekcje łapią mnie coraz częściej, i coraz gorzej je leczyć, wiec zdecydowałam się na antybiotyk, bezy podleczyć się teraz na tyle dobrze, żeby przy ewentualnej ciąży nic się nie przypętało.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 22:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A to w takim razie chyba faktycznie lepiej jak przyjmiesz leki. Myślę że lekarz wie co robi. :) Życzę powrotu do zdrówka. ;)

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 13 lipca 2014, 10:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Chyba sie jednak wstrzymam z antybiotykiem, bo z tego co wyczytałam to "Amoksycylina może zmniejszać stężenie estrogenów i progesteronu w osoczu" a ja mam coś kiepski przyrost temperatury. nie wiem czy antybiotyk ma wpływ na temperaturę, ale trochę się boje, wiec będę się leczyć później.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 lipca 2014, 19:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli miałoby to wpłynąć na hormony to rzeczywiście...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ