X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie antybiotyk
Odpowiedz

antybiotyk

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 11 lipca 2014, 20:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  witam. od kilku dni jestem dosyć mocno przeziębiona- mam silny kaszel i ból gardła. czekałam do momentu, aż ovu wyznaczy mi owulacje i żeby minął termin tej, którą sama wyliczyłam. dłużej już nie dam rady , bo chyba płuca wypluje i poszłam do lekarza. mam przepisany antybiotyk Amotaks Dis i inhalacje z Nebbudu ( jest to steryd). oprócz czerwonego gardła jest czysto na płucach i oskrzelach, ale mam strasznego pietra bo nie wiem jakie mogą być konsekwencje leczenia i czy możne mi się opóźnić okres? czekałam tak długo z leczeniem, bo jeśli by się udało zakropkować, to jestem dopiero po owulacje a jeszcze przed zagnieżdżeniem (chyba), wiec maleństwo nie było by narażone na moje leki. bardzo liczę na tej cykl i jak na złość przypętało mi się przeziębienie. proszę pocieszcie minie :(

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ostatnio ( jeszcze przed staraniami ) brałam antybiotyk na zapalenie gardła, który może być stosowany przez kobiety w ciąży. Powiadomiłaś lekarza o tym, że jesteś w trakcie starań? Może przepisałby coś co by nie zaszkodziło ewentualnej ciąży... Nie wiem, ja bym chyba nie ryzykowała.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Aha. I osobiście znam kobietę która przez antybiotykoterapię ( nie była świadoma ciąży ) urodziła upośledzone dziecko. Nie chcę Cię straszyć, po prostu dla spokojnego sumienia zmieniłabym lek.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2014, 14:03

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 12 lipca 2014, 17:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  powiedziałam lekarce, ze się staramy, i ze jestem po owulacji, wiec nic już nie mogę zrobić. dala taki, który podobno można brać w ciąży, ale jestem ciekawa, czy któraś brała ten rodzaj leków i coś to zmieniło w oczekiwaniu na test. te infekcje łapią mnie coraz częściej, i coraz gorzej je leczyć, wiec zdecydowałam się na antybiotyk, bezy podleczyć się teraz na tyle dobrze, żeby przy ewentualnej ciąży nic się nie przypętało.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 22:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A to w takim razie chyba faktycznie lepiej jak przyjmiesz leki. Myślę że lekarz wie co robi. :) Życzę powrotu do zdrówka. ;)

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 13 lipca 2014, 10:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Chyba sie jednak wstrzymam z antybiotykiem, bo z tego co wyczytałam to "Amoksycylina może zmniejszać stężenie estrogenów i progesteronu w osoczu" a ja mam coś kiepski przyrost temperatury. nie wiem czy antybiotyk ma wpływ na temperaturę, ale trochę się boje, wiec będę się leczyć później.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 lipca 2014, 19:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli miałoby to wpłynąć na hormony to rzeczywiście...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

CZYTAJ WIĘCEJ