Forum W oczekiwaniu na testowanie antybiotyk
Odpowiedz

antybiotyk

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 11 lipca 2014, 20:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  witam. od kilku dni jestem dosyć mocno przeziębiona- mam silny kaszel i ból gardła. czekałam do momentu, aż ovu wyznaczy mi owulacje i żeby minął termin tej, którą sama wyliczyłam. dłużej już nie dam rady , bo chyba płuca wypluje i poszłam do lekarza. mam przepisany antybiotyk Amotaks Dis i inhalacje z Nebbudu ( jest to steryd). oprócz czerwonego gardła jest czysto na płucach i oskrzelach, ale mam strasznego pietra bo nie wiem jakie mogą być konsekwencje leczenia i czy możne mi się opóźnić okres? czekałam tak długo z leczeniem, bo jeśli by się udało zakropkować, to jestem dopiero po owulacje a jeszcze przed zagnieżdżeniem (chyba), wiec maleństwo nie było by narażone na moje leki. bardzo liczę na tej cykl i jak na złość przypętało mi się przeziębienie. proszę pocieszcie minie :(

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Ja ostatnio ( jeszcze przed staraniami ) brałam antybiotyk na zapalenie gardła, który może być stosowany przez kobiety w ciąży. Powiadomiłaś lekarza o tym, że jesteś w trakcie starań? Może przepisałby coś co by nie zaszkodziło ewentualnej ciąży... Nie wiem, ja bym chyba nie ryzykowała.

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 14:03

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Aha. I osobiście znam kobietę która przez antybiotykoterapię ( nie była świadoma ciąży ) urodziła upośledzone dziecko. Nie chcę Cię straszyć, po prostu dla spokojnego sumienia zmieniłabym lek.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2014, 14:03

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 12 lipca 2014, 17:47

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  powiedziałam lekarce, ze się staramy, i ze jestem po owulacji, wiec nic już nie mogę zrobić. dala taki, który podobno można brać w ciąży, ale jestem ciekawa, czy któraś brała ten rodzaj leków i coś to zmieniło w oczekiwaniu na test. te infekcje łapią mnie coraz częściej, i coraz gorzej je leczyć, wiec zdecydowałam się na antybiotyk, bezy podleczyć się teraz na tyle dobrze, żeby przy ewentualnej ciąży nic się nie przypętało.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 12 lipca 2014, 22:29

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  A to w takim razie chyba faktycznie lepiej jak przyjmiesz leki. Myślę że lekarz wie co robi. :) Życzę powrotu do zdrówka. ;)

 • amelia04072006 Autorytet
  Postów: 13507 8224

  Wysłany: 13 lipca 2014, 10:06

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Chyba sie jednak wstrzymam z antybiotykiem, bo z tego co wyczytałam to "Amoksycylina może zmniejszać stężenie estrogenów i progesteronu w osoczu" a ja mam coś kiepski przyrost temperatury. nie wiem czy antybiotyk ma wpływ na temperaturę, ale trochę się boje, wiec będę się leczyć później.

  zus1znh.png

  iv09krhm2hgmouw3.png

 • nick nieaktualny

  Wysłany: 13 lipca 2014, 19:21

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Jeśli miałoby to wpłynąć na hormony to rzeczywiście...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego