X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Mama Lilianny Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 26 października 2023, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mam jakieś szanse że to jest jednak ciąża? Testy cały czas dodatnie, dzisiejsza beta 575 i ciągle brak okresu, ah nic nie rozumiem

  • Mira000 Autorytet
    Postów: 1114 598

    Wysłany: 27 października 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wolna beta hcg to badanie które robią z krwi w 3 miesiącu ciąży dla oceny wad genetycznych płodu.
    Musisz robić badanie zwykłej 'bety hcg' i z tego co mówisz to wynika że jesteś w ciąży, gratulacje :D - wynik 500 świadczy o ciąży. Dodatkowo piszesz że na usg jest widoczny pęcherzyk ciążowy w macicy, więc nie rozumiem skąd pomysł lekarza że ciąży nie ma?
    Polecam zmienić lekarza, bo jeśli on nie widzi różnicy między wolną betą a betą hcg to chyba jest coś nie tak. Strach prowadzić u niego ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2023, 20:16

    Ja 31, on 34
    marzec 2021 - start starań
    wrzesień 2022 - HBA 32%
    [suple: astaksantyna, NAC, selen, koenzym Q10, kwasy DHA, EPA, wit. D3, wit. E, wit. C, cynk, kwas foliowy]
    3 x cykle stymulowane ❌
    styczeń 2023 - HBA 63%
    3 x IUI ❌
    czerwiec 2023 - HBA ??? są naturalne ⏸️
    02.08.2023 r. - 💙 zarodek + serduszko
    20.03.2024 r. - chłopak
    age.png
  • Katerinka_1987 Debiutantka
    Postów: 13 27

    Wysłany: 30 października 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem dziś 10 dpo (tak myślę, w tym cyklu robiłam tylko testy owulacyjne). Biorę progesteron, więc poszłam dziś na betę z krwi, żeby wiedzieć co dalej.

    No i wynik wyszedł 2,77. Wiem, że to poniżej 5, ale jednak więcej niż <2,30. Więc chyba biorę dalej progesteron. Ciążę w maju straciłam, boję się jak cholera, że się nie utrzyma.

    Chyba potrzebuję tylko, żeby ktoś mi powiedział, że taki wynik jest normalny na tym etapie i że tym razem będzie ok. W poniedziałek pójdę drugi raz na betę, jeśli @ nie przyjdzie.

    Ściskam Was gorąco i za wszystkie Staraczki mocno trzymam kciuki. ❤️

    Hej :) gratulacje ! Jestem 9dpo i również biorę progesteron (10 dni po owulacji), pamiętasz czy miałaś jakieś objawy do dnia testu ? Normalnie od 23/24 dnia cyklu już zaczynam plamić, a teraz cisza
    Pobolewa jedynie podbrzusze i piersi bardzo ale to chyba skutek duphastonu
    To mój pierwszy cykl z progesteronem

  • HemoMyszka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 8 listopada 2023, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślicie, że beta HCG 24,8 mUI/ml w 29 dc to za mało? Powtórzę po 48h, ale boję się że coś jest nie tak. Jestem po poronieniu w 7 tc w sierpniu.
    Tak bardzo bym chciała żeby się udało tym razem.

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 8 listopada 2023, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HemoMyszka wrote:
    Myślicie, że beta HCG 24,8 mUI/ml w 29 dc to za mało? Powtórzę po 48h, ale boję się że coś jest nie tak. Jestem po poronieniu w 7 tc w sierpniu.
    Tak bardzo bym chciała żeby się udało tym razem.
    Myślę że nie ma co się stresować. Do zagnieżdżenia mogło dojsc dopiero co. Powtórz betę . Będziesz spokojniejsza. Nie ma co się stresować bo to w niczym nie pomaga... Wręcz przeciwnie ☺️

    Trzymam kciuki za ładny przyrost.

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Klerr Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 listopada 2023, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy ktoś teraz czeka na betę? Razem raźniej 🤪

  • Natalia28 Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 9 listopada 2023, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HemoMyszka wrote:
    Myślicie, że beta HCG 24,8 mUI/ml w 29 dc to za mało? Powtórzę po 48h, ale boję się że coś jest nie tak. Jestem po poronieniu w 7 tc w sierpniu.
    Tak bardzo bym chciała żeby się udało tym razem.

    Owulacja najpewniej ci się przesunęła i dlatego tak niska beta. Nie stresuj się. Sprawdź przyrost po 48h, jak będzie minimum 66%, to znaczy że napewniej wszystko w porządku 🙂. I może przy sprawdzaniu bety zbadaj od razu progesteron, zważywszy że masz poronienie za sobą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2023, 10:06

  • HemoMyszka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 9 listopada 2023, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klerr wrote:
    Cześć dziewczyny, czy ktoś teraz czeka na betę? Razem raźniej 🤪

    Ja właśnie byłam zrobić drugą betę i do wieczora czekam na wynik.
    Te godziny się tak strasznie dłużą.

  • Klerr Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 9 listopada 2023, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie to czekanie najgorsze. Ja betę dopiero w poniedziałek

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 9 listopada 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tu nie zwariować co? Ja dziś wiedziałam że trochę za wcześniej ale się nie mogłam powstrzymać. Jakoś dziwnie się czuję więc żartowałam i oczywiście vizir. Ale chociaż już testów nie mam i bd musiała się uzbroić w cierpliwość. Najwcześniej może w pon zrobię albo we wt bo w weekend sklepy zamkniete 😂

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • HemoMyszka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 9 listopada 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza beta po 48h 102,7 (wcześniej było 24,8 ) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2023, 16:30

    Annaaa4 lubi tę wiadomość

  • Annaaa4 Ekspertka
    Postów: 151 304

    Wysłany: 9 listopada 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HemoMyszka wrote:
    Dzisiejsza beta po 48h 102,7 (wcześniej było 24,8 ) :)
    Piękna beta!

    12.12 Beta 26,3 Prog 17
    14.12 Beta 93,1 Prog 24,1
    18.12 Beta 824
    22.12 Beta 5618
  • Monika9311 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 10 listopada 2023, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie bo ja już nic nie rozumiem;(
    5 październik - miesiączka
    Około 22-24 października owulacja
    4 listopad - bladziutka kreska

    6 listopad Beta HCG : 21
    9 listopad Beta HCG : 53

    Tak naprawdę 7-8 listopad ustało dużo objawów - myślałam że już po wszystkim ale jednak beta urosła...
    Jestem po dwóch ciążach biochemicznych więc panikuje, dodatkowo biore luteinę i duphaston...

    Myślicie że coś z tego będzie przy tak niskiej Becie ?

  • HemoMyszka Koleżanka
    Postów: 59 17

    Wysłany: 10 listopada 2023, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika9311 wrote:
    Dziewczyny pomóżcie bo ja już nic nie rozumiem;(
    5 październik - miesiączka
    Około 22-24 października owulacja
    4 listopad - bladziutka kreska

    6 listopad Beta HCG : 21
    9 listopad Beta HCG : 53

    Tak naprawdę 7-8 listopad ustało dużo objawów - myślałam że już po wszystkim ale jednak beta urosła...
    Jestem po dwóch ciążach biochemicznych więc panikuje, dodatkowo biore luteinę i duphaston...

    Myślicie że coś z tego będzie przy tak niskiej Becie ?

    Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, pewnie sama wiesz, że nikt Ci jednoznacznie nie odpowie.
    Ale bardzo dobrze rozumiem Twoje rozterki. Szkoda, że nie ma takiej magicznej kuli, w której można sprawdzić czy wszystko będzie dobrze.
    Przytulam Cię i życzę Ci jak najlepiej :)

    Monika9311 lubi tę wiadomość

  • Sabrinayyy Przyjaciółka
    Postów: 83 108

    Wysłany: 16 listopada 2023, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wytrzymałam dzisiaj i jestem 10 dni po Inseminacji zrobiłam rano badanie Beta HCG
    Wynik
    6,01 mIU/ml

    Co myślicie? Chyba mogę się już cieszyć ❤️
    Staraliśmy się o rodzeństwo dla Synka💙

  • Julia20 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 listopada 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś jest 11 dpo, w poniedziałek ma być planowany okresu cykle ok. 28 dni. Byłam dziś na becie 46,77. Co myślicie?

  • Zarianeczka Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 listopada 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    dziś 26 dc. Dziś / jutro miałam dostać okres. Zrobiłam dziś o poranku test, mocna krecha druga.

    Pobiegłam na betę i progesteron:
    Beta 217,40
    Progesteron 25,98

    Czy to ok? Powtórzę w poniedziałek po 72h bo po 48h wypada niedziela…jaki powinien być przyrost po 72?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2023, 20:07

  • Kasia25 Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 24 listopada 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) we wtorek robiłam zwykły test ciążowy domowy, wyszła bardzo blada druga kreska ale jednak. W środę zrobiłam beta hcg wynik to 34,71(to według apki 11dpo) dzisiaj powtórzyłam wyniki ale czekam jeszcze czy taka beta to dobry wynik jak na ten dzień? To mój drugi cykl starań i jeszcze nie wszystko ogarniam :)
    pozdrawiam :)

  • justynkax Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 24 listopada 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny robilam wczoraj betę hcg :
    Wynik 1.40 mIU/ml
    Kobiety (przed menopauzą,nie będące w ciąży)=<1 mIU
    Jak to interpretować? 1 dzień cyklu był 30.10 owulacja potwierdzona monitoringiem była 17 dnia cyklu natomiast -❤️ 16 dnia cyklu

  • Kasia25 Znajoma
    Postów: 19 9

    Wysłany: 29 listopada 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justynkax wrote:
    Dziewczyny robilam wczoraj betę hcg :
    Wynik 1.40 mIU/ml
    Kobiety (przed menopauzą,nie będące w ciąży)=<1 mIU
    Jak to interpretować? 1 dzień cyklu był 30.10 owulacja potwierdzona monitoringiem była 17 dnia cyklu natomiast -❤️ 16 dnia cyklu

    Zrób betę jeszcze raz, ponizej 5 to raczej nie ma ciąży...

‹‹ 210 211 212 213 214 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ