X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjazwarszawy wrote:
    Tak się boję jednak :( ginekolog dał leki na wywołanie okresu duphostan i zapewnił brak ciąży na 120% ale czy tak wczesnie mogł stwierdzić brak owulacji?


    Alicja...
    jeśli robiłaś usg przezpochwowe, to gdyby doszło wcześniej do owulacji lekarz na usg stwierdził by obecność ciałka żółtego (powstaje ono po uwolnieniu komórki jajowej z pęcherzyka) oraz powiększenie endometrium do obrazu typowego "dla fazy wydzielniczej - czyli po owulacji - fazy lutealnej" jeśli lekarz stwierdził że nie było owulacji to zapewne ma rację ...



    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- wprowadzanie nieprzyjaznej atmosfery.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 21 listopada 2016, 00:31

    AlicjazWArszawy
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc, to polecam Ci stosowanie NPRu - Metodę Rotzera (ksiązka o tej metodzie dostępna chociażby na Allegro wyjaśna wszelkie zawiłości) - dzięki temu poznasz swój cykl i na przyszłość nie będziesz niepotrzebnie obciążać organizmu. Bo prawdopodobnie bez sensu wzięłaś tę tabletkę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 18:44

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- wprowadzanie nieprzyjaznej atmosfery.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 21 listopada 2016, 00:31

    Matkapolka lubi tę wiadomość

    AlicjazWArszawy
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spać - tak, sypiać - nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 18:47

    Matkapolka lubi tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Beta hcg z krwi kiedy już jest wiarygodne?

    AlicjazWArszawy
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja ile masz lat?

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19.

    AlicjazWArszawy
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie dziwię Ci się zupełnie, że jesteś tak przerażona. Beta zaczyna przyrastać 48 godzin od zagnieżdżenia, czyli maksymalnie kilkanaście dni po owulacji. Możesz być w pełni spokojna, a na przyszłość naprawdę warto poznać swój cykl. Nie wiadomo jak branie takich tabletek może na Ciebie wpłynąć i czy jak już będziesz chciała mieć dziecko nie przeszkodzą w zajściu w ciążę.

    Teraz możesz spać spokojnie - w ciąży na 200% nie jesteś.
    Dopiero w czasie, kiedy przestajesz panicznie bać się ciąży zdajesz sobie sprawę, jak wiele lęków było paradoksalnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 19:09

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a test po 9 dniach od okresu musi być zawsze z porannego moczu?

    AlicjazWArszawy
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    No i niestety znów pojawiły się plamienia :( kilka dni spokoju i znowu :(
    nadal biorę duphaston 2x1 ale zastanawiam się czy nie za mała dawka - będę musiała to chyba skonsultować z lekarzem..

    na wszelki wypadek zrobiłam znów badanie beta hcg (żeby wykluczyć ewentualne prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej ) wyniki przedstawiają się następująco:

    14.11 - 521,36 mUI/ml (16 dpo)
    16.11 - 1208,43 mUI/ml (18 dpo)
    18.11 - 2887,46 mUI/ml (20 dpo)

    więc cały czas rośnie o ponad 120% w ciągu 48 h - wynik dobry

    nie wiem już co myśleć ... ech ... a wizyta dopiero za dwa tygodnie ...

    NIKA przy takim stężeniu bHCG powinien już być widoczny pecherzyk w macicy, teraz to jedyny sposób aby się przekonać czy wszystko ok. u mnie wartości bHCG były dużo niższe, bo przy pierwszym badaniu bHCG wynosiło 7, a po 3 tygodniach przed operacja 1060. wiem też, że to bardzo indywidualna sprawa, niektórym przyrasta prawidłowo. kolejnym sposobem wykluczenia ciaży pozamacicznej jest zbadanie poziomu progesteronu, przy pozamacicznej będzie poniżej normy dla I trymestru ciazy. ja miałam plamienia do samego zabiegu, raz mniejsze, raz większe a chwilowo w ogóle. z początku lekarz też kazał mi brać duphaston, brałam 3x1. głowa do góry, będzie dobrze!

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja po terminie okresu juz wszystko jedno ale zawsze najlepiej wybrac poranny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 19:46

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjazwarszawy wrote:
    Bardzo bałam się tutaj napisać ale też użyłam escapelle (nie wiem czy to legalne) dostałam receptę od ginekologa. Zażyłam 5h po stosunku. I przez to pewnie mam brak owulacji, ginekolog stwierdził iż jajnik mi się powiekszył 3mm i nie doszło do owulacji. Dał tabletki na wywołanie okresu.

    to może faktycznie trzeba było się zastanowić gdzie piszesz, bo to jest forum dla kobiet, które pragną być w ciazy a nie się jej pozbyć...

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjazwarszawy wrote:
    Czyli, 100% i mogę spać spokojnie ?:)
    Czy to Ty od kilku dni spamujesz forum licznymi postami na różnych wątkach o treści pękła prezerwatywa, boję się ciąży? Jeśli tak to ile jeszcze osób poza dziewczynami z forum i lekarzem u którego też byłaś ma Ci jeszcze napisać, że nie jesteś w ciąży, żebyś uwierzyła? Skoro tak bardzo boisz się ciąży to może jeszcze nie dojrzałaś do seksu, z którym zawsze łączy się możliwość ciąży. Nie ma 100% środków antykoncepcyjnych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2016, 22:15

    Mania25, Dagn_ lubią tę wiadomość

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Alicjazwarszawy Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem i mi bardzo głupio, poprostu chciałam uzyskać opinię od specjalistów.

    AlicjazWArszawy
  • Matkapolka Koleżanka
    Postów: 51 13

    Wysłany: 19 listopada 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ale naprodukowalyscie :p

    Nika chyba na twoim miejscu poszlabym do lekarza nie dałoby mi to spokoju to planienie. Żadne plamienie w ciąży nie jest dobre.

    Alicja ok 19l strach przed ciążą Ale na takich forach są kobiety które borykają się z problemami z zajściem więc na bank spotkasz się z linczem.
    Zobacz jak my przeżywamy każdą betę, każde plmienie, każde usg. Kiedyś to zrozumiesz a wtedy powiesz sobie ....Ale musiałam wkurzyc te kobiety....
    My lekarzami nie jesteśmy. Ginekolog powiedział brak ciąży na tym etapie to tak jest.

    suri2016 lubi tę wiadomość

    Synek (2014)
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 19 listopada 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri2016

    wiem, że usg może wyjaśnić wiele ... przy ostatniej wizycie 15.11 moja beta była niższa i pęcherzyk zapewne nie byłby jeszcze widoczny. Póki co plamienie znów ustało...

    w poniedziałek idę zrobić beta hcg i jestem już umówiona na USG - ostrożności nigdy za wiele :)

    co do progesteronu to robiłam go w następujących terminach:

    08.11 - prog 10,60 ng/ml ( wg norm laboratorium dla 1 trymestru ma on wynosić min. 9 ng/ml)

    14.11 prog. 11,90 ng/ml (wg norm tego lab. norma dla 1 trymestru od 2,8 do 147 ng/ml)

    mój gin. stwierdził, że niski progesteron może wynikać z bardzo opóźnionej owulacji, która w tym cyklu była dopiero w okolicach 47dc - opóźniona o ponad 20 dni) i faktu że jest to sam początek ciąży

    w poniedziałek dam znać co i jak...

    w poprzedniej ciąży w 5t4d widziałam już bijące serduszko :)




    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 19 listopada 2016, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach dziewczyny, jak mnie boli kręgosłup... promieniuje to do przodu na podbrzusze... oczywiście tysiac myśli... raz mocniej raz słabiej... wczoraj robiłam betę ze względu na trwające przeziębienie, beta 1355. W poniedziałek wizyta a ja cała w strachu :(

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 19 listopada 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asik13 wrote:
    Ach dziewczyny, jak mnie boli kręgosłup... promieniuje to do przodu na podbrzusze... oczywiście tysiac myśli... raz mocniej raz słabiej... wczoraj robiłam betę ze względu na trwające przeziębienie, beta 1355. W poniedziałek wizyta a ja cała w strachu :(

    Będzie dobrze :)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • asik13 Autorytet
    Postów: 438 112

    Wysłany: 19 listopada 2016, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A takie bóle są normalne?

‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ