X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny
    czyli po prostu test facelle mnie oszukał ;)

  • Aguuuś Ekspertka
    Postów: 137 121

    Wysłany: 16 listopada 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie. Odebrałam pierwszą betę dziś 17dpo, 33dc, beta wynosi 26.3. Niby w normie ale malutka!!! Tak jak patrze to w tym dniu każdy ma więcej ;( czy jest ktoś w podobnej sytuacji?


    f2w3rjjgr8ib3mwr.png

    Aniołek 7t3d (*)
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 16 listopada 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuuś wrote:
    Dziewczyny pomóżcie. Odebrałam pierwszą betę dziś 17dpo, 33dc, beta wynosi 26.3. Niby w normie ale malutka!!! Tak jak patrze to w tym dniu każdy ma więcej ;( czy jest ktoś w podobnej sytuacji?
    Najważniejsze jest przyrost a nie wysokość beta hcg. Poza tym masz pewność że dziś jest 17 dpo? Na tym etapie ciąży nawet jeden dzień może robić różnicę w wysokości beta hcg. Trzymam kciuki żeby beta prawidłowo przyrastała

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam właśnie wyniki bety:

    14dpo - 337,8 mlU/ml
    16dpo - 737,8 mlU/ml

    Jest ok prawda? :)

    kaha, eMM lubią tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania25 wrote:
    Odebrałam właśnie wyniki bety:

    14dpo - 337,8 mlU/ml
    16dpo - 737,8 mlU/ml

    Jest ok prawda? :)

    Mania jest super, gratuluję:) Beta przyrasta prawidłowo! Za 1 lub 2 dni już powinien być widoczny pęcherzyk w macicy:)

    Mania25 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 16 listopada 2016, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguuuś daj znać jak u Ciebie rozwija się sytuacja?

    Ja jestem w podobnej, odebrałam właśnie betę i jest 13,2mIU/ml.
    Norma z diagnostyki:
    Poza okresem ciąży: 0 - 2,7
    W okresie ciąży:
    ciąża 1,3 -2 tydzień: 16 - 156
    ciąża 2-3 tydzień: 101 - 4870
    ciąża 3-4 tydzień: 1110 - 31500


    Jestem 13 lub 14 dpo i w 29dc.

    Martwi mnie, że tak niska jest ta beta, obawiam się jakiejś biochemicznej albo pozamacicznej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 19:30

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Katarzyna,

    Musisz sprawdzić za 48 h jak bHCG przyrasta, nie ma innego wyjścia. Nie ma co się martwić na zapas, może zaraz ruszy z kopyta do przodu:) może dopiero co się zagnieździło...
    Wiem co czujesz, bo u mnie Beta od początku była niska i raz przyrastała lepiej raz gorzej i niestety okazała się pozamaciczną. Musisz po prostu kontrolować. Głowa do góry!

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    chciałam się podzielić z Wami swoimi doświadczeniami z badaniem beta hcg. Oto krótka historia badań:

    07.11 - beta hcg 3,5 (wg laboratorium poza ciążą wynik <2)
    08.11 - beta hcg już 13,45
    10.11 - wynik 48,83
    14.11 - wynik 521,16 - wynik uzyskany 16 dnia po owulacji
    16.11 - wynik 1208,43 - badanie zrobiłam celem sprawdzenia czy przyrasta - w poniedziałek zaczęły się plamienia - śluz podbarwiony delikatnie na jasno brązowy kolor, po wizycie u gin dostałam duphaston do łykania 2x1 tabl. (plamienie niewielkie - w zasadzie niewidoczne na zewnątrz)

    lekarz twierdzi ze to wczesna ciąża i kazał zgłosić się na USG pod koniec listopada ...co myślicie?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 22:15

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA1982 wrote:
    Hej,

    chciałam się podzielić z Wami swoimi doświadczeniami z badaniem beta hcg. Oto krótka historia badań:

    07.11 - beta hcg 3,5 (wg laboratorium poza ciążą wynik >2)
    08.11 - beta hcg już 13,45
    10.11 - wynik 48,83
    14.11 - wynik 521,16 - wynik uzyskany 16 dnia po owulacji
    16.11 - wynik 1208,43 - badanie zrobiłam celem sprawdzenia czy przyrasta - w poniedziałek zaczęły się plamienia - śluz podbarwiony delikatnie na jasno brązowy kolor, po wizycie u gin dostałam duphaston do łykania 2x1 tabl. (plamienie niewielkie - w zasadzie niewidoczne na zewnątrz)

    lekarz twierdzi ze to wczesna ciąża i kazał zgłosić się na USG pod koniec listopada ...co myślicie?

    NIKA a czy w obrazie USG widoczny był pęcherzyk? Beta przyrasta prawidłowo:)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka beta bardzo ładnie przyrasta, więc wygląda na to że ciąża bardzo dobrze się rozwija. Teraz musisz cierpliwie poczekać na usg. Trzymam za Was kciuki.

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • NIKA1982 Przyjaciółka
    Postów: 89 28

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri2016

    mój lekarz prowadzący nie jest zwolennikiem USG na tak wczesnym etapie bo mówi ze co najwyżej zobaczy tylko pęcherzyk, a za tydzień lub półtora to już będzie widać serduszko bijące, na wizycie byłam 15.11 (miałam przy sobie tylko wynik z 14.11... powiedział że gdyby plamienia się nasiliły to wówczas mam wcześniej pędzić na badanie USG , na razie uznał iż plamienie jest znikome (widział je tylko dzięki badaniu przez wziernik - a i tu nie był pewien czy to nie pęknięte naczynko na szyjce - bo takie sie pojawiło), ale na wszelki wypadek przepisał duphaston z uwagi na to że mój progesteron jest dość niski i wynosi tylko 11,9 ng/ml - jego zdaniem w związku z początkiem ciąży

    już wczoraj nie było plamienia, dziś również spokój ... ale dupka mam brać już do co najmniej 16 tyg ciąży

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 20:16

    16udyx8ds2v62v88.png

    niedoczynność tarczycy - euthyrox 100mg 3x w tyg i 125 mg 4 x w tyg :/


    moje pierwsze szczęście ma już ponad 4 latka i jest wesołym łobuziakiem :)
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 16 listopada 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suri2016 wrote:
    Mania jest super, gratuluję:) Beta przyrasta prawidłowo! Za 1 lub 2 dni już powinien być widoczny pęcherzyk w macicy:)

    Ale się cieszę... :) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok :) Miałam iść dziś na badanie do ginekologa, ale bóle okolic brzucha w większości minęły na razie. Jedynie jajniki lub ich okolice czasem pobolą i niekiedy delikatnie podbrzusze, więc wstrzymuję się z wizytą. Jeśli coś mnie zaniepokoi to się wybiorę, a jeśli nie to poczekam te 2 tygodnie z nadzieją, że na tej wizycie już wszystko się okaże.

    kaha lubi tę wiadomość

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 16 listopada 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedż. Powtórzę oczywiście betę w piątek po południu, ale do tego czasu chyba osiwieję.
    suri2016 wrote:
    Cześć Katarzyna,

    Musisz sprawdzić za 48 h jak bHCG przyrasta, nie ma innego wyjścia. Nie ma co się martwić na zapas, może zaraz ruszy z kopyta do przodu:) może dopiero co się zagnieździło...
    Wiem co czujesz, bo u mnie Beta od początku była niska i raz przyrastała lepiej raz gorzej i niestety okazała się pozamaciczną. Musisz po prostu kontrolować. Głowa do góry!

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 17 listopada 2016, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA trzymam kciuki żeby było wszystko dobrze i żebyś na następnej wizycie zobaczyła już bijące serduszko:):)

    NIKA1982 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 17 listopada 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania25 wrote:
    Ale się cieszę... :) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok :) Miałam iść dziś na badanie do ginekologa, ale bóle okolic brzucha w większości minęły na razie. Jedynie jajniki lub ich okolice czasem pobolą i niekiedy delikatnie podbrzusze, więc wstrzymuję się z wizytą. Jeśli coś mnie zaniepokoi to się wybiorę, a jeśli nie to poczekam te 2 tygodnie z nadzieją, że na tej wizycie już wszystko się okaże.

    Mania spokojnie, takie objawy są zupełnie normalne:) Wiem, że kobieta panikuje przy pierwszym lepszym ukłuciu w brzuchu, ja taka pewnie będę. Wydaje mi się, że czym kobieta starsza tym bardziej świadoma zagrożeń. Ja ostatnio sobie przypomniałam, że jak chodziłam z córką w ciąży to nawet nie wiedziałam co to jest badanie bHCG. Może i lepiej w sumie, bo na pewno mniej się stresowałam w poprzedniej ciąży:):)
    W każdym razie życzę powodzenia, będzie dobrze:)

    Mania25 lubi tę wiadomość

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 17 listopada 2016, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna wiem, przechodziłam przez to 1,5 miesiąca temu. Ja akurat zwariowałam w tamtym czasie, na badanie bHCG byłam prawie codziennie... teraz wiem, że nie miało to żadnego sensu, bo i tak trzeba było poczekać aż osiągnie odpowiedni poziom, bo wcześniej nie było nic widać na USG.
    Na Twoim miejscu nie zakładałabym jednak najgorszego, moja ginekolog mówiła, że na prawdę nie jest istotny sam poziom, ale przyrost bHCG. Lepiej mieć mniejszy niż nienaturalnie wysoki, bo wtedy może to świadczyć o zaśniadzie groniastym. Jest duża szansa, że po prostu byłaś na badaniu zaraz po zagnieżdżeniu.

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 17 listopada 2016, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Surimi, dokładnie. Ja mam raptem 25 lat ale sporo się naczytalam. I szczerze to bardzo się boję. Najpierw o to że po plamieniu pojawi się okres, teraz się uspokoilan po becie ale jednocześnie martwię się czy dotrzymam do wizyty i co na niej usłysze. No nic trzeba uzbroić się w cierpliwość :)

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Żaneta Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) okres spóźnia mi się drugi dzień. Dziś robiłam betę i wyszła 13,00. Mogę się cieszyć? U mnie na wynikach nie ma podanych żadnych norm.

    Żaneta
  • Mania25 Autorytet
    Postów: 862 801

    Wysłany: 18 listopada 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żaneta możesz się cieszyć jesteś w ciąży :) zrób badanie jeszcze raz po 48 godzinach żeby zobaczyć jak przyrasta :)

    aaVJp2.png
    SYbyp2.png


  • Żaneta Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 listopada 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwię się bo robiłam betę 10.11 i była wyższa: 89.0. Myślę że pozostaje mi czekać na @ :( Chociaż na teście pokazała mi się druga kreska, blada Ale była

    Żaneta
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ