X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie BHCG/PROGESTERON
Odpowiedz

BHCG/PROGESTERON

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Trzy dni temu (26dc) robiłam bHCG, które wyniosło 91,33
    Wczoraj wynik wynosił 269.
    Wzrost o prawie 190%. Czy to nie za dużo?
    W moim lab. Normy dla kobiet niecieżarnych <5, a 1 tydzień ciąży od 202-....
    Pomijam, że normy są bardzo dziwne.
    Zrobiłam wczoraj też progesteron, który wyniósł 31.6
    Normy też bardzo ogólne i dla 1 trymestru (od 11-44.6). Niby jestem w granicach, ale czy nie za wysoko? Dodam, że owulacja wyliczona na podstawie test owu, temperatury i śluzu na 13-14 DC.

    Chcialabym już iść do lekarza i dowiedzieć się czy jest ok, ale muszę poczekać jeszcze z 2tygodnie.
    Czy te wyniki mimo wszystko jak na ten tydzień ciąży nie są za wysokie? Bo już sobie zaczelam wkręcać różne choroby.

    Przepraszam za takie głupie pytania, jest to moja pierwsza ciąża i tak naprawdę wiem tyle ile przeczytam w internecie na ten moment...
    Proszę Was o wsparcie i ewentualne wytłumaczenie co i jak. Może warto wcześniej pójść do lekarza i skonsultować same wyniki? Bo na USG jeszcze nic nie będzie widać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 sierpnia 2021, 07:05

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • Ola_Pola Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo:) jest tu ktoś? :)

    ckaiyx8dv7bnq9lq.png
  • Miamonia Autorytet
    Postów: 317 391

    Wysłany: 20 sierpnia 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_Pola wrote:
    Cześć.
    Trzy dni temu (26dc) robiłam bHCG, które wyniosło 91,33
    Wczoraj wynik wynosił 269.
    Wzrost o prawie 190%. Czy to nie za dużo?
    W moim lab. Normy dla kobiet niecieżarnych <5, a 1 tydzień ciąży od 202-....
    Pomijam, że normy są bardzo dziwne.
    Zrobiłam wczoraj też progesteron, który wyniósł 31.6
    Normy też bardzo ogólne i dla 1 trymestru (od 11-44.6). Niby jestem w granicach, ale czy nie za wysoko? Dodam, że owulacja wyliczona na podstawie test owu, temperatury i śluzu na 13-14 DC.

    Chcialabym już iść do lekarza i dowiedzieć się czy jest ok, ale muszę poczekać jeszcze z 2tygodnie.
    Czy te wyniki mimo wszystko jak na ten tydzień ciąży nie są za wysokie? Bo już sobie zaczelam wkręcać różne choroby.

    Przepraszam za takie głupie pytania, jest to moja pierwsza ciąża i tak naprawdę wiem tyle ile przeczytam w internecie na ten moment...
    Proszę Was o wsparcie i ewentualne wytłumaczenie co i jak. Może warto wcześniej pójść do lekarza i skonsultować same wyniki? Bo na USG jeszcze nic nie będzie widać.
    Beta hcg na początku może rosnąć nawet ponad 200%, pomimo że jest to powyżej normy przeważnie wszystko jest w porządku, za chwilę na pewno się uspokoi i zwolni więc się nie martw na zapas.
    Progesteron jest wydzielany skokowo, w zależności od stresu, godziny badania itp - więc możesz jednego dnia zbadać go kilka razy i wyniki mogą się różnić. Według mnie progesteron jest w porządku :)
    Oczywiście możesz iść do lekarza ale na tym etapie nie będzie nic widać, pęcherzyk ciążowy pojawia się gdy beta hcg jest na poziomie około 1000 jednostek. Zarodek później - dopiero koło 8-10 tysięcy jednostek. Ewentualnie lekarz zmierzy Twoje endometrium i powie że jest podejrzenie ciąży - na tym etapie nie będzie mógł zrobić nic więcej, ale jeśli masz być spokojniejsza to się do niego umów. Jeśli nie bierzesz kwasu foliowego to na pewno Ci go zaleci i postara się Cię uspokoić, bo spokój jest teraz najważniejszy dla Ciebie.
    Trzymam kciuki żeby wszystko było okej, nie stresuj się tyle 🍀💚

    7u22flw1vl3i5lsf.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 9 września 2021, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_Pola wrote:
    Cześć.
    Trzy dni temu (26dc) robiłam bHCG, które wyniosło 91,33
    Wczoraj wynik wynosił 269.
    Wzrost o prawie 190%. Czy to nie za dużo?
    W moim lab. Normy dla kobiet niecieżarnych <5, a 1 tydzień ciąży od 202-....
    Pomijam, że normy są bardzo dziwne.
    Zrobiłam wczoraj też progesteron, który wyniósł 31.6
    Normy też bardzo ogólne i dla 1 trymestru (od 11-44.6). Niby jestem w granicach, ale czy nie za wysoko? Dodam, że owulacja wyliczona na podstawie test owu, temperatury i śluzu na 13-14 DC.

    Chcialabym już iść do lekarza i dowiedzieć się czy jest ok, ale muszę poczekać jeszcze z 2tygodnie.
    Czy te wyniki mimo wszystko jak na ten tydzień ciąży nie są za wysokie? Bo już sobie zaczelam wkręcać różne choroby.

    Przepraszam za takie głupie pytania, jest to moja pierwsza ciąża i tak naprawdę wiem tyle ile przeczytam w internecie na ten moment...
    Proszę Was o wsparcie i ewentualne wytłumaczenie co i jak. Może warto wcześniej pójść do lekarza i skonsultować same wyniki? Bo na USG jeszcze nic nie będzie widać.

    Wyniki są na razie dobre, na pewno nie za wysokie :)

    Normy dla bety są faktycznie trochę dziwne bo się czasem na siebie nakładają, i np tydzień 4 ciąży kończy się na 705 wg mojego labo a tydzień 5 może zaczynać sie od 500... a to dlatego, że każdy organizm i każda ciąża jest inna :)

    U mnie w poprzedniej ciąży przy becie 1100 nie było widać nawet pęcherzyka (podejrzenie ciąży pozamacicznej), zarodek pojawił się tydzień później :)

    Też obecnie czekam na wizytę, mam 17/09 więc jeszcze tydzień ale chciałabym już widzieć bijące <3 niż chodzić na raty jak ostatnio (najpierw totalnie nic, potem pęcherzyk i na końcu ciałko żółte i dopiero zarodek.

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Didika Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 września 2021, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny staramy się o dziecko już od dłuższego czasu. Rozpoczęłam leczenie przyjmowałam w tym cyklu pierwszy raz Clo. Pomimo że mam długie cykle w 12 dc wyszło że mam pęcherzyk 18 mm tego dnia miałam jak najpóźniej przyjąć zastrzyk na pęknięcie( przyjęłam w nocy o 3.30). Z poprzedniego cyklu wynikało że mam bardzo niski progesteron w granicach 0,5 więc teraz miałam brać Duphaston 2 tabl dziennie i Progesteron Baisen 200 mg na noc.. Dzisiaj w 24 dc z wyników wyszło mi że mam Progesteron w wysokości 17,64 przy okazji z ciekawości zrobiłam Betę wynosiła 1.10 - nie wiem czy to wynik jeszcze przez zastrzyk Ovitrelle czy jest jakaś nadzieja że się udalo.. Muszę będę zrobić za 3 dni żeby wiedzieć czy nadal mam prac Progesteron

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ