X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie BLADZIOCHY CZY ZWIDY???
Odpowiedz

BLADZIOCHY CZY ZWIDY???

Oceń ten wątek:
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuchna93 wrote:
    W takim razie trzymam kciuki za nastepny cykl ✊ zawsze masz tak późno owulacje? A faza lutealna w normie, czy krótka?
    Mi gdy zaczęła tak późno występować, w okolicach właśnie 23 dc, to doktorka przepisała mi clostibegyt na wzrost. Może zapytaj swojego gin?
    Faza lutealna dosyć krótka bo 11-12 dni, niby to jeszcze norma ale dolna granica 😕
    Jak długo brałaś ten clostibegyt i kiedy zauważyłaś pierwsze efekty?

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Madziuchna93 Przyjaciółka
    Postów: 87 25

    Wysłany: 5 maja 2021, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak123 wrote:
    Faza lutealna dosyć krótka bo 11-12 dni, niby to jeszcze norma ale dolna granica 😕
    Jak długo brałaś ten clostibegyt i kiedy zauważyłaś pierwsze efekty?
    Bralam przez 5 dni po 1 tab. (3dc-7dc) Teraz jestem w drugim cyklu z clostilbegyt + ovitrelle. W 12 dc monitoring i 2 pecherzyki (20mm i 17mm). Zaraz wieczorem zastrzyk.
    W pierwszym cyklu, nie miałam monitoringu, bo akurat moja gin zachorowała, ale testy owulacyjne pozytywne 'ksiazkowo' 14-15 dc.

  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 5 maja 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziuchna93 wrote:
    Bralam przez 5 dni po 1 tab. (3dc-7dc) Teraz jestem w drugim cyklu z clostilbegyt + ovitrelle. W 12 dc monitoring i 2 pecherzyki (20mm i 17mm). Zaraz wieczorem zastrzyk.
    W pierwszym cyklu, nie miałam monitoringu, bo akurat moja gin zachorowała, ale testy owulacyjne pozytywne 'ksiazkowo' 14-15 dc.
    Kurcze mi się wydaje że owulacja u mnie jednak występuje naturalnie bo udało mi się dwa razy zajść w ciążę. Tylko, że jest po prostu późno więc na razie próbuje się wspomóc naturalnymi sposobami a jak dalej nic z tego nie wyjdzie to będę szukać przyczyny

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Madziuchna93 Przyjaciółka
    Postów: 87 25

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak123 wrote:
    Kurcze mi się wydaje że owulacja u mnie jednak występuje naturalnie bo udało mi się dwa razy zajść w ciążę. Tylko, że jest po prostu późno więc na razie próbuje się wspomóc naturalnymi sposobami a jak dalej nic z tego nie wyjdzie to będę szukać przyczyny
    U mnie też występowała naturalnie, tylko za wolno rosły pecherzyki. No jak uważasz. Trzymam kciuki tak czy inaczej 😊🍀💚

    Gosiak123 lubi tę wiadomość

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 15 maja 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co sądzicie? Niestety tak bardzo się wpatrywałam w ten test że już nie wiem sama czy mi się coś w oczach mieni czy co tam się odbywa czy może mam brudny monitor/ekran telefonu :D Dziś 12 i 11 dpo (była podwójna owulacja w odstępie kilkunastu godzin, potwierdzone na usg). Dodaje zdjęcie testu oraz zdjęcie z najmocniejszym kontrakstem:
    https://zapodaj.net/6e5c4ca9afb0d.jpg.html
    https://zapodaj.net/0aefae1669228.jpg.html

    11 cykl starań, w ciąży nigdy nie byłam, cykl stymulowany. Bądźcie szczere, jak nic nie widzicie to wolę to niż robienie sobie nadziei :(

    Bubble_, Eve lubią tę wiadomość

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Bubble_ Ekspertka
    Postów: 172 284

    Wysłany: 15 maja 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jakby coś tam faktycznie się pokazywało 🤞 trzymam kciuki, aby to faktycznie była ciąża 💚

    MaBu lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2020 💪
    04.01.2021 ⏸->26.02💔

    08.06.21 ⏸ 🙏
    09.06.21 beta 129.4 mIU/ml ->(11.06) beta 529 mIU/ml prog 33,6 ng/ml
    01.07.21 0.5 cm kropka i bijace ❤
    26.07.21 3.75 cm szczęścia 🍀

    p19uvfxmtoi77mtu.png
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 15 maja 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Dziewczyny co sądzicie? Niestety tak bardzo się wpatrywałam w ten test że już nie wiem sama czy mi się coś w oczach mieni czy co tam się odbywa czy może mam brudny monitor/ekran telefonu :D Dziś 12 i 11 dpo (była podwójna owulacja w odstępie kilkunastu godzin, potwierdzone na usg). Dodaje zdjęcie testu oraz zdjęcie z najmocniejszym kontrakstem:
    https://zapodaj.net/6e5c4ca9afb0d.jpg.html
    https://zapodaj.net/0aefae1669228.jpg.html

    11 cykl starań, w ciąży nigdy nie byłam, cykl stymulowany. Bądźcie szczere, jak nic nie widzicie to wolę to niż robienie sobie nadziei :(
    Coś tam widać, trzymam kciuki zeby ciemniały z dnia na dzień ✊✊

    MaBu lubi tę wiadomość

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • dzastina2005 Autorytet
    Postów: 2197 1501

    Wysłany: 15 maja 2021, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Dziewczyny co sądzicie? Niestety tak bardzo się wpatrywałam w ten test że już nie wiem sama czy mi się coś w oczach mieni czy co tam się odbywa czy może mam brudny monitor/ekran telefonu :D Dziś 12 i 11 dpo (była podwójna owulacja w odstępie kilkunastu godzin, potwierdzone na usg). Dodaje zdjęcie testu oraz zdjęcie z najmocniejszym kontrakstem:
    https://zapodaj.net/6e5c4ca9afb0d.jpg.html
    https://zapodaj.net/0aefae1669228.jpg.html

    11 cykl starań, w ciąży nigdy nie byłam, cykl stymulowany. Bądźcie szczere, jak nic nie widzicie to wolę to niż robienie sobie nadziei :(

    Ja widzę trzymam mocne kciuki ✊✊✊ powtórz jutro rano.

    MaBu lubi tę wiadomość

    2015 córcia
    Obecnie 3 lata starań

    Wyniki nasienia w normie.
    01.03.2021 sono hsg ( jajowody drożne, nie uwidoczniono żadnych cech zmiennych)

    Progesteron:
    7 dpo 5,91
    9 dpo 8,49
    13 dpo 12,7 duphaston 3x1, luteina 100 dopochwowa 2x1

    Beta HCG
    22.03.2021 - 53,6 🥰
    24.03.2021 - 97,0
    26.03.2021 - 270,0 🙀( już mam nie sprawdzać)
    06.04.2021 - 17920 😍
    13.04.2021 mamy ♥️
    20.05.2021 🎂 prenatalne
    15.07.2021 II prenatalne mamy 350g
    18.08.2021 960g
    30.09.2021 III badanie prenatalne 1860g
    02.11.2021 2800g
    08.11.2021 3400g
    16.11.2021 przyjęcie na odział CC.

    17.11.2021 Anielka ♥️
    3100g, 55cm szczęścia 😍
  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 15 maja 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny <3 brzuch mnie minimalnie pobolewa jak na okres dlatego staram się nie nakręcać ale wiecie jak to jest ;) zrobię jutro rano kolejny. Ale cieszę się że coś tam dostrzegacie głównie dlatego że już normalnie się obawiałam choroby psychicznej bo widzę coś czego nie ma. Jeszcze tylko brakuje białych myszek do kompletu, normalnie świstak siedzi i zawija je w te sreberka xD

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • monnkej Autorytet
    Postów: 381 582

    Wysłany: 15 maja 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Dziewczyny co sądzicie? Niestety tak bardzo się wpatrywałam w ten test że już nie wiem sama czy mi się coś w oczach mieni czy co tam się odbywa czy może mam brudny monitor/ekran telefonu :D Dziś 12 i 11 dpo (była podwójna owulacja w odstępie kilkunastu godzin, potwierdzone na usg). Dodaje zdjęcie testu oraz zdjęcie z najmocniejszym kontrakstem:
    https://zapodaj.net/6e5c4ca9afb0d.jpg.html
    https://zapodaj.net/0aefae1669228.jpg.html

    11 cykl starań, w ciąży nigdy nie byłam, cykl stymulowany. Bądźcie szczere, jak nic nie widzicie to wolę to niż robienie sobie nadziei :(
    Również widzę! Trzymam kciuki

    MaBu lubi tę wiadomość

    Teodor 30.12.2021r. - 3130g, 51cm 💙
    Rita 23.08.2023r. - 3780g, 57cm 🩷
  • Justa8704 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 maja 2021, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Robiłam w piątek test i wyszedł bardzo dziwny. Jedna kreska normalna a druga cień cienia , bardzo blada w dodatku tak jakby rozdzielona na pół i byłyby 3 kreski. Mam bardzo nieregularne miesiączki jeden miesiąc są, drugi nie ma. Ostatnią miałam 19.03. w kwietniu wogole się nie pojawiła. dziś mamy maj i dalej brak. Bolą mnie jajniki. Mam bardzo płaczliwe dni. Gdy zapaliłam papierosa w połowie naciagło mnie na wymioty. Co o tym myślicie czy to ciąża? Do którego tyg pojawia się blada kreska?

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 16 maja 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa8704 wrote:
    Witam. Robiłam w piątek test i wyszedł bardzo dziwny. Jedna kreska normalna a druga cień cienia , bardzo blada w dodatku tak jakby rozdzielona na pół i byłyby 3 kreski. Mam bardzo nieregularne miesiączki jeden miesiąc są, drugi nie ma. Ostatnią miałam 19.03. w kwietniu wogole się nie pojawiła. dziś mamy maj i dalej brak. Bolą mnie jajniki. Mam bardzo płaczliwe dni. Gdy zapaliłam papierosa w połowie naciagło mnie na wymioty. Co o tym myślicie czy to ciąża? Do którego tyg pojawia się blada kreska?

    Przy nieregularnych miesiączkach niestety nic nie obliczysz bo nie wiadomo kiedy i czy w ogóle była owulacja. Możesz codziennie rano robić test z porannego moczu, jak będzie ciemnieć druga kreska to ciąża. A najlepiej jutro z rana iść i zbadać beta hcg z krwi, będziesz miała jasność :)

    U mnie niestety dzisiaj biel wizira :(

    Justa8704 lubi tę wiadomość

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Gosiak123 Autorytet
    Postów: 301 165

    Wysłany: 16 maja 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szoku jak te testy ostatnio oszukują. Ilu dziewczynom już w tym miesiącu pojawiły się cienie a później @ przychodziła. Zresztą ja też miałam w poprzednim cyklu cienie na dwóch testach a jednak przyszedł okres.

    MaBu lubi tę wiadomość

    👩‍🦰 25 l.
    👨‍🦰 29 l.
    👶 2018

    Starania o rodzeństwo od styczeń 2021

    [*] luty 2021 - ciąża biochemiczna 💔

    Naturalne wspomaganie:
    Pregna Start
    Witamina B6 50mg
    Witamina C
    Zioła ojca Sroki nr 3
    Olej lniany
    MACA
    Magnez

    Mój cykl:
    >35 dni
    Owulacja 24 dc
    Krótka faza lutealna (11dni)
  • Justa8704 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 maja 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Przy nieregularnych miesiączkach niestety nic nie obliczysz bo nie wiadomo kiedy i czy w ogóle była owulacja. Możesz codziennie rano robić test z porannego moczu, jak będzie ciemnieć druga kreska to ciąża. A najlepiej jutro z rana iść i zbadać beta hcg z krwi, będziesz miała jasność :)

    U mnie niestety dzisiaj biel wizira :(


    Myślę że nie zaszłam przed miesiaczką 19. 03 okres pierwszy dzień byly plamy ale później dość obfity.
    A do którego tygodnia może pojawić się taka blada kreska

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 16 maja 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa8704 wrote:
    Myślę że nie zaszłam przed miesiaczką 19. 03 okres pierwszy dzień byly plamy ale później dość obfity.
    A do którego tygodnia może pojawić się taka blada kreska

    To jest bardzo indywidualne, niektórym dziewczynom już po 6 dniach od zapłodnienia wychodzi blada kreska a niektórym nawet tydzień po spóźnionym okresie dopiero. Książkowo powinno być już coś widać dwa tygodnie po zapłodnieniu.
    Gosiak123 wrote:
    Jestem w szoku jak te testy ostatnio oszukują. Ilu dziewczynom już w tym miesiącu pojawiły się cienie a później @ przychodziła. Zresztą ja też miałam w poprzednim cyklu cienie na dwóch testach a jednak przyszedł okres.

    No niestety, chyba te tańsze testy mają to do siebie że oszukują, ja mam tanie testy paskowe z allegro bo robię je codziennie już mniej więcej tydzień po owulacji, mnie to akurat uspokaja bo oczekiwanie dwa tygodnie po to żeby zobaczyć jedną kreską za bardzo mnie stresuje, wolę się stopniowo przyzwyczajać do myśli że się nie udało. Ale niestety te testy chyba nie są zbyt dokładne. Idę jutro na betę żeby rozwiać wątpliwości bo jutro wypada mi kolejna dawka accofilu a źle go znoszę i jak mogę go pominąć to będzie ekstra.

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Justa8704 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 maja 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    No niestety, chyba te tańsze testy mają to do siebie że oszukują, ja mam tanie testy paskowe z allegro bo robię je codziennie już mniej więcej tydzień po owulacji, mnie to akurat uspokaja bo oczekiwanie dwa tygodnie po to żeby zobaczyć jedną kreską za bardzo mnie stresuje, wolę się stopniowo przyzwyczajać do myśli że się nie udało. Ale niestety te testy chyba nie są zbyt dokładne. Idę jutro na betę żeby rozwiać wątpliwości bo jutro wypada mi kolejna dawka accofilu a źle go znoszę i jak mogę go pominąć to będzie ekstra.

    Czyli blada kreska pokazuje się we wczesnej ciąży? Nie ma możliwości by byłby to np 3 miesiąc i pojawiła się blada kreska, tym bardziej że wcześniej była miesiączka?

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 16 maja 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa8704 wrote:
    Czyli blada kreska pokazuje się we wczesnej ciąży? Nie ma możliwości by byłby to np 3 miesiąc i pojawiła się blada kreska, tym bardziej że wcześniej była miesiączka?

    Jest minimalna szansa. Sama znam dwie dziewczyny które miały okres będąc już w ciąży (u jednej bardzo skąpy a u drugiej normalny czy nawet lekko silniejszy). Testy ciążowe też mogą lekko kłamać, tutaj jest więcej czynników ale np. moja kuzynka zrobiła test już w piątym czy szóstym miesiącu ciąży, wyszedł negatyw a ciąża była. Tak więc jest minimalna szansa że to jest ciąża w Twoim przypadku. Nie wiem jaką masz sytuację ale najlepiej byłoby zrobić test z krwi beta hcg jutro rano i po kilku godzinach byłaby jasność. No albo kolejny test ciążowy, jak wyjdzie znowu blada ale widoczna kreska to raczej ciąża.

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Justa8704 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 maja 2021, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Jest minimalna szansa. Sama znam dwie dziewczyny które miały okres będąc już w ciąży (u jednej bardzo skąpy a u drugiej normalny czy nawet lekko silniejszy). Testy ciążowe też mogą lekko kłamać, tutaj jest więcej czynników ale np. moja kuzynka zrobiła test już w piątym czy szóstym miesiącu ciąży, wyszedł negatyw a ciąża była. Tak więc jest minimalna szansa że to jest ciąża w Twoim przypadku. Nie wiem jaką masz sytuację ale najlepiej byłoby zrobić test z krwi beta hcg jutro rano i po kilku godzinach byłaby jasność. No albo kolejny test ciążowy, jak wyjdzie znowu blada ale widoczna kreska to raczej ciąża.

    Ale lekarz to wyliczy który tydzień i czy to było przed miesiączką czy po?

  • MaBu Koleżanka
    Postów: 53 14

    Wysłany: 16 maja 2021, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście :) Myślę że to można już stwierdzić na podstawie wyniku beta hcg, im wyższa beta hcg tym 'starsza' ciąża :) Jak beta będzie ok 100 to raczej z kwietnia, jak dużo wyżej to raczej z marca dzidziuś :) Ale może niech się dziewczyny jeszcze wypowiedzą które były w ciąży.

    Starania od czerwca 2020
    Klinika Macierzyństwo - dr P
  • Justa8704 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 maja 2021, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MaBu wrote:
    Oczywiście :) Myślę że to można już stwierdzić na podstawie wyniku beta hcg, im wyższa beta hcg tym 'starsza' ciąża :) Jak beta będzie ok 100 to raczej z kwietnia, jak dużo wyżej to raczej z marca dzidziuś :) Ale może niech się dziewczyny jeszcze wypowiedzą które były w ciąży.

    Od tamtego tyg mam jakieś objawy, takie początkujące mdłości, ból brzucha i jajników jak na okres. Te objawy mogą być również spowodowane stresem. Ja myślę że jak coś to z kwietnia bardziej bo jeżeli z marca to objawy trochę pozno okazane a tym bardziej że była miesiączka w marcu.

‹‹ 178 179 180 181 182 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ