X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie BLADZIOCHY CZY ZWIDY???
Odpowiedz

BLADZIOCHY CZY ZWIDY???

Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, właśnie dostałam plamienia. Jest różowe, widać je na papierze. Czy to świadczy o czymś złym? Brzuch nie boli, ani nic. Czy to normalne ? Strasznie się boję 🙁

    Skorpionka91 lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny, właśnie dostałam plamienia. Jest różowe, widać je na papierze. Czy to świadczy o czymś złym? Brzuch nie boli, ani nic. Czy to normalne ? Strasznie się boję 🙁


    Plamienie może mieć różne przyczyny, więc nie zakładaj od razu najgorszego :) Ja plamiłam na początku ciąży i później w 13tc i dopiero w czasie porodu okazało się, że miałam krwiaka na łożysku, niewidocznego na usg :)

    Zobacz, jaki będzie wynik bety i z tym wynikiem przejdź się do lekarza :) Robiłaś progesteron przy okazji?
    Zawsze też, jeśli bardzo się denerwujesz, możesz podjechać na IP :)

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Plamienie może mieć różne przyczyny, więc nie zakładaj od razu najgorszego :) Ja plamiłam na początku ciąży i później w 13tc i dopiero w czasie porodu okazało się, że miałam krwiaka na łożysku, niewidocznego na usg :)

    Zobacz, jaki będzie wynik bety i z tym wynikiem przejdź się do lekarza :) Robiłaś progesteron przy okazji?
    Zawsze też, jeśli bardzo się denerwujesz, możesz podjechać na IP :)
    Uspokoiłaś mnie trochę.. myślałam że takie plamienia w ogóle nie powinny występować. A czy Ty też miałaś taką różową krew czy plamienia u Ciebie były brązowe? Kurcze, szkoda że dzisiaj nie miałam jak bety odebrać 🙁 jutro rano będzie wiadomo. Jakby wszystko było dobrze, planowałam się umówić do ginekoga jakoś na za dwa tygodnie. Czy teraz powinnam jednak wcześniej umówić wizytę?
    A progresteronu nie robiłam. U mnie w labo nawet nie wiem czy te badanie jest wykonywane.. chyba że ma jakieś inne oznaczenie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 22:41

    Skorpionka91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Uspokoiłaś mnie trochę.. myślałam że takie plamienia w ogóle nie powinny występować. A czy Ty też miałaś taką różową krew czy plamienia u Ciebie były brązowe? Kurcze, szkoda że dzisiaj nie miałam jak bety odebrać 🙁 jutro rano będzie wiadomo. Jakby wszystko było dobrze, planowałam się umówić do ginekoga jakoś na za dwa tygodnie. Czy teraz powinnam jednak wcześniej umówić wizytę?
    A progresteronu nie robiłam. U mnie w labo nawet nie wiem czy te badanie jest wykonywane.. chyba że ma jakieś inne oznaczenie...
    Witaj też miała plamienia okazało się że to krwiak nie groźny ale był więc moim zadaniem powinnaś się umówić jak najszybciej jeżeli beta potwierdzi ciążę. Pewnie zapisze ci lekarz luteinę lub coś w tym stylu. Ale najlepiej jak najszybciej żebyś była zbadana

    Pani Ciasio lubi tę wiadomość

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorpionka91 wrote:
    Witaj też miała plamienia okazało się że to krwiak nie groźny ale był więc moim zadaniem powinnaś się umówić jak najszybciej jeżeli beta potwierdzi ciążę. Pewnie zapisze ci lekarz luteinę lub coś w tym stylu. Ale najlepiej jak najszybciej żebyś była zbadana
    W takim razie po odbiorze bety będę dzwonić do ginekologa. Na NFZ pewnie szybko się nie dostanę, ale może znajdę kogoś prywatnie kto na piątek mógłby mnie przyjąć, choć ciężko z tym może być bo mieszkam w małej miejscowości i jest tu w sumie tylko trzech ginekologów. Dam wam znać jutro dziewczyny po becie. Dziękuję za wasze rady ❤️

    Skorpionka91 lubi tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina często zdarzają się plamienia w ciąży :) jeśli nie towarzyszą temu inne objawy to zazwyczaj nie jest to powód do niepokoju ale skonsultować warto :)

    Karo Lina lubi tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, odebrałam wynik bety. W poniedziałek było 14 tak jak wam pisałam, po 48h czyli w środę 44. Dobry wzrost?

    Aypis, Pani Ciasio, Skorpionka91 lubią tę wiadomość

  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik bety. W poniedziałek było 14 tak jak wam pisałam, po 48h czyli w środę 44. Dobry wzrost?
    Dobry. Ale ze względu na plamienie starałabym się dostać do lekarza, może potrzebny jest progesteron.

    Karo Lina lubi tę wiadomość

  • Pani Ciasio Autorytet
    Postów: 1210 872

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik bety. W poniedziałek było 14 tak jak wam pisałam, po 48h czyli w środę 44. Dobry wzrost?

    Przyrost super! Gratulacje ❤️ Czyli jednak złapałaś bardzo wczesną ciążę 🥰 A teraz szybciutko do ginekologa, niech sprawdzi to plamienie i przepisze ewentualnie luteinę :)

    A jeśli chodzi o mnie, to ja miałam plamienia i jasnoróżowe, i brązowe

    Karo Lina lubi tę wiadomość

    Leki: Luteina, Glucophage, Acard, foliany, Euthyrox, Bromergon

    MTHFR 1298C hetero

    4 lata starań o córkę, 3 ciąże biochemiczne po drodze


    1.10.2020r. Jesteś, córeczko!
    Cudzie trwaj! <3

    09.2021: wracamy po rodzeństwo <3

    Czekamy na Ciebie ;*
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Ciasio wrote:
    Przyrost super! Gratulacje ❤️ Czyli jednak złapałaś bardzo wczesną ciążę 🥰 A teraz szybciutko do ginekologa, niech sprawdzi to plamienie i przepisze ewentualnie luteinę :)

    A jeśli chodzi o mnie, to ja miałam plamienia i jasnoróżowe, i brązowe
    Dziękuję wam dziewczyny ❤️ tak, widać była to bardzo wczesna ciąża, prawdopodobnie albo owulacja albo zagnieżdżenie się przesunęło, a tak się bałam... 🙂
    Ciężko z tymi ginekologami u mnie w mieście jest, dziś już nie mogłam do żadnego się dodzwonić po pracy. Będę próbować jutro w dzień, żeby na poniedziałek móc się umówić. A czy tej luteiny nie można stosować na własną rękę, może ona w jakiś sposób zaszkodzić, jeśli się okaże, że nie jest potrzebna? Nigdy jej nie przyjmowałam. Czy lepiej poczekać do wizyty u gina?

    Mam nadzieję, że jednak nic złego nie oznacza te plamienie, tym bardziej, że większość z was również to przechodziła 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny, odebrałam wynik bety. W poniedziałek było 14 tak jak wam pisałam, po 48h czyli w środę 44. Dobry wzrost?
    Czy udało ci się dostać do lekarza???

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorpionka91 wrote:
    Czy udało ci się dostać do lekarza???
    Dopiero niestety na wtorek mam zapisaną wizytę, na dodatek w innym mieście bo u mnie do żadnego z trzech ginów nie idzie się dostać 🙁

  • Ann0490 Koleżanka
    Postów: 51 6

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Testy allegrowe. Również cień cienia, popołudniem robione
    https://zapodaj.net/8e491d607d715.jpg.html
    https://zapodaj.net/211a9dd0c5289.jpg.html
    To chyba można wykluczyć kreskę fabryczną? 🙂
    Źle ujęłam. Nie testy, a jeden test 🙈
    Gratuluję 😀 ile dpo takie bladzioszki?

    Karo Lina lubi tę wiadomość

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann0490 wrote:
    Gratuluję 😀 ile dpo takie bladzioszki?
    Od 10 do 13dpo takie bladziochy mi wychodziły 🙂 później już nie robiłam bo mi się testy skończyły 🙈

  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina, gratulacje!

    Felinka94, Tobie chciałabym szczególnie pogratulować, bo Twoja historia jest mi dość bliska. Fantastycznie, że się udało!

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Karo Lina, gratulacje!

    Felinka94, Tobie chciałabym szczególnie pogratulować, bo Twoja historia jest mi dość bliska. Fantastycznie, że się udało!
    Dziękuję Ci bardzo, sama jestem do tej pory zaskoczona :) ufam że wszystkim które się starają też się uda :)

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wami dziewczyny jest prościej i jakoś tak raźniej 😁

  • Słomka Autorytet
    Postów: 501 379

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo, sama jestem do tej pory zaskoczona :) ufam że wszystkim które się starają też się uda :)
    Felinka napisałam na priv.

    Felinka94 lubi tę wiadomość

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 293 52

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dostałam się do gina. Na razie jeszcze nic nie widać na obrazie usg. Dostałam duphaston na te plamienia i teraz mam problem bo lekarz mówił brać jedną tabletkę rano i wieczorem jeszcze go spytałam na odchodne czy na pewno rano i wieczor, powiedział że tak, a na recepcie napisane że 1x dziennie, i już sama nie wiem jak mam brać.

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Dziewczyny, dostałam się do gina. Na razie jeszcze nic nie widać na obrazie usg. Dostałam duphaston na te plamienia i teraz mam problem bo lekarz mówił brać jedną tabletkę rano i wieczorem jeszcze go spytałam na odchodne czy na pewno rano i wieczor, powiedział że tak, a na recepcie napisane że 1x dziennie, i już sama nie wiem jak mam brać.
    Jaka dawka? Ja 10 mg biorę 2x dziennie

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ