X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 25 września 2022, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluz podbarwiony na brązowo czasami na czerwono . Na wkładce nie jest tak widoczny , ale po skorzystaniu z toalety już na papierze tak . Testy owulacyjne wychodzą negatywne ( testy z dozu) . Jutro będę dzwonić do lekarza i spróbuję się umówić jak najszybciej to będzie możliwe.

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 25 września 2022, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy będą negatywne, bo krwawienia mogą wystąpić po owulacji, a szczyt LH mogłaś mieć np. W nocy.

    Zgłoś to do lekarza :)

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 25 września 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana za wsparcie 😊
    Jutro rano będę dzwonić do Gin żeby się umówić jak najszybciej . Mam nadzieję że nic złego się nie dzieje .

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 25 września 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie :)

    Ja mam właśnie dokładnie to samo, aż się zdziwilam 😂 to się nazywa współczucie 😂

    Ale ja miałam monitoring i wiem, że dziś powinien pęknąć pęcherzyk :)

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 25 września 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja w tym cyklu nie miałam monitoringu bo lekarz na urlopie.
    A powiedz mi jak u Ciebie wygląda to plamienie . Bo u mnie podobnie do końcówki okresu . Tzn takie brązowe plamienie z dodatkiem czerwonego .

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 25 września 2022, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brązowy, rozciągliwy śluz z nitkami krwi

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Marti777 Autorytet
    Postów: 722 651

    Wysłany: 26 września 2022, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Nadrobiłam wszystko! Kurczę, wylogowało mnie z apki i strony i w ogóle nie mogłam się zalogować od kilku dni :/ a dzisiaj bez problemu się udało… nie wiem o co chodzi :/

    Ja pisze tak późno, bo ja mam taki tryb życia 😂 kładę się o 3-4, nawet 5 nad ranem, a wstaje o 11 przed południem 😂 Nawet jak pracowałam w firmie (bo teraz mam własna firmę i pracuje głównie wieczorami, a przez moj stan kręgosłupa to w zasadzie teraz już nie pracuje od roku prawie wcale, bo mam prace przy komputerze czego mi nie wolno…) to i tak jeździłam do firmy na 11-12 i siedziałam do 19, bo tak mi pasowało a szefa miałam cudownego i się nie czepiał ❤️ Także to są wieloletnie już przyzwyczajenia i teoche się boje jak bardzo nasz dzieć mi to zaora 😂 a niestety ja wstając o 6 czy 7 zawsze czułam się koszmarnie, pocieszam się jedynie tym, ze mój mąż lubi wstawać rano wiec on będzie obstawiał poranki a ja wieczory i noce 😂 i może jakos damy radę!

    Ale wracając do Was:
    Abcia, hsg zawsze warto zrobic ale ja bym najpierw wzięła się za to co najważniejsze czyli hormony… myśle, ze dobry gino-endo do którego już pójdziesz z plikiem badań może dużo nowego wnieść do waszej sytuacji. Androloga tez koniecznie zmień… skoro po takim czasie nic się nie poprawia to warto by spojrzał na te wyniki i leczenie kto inny 😊 Owulke możesz mieć ładną jeśli chodzi o pęcherzyk itp ale np. Już sama komórka może być kiepskiej jakości ze względów hormonalnych i już to jest jakis problem, którego z wierzchu nie widać. U mnie po progesteronie było widać, że komórka jajowa jest kiepska, bo rzadko kiedy nawet przy potwierdzonej owulce miałam proga powyżej 10ng :/ ale oczywiście to tylko jakas teoria i u Was może być jeszcze inaczej 😊 tak czy siak zajęłabym sie najpierw wnętrzem a hsg zostawiła sobie na koniec 😉 No i niezmiennie trzymam kciuki! 🥰

    Kirra mega mi przykro, ze tak Cię testy oszukały! A robiłaś te testy tej samej firmy czy dwa różne? Zawsze polecam mieć dwa różne i jednocześnie robić dwa, bo właśnie zawsze jakas jedna firma może sobie oszukać nawet… chociaż tak nie powinno być! :/

    Kasia krwawienie jak najbardziej może być okołowulacyne, ja co prawda nigdy nie miałam ale mnóstwo dziewczyn tu na forum tak 😊 jeśli Cię to niepokoi lub trwa kilka dni to jak najbardziej trzeba to skonsultować ale jeśli to jednodniowa akcja około owulacji to nie stresuj się zanadto, bo pewnie nic się nie dzieje 😊

    Ola super, ze jesteście w programie! To mnóstwo kasy zaoszczędzone! 😍

    Dominisia a może warto się skonsultować jeszcze raz i nie zmuszać do tego co Ci mocno nie smakuje? Może da się to jakos wymienić na coś innego? W końcu jedzenie nie może być jednak drogą przez mękę 😅

    Jeszcze Wam powiem, że u nas czas coraz szybciej płynie, zaczynam 5 miesiąc i kilka dni temu poczułam już delikatne plumknięcie, a wczoraj takie jakby pukanie 😅 co prawda ta aktywność pojawia się tylko w nocy i trochę mnie to przeraża 😂 ale może to dlatego, ze w nocy jest na tyle cicho i spokojnie, ze jestem w stanie cokolwiek poczuć 🥰 a nie dlatego, ze mój bombelek będzie buszował całe noce w kolejnych miesiącach w moim brzuchu 😅 11.10 mamy połówkowe i zaczynam się nimi stresować delikatnie 🫣 kręgosłup bardzo mnie już tez boli ale tez już oglądamy wyprawkę więc mam się czym zając by o tym kręgosłupie i badaniach nie myśleć i nie zamartwiać się 😊

    Wiecie może w ogóle co ze Slowmotion? Bo miała mieć badania usg i się potem odezwać, a tu widzę, ze do tej pory cisza… zaczynam się martwić, ze coś niedobrego się stało :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2022, 01:35

    Dominisia35 lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ 29 lat, starania od 06.2021

    🔻hiperprolaktynemia z mikrogruczolakiem od 2014 roku
    🔻niedoczynność tarczycy
    🔻10 lat temu usunięcie torbieli jajnika

    Wyniki (czerwiec 22):
    PRL: 14 ng - na dostinexie
    TSH: 2,6 IU/ml - (eutyrox 37,5mg)
    Testosteron: 61ng/dl

    Wyniki 3-5dc (marzec 22):
    AMH: 3,25 ng/ml ✅
    FSH: 5,12 mIU/ml ✅
    LH: 5,05 mIU/ml ✅
    DHEA-SO4: 326 ug/dl ✅
    17OHprog: 1,68 ng/ml ✅
    Estradiol: 31,90 pg/ml ✅
    Wit D ✅ Ferrytyna ❌ Wapń ✅

    01/22 prawdopodobnie cb

    26.06 ⏸
    27.06 - beta 175.26, prog 15,94ng
    29.06 - beta 481.42 (175% przyrostu), prog 20ng
    01.07 - beta 1145.57 (137% przyrostu), prog 15,66ng
    05.07 - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    14.07 - zarodek 6,5mm z widocznym biciem serduszka ❤️
    26.07 - 1,87cm człowieka ❤️
    30.08 - I prenatalne - 6,8cm kijanki
    11.10 - połówkowe - 324g cudownej dziewczynki 💕💕💕
    GP0up2.png
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 26 września 2022, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No te plamienia trwaja już dwa dni , zobaczymy jak będzie dziś. Mimo wszystko i tak umowie się do lekarza . Na innym forum dziewczyny pisały ze mogłam mieć wcześniej owu (około 9dc) I teraz dochodzi do implantacji w co wątpię.

  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 26 września 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety dziś już zaczęło się krwawienie i jak na złość nie mogę się dodzwonić do lekarza 😪

  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 26 września 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocne to krwawienie? Rzeczywiście dziwna sprawa w środku cyklu, ale nie stresuj się pewnie to nic takiego :) może masz jakąś infekcje?

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7628 9993

    Wysłany: 26 września 2022, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaskaaa. wrote:
    Niestety dziś już zaczęło się krwawienie i jak na złość nie mogę się dodzwonić do lekarza 😪

    Wybaczcie, że się wtrącam. Miałam raz taki cykl, że trwał 17 dni. Dostałam bardzo mocnego krwawienia z ogromnym bólem brzucha. Okazało się, że po prostu w tym cyklu moje hormony postanowiły zaszaleć. Bo jeszcze mając to krwawienie zrobiłam badania hormonów i w tamtej chwili miałam estradiol prawie 400 (chyba 389) czyli mój organizm przygotowywał się do owulacji. Nigdy więcej nic takiego mi się nie zdarzyło. Jeżeli to jest w postaci kilku kropel krwi to nie ma powodu do niepokoju. Dwa cykle temu plamilam 5 dni .. no i jednego dnia dość sporo a drugiego tak średnio i znów sporo itd. Piątego dnia byłam już spanikowana i poszłam do lekarza. Usłyszałam od mojej pani doktor że nie dziwi się, że tak plamię bo to była zacna owulka 😆 podsumowując musisz zrobić hormony.

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 26 września 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienie wygląda jak końcówka miesiączki. Z tym że zaczynają mi się dziwne bóle brzucha .
    Do lekarza udało mi się umówić na 18:30
    Przez telefon Pani doktor stwierdziła że gdyby to było plamienie to nic takiego , ale ze krwawie to woli mnie obejrzeć i zrobić usg .

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 26 września 2022, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki, żeby było wszystko w porządku, daj znać po wizycie!

    A jeśli oznaką zacnej owulki jest lekkie plamienie to moja w tym miesiącu była zacna :D I mocno trzymam za nią kciuki, bo się napracowaliśmy ;)

    Jutro idę na ostatni monitoring, ale to już raczej tylko proforma.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 26 września 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne , dam znać jak tylko wyjdę z gabinetu :)
    Kurcze już myślałam że wszystko ze mną będzie ok . Ostatni cykl 29 dni , owulka była (prog w 24dc 18,44 ng) . Mam nadzieję że to nic poważnego, w listopadzie powtarzamy badanie nasienia I zylam taka nadzieja że nie będzie trzeba go robić:/

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 26 września 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Równie dobrze mogą to być otarcia czy coś w ten deseń - zdarza się i nie jest groźne. Ważne, ze uda się sprawdzić i będziesz miała spokój :)

    U mnie w tym miesiącu zaskakujące było krwawienie, bo zazwyczaj mam po prostu brunatne plamienia (ostatnie chyba w grudniu zeszłego roku), ale takie bardzo delikatne, choć zauważalne, a tym razem była "żywa" krew w postaci nitek i to całkiem sporo. Ale o dziwo - wszystko zniknęło w ciągu 24h a nie ciągnęło się kilka dni jak mam zwykle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2022, 15:49

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 26 września 2022, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Równie dobrze mogą to być otarcia czy coś w ten deseń - zdarza się i nie jest groźne. Ważne, ze uda się sprawdzić i będziesz miała spokój :)

    U mnie w tym miesiącu zaskakujące było krwawienie, bo zazwyczaj mam po prostu brunatne plamienia (ostatnie chyba w grudniu zeszłego roku), ale takie bardzo delikatne, choć zauważalne, a tym razem była "żywa" krew w postaci nitek i to całkiem sporo. Ale o dziwo - wszystko zniknęło w ciągu 24h a nie ciągnęło się kilka dni jak mam zwykle.
    Może to implantacja? 😃

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 26 września 2022, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia, trzymam kciuki za pomyślny monitoring 🤞☺️

    Kaskaa m, mam nadzieję, że to nie są jakieś zawirowania przy cyklu...Progesteron masz ok?

    Martii uwielbiam Twoje elaboraty 😅😁☺️

    Ja melduję, że dzisiaj mam szczyt owulki potwierdzonej monitoringiem. Pęcherzyk 30 mm miał, i od 2 godzin mnie bolała miednica i jajniki.

    Także dzisiaj romantyczna kolacja i ♥️♥️♥️🤞
    W środę jak to Abciu ładnie ujęłaś formalnie idę potwierdzić, że już po i pewnie wjedzie dupek...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2022, 18:46

    Abcia, Ania35 lubią tę wiadomość

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Kaskaaa. Ekspertka
    Postów: 148 51

    Wysłany: 26 września 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie teraz proga nie badałam, było to w poprzednim cyklu
    Jak teraz mi się hormony rozjadą to będzie masakra

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 26 września 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra wrote:
    Może to implantacja? 😃

    Niemożliwe, w piątek pęcherzyk był widoczny, pękł najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę lub w niedzielę rano (pozytywny test ovu) i wtedy wystąpiło krwawienie. Wcześniej nie było <3 bo mąż w delegacji. Chyba, że to jakiś cud by był :D

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Ola_staraczka Autorytet
    Postów: 283 154

    Wysłany: 26 września 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti! Ja też ostatnio myślałam o Slowmotion, że zniknęła stąd. Mam nadzieję, że to nic złego.

    Slowmotion jeśli to czytasz to jesteśmy z Tobą!

    Abcia, Andelulla lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2021
    On: wszystkie badania w normie

    Ona:
    Brak naturalnego cyklu po odstawieniu ah.
    1x cs CLO ✖️ owu
    3x cs AROMEK ✅ owu, ✖️
    10.2022 - ponowny brak owu, przerwa w staraniach, badania hormonalne
    Ft3, ft4, TSH - w normie
    Anty-TPO - 255,98 (norma do 5)
    USG tarczycy - obraz prawidłowy

    Brak pomysłu na diagnozę 😔💔
    Wznowienie starań prawdopodobnie w 2023

    8.12 > naturalny cud ⏸
    12.12 > 1231 b-HCG
    14.12 > 3134 b-HCG
    19.12 > 14803 b-HCG
    23.12 > pierwsze USG 🙏🙏
‹‹ 431 432 433 434 435 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ