X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, ze bede musiala tego malza jednak zmusic do badan :( juz mi rece i nogi opadly.

    Nika dprawdzilam, ze jak po poronieniu dprswdzalam to mualam fsh 7.5, miesiac pozniej 6.8, teraz chyba jedzcze nizsze wyszlo, ale maz komputer okupuje :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, z tego, co ja wiem to FSH w okolicy 7 jest w porządku!
    A M. nigdy się nie badał jeszcze?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam przypinkę 'jestem w ciąży', chętnie oddam w dobre ręce. <3

    Rucola, Bocianiątko lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nk nie badal. On uwaza ze skoro zaszlam wtedy szybko, to u niego jest wszystko ok.
    Oczywiscie jeszcze sie spuelusmy wczoraj, ze za malo o siebie dbam! Nosz kur..a co on robi zebydmy byli w ciazy? To ja latam jak glupia po lekarzach i faszeruje sie tabletkami, a jasnie pan przychodzi w owulacje fo domu i jest zmeczony..


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, doskonale Cię rozumiem!
    Zmuś tj. delikatnie przekonaj gada, że musi się zbadać. Nawet jak się raz udało, to znaczy że był ten jeden waleczny plemnik, ale reszta może być leniwa itp. a leczenie facetów jest prostsze (u nas to tabletki co dzień plus ACC w owulacje).

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 15 lipca 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry,

    Reset jeszcze nie mów "hop". U mnie w każdym cyklu po skoku był spadek a potem odbijało do góry. Zobaczymy przez kolejne 2-3 dni jaka będzie tempka. Kciuki!

    Małgonia nie daj się złym myślom! Ja też wisiałam na Ciastku non stop że nigdy nie zajdziemy w ciążę- że ja stara i po przejściach ginekologicznych a on nawet nie chce się zbadać bo uważa że z nim wszystko jest ok... no i miał rację :P ale trwało to meeeeega długo.


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj grzecznie bierze tabletki. Nie chce sie badac, ale lyka multiwitamine z solgara plus fertimen zwykly, witC 1000 i ashwaghande.
    Musze ochlonac. Chyba skobcze sie juz badac bo psychicznie kolejnego strzalu juz nie zniose :(


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś u Ciebie zaskoczyło, oby szybko udało się znowu :)
    Chłopa lepiej nie drażnić :P Dobrze że chociaż leki łyka bez gadania ;)


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, dzis o tym nie myśl, tylko ciesz się rocznicą :*
    Rozumiem rozgoryczenie, miewam tak co miesiąc, kiedy słyszę,że owulacji nie było. Ale też uważam, że warto się badać i znać wroga- wiesz wtedy, czy to się leczy albo jak z tym walczyć. Patrz na przykład Frelci- oboje z M. mlodziutcy, mogliby spokojnie walczyć latami, słysząc że taka ich uroda, że mają wyluzować itp. Przecież u nich te badania wszystkie były ok... I nagle strzał, który najpierw zbija z nóg, a potem przynajmniej jasność sytuacji i wiadomo, w którą stronę iść.
    Poza tym to AMH jeszcze nie jest krytycznie nisko!;* No i ja mam AMH ponad 7, więc chętnie Ci oddam, tylko widzisz dla odmiany skąd u mnie takie wysokie... Bo nic nie potrafię wyprodukować, nawet na stymulacji :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2018, 09:07

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia już raz zaskoczyło, więc jest większe prawdopodobieństwo, że uda się po raz kolejny. Nie trać wiary! A tymczasem życzę Wam żeby kolejne lata razem przyniosły same słoneczne dni wypełnione śmiechem waszych dzieci! <3 Niech Wam Najwyższy błogosławi i daje siłę na walkę w tej bitwie o macierzyństwo! Świętuj ślicznotko! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2018, 09:12

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za zyczenia :)
    Wiem, ze nie jest tragicznie, ale mialam nadzieje, ze to Amh bedzie 2 i spokojnie bede sobie dzialac, az sie uda. Ale jesli mam szanse na 5 lat w miare regularnych owulacji to mi stymulacja nie potrzebna bo w kobcu mam wlasne :/
    Chyba poprosze tylko o dupka bo to ze krwawie po 10 dniach od owulacji chyba jest w tej chwili najbardziej palacym problemem.
    A poki co nie wiemy gdzie isc na obiad..


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia z tymi owulacjami to chyba tak nie do końca masz racje. Tez miałam własne a jednak dostałam clo i już w 2 cyklu zaskoczyło. Chociaż pewności nie mam czy akurat to pomogło. No ale tego nigdy nie wiemy.
    Oczywiście nie mówię tego złośliwie, ale przez długi czas tez myślałam tak jak Ty i zmieniłam nawet lekarza jak zaproponował mi clo już po pół roku staran.
    Trzymam kciuki zebys jeszcze w te wakacje przejęła któryś brzuszek :)

    Reset bardzo się cieszę, ze dogadaliście się z M i cykl nie poszedł na straty. Co do temp to nie pomoge, bo nigdy nie mierzyłam i nie mam na ten temat pojęcia. Ale już nie raz dziewczyny pisały, ze z kiepskich wykresów były ciąże. Trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2018, 09:43

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosiu oczywiscie, ze mozesz miec racje. Mam nadzieje, zd z tych wszystkich badan ktore mi zrobili lekarz bedzie w stanie okreslic jakie sa realbe szanse na potomstwo i czy brak ciazy to bardziej wynik bledow genetycznych komorek czy tez dodatkowo ich nie najlepszej jakosci. Jeszcze przed owulacja zrobie hormony, zebg juz byl komplet.
    Mam tez nadzieje, ze po ustabilizowaniu cukru sytuacja sie wyprostuje.
    Swoja droga moglaby juz ta insulina sie pojawic w systemie :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 15 lipca 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie w 9tc :-)

    KateKum, Malgonia, Czrna 81, Tosia2323, frezyjciada, Cabrera, Anaaa90, StaraczkaNika lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)

    Malgonia mój też nie chciał się badać, ale u mnie w takich sytuacjach działa terapia szokowa. Też bede robić AMH i trochę się obawiam. A co jeżeli wyjdzie niskie? In vitro?

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn gratulacje :) mam nadzieje, ze dzis sie czujesz juz lepiej?

    KateKum no ha to wlasnie nie wiem, bo skoro stymulacja nie jest wskazana to jak te komorki pozyskac do in vitro?

    Ja chyba to badanie powtorze za pol roku zeby wiedziec jaka jest tendencja


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zastanawiam czy powtarzać w tym roku skoro minął rok od badania? Chciałabym wiedzieć mniej więcej ile na rok on spada.

  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Reseciku nie trać wiary, wiesz że różne cuda się u nas dzieją więc jeszcze nic straconego :*
    Mnie już jajniki pobolewaja więc mam nadzieję że się coś wykluje ale staram się tutaj o tym nie myśleć.

    Miłej niedzieli ;)

    reset lubi tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endokrynolog powiedziała żebym AMH zrobić po skończonej stymulacji (tak ok 3 pełnych cykli) bo wcześniej ten wyniki jest niemiarodajny:* ciekawe czy to prawda


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 15 lipca 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AMH daje nam wiedzę na temat rezerwy jajnikowej czyli tego ile mamy czasu. Jeśli wynik wychodzi niski to znaczy że trzeba działać szybko i skutecznie -stymulacja do IUI czy IVF nie jest wtedy przeciwwskazana ale np przy policystycznych jajnikach trzeba się dobrze zastanowić ze stymulacjami bo wiadomo że takie działanie dodatkowo obciąża. Jeśli macie własne owulacje to ułatwia sprawę, warto wtedy wiedzieć czym "strzela" Emek. Jeśli ma pełnowartościowe nasienie to można naturalnie dalej próbować. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji pary.

    Ps Anaa AMH po stymulacji może wyjść Ci zupełnie inne niż pół roku później, nie warto się zrażać jeśli wynik wyjdzie niski.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2018, 11:00

    Malgonia lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ