X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Faza Lutealna
Odpowiedz

Faza Lutealna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 25 grudnia 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któaś wie dlaczego wydłuża się fl?
    Miałam jak dotąd przy 3 cyklach obserwacji 12dniowe/ Obecny cykl zapowiada się na dłuższy... już jest 15dniowy fl.
    testy niestety ujemne. Na @ też się nie czuję. Jak to jest z tą fazą, bo czytalam gdzieś że raczej są stałe.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • czarownica_tea Autorytet
    Postów: 583 801

    Wysłany: 25 grudnia 2013, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    faza lutealna może się wydłużyć w cyklu bezowulacyjnym i przy zaburzeniach wydzielania progesteronu, u Ciebie tempka spada więc mam wrażenie, że @ przyjdzie. Chociaż mocno trzymam kciuki, żeby była fasolka

    dxomcwa16q3sloop.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 25 grudnia 2013, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faza lutealna jest zawsze stała, więc powiedziałabym, że to bardziej zmiana terminu owulki :) Czasem tempka skacze przed, a czasem po owulce, może to zachwiało wykresem?

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:26

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś czytałam, że fl może wydłużyć magnez z B6 ale czy to prawda?
    Gdzieś też czytalam, że fl jest w większości przypadków stała, czasami jednak może się skrócić lub wydłużyć... ale to wszystko "gdzieś przeczytane". będę musiała zasiegnąc opinii lekarza

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:26

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie. Odkąd zaczęłam prowadzić wykresy, przy moich średnich cyklach 36 dniowych, moja faza lutealna trwa aż 18 dni! Z tego co wiem powinna trwać maksymalnie 16 dni. Co może być przyczyną?

  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja trwa tylko 11-12 dni :(

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problem... U mnie fl trwała zawsze 12 dni... a teraz niby mam 19dpo... Porażka :( Dlatego obstawiam, że owulki wcale nie było niestety

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam :) ile może wydłużyć się faza lutealna na skutek stresu ? przez ostatnie 2 cykle wynosiła 12 dni. nie chciałabym mieć niespodzianki w postaci @ w najmniej oczekiwanym momencie ;)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stres może znacznie zaburzyć cykl ;-/ mi się kiedyś z 30 do prawie 50 dni wydłużył ;-/ a to wszystko przez pracę ;-/

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 24 grudnia 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak wiem o tym, ale interesuje mnie dokładnie o ile dni maksymalnie może się wydłużyć faza lutealna? zazwyczaj cykl jest wydłużony przez opóźnioną owulację a FL jest raczej stała, dlatego zastanawiam się czy OF mi źle wyznaczył owulację lub czy jest możliwość, że właśnie ta fl pod wpływem stresu się wydłużyła?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam podobny problem. Tyle że owulację miałam na pewno (wykryta u lekarza w 19 dc), w ciąży nie jestem (sprawdzone!), a @ nadal nie ma. Moja faza lutealna trwa już wobec tego 22 dni! I wygląda na to, że to nie koniec...

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 1 października 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dwa miesiące po rząd miałam fazę 15 dniową, wcześniej miałam zawsze 11 dni, teraz też zapowiada się faza 15 dniowa bo mamy dzień 12 i @ brak. Łykam witaminę B6 i magnez od początku tego cyklu, ale dziwne że aż tak szybko zadziałało..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2015, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak czytam o tej fazie lutealnej i ja do dzis nie wiem o co w niej chodzi ? mam problem bo czytałam że dzni płodne są wtedy gdy sluz jest jak białko jaja tak ? i że wtedy zazwyczaj bola piersi i kują jajniki własciwie jeden z nich ja miesziaczki mam raczej stałe co 37 dni śluz taki ciągnacy miałam 24-26 września okres 9 września teraz z kalkulatorów dni płodnych wynika że dni płodne powinnam mieć dzis lub jutro ale jamam sluz biały lepki jest go mało nie mam ochoty na seks za to cząeto chodzę siku już mnie to męczy ( przeziębiona nie jestem ) bolą mni piersi i swędzą do tego pobolewa pobrzusze tak jak na @ ale to za wcześnie bo powinnam dostać 16 nie wiem co mam mysleć nie nastawiam się na ciążę ale czy jest szansa Jak przytulanie było 24,25,i 26 września własnie wtedy gdy miałam ten ciągnacy sluz pomóżcie proszę

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat...
    Ja mam niestałą fl, cykle tez mam nieregularne, raz mam przez 3 miesiące 28 dniowe cykle, potem mam 35dniowe cykle. Od 2 miesięcy domowe testy owulacyjne wychodzą negatywnie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ