X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black Z aptt i inr jest tak, że im niższe, tym wyższa krzepliwość, a jak są wysokie, to krew jest rzadka, słabo krzepnie. U Ciebie APTT jest powyżej normy, czyli masz nawet zbyt rzadką krew - przy poronieniu pewnie dużo jej straciłaś, może jeszcze nie wróciła do siebie? Albo może bierzesz acard i to u Ciebie zbędne? Ciężko gdybać

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec, nie ma sprawy, jakby się dało tylko.... Gratis dorzucilabym nawyt leki przeciwbólowe, bo od wczoraj najchętniej bym się w kokon zwinela. Dobrze, ze goście się już rozjechali! Jagnięcina w rozmarynie wolno pieczona wyszła cudownie rozplywajaca się w ustach!

    Za to takie króliki u mnie dzisiaj jajek szukały
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2db99e.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2018, 22:17

    Mala90, nowa na dzielni, KateKum, Lunaris, Siwulec, Czrna 81, KateHawke, blue00, Emiilka, Koteczka82 lubią tę wiadomość

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika załatwione - dostałaś prosto w twarz wiruskami nie tylko od córy, ale też od młodego :D więc może bliźniaki?
    Na Wielkanoc wyjechaliśmy do Austrii, a co! Łącznie jest tu nas 17 osób, wesoło :)

    Rozumiem (oczywiście na ile potrafię zrozumieć) Twoje obawy, ale też wiem, że chociaż ta krzta nadziei w Tobie jest. O której będziesz powtarzać test? Będę z Tobą zwłaszcza, że znajomą, która jest tu z nami będę budzić na sikanie, 11dpo. Ale mamy tylko ten elektroniczny Clearblue na którym nie da się doszukiwać kreski widma :)

    StaraczkaNika, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Minie Black Z aptt i inr jest tak, że im niższe, tym wyższa krzepliwość, a jak są wysokie, to krew jest rzadka, słabo krzepnie. U Ciebie APTT jest powyżej normy, czyli masz nawet zbyt rzadką krew - przy poronieniu pewnie dużo jej straciłaś, może jeszcze nie wróciła do siebie? Albo może bierzesz acard i to u Ciebie zbędne? Ciężko gdybać
    Dzięki Nika, acard zaczęłam brać rzeczywiście 2 dni przed badaniem, czyli myślę, że powinnam zmniejszyć dawkę, dobrze, że hematologa mam niedługo, niech mnie ogarnie :)

    Edit. Udało mi się zarezerwować hematologa na jutro wieczór :) w związku z tym, że Doktorek gin chce mi dać heparyne od pozytywnego testu to rozumiem, że dobrze wydębić wskazanie na papierze? Czy zaświadczenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2018, 19:49

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Nika załatwione - dostałaś prosto w twarz wiruskami nie tylko od córy, ale też od młodego :D więc może bliźniaki?
    Na Wielkanoc wyjechaliśmy do Austrii, a co! Łącznie jest tu nas 17 osób, wesoło :)

    Rozumiem (oczywiście na ile potrafię zrozumieć) Twoje obawy, ale też wiem, że chociaż ta krzta nadziei w Tobie jest. O której będziesz powtarzać test? Będę z Tobą zwłaszcza, że znajomą, która jest tu z nami będę budzić na sikanie, 11dpo. Ale mamy tylko ten elektroniczny Clearblue na którym nie da się doszukiwać kreski widma :)
    Ooo, rozpływam się :) wycałuj swoje słodziaki od obcej baby z forum! Bo wiesz, masz bardzo udane te dzieci, takie wirusy od Was to jest coś.
    Ja jutro nie idę na żadną betę, najwyżej siknę na ostatniego ocalałego bobka - i to napewno będzie o jakiejś pogańskiej godzinie, koło 5 - tak, ja tak wstaję i przez 3 godziny się kręcę po domu :)
    A wyjazd to fajnie! Żadnego stania nad garami, sprzątania przed i po goszczeniu, zmywania! To jest myśl! Odpoczywaj sobie i poczekaj conajmniej do środy, zanim wrócisz - potwornie tu wieje

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black wrote:
    Dzięki Nika, acard zaczęłam brać rzeczywiście 2 dni przed badaniem, czyli myślę, że powinnam zmniejszyć dawkę, dobrze, że hematologa mam niedługo, niech mnie ogarnie :)
    Może u Ciebie wcale nie jest ten acard potrzebny? Dobrze, że masz wizytę u speca niedługo, ustawi Ci ładnie leki. Ale tak czy siak, lepiej mieć za rzadką krew niż za gęstą, przynajmniej jak się myśli o zachodzeniu w ciążę.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam udowodnić Nice, że poczasiak nie wygląda jak jej kreska ciazowa. I z pewnoscia to mi sie udalo, ale jak przystalo na staraczke pelna geba jak sie zaczelam swojemu bobo przygladac to zaczelam miec omamy wzrokowe. I teraz pytanie:
    Czy kroras z Was miala slynne plamienie implantacyjne? Czy jest ono intensywne? Czy jesli wezme dzis luteine to bardzo rozreguluje mi cykl jesli ciazy nie ma?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/684809f8fb10.jpg


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Może u Ciebie wcale nie jest ten acard potrzebny? Dobrze, że masz wizytę u speca niedługo, ustawi Ci ładnie leki. Ale tak czy siak, lepiej mieć za rzadką krew niż za gęstą, przynajmniej jak się myśli o zachodzeniu w ciążę.
    Gin zalecił mi acard 75 profilaktycznie po moich 4 stratach.
    Edytowalam post wyżej, przekleje

    Udało mi się zarezerwować hematologa na jutro wieczór :) w związku z tym, że Doktorek gin chce mi dać heparyne od pozytywnego testu to rozumiem, że dobrze wydębić wskazanie na papierze? Czy zaświadczenie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Chciałam udowodnić Nice, że poczasiak nie wygląda jak jej kreska ciazowa. I z pewnoscia to mi sie udalo, ale jak przystalo na staraczke pelna geba jak sie zaczelam swojemu bobo przygladac to zaczelam miec omamy wzrokowe. I teraz pytanie:
    Czy kroras z Was miala slynne plamienie implantacyjne? Czy jest ono intensywne? Czy jesli wezme dzis luteine to bardzo rozreguluje mi cykl jesli ciazy nie ma?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/684809f8fb10.jpg
    Malgonia.. Ja nigdy nie miałam evapa i pewnie przy takim widoku "juz bym wzięła garść proga"

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2018, 19:54

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black wrote:
    Gin zalecił mi acard 75 profilaktycznie po moich 4 stratach.
    Edytowalam post wyżej, przekleje

    Udało mi się zarezerwować hematologa na jutro wieczór :) w związku z tym, że Doktorek gin chce mi dać heparyne od pozytywnego testu to rozumiem, że dobrze wydębić wskazanie na papierze? Czy zaświadczenie?
    Tylko czy Ty powinnaś brać heparynę przy takich wynikach?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego cieszę się, że udało mi się na jutro przełożyć wizytę. Mocno liczę, że dr mnie ogarnie, bo nie wiem czy profilaktyka powinna być wdrażana bez badań, bo wtedy nie miałam jeszcze żadnych praktycznie

  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Nika to chyba więcej niż coś znaczy :) zaciskam kciuki

    Ja po tych dwóch dniach czuje się jak ciężarówka od przejedzenia. Jestem jak balon od tych majonezów. Na co dzień nie jadam takich rzeczy, wiec nie znoszę tego dobrze ;P Zaczęłam brać lutke..... czy ktoś jest zorientowany czy od lutke skacze temperatura? Bo nie wiem na co się mam nastawiać.

    We Wrocławiu jutro zapowiadają 16 stopni, aż brzmi to niewiarygodnie. Pewnie znów będzie dzień nie mam w co się ubrać :)

    lamka lubi tę wiadomość

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black wrote:
    Dlatego cieszę się, że udało mi się na jutro przełożyć wizytę. Mocno liczę, że dr mnie ogarnie, bo nie wiem czy profilaktyka powinna być wdrażana bez badań, bo wtedy nie miałam jeszcze żadnych praktycznie
    No. Bo ja po miesiącach brania acardu mam aptt 23.8 wiec nie sądzę żeby on jakoś mocno falszowal wyniki. Zwłaszcza że go krótko bralas. Ciekawe co Ci powie lekarz :) daj znać koniecznie :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    No. Bo ja po miesiącach brania acardu mam aptt 23.8 wiec nie sądzę żeby on jakoś mocno falszowal wyniki. Zwłaszcza że go krótko bralas. Ciekawe co Ci powie lekarz :) daj znać koniecznie :)
    Idę dopiero na 18,wiec wszystko Wam opisze pewnie po 21,jak uspie czorta :)

    StaraczkaNika lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie Black wrote:
    Gin zalecił mi acard 75 profilaktycznie po moich 4 stratach.
    Edytowalam post wyżej, przekleje

    Udało mi się zarezerwować hematologa na jutro wieczór :) w związku z tym, że Doktorek gin chce mi dać heparyne od pozytywnego testu to rozumiem, że dobrze wydębić wskazanie na papierze? Czy zaświadczenie?

    To jest taki jakby raport z wizyty, musi być napisane, że doktor zaleca stosowanie tego a tego po pozytywnym teście i wtedy każdy gin musi Ci przepisać. Ja np miałam pozytywa w niedzielę i leciałam do obcego gina po receptę, więc fajnie było mieć taką karteczkę i nic nie tłumaczyć obcemu. Nigdy nie wiadomo, czy np twój gin nie będzie na urlopie jak przyjdzie co do czego i też możesz trafić do obcego mniej chętnego do współpracy. Nie każdy gin liczy się z mutacjami.
    Może wystarczy jak poprosisz o pisemne zalecenie do okazania ginowi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2018, 20:09

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Dzień dobry :)
    Nika to chyba więcej niż coś znaczy :) zaciskam kciuki

    Ja po tych dwóch dniach czuje się jak ciężarówka od przejedzenia. Jestem jak balon od tych majonezów. Na co dzień nie jadam takich rzeczy, wiec nie znoszę tego dobrze ;P Zaczęłam brać lutke..... czy ktoś jest zorientowany czy od lutke skacze temperatura? Bo nie wiem na co się mam nastawiać.

    We Wrocławiu jutro zapowiadają 16 stopni, aż brzmi to niewiarygodnie. Pewnie znów będzie dzień nie mam w co się ubrać :)
    Skacze - tak jak przy wysokim progesteronie. Jeśli chcesz dalej mierzyć tempkę to w stałej odległości od aplikacji lutki.

    KateKum lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Dzień dobry :)
    Nika to chyba więcej niż coś znaczy :) zaciskam kciuki

    Ja po tych dwóch dniach czuje się jak ciężarówka od przejedzenia. Jestem jak balon od tych majonezów. Na co dzień nie jadam takich rzeczy, wiec nie znoszę tego dobrze ;P Zaczęłam brać lutke..... czy ktoś jest zorientowany czy od lutke skacze temperatura? Bo nie wiem na co się mam nastawiać.

    We Wrocławiu jutro zapowiadają 16 stopni, aż brzmi to niewiarygodnie. Pewnie znów będzie dzień nie mam w co się ubrać :)

    Kate, po lutce może skakać, bo to naturalny progesteron. Duphaston chyba nie ma wpływu na tempkę, bo jest syntetyczny.

    KateKum lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Chciałam udowodnić Nice, że poczasiak nie wygląda jak jej kreska ciazowa. I z pewnoscia to mi sie udalo, ale jak przystalo na staraczke pelna geba jak sie zaczelam swojemu bobo przygladac to zaczelam miec omamy wzrokowe. I teraz pytanie:
    Czy kroras z Was miala slynne plamienie implantacyjne? Czy jest ono intensywne? Czy jesli wezme dzis luteine to bardzo rozreguluje mi cykl jesli ciazy nie ma?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/684809f8fb10.jpg
    Ja też widzę - w końcu trenuję intensywnie wypatrywanie takich rzeczy od wczoraj ;)A to wyszło w czasie czy po czasie?

    Nie miałam żadnego plamienia, nawet śluzu podbarwionego nie było, ale nie każdy zarodek musi trafić akurat na naczynko krwionośne.

    Ja to w sumie zawsze i na każdym teście coś widzę - u mnie to w 99% przypadków jest ten pasek, gdzie powinna się pojawić krecha, ale nie jest to prawdziwa krecha i zdaję sobie z tego sprawę. Pozostaje mi wtedy szukać plusów, np. oo, jaki mam ciągle dobry wzrok.

    To co, też sikasz jutro?

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i Ja z Wami tutaj ;) Mam nadzieję że duzo wirusów będe mogła zostawić od piątku! Nika ja też teraz w tej ciąży po czasie miałam pierwsze takie bladziochy ze szok a jestem w ciąży i im później od owu były ładniejsze Ale ale miałam Nordy ... trzymam kciuki i czekamy na kolejne siki

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No po.. jakis 15 min... biore 3 glebsze wdechy. Brzuch mnie boli okresowo. Jak nie bedzie @ do rana to zrobie bete. A testom juz nigdy nie zawierze..
    No ale choc luteiny na oczy brac nie musze ;)

    MOJE lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ