X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już w przychodni, także zdam relacje po wizycie

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Z zeszłych wakacji.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8f850cb5887e.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f51eea776aaf.jpg
    Cudna gromadka! Śliczne masz dzieciaczki ☺

    nenusia lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, cudowni są :)

    Lamka, pije dzisiejszą niedoszlą kawę i trzymam kciuki za Was dzisiaj! Jesteście moją nadzieją!

    Karma, Vivanillka kciuki za betę!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 10:44

    Karma88, nenusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak ja po wizycie. Dał mi skierowanie na OB, morfologie, żelazo, glukoze, kreatynine, elektrolity, TSH, Antygen hbs, badanie moczu. Nie dał mi na to co mi najbardziej zależało, czyli test ROMA I BETA HCG ( mam sobie prywatnie zrobić). Po wynikach zacznę szczepienia na żółtaczke.

    Zastanawiam się czy nie dorzucić ft4 i anty tpo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 10:57

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, ale fajna gromadka :)

    Kciuki za wszystkie wizyty dzisiejsze.
    Coś posucha z sikańcami (chyba wszystkie w marcu już zaszły)

    nenusia lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prolaktyna 18 (norma 5,18 -26,53)
    Progesteron 14,5

    Co myślicie? Tak trochę ni w dupe, ni w oko, nie? :D Akceptowanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 11:14

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie kurcze, poprawcie mnie, ale skoro mam zawsze progesteron 14 to powinno to chyba potwierdzać owulacje, co? Nie rozumiem dlaczego AMH mówi, że mam trefne jajka skoro się sprawują :(

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, jak Ci ten progesteron nie pasuje to oddawaj :P
    Moim zdaniem ok, choć rozumiem, ze jakbyś miała 20 to byś mogła zrobić ufff :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pierwszy raz dostałam taki wynik to byłam wniebowzięta ;), ale teraz mi miesza bo sugeruje, ze wszystko działa i nie ma co myśleć o invitro jeszcze (które mój dr mi poleca). Dobra, poczekam na wyniki eM i będę myślała

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    W każdym razie kurcze, poprawcie mnie, ale skoro mam zawsze progesteron 14 to powinno to chyba potwierdzać owulacje, co? Nie rozumiem dlaczego AMH mówi, że mam trefne jajka skoro się sprawują :(
    Nie zawsze AMA świadczy o jakości jajuszek :)
    Zresztą gdybys robiła znowu badanie może być inny wynik, lepszy.
    Wit D i ubichinol poprawiają jakość. Warto je zażywać i jeszcze ovarin albo inofolic.

    NIe wiem il masz lat, ja w wieku niecałych 26 lat miałam AMH 2...bez szału.
    Wiem, że masz niższy wynik,ale nie martw się na zapas.
    Podczas ivf miałam 9 dobrych komórek na 9 a bałam się o to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 12:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, dziś 7 dpo?

    Ja bym powtórzyła na Twoim miejscu to AMH w dc...dla swojego spokoju...choć ostatnio poczytałam troszkę w części "z pomocą medyczną" i tam różne historie się zdarzają...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 12:01

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo tak, mniej więcej bo bez monitoringu :) 6-8 dpo

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    31 lat i AMH 0,85 w 3dc

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisze Cabrera warto powtórzyć AMH, ale ja bym wpierw posuplmentowała się wit D i ubichinolem i inofolikiem. Nawet jesli by się okazłao że trzeba ivf to warto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 12:05

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bociek - przepraszam, że pominęłam pierwszy dzień Twojej ciąży w podsumowaniu! Lata lecą, pamięć już nie taka i ja przygotowując podsumowania dnia - mimo szczerych chęci - czasem pominę coś istotnego! Co do diagnozy Twojej i Karoliny - ja chcę wierzyć, że to należy potraktować jako rozpoznanie wroga. Teraz strategia, bitwa i wygracie tę wojnę!

    Lamka - po zastrzyku ok, <3 były (choć obydwoje czuliśmy jakąś chorą presję, dobrze że to tylko kilka dni w miesiącu), ja na razie nie czuję nic - zero objawów owulacji, zero skutków ubocznych (poza totalnym rozchwianiem emocjonalnym, ale to raczej stres poegzaminacyjny jeszcze).
    Kochana, trzymam też mocno kciuki za Twoją wizytę!

    Iza, Olik - jako starsza i chyba z dłuższym, związkowym (a na pewno życiowym) doświadczeniem powiem Wam, że te chłopy tak mają, że jak się pojawia jakieś wyzwanie, stres i obowiązek (a tu wyzwanie albo trzeba spłodzić potomka albo go wychować) to oni dostają jakiejś korby i cały stres wyładowują awanturami z innymi ludźmi.

    Vivanilka - kciuki za prawidlowe przyrosty!

    Nowa - wyniki nie są złe! Owulka musiała być, prolaktyna pewnie mogłaby być niższa, ale jest w normie i nie ma się co jej czepiać. Choć ja przy takiej prolaktynie (miałam zawsze od 18 do 23, przy normie 23,6) zrobiłam badanie po obciążeniu i wtedy uznano, że jednak lepiej włączyć 1/4 Bromergonu. Ale że prolaktyna blokuje owulację, a u Ciebie one są, to wcale nie musi być źle po obciążeniu, więc pewnie możesz to badanie odłożyć na jakiś inny raz, kiedy będziesz czuła wewnętrzną potrzebę COŚ zbadać :P

    Uff, ledwo Was nadrobiłam, a nie było mnie tylko trzy godziny! W sumie teraz zaczynam rozumieć, czemu moje podsumowania cieszą się uznaniem ;)

    Jeszcze mam dwa pytania:
    1. Ile tych migdałów i moreli należy zjadać?
    2. Ile dni po Ovi mam zacząć brać dupka? Bo gin mi mówił, ale mi uciekło (chyba kazał 3 dni po zastrzyku, ale wolę się upewnić... Na logikę to pewnie nie wcześniej, bo zablokuję owu?)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 12:27

    Bocianiątko, nowa na dzielni, olik321 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karma i Vanilka czekam na wasze wypasione mam nadzieję przyrosty :-)

    Dziewczyny ale się cieszę, jutro w moich okolicach będzie koleżanka z drugiego mojego wątku i ogarniemy jakąś kawę ☺ Bardzo się cieszę,bo jeszcze żadnej dziewczyny z forum nigdy nie spotkałam na żywo, po prostu mieszkam na zadupiu gdzie psy dupami szczekają haha.

    justyna14, reset, Vivanillka, KateHawke lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Karma i Vanilka czekam na wasze wypasione mam nadzieję przyrosty :-)

    Dziewczyny ale się cieszę, jutro w moich okolicach będzie koleżanka z drugiego mojego wątku i ogarniemy jakąś kawę ☺ Bardzo się cieszę,bo jeszcze żadnej dziewczyny z forum nigdy nie spotkałam na żywo, po prostu mieszkam na zadupiu gdzie psy dupami szczekają haha.

    Nie martw się - ja też ;) mimo, że ja "nie z lasu" :p

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamcia powodzenia na wizycie ;)
    A mi się dzisiaj śnił śliczny okraglutki synek, który sprawił mojemu emkowi prezent w postaci strumienia moczu prosto w twarz. Śmiałam się przez sen :)

    Czrna 81, Izape_91, nenusia lubią tę wiadomość


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamuś - specjalnie sobie duże zażalenie do napisania zostawiłam na potem, teraz robię jakieś drobiazgi, by móc się bezkarnie odrywać o 13 i odświeżać stronę z nowymi, dobrymi wieściami :)

    Kaczorka wrote:
    Nie martw się - ja też ;) mimo, że ja "nie z lasu" :p


    Spoko, ze mną też się nikt nie chce spotykać, więc rozdaję tylko rekomendacje, gdzie na lody, a gdzie na plener fotograficzny ;)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 12:38

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka wrote:
    Nie martw się - ja też ;) mimo, że ja "nie z lasu" :p
    Chyba Szczecin,jeśli dobrze kojarzę?

    Czarna81
    22 cs.
‹‹ 261 262 263 264 265 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ