X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 28 lipca 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobię jutro test owulacyjny , mam akurat jeden Facelle. Zobaczymy czy się potwierdzi. Ale z tym nowotworem mnie uspokoilas , skoro twoja onkolog tak powiedziała to raczej muszę temu zaufać.

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika_85 wrote:
    Zrobię jutro test owulacyjny , mam akurat jeden Facelle. Zobaczymy czy się potwierdzi. Ale z tym nowotworem mnie uspokoilas , skoro twoja onkolog tak powiedziała to raczej muszę temu zaufać.
    TSH masz dość wysokie, a badałaś może LH i FSH? To by mogło wyjaśnić sprawę.

  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 28 lipca 2018, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TSH mam wysokie i biorę euthyrox żeby je trochę zbić.

    W tym cyklu nie badalam FSH i LH, więc nie wiem jakie miałam. Robiłam testy owu, w 8dc test owu był pozytywny , w 12 dc na usg już był.obraz jak po owulacji a testy owu były bardzo negatywne.

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I spróbuj zaraz po @ zrobić test ciążowy, tak bardziej z ciekawości czy by coś wyszło

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może to ta prolaktyna? Jaki masz poziom? Gdzieś tu chyba byl tez test karmiacej i tam kreska byla o wiele mocniejsza a beta tez negatywna.

    Monika wg mnie te testy tych dziewczyn o których piszesz to tez negatywy albo pozostalosci po ovi, takie kreski to nie sa testy pozytywne ani ciążowe. Druga sprawa ze testują mega wcześnie i zawsze jest opcja ze sie ciąża rozwija a jeszcze nie pokazuje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    A może to ta prolaktyna? Jaki masz poziom? Gdzieś tu chyba byl tez test karmiacej i tam kreska byla o wiele mocniejsza a beta tez negatywna.

    Monika wg mnie te testy tych dziewczyn o których piszesz to tez negatywy albo pozostalosci po ovi, takie kreski to nie sa testy pozytywne ani ciążowe. Druga sprawa ze testują mega wcześnie i zawsze jest opcja ze sie ciąża rozwija a jeszcze nie pokazuje.
    Też może być

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 lipca 2018, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane każda tutaj czeka na swoją kreseczke, więc spokojnie i bez emocji. Zawsze bladzioszek daje nadzieję tutaj to norma :) Monia idź do lekarza i przedstaw mu swoje obawy, on już będzie wiedział jakie badania Ci zlecic, mam nadzieję że to nic groźnego i niebawem zobaczysz dwie kreseczki kochana.

    Dobranoc :*

    monika_85, moyeu lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 29 lipca 2018, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W następnym cyklu zbadam prolaktyne, Fsh i Lh.

    Dzisiaj pink test znów 2 kreski, widoczne od razu w ciągu minuty.

    Potem zrobię jeszcze owulaka.

    Izape dziękuję za to co napisałaś.

    Acha jeszcze robiłam 2 tyg temu ca125 i wyszło 25 /norma do 34.

    Wczoraj rozmawiałam z siostrą i już się poplakalam, powiedziałam że czuje się jak psycholka. Ona stwierdziła że gdyby jej wychodziły takie testy to od razu pomyslalaby że jest w ciazy. Jest laikiem więc nie robilaby bhcg tylko zapisała się do lekarza. Jakiez to by było rozczarowanie później gdyby lekarz powiedział że to nie ciaza albo gdyby przyszła @ to by pewnie pomyślała że poronila.
    Ile kobiet musi być w takiej sytuacji to aż się boję pomyśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 06:50

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • Gosimaaa Przyjaciółka
    Postów: 92 80

    Wysłany: 29 lipca 2018, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja bym chyba dziś znów betę zrobiła. Po za tym kiedyś czytałam ciąży gdzie beta była ujemna...

    12.07 (9 dpo) - hcg 4,72.
    14.07 (11 dpo) - hcg 17,72
    16.07 ( 13 dpo) -hcg 44,38
    18.07 (15 dpo) - hcg 124,97
    22.07 (19 dpo) - hcg 969,09
    27.07 - hcg 6280
  • Reniferra Autorytet
    Postów: 1547 2206

    Wysłany: 29 lipca 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Monia. Chciałabym Cię uspokoić jakoś. Ostatnio widzę, że masz trochę na głowie i współczuję. Tak jak dziewczyny piszą, to nie musi oznaczać nowotworu od razu. Umów się na spokojnie do lekarza i sprawdź co i jak. Przede wszystkim podstawowe "cyklowe" hormony. Trzymam mocno za Ciebie kciuki! Oby wkrótce dwie kreseczki oznaczały pięknego bobasa!

    monika_85 lubi tę wiadomość

    Maja <3 08.03.2019r., Antosia <3 09.12.2021r.
    l22niei37lacal8c.png
    3i49k6nl8ih810gk.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 lipca 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, współczuję sytuacji.
    Wydaje mi się że powinnaś zbadać Total HCG (czyli i alfę i betę razem) - jeśli to alfa (która może pochodzić z jakiejś torbielki) przebija na tych testach, to wyjdzie to w tym badaniu.
    Mi w ciąży wychodziły pozytywne owulaki ale wgłącznie te tanie paski z allegro. Owulacujnd bobki ani Domowe laboratorium były białe.
    No i nie martw się że masz zwidy - każda która chociaż raz wstawiała zdjęcie bladziocha zdaje sobie sprawę jak trudno to uchwycić aparatem i że na żywo kreska jest wyraźniejsza.
    Nie chciałabym Cię wystraszyć, ale przy przygodzie reset przyszło mi do głowy że przeciez HCG pojawia się nakpierw we krwi a potem dopiero w siku - zwykle kilka dni różnicy. Może u Ciebie coś się zadziało na chwilę a badanie zrobiłaś w momencie kiedy hcg już się wypłukalo z krwiobiegu ale ciągle są minimalne ilości w moczu? Tylko to taka teoria, nie ma żadnych naukowych podstaw na poparcie

    monika_85 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 29 lipca 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny zostawiam Wam 14 tygodniowe wirusy :&:€:€:”/„8448!,’£{*{£]¥•=*}]%%%?.’@„0)?.-/:;&
    Trzymam za Was ciagle kciuki ! I czytam codziennie !

    moyeu, Izape_91, monika_85, Reniferra, Malgonia, Malinka7, ef36 lubią tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 29 lipca 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra dziękuję, chyba faktycznie powinnam zrobić wszystkie hormony od a do z , będę mieć jasność sytuacji.

    Nika też się zastanawiałam nad zbadaniem całego HCG ( alfa i beta ), to dałoby jakaś jasność sytuacji.
    Zrobiłam przed chwilą owulaka i jest negatywny więc ten ciazowy hormon chyba nie wylapuje LH ( jak sugerowała Aga ).
    Wątpię że była to u mnie biochemiczna bo progesteron stanowczo za niski.

    Czuje sie jak wielka zagadka ;)

    Dziewczyny dziękuję wam bardzo za wsparcie i wszystkie podpowiedzi i sugestie. Mam nadzieję że już niedługo wyjaśni się o co kaman ;)

    Reniferra lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika samo ca125 jest niewiarygodne, bo się waha. Raz mi wychodziło 56,raz 160,raz 30. Na raka jajnika robi się TEST ROMA.
    A i podobno najlepsze owulaki z allegro

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika wyjaśni się że producent przesadził z czułością i będzie płacil odszkodowania za straty moralne! :D

    monika_85 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 lipca 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia ja Ci sie wcale nie dziwie, bo mam to samo z estradiolem. Zamiast sie cieszyc, ze wysoki to sie martwie dlaczego az tak. No ale bede jutro u lekarza wiec oddycham gleboki i sie staram nie panikowac (dla mnie torbiel bylaby w tej chwili powodem do zalamania). Umow sie do lekarza, bo to jesli nic nie myle drugi miesiac takich sytuacji? Mysle jednak, ze gdyby to bylo jakies nowotworowe to i w krwi by wyszlo.

    monika_85 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika powtórz może tą bete bo te 4,64 to niby ponizej 5 ale i tak cos dużo. A może poprostu niektóre kobiety taką mają urodę ze mają taki znikomy poziom hcg caly czas i to wychodzi w tych bladziochach.

    monika_85 lubi tę wiadomość

  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova ta beta 4,64 była miesiąc temu i była już spadkowa bo test w dniu robienia bety już jaśniejszy.

    Achia myślę że jakbyśmy wszystkie złożyły zbiorowy pozew to byłyby to milionowe odszkodowania ;)

    Malgonia trzymam.kciuki żeby nie było ani milimetra torbieli !!!! Dobrze że już jutro masz wizytę, oby wszystko było dobrze! Ciężki los staraczek, ciągle zmartwienia , a potem się dziwią że nam prolaktyna skacze ;)

    Aga ja jakoś ufam Facelle, opanowałam je do perfekcji i wiem mniej więcej jak szybko zciemnieja i kiedy może być pik.
    Mój mąż pracuje za granicą i często przyjeżdża na same owulacje więc nie chce eksperymentować z innymi owulakami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 12:31

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika myślę, że te testy nawet lekko różowe nie muszą świadczyć, że się coś złego dzieje, także spokojnie.
    A pozew zbiorowy dobry pomysł :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 12:32

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 29 lipca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopiuję z marcowych :-(

    Właśnie dostałam opis ekg od kardiologa. Po badaniu oglądała inna lekarka zapis i stwierdziła, że wszystko jest ok. Ale dzisiaj zobaczył to mój kardiolog i dojrzał ujemne załamki T w V3 i V4. I zaczęłam się mocno niepokoić. Mam zleconego holtera, chciałam to zrobić za 3 tygodnie - ale chyba muszę przyspieszyć badanie :-(

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 153 154 155 156 157 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ