X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pozytywnym tescie zaczelam brac luteine na wlasna reke tak w razie czego. Na wizycie moj ginekolog stwierdzil ze to nie cukierki i mam odstawic. Dzien pozniej zaczelo sie plamienie, bol brzucha i trafilam do szpitala. Podejrzewam ze moglo to bys spowodowane naglym odstawieniem. Od tego czasu znowu luteina i wtedy juz moj gin powiedzial ze do 12 tc trzeba kontynuowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2018, 22:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Ja mam zmniejszoną luteinę od tygodnia (teraz 2x2 i 1x1) i mdłości są zdecydowanie mniejsze. Coś w tym jest.

    Ja brałam dupka i luteinę 2x1 do 12tc, że względu na krwiaczka, który się wchlonal, teraz mam tylko luteinę ( przez bole brzucha) - wymiotowałam do tej pory może ze 3razy, mdłości też tylko parokrotnie i nie były bardzo dokuczliwe.
    Więc czy ja wiem czy to od tego?

  • MamaMamita Przyjaciółka
    Postów: 99 52

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grzechotka ty luteine masz dopochwowo? Ja w ciazy bardzo wymiotowalam a po masie tabletkowej haftowalam od razu 2 x mocniej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2018, 22:18

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się w 100000% z Malgonią. To nie chodzi o samą luteinę a o to co ona robi=podwyższa progesteron, który odpowiada za utrzymanie ciąży i niestety za mdłości... Spadek progesteronu utrudnia start maluchowi, dlatego jak się bierze luteinę czy dupka to trzeba pilnować czasu i schodzenie z dawki jest powolne...
    Przynajmniej tak było w moim przypadku i tak tłumaczyła to moja ginekolog.
    Aaaaa i jeszcze co, jeśli bierzecie podjęzykową to ona niestety zwiększa mdłości z tego powodu,że osadza się na jamie ustnej,przełyku i nas zwyczajnie drażni. W tym wypadku warto poprosić o wersję dowcipną :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i zaznaczę,że w pierwszej ciąży nie brałam wcale luteiny ani dupka, a mdłości miałam czy tak i tak :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam już mdłości zanim zaczęłam brać dupka (progesteron był wtedy na poziomie 15). Od 7 tygodnia brałam 3x1 dupka, po operacji 3x2 dupka, a teraz 3x1 dupek i 2x1 luteina dopochwową. I nie odczuwam przy tych dawkach zmiany

  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    My nie wrzucamy :) tylko ostudzamy zapał
    Dokładnie, weteranką testowania nie jestem ale wydaje mi się ze robić dla spokojności czy sportu można, ale bez nastawiania się ze coś wyjdzie i dopatrywania na siłę ;) Ja zrobiłam w 7 dpo, zerknęłam że nic nie wyszło, wywaliłam i stwierdziłam ze może jeszcze za wcześnie. I rzeczywiscie ;)

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak jak z rozstępami w ciąży? Albo się pojawią albo nie i nie mamy za bardzo na to wpływu?;p

    Aga9090, golonat lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    A to nie jest tak jak z rozstępami w ciąży? Albo się pojawią albo nie i nie mamy za bardzo na to wpływu?;p
    Haha :) ja mam i mam to gdzieś tzn nie przejmuje się tym i nie paraduje aby było je widać :)

  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak fajnie że już tyle testujących jest pozytywnych <3
    Gratuluje nowym zaciążonym :)

    Ja po Duphastonie rownież czuje mdłości i ogólnie słabe samopoczucie, w pracy miałam dziś moment że chciałam wrócić do domu. Myslałam że zejdę, do tego te zmisny temperatur i ciśnienia. Zawsze źle reaguje na zmiany pogody.

    Jutro lecę w 7/8dpo na badania progesteronu wiec stresik czy wszystko poszło ok.

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzi2506 wrote:
    Witam się wieczorkiem, cały dzień dzisiaj prawie na dworze. Mam już dość i padam na twarz. Teraz tylko jakieś winko i filmik, ale coś czuję że szybko odpłynę. Nie wiem jak wy, ale ja zdecydowanie wolę zimę, nie dla mnie te upały ;-)

    Dostałam wyniki badań które zrobiłam dzisiaj

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/1ff3899b3332.jpg

    Jest jakaś tragedia z nimi?
    TSH tak na granicy dla starających się i ciężarnych. Ale widać że coś się złego dzieje z tarczycą przez aTG, fT3 i fT4. Idź koniecznie do endo, ale bez paniki, tragedii nie ma ;)

    madzi2506 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Haha :) ja mam i mam to gdzieś tzn nie przejmuje się tym i nie paraduje aby było je widać :)
    Ale masz na myśli rozstępy czy mdłości? :D ;)

  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, będą kciuki!

    Co do luteiny/dupka - lekarze zapisują to profilaktycznie? Np. znajoma mówiła mi ze jej zapisali bez badań tylko dlatego że pobolewał ją brzuch. Mnie też pobolewa, ale progesteronu mam po uszy. Muszę spytać mojej ginki na wizycie jak to jest.

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Iga66 Autorytet
    Postów: 712 615

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    TSH tak na granicy dla starających się i ciężarnych. Ale widać że coś się złego dzieje z tarczycą przez aTG, fT3 i fT4. Idź koniecznie do endo, ale bez paniki, tragedii nie ma ;)

    Ja już nie wiem czy wierzyć tym wszystkim wynikom, mam chyba ostatnio depresje letnią :)
    Kilka tyg temu robiłam tsh i było 2,154 a po tygodniu 1,51. Nie brałam żadnych leków a spadek duzy.
    Chyba warto powtórzyć badania tak dla pewności zanim zacznie się mieszać w gospodarce hormonalnej

    40 lat - 13cs 🥰
    Czekamy na Zuzię 😍❤ 6.01.2020
    thgf3e3khr8j7bti.png
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Jak fajnie że już tyle testujących jest pozytywnych <3
    Gratuluje nowym zaciążonym :)

    Ja po Duphastonie rownież czuje mdłości i ogólnie słabe samopoczucie, w pracy miałam dziś moment że chciałam wrócić do domu. Myslałam że zejdę, do tego te zmisny temperatur i ciśnienia. Zawsze źle reaguje na zmiany pogody.

    Jutro lecę w 7/8dpo na badania progesteronu wiec stresik czy wszystko poszło ok.
    Będą kciuki też!
    Normalnie jutro to chyba pracować nie będę przez te zaciśnięte kciuki, tyle ich potrzeba :D

    Iga66 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Ja już nie wiem czy wierzyć tym wszystkim wynikom, mam chyba ostatnio depresje letnią :)
    Kilka tyg temu robiłam tsh i było 2,154 a po tygodniu 1,51. Nie brałam żadnych leków a spadek duzy.
    Chyba warto powtórzyć badania tak dla pewności zanim zacznie się mieszać w gospodarce hormonalnej
    Nie taki duży, TSH się waha dość mocno ;) Ja przed zachorowaniem na Hashi miałam w granicach 2-3,5, a niby nie brałam żadnych leków ani chora nie byłam. Dlatego pomocniczo bada się przynajmniej fT4, bo to już coś więcej powie. No a tu było niskie, więc Euthyrox/Letrox by się przydał. A nawet jeśli się mylę i nie, to z endo i tak najlepiej się skonsultować :)

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Ale masz na myśli rozstępy czy mdłości? :D ;)
    Rozstępy :P

  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Frez od Ciebie wiruski zawsze i wszedzie chetnie przyjme.

    Grzechotka Ty tak sama zmniejszylas ta luteine, czy lekarz Ci kazal? Mdlosci sa od podwyzszonego progesteronu, ale on powinien byc w ciazy wysoki. Mi lekarka kazala godzin przyjmowania luteiny pilnowac zeby spadku nie bylo, a dwoch kolejnych lekarzy mimo, iz uwazalo ze nie powinnam w ogole zaczynac jej brac zabronilo mi odstawiac do co najmniej 12 tygodnia..

    Lekarz mi kazał całkiem odstawić,ale nie jestem na to gotowa i zmniejszyłam do 1c dziennie

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeeeeest po 3 minutach!!!!! Zdjęcie po 4 minutach <3

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b16f6534f851.jpg

    Tosia2323, Morelowanowa, golonat, gilmoregirl, Malutka_27, Ola_445, Malgonia, madzi2506, m_d_f lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 5 lipca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kresunia <3

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ