X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę
Odpowiedz

LIPCOWE TESTOWANIE '18, czyli idealny czas na ciążę

Oceń ten wątek:
  • Grzechotka2 Autorytet
    Postów: 712 823

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bobotescie nie widzę. Na pierwszym widzę.

    l22nio4pm7glhik4.png
    w57v3e3kpq4472hr.png
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMamita ja też nadal nic nie zauważyłam;-(
    To ja też chyba poczekam aż beta będzie ponad 1500 i dopiero pójdę, chociaż mam taki zawód że najlepiej jak najwcześniej bo pracuje w przemyśle chemicznym i nie chce zaszkodzić maleństwu

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Patuniek, widzę! :)
    Acilya, a takie wyniki nie były spowodowane Hashimoto?
    Tak, Hashimoto, to było 4 lata temu gdy mi je wykryli :) No ale wciąż, przy Hashi to wiele osób przy TSH 3 już ma objawy a ja przy 19 nic :D

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka jeśli pracujesz w szkodliwych warunkach to powinnaś dać pracodawcy zaświadczenie o ciąży, on ma wtedy obowiązek znaleźć Ci inne stanowisko - tak jest w teorii, ale chyba najwygodniejsze byłoby l4.
    Mamita przykro mi, ale ja nie widzę :( sama często takie miałam i nigdy nic z tego nie było, miałam nawet różową kreskę dość widoczną a beta była <1,2 więc ja jestem ostatnio dość ostrożna ;) no ale to moja historia, trzymam kciuki żeby u Ciebie było inaczej :)

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Dzisiaj badań nie będę jeszcze robić. Poczekam do poniedziałku, wtedy będę mieć termin @. Dodatkowo łatwiej będzie mi skontrolować betę co 2 dni :-) Nie do końca wierzę, wczoraj się popłakałam. Ale tak, jak pomimo zaśniadu "wiedziałam", że będzie to Ala - dziewczynka (I tak o tym cały czas myślę-w końcu zabieg miałam w 10tc), tak teraz czuje, że pora na Jaśka :-D No ciekawe :-D
    Jeszcze niczego nie wiruskuję-najpierw muszę zobaczyć serducho :-)
    Wróciłam ze Szwecji z wielkim zapasem batonów i słonych cukierków lukrecjowych. Nie wolno ich jeść :-( :-( :-(
    Ja coś czuję że będzie chłopak, a wolałabym dziewczynkę :D No i dla dziewczynki mamy imię a dla chłopca nie możemy się zgodzić ;)
    Piękne kreseczki!

    patuniek86 lubi tę wiadomość

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_445 wrote:
    Nic? Nawet nabrzmialych piersi nie masz? Dla mnie to jest objaw z TOP5 jesli o ciazowe chodzi, nie u kazdej ale u wiekszosci sa dlatego ja sie w ogole nie nakrecam na testowanie mimo 1000 objawow bo te piersi jakies dziwne, jak zawsze. Tylko tak jak piszesz czasem jakis ból chwilowy poczuje takie a'la wbijajace szpilki. Wczoraj w pracy poczulam w prwnym momencie ze rovią sie gorace, ale pozniej przeszlo. Zero żyłek itp
    Ja miałam po pierwsze ból piersi aż od owu (zwykle miałam 7 dni przed @, ze dwa razy też od owu - więc się nie przejęłam), a po drugie to pierwsze kilka dni to bardziej był ból sutków niż piersi, dziwne, nigdy tak nie miałam. No a teraz to w ogóle nabrzmiały i bolą jak szalone.

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    Tak, Hashimoto, to było 4 lata temu gdy mi je wykryli :) No ale wciąż, przy Hashi to wiele osób przy TSH 3 już ma objawy a ja przy 19 nic :D
    Wiesz, no każdy jest inny, ja przy TSH 19 pewnie bym ześwirowała ;)

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu zgadza sie moga oddelegowac mbie do biurowca lub mogę przynieść l4 tylko kwestia tego czy lekarz mi tak wcześnie wystawi zwolnienie. Poczekam dziś na betę i wtedy zdecyduje

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka, spróbuj zapytać l4, bo to jednak może być szkodliwe..

  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Olga_89, przykro mi :( Pomyśl, że dzisiaj jest pierwszy dzień Twojej ciąży i tego się trzymaj :)


    Zauważyłam taką dziwną przypadłość u siebie. Wczoraj cały wieczór bolała mnie głowa. Sprawdziłam sobie objawy z wcześniejszych cykli i wychodzi na to, że w 3 z 4 ostatnich cykli jeden do dwóch dni po owulacji mam bóle głowy. Zastanawiam się, czy to już jakaś reguła u mnie? I czym to może być spowodowane? Nie pamiętam, albo nie zwróciłam uwagi, żebym wcześniej miała taki objaw. Czy któraś z Was ma podobnie?
    Ja miałam z kolei ból głowy w peirwszych dnaich @. Więc przy owu też pewnie może być, szczególnie że tak wynika z obserwacji :)

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Najlepiej w 7 tc, wtedy to już można liczyć na serduszko, no ale wiadomo, że dziewczyny chodzą prędzej. Przy becie 1500 i bardzo dobrym sprzęcie powinno (ale nie musi) już coś widać :)
    Ja idę 5t1d bo tylko taki był termin :D Ale nie liczę że zobaczę zarodek. Beta powinna ledwo ponad tysiąc dobić do tego czasu.

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • Acilya Autorytet
    Postów: 342 227

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Wiesz, no każdy jest inny, ja przy TSH 19 pewnie bym ześwirowała ;)
    Wiem wiem, bywa przeróżnie :) Dlatego chyba ewenementem jestem, że nic nie zauważyłam, poszłam do lekarza tylko dlatego że miałam lekkie wole :D

    Ola, nie martw się, kciuki za następny cykl :)
    Morelowa - jeszcze parę dni do terminu, więc wszystko się może zdarzyć!
    Reniferra - jak wyniki krzywej?

    9 dpo - bHCG 19,82 mIU/ml | 11 dpo - 69,63 mIU/ml | 13 dpo - 170,8 mIU/ml
    uwo93e3kvtyzyw16.png
    1cs z Hashimoto, aTPO, ANA2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acilya wrote:
    Ja idę 5t1d bo tylko taki był termin :D Ale nie liczę że zobaczę zarodek. Beta powinna ledwo ponad tysiąc dobić do tego czasu.
    To pęcherzyk ciążowy już powinnas zobaczyć :)

    Acilya lubi tę wiadomość

  • Ola_445 Ekspertka
    Postów: 262 54

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie ze wystawi.
    Moja siostra jest we wczesnej ciazy. Z racji pracy i duzego wysilku fizycznego (dzwiganie) dostala zwolnieje. Przedstawila wynik HCG i tyle. Wypisal. :)

    03.2014 r Aniołek
    Syn 2015 ♡
    Ponad 2 lata starań
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    mdf - ja tuż po owu miałam migrenę. Może to hormony?

    Olga - przykro mi :(
    Morelowa-kciuków nie puszczam :)
    Malutka - ja idę do lekarza 25/07 5t6d. Będzie za wcześnie, ale od 28/07 nie ma mnie w Polsce, conajmniej przez 2 tygodnie. Urlop mam 3-tygodniowy. Więc następna wizyta będzie w okolicach 9-10 tc :)


    No tak przypuszczam, że to sprawka hormonów :) Ale jakiego i dlaczego? Już wyczytałam, że jest coś takiego jak migrena miesiączkowa i że wtedy odpowiada za to nagły spadek estrogenów. Po owulacji spada poziom estradiolu jednego z estrogenów, więc może to ma jakiś związek... Tylko, że to nie była migrena, a zwykły, upierdliwy ból głowy :D

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reniferra wrote:
    Właśnie tak dziewczyny. Miałam nieprawidłowy wynik na czczo i jest to zaleceniem do wykonania krzywej wcześniej niestety
    Też tak miałam - w 7tc miałam glukozę na czczo 94 i doktor mnie od eazu wysłał na krzywą. Niby nie wyszło tragicznie, ale teraz do każdych badań dorzuca mi też glukozę na czczo, bo nie wiadomo, kiedy przestanie być względnie ok.
    Dobrych wyniczków życzę!

    Reniferra lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_27 wrote:
    Moyeu zgadza sie moga oddelegowac mbie do biurowca lub mogę przynieść l4 tylko kwestia tego czy lekarz mi tak wcześnie wystawi zwolnienie. Poczekam dziś na betę i wtedy zdecyduje
    Mi wystawił na 1 wizycie, jakoś koło 5tyf, gdzie był tylko pęcherzyk. Ale była to wizyta prywatna.

    MamaMamita- ja na obu testach też nic nie widzę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka jeśli powiesz lekarzowi jakie masz warunki pracy i przedstawisz wynik beta hcg to spokojnie wystawi Ci zwolnienie. Chyba,że trafisz na jakiegoś wredotę-bo i tacy się zdarzają.

    MamaMamita- ja nie widzę nic na obu, ani na kompie, ani na telefonie...

  • Malutka_27 Autorytet
    Postów: 382 478

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia też chce iść prywatnie. Zobaczymy jak będzie z wynikiem bety;-) betę najlepiej zrobić po 2 dniach żeby zbadać przyrost ? Czy można później?

    43ktupjymknd3pkp.png

    Nasze szczęście Oliwier 💗 04.03.2019 💗
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka po 48 h :)

‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ