X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie luteina/duphaston przed ciążą
Odpowiedz

luteina/duphaston przed ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nikovska Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, ktòre stosowały/stosują luteinę albo duphaston przed zajściem w ciąże :)
    Biorę luteinę pierwszy cykl (ze względu na zbyt niski poziom progesteronu i wydluzajace sie cykle) od 16 do 25 dc. Zgodnie z zaleceniami lekarza ostatniego dnia przyjmowania luteiny powinnam zrobić test, a jesli bylby negatywny odstawić i czekać na okres, jeśli pozytywny brać dalej. Niestety owulacje mialam pozno, 21 dc, wiec nie ma szans, że test wyjdzie pozytywny, nawet hcg. Czy ktòraś z Was była w takiej sytuacji i odstawiła luteinę, a była w ciąży? Boję się, ze nagly spadek progesteronu moze zaszkodzic ewentualnej ciąży :(

    Dodatkowo, od dwòch dni fatalnie się czuję. Bolą mnie piersi, kręci mi się w głowie, mam bòle podobne do menstruacyjnych, szczegòlnie kiedy leżę i uderzenia goraca. Wczoraj był ostatni dzień brania luteiny przed 10-dniową przerwą. Czy ktòraś z Was tak miała w ostatnich dniach stosowania luteiny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim duphaston/luteinę stosuje się po owulacji, czyli jak miałaś oqu w 21dc to powinnaś w 24dc dopiero zacząć brać i wtedy do 33dc. Luteina generalnie powoduje takie objawy jak opisujesz. Ja bym pewnie pociągnęła trochę dłużej branie luteiny, a kolejny cykl wzięła po owu tak, jak opisałam.

  • nikovska Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o branie luteiny po owulacji, to chyba są dwie szkoły, ja zaufałam lekarzowi, ktòry twierdzi, że luteina može zablokować owulację, ale tylko wtedy, kiedy będzie wzięta o wiele za wcześnie. U mnie owulacja wystąpiła, mimo że byłam już w trakcie brania luteiny, więc potwierdziło się to, co mòwił :) No i muszę ustabilizować moje zbyt długie cykle, więc gdybym brała ją do 33dc i czekała na okres, to nadal byłyby tak samo długie... Zastanawiam się czy po prostu nie zmniejszyć dawki, a nie odstawiać nagle, ale nie wiem czy pojawi się wtedy okres jesli jednak ciąży nie będzie :/ Nie chciałabym sobie zaszkodzić, a lekarz na urlopie...

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikovska, mój lekarz tez twierdzi, ze dupek owulacji nie blokuje, a luteina tak. i też mi kazał brać od 16 dnia bez względu na owulacje.. ale jednak się troszkę wstrzymałam i zaczynam brać dziś.
    Skracanie cykli owulacyjnych mija się z celem. Celem Twoim w tej chwili jest zapewne zajście w ciążę, wiec musisz mieć drugą fazę przynajmniej 10 dniową, a lepiej nawet dłuższą. Skracanie cykli dupkiem ma sens jeśli owulacja się nie pojawia. Jeśli chcesz mieć krótszy cykl i zajść w ciążę to raczej powinien Cię lekarz podstymulować żeby owulacja była koło 13-15 dc.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez sensu jest to, co piszesz, bo chcesz skrócić cykle, ale jak będziesz brała luteine to skrócisz sobie fazę lutealną i utrudnisz zajście w ciążę. Lekarz do skrócenia cykli powinien popracować prędzej nad przyspieszeniem owulacji, a nie skróceniem fazy lutealnej. Chociaż cykle 33 dniowe są nadal w normie, więc nie wiem po co skracać, zwłaszcza że masz normalnie owulacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2018, 15:00

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nikovska Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to, co piszę jest bez sensu, bo do tej pory zawsze polegałam tylko na opinii lekarzy, to pierwsze forum na, ktòrym szukam pomocy... Moje cykle są wydłużające się, ostatni miał 41 dni.
    Tak czy inaczej brałam luteinę według zaleceń lekarza i nadal nie wiem czy przestać ją brać, czy poczekać, żeby mieć pewność, że nie jestem w ciąży...

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikovska moim zdaniem powinnaś brać przynajmniej 10 dni od owulacji i zrobić wtedy test. Jeśli masz owulację 21 dnia i ostawisz dupka w 31 to @ powinnaś dostać przed 35 dniem czyli w normie.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I zmień lekarza ;-)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ