X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku
Odpowiedz

Lutowe testowanie 2019 - jeszcze zdążymy w tym roku

Oceń ten wątek:
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef też bym odstawiła. Niedobór i tak narazie Ci nie grozi. Jaką dawkę masz w suplach?

    ef36 lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    dzięki Agge, tak zrobię :) a gdzie Twój test ?
    W aptece :D:D

    Ochmanka, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia jaki cień jak Ty w ciąży jesteś! I proszę się nie zadreczac bo kobietom w ciąży stres szkodzi.

    Malgonia, MonikA_89!, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka ja już doszłam do tego etapu, ze mnie koniec cyklu nie stresuje. stres to by był gdybym zobaczyła ta drugą kreskę, bo to jednak coś bardziej nieoczekiwanego i wymagającego jakiś zmian niż gdy zobaczę biel absolutną.
    Co oczywiście nie znaczy wcale, ze mnie to cieszy, nie doprowadza do łez czy załamań, ale nie do stresu.

    Ef - ja bym osobiście nie odstawiła kwasu. Ty możesz mieć nadmiar, ale on nie Tobie jest teraz potrzebny a dzidkowi więc osobiście bym przeszła tylko na metylowany, żeby dla dziecka jak najwięcej się wchłonęło.

    ef36, Cabrera, Ochmanka lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Ja zaczynam czuć delikatny deskofort w brzuchu i tak się zastanawiam, czy @ będzie szybciej niż myślę (11 dni FL to i tak mało więc już wolałabym żeby się nie skracało), czy może jakiś cień nadziei jeszcze dla mnie jest.

    A u mnie o dziwo zero objawów przedokresowych, a to przecież już za 4 dni! Tylko głowa mnie boli cholernie i gorąco mi jak nie wiem... Może to menopauza? :p

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Ef też bym odstawiła. Niedobór i tak narazie Ci nie grozi. Jaką dawkę masz w suplach?
    od transferu biorę prenatal uno, tam jest 800 µg. wcześniej brałam folik...Pomyśleć że lekarz kazała mi brać kwas foliowy 5mg, na szczęście zapomniała o recepcie ;) więc nie kupiłam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 14:36

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, jaki prog! Nie mogę się doczekać Twojego testowania :)

    Malgonia, nie gadaj proszę głupot... :) to są inne bóle, nie czujesz subtelnej różnicy.

    Nuśka, współczuję Ci strasznie, że nie masz możliwości normalnie odpocząć. I trzymam kciuki żebyś czopki dostała, bo ja dużo piję, boję się odwodnienia i w te gorsze dni wymiotuję od rana do 18-19 co najmniej raz na godzinę i z tej okazji je dostałam. Samą wodą.
    Ale są też lepsze dni jak dziś, rzygałam tylko raz, to pewnie przez te wczesne próby uczepiania się tą pępowinką, coś Bąblowi nie pasuje :D i TYLKO mnie mdli, ale to odbijanie jest piękne :P dzisiaj jak wariatka, po wczorajszym serduszku już nawet z tych rzygów się cieszę. :P

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam lekarza o nadmiar kwasu (mam duuuużo ponad normę) i powiedział, że to nic nie szkodzi i że dzidziuś i tak go sobie wykorzysta. I jeszcze, że źle jest jak kwasu jest za mało a nadmiar jest nieszkodliwy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_85_ wrote:

    Sasanka- fajny patent z tym krzesełkiem ;). Ja się zastanawiałam kiedyś czy te nóżki w górze mają faktycznie znaczenie- strasznie mi się to z lejdis kojarzy ;D. Mój to by chyba stwierdził, że do reszty mi odbiło gdybym zaraz po, świecę robiła ;P ale może faktycznie warto spróbować ;)

    Ania, moj M. ma juz mnie za swira, wiec niewiele trace, chociaz to on wymyslil patent z krzeselkiem, kiedy 2 cykle temu kazalam mu po 30 minut klekac przede mna z moimi nogami na jego glowie :)

    Dziewczyny, odnosnie kwasu, to finalnie nie badalam mthfr, a sam kwas wyszedl mi przy gornej granicy normy. Zamowilam Folian (Metafolin) z Solgaru 40O ug. Jaka dawke powinnam brac?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 14:38

    Ania_85_ lubi tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Ania, moj M. ma juz mnie za swira, wiec niewiele trace, chociaz to on wymyslil patent z krzeselkiem, kiedy 2 cykle temu kazalam mu po 30 minut klekac przede mna z moimi nogami na jego glowie :)

    Dziewczyny, odnosnie kwasu, to finalnie nie badalam mthfr, a sam kwas wyszedl mi przy gornej granicy normy. Zamowilam Folian (Metafolin) z Solgaru 40O ug. Jaka dawke powinnam brac?

    Hahaha, biedny M. Mój by na to nie poszedł :D on po seksie pada jak mucha.

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, zrobiłam też genetyczne na PAI-1 i MTHFR, wyniki za dwa tygodnie.
    Kupie jutro metylowany, prenatal odstawiam.

    A Ty kiedy testujesz? cień to Ty na teście zobaczysz, bo pewnie zbyt wcześnie zrobisz ;)

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    od transferu biorę prenatal uno, tam jest 800 µg. wcześniej brałam folik...Pomyśleć że lekarz kazała mi brać kwas foliowy 5mg, na szczęście zapomniała o recepcie ;) więc nie kupiłam.
    W prenatalu jest 50% zwykłego kwasu i 50% metylowanego. Ja biorąc prenetal zbiłam sobie mój ponadnormowy kwas, bo wcześniej też tylko zwykły brałam. Ale jak chcesz przyspieszyć ten proces to odstaw na razie wszystko.

    ef36 lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nuśka91 wrote:
    Ja pytałam lekarza o nadmiar kwasu (mam duuuużo ponad normę) i powiedział, że to nic nie szkodzi i że dzidziuś i tak go sobie wykorzysta. I jeszcze, że źle jest jak kwasu jest za mało a nadmiar jest nieszkodliwy.
    Znowu moja gin sugerowała, że moja mutacja i nadmiar kwasu mógł być jedną ze składowych wcześniejszych poronień. Co lekarz to inne zdanie :)

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no waśnie największy problem z lekarzami, ze nie potrafią się dogadać i trzymać jednej wersji.

    Moni jaki ból - dyskomfort a ból to jednak co innego. gdybym poczuła ten ból na który czekam to bym Wam nic nie powiedziała żebyście się nie napalały :P
    Ale niestety jak do tej pory jeszcze się nie objawił :P

    No i wiadomo, ze będę testować wcześnie, ale przy 10-11 dniowej FL jeśli w ogolę chce się wyrobić z testowaniem to nie mam innego wyjścia. Potem przychodzi @ a testy leża bezużyteczne :P

    ef36 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Ania, moj M. ma juz mnie za swira, wiec niewiele trace, chociaz to on wymyslil patent z krzeselkiem, kiedy 2 cykle temu kazalam mu po 30 minut klekac przede mna z moimi nogami na jego glowie :)

    Dziewczyny, odnosnie kwasu, to finalnie nie badalam mthfr, a sam kwas wyszedl mi przy gornej granicy normy. Zamowilam Folian (Metafolin) z Solgaru 40O ug. Jaka dawke powinnam brac?
    Ja bym brała 1 tabletkę dziennie :)

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    no waśnie największy problem z lekarzami, ze nie potrafią się dogadać i trzymać jednej wersji.

    Moni jaki ból - dyskomfort a ból to jednak co innego. gdybym poczuła ten ból na który czekam to bym Wam nic nie powiedziała żebyście się nie napalały :P
    Ale niestety jak do tej pory jeszcze się nie objawił :P

    No i wiadomo, ze będę testować wcześnie, ale przy 10-11 dniowej FL jeśli w ogolę chce się wyrobić z testowaniem to nie mam innego wyjścia. Potem przychodzi @ a testy leża bezużyteczne :P

    Dobra, dobra :D
    NIEBAWEM.
    i tak się napalam, na wszystkie Wasze przyszłe kreski.
    Ta wiosna w lutym jest nieprzypadkowa, wszystko będzie pylić szybciej, ciążowe wirusy też :D

    Angelika1313, MonikA_89!, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaprogramowana wrote:
    Cześć dziewczyny

    Dawno tu mnie nie było W zasadzie to udzielam się na forum, ale w temacie adopcji bo rozpoczęliśmy w styczniu procedurę. Dziś poszłam na BHCG bo spóźnia mi się okres, pewnie to fałszywy alarm nikomu jeszcze nie mówiłam, ale muszę być pewna bo znam siebie i czuję podświadomie że coś ze mną nie tak.

    Odkąd porzuciłam marzenie o mojej drugiej ciąży to uwierzcie jakby kamień z serca. Nagle zaczęłam żyć, nie od cyklu do cyklu tylko tak na prawdę... skończyły się problemy i kłótnie z mężem, sex wyznaczone dni, branie leków, zaklinanie okresu i kupowanie testów ciążowych. Odżyliśmy też finansowo bo jednak leczenie w klinice nie było tanie, a wydatek 600 zł miesięcznie odbijał się znacznie na domowym budżecie. Wiedzieliśmy że tym razem na końcu tej drogi ktoś będzie na nas czekał - Nasze dziecko. Zaczęłam doceniać to co mam z nowym rokiem postawiłam na zmiany oczywiście w pierwszej kolejności postanowiłam zacząć od siebie samej Zapisałam się na siłownię początkowo ciężko było mi się zmotywować, ale po dwóch trzech tygodniach poczułam że nie wyobrażam sobie nie uprawiać już sportu, z 5 minutowego biegu po dwóch miesiącach zrobił się 45 minutowy bieg dobrym tempem, brzuszki, ciężarki, zdrowe odżywianie mój organizm oszalał.... a ja patrząc w lustro nie mogłam uwierzyć co się dzieje - to naprawdę działa !!! Wiele razy miałam takie niby przemiany ale raczej po domowemu z Chodakowską w telewizorze Tym razem stwierdziłam że to za mało, nie wystarczy, przecież mam w sobie tyle emocji i trzeba dać im upust. W niedalekim czasie przeniosłam swoje biegi w teren - myślałam sobie przecież bieganie na bieżni nie może się niczym różnić od tego po drodze Jak bardzo się myliłam... hehe w zasadzie czuć wszystko: wiatr, ból, łzy, zimno lub ciepło, mijam ludzi, biegnę dalej wspaniałe uczucie .... mam czas żeby pomyśleć to tylko chwila dla mnie, ja i natura, moje ciało, pot, i mierzenie się ze swoimi słabościami.

    Nie wiem czemu spóźnia mi się okres, czytałam że podczas intensywnych treningów może zaniknąć na jakiś czas, opóźnić się, ale tak strasznie mnie od 5 dni boli brzuch. Po tych wszystkich latach leczenia mój cykl jest bardzo krótki raptem 24 dni czasem nawet wcześniej dostaję okres, teraz też te same bóle ale nic nie ma chodzę wręcz z tamponem w kieszonce myśląc sobie no przecież zaraz dostanę... W niedzielę biegałam dość intensywnie nawet myślałam że pobudzę organizm i wywołam @ niestety, dziś idę znowu biegać więc muszę się upewnić czy aby wszystko ze mną OK przecież tego nie planowałam totalnie odpuściłam - to pewnie przez te treningi. Mój organizm oszalał
    Jakie piekne jest to wszystko co napisalas :) kibicuje Ci z calego serca! I z adopcja i zmiana siebie a nawet i naturalna ciaza :) daj znac co z beta ;)

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka ja mam też 400 kwasu w tym swoim b complexie. ogólnie teraz mam dosyć niski w połowie normy, pewnie jak uda mi się zajść to sobie jeszcze 400 samego kwasu dobiorę.

    Sasanka55 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    od transferu biorę prenatal uno, tam jest 800 µg. wcześniej brałam folik...Pomyśleć że lekarz kazała mi brać kwas foliowy 5mg, na szczęście zapomniała o recepcie ;) więc nie kupiłam.
    Uu to dużo. Ja brałam 400ug, czasem z luką jak zapomniałam i miałam kwas pod górną granicę. Jak się po prostu przerzucisz na metyle chyba będzie najlepiej

    ef36 lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Hahaha, biedny M. Mój by na to nie poszedł :D on po seksie pada jak mucha.

    Moj tez za szczesliwy nie byl, ale mus to mus :D Taka jakby joga po silowni :D

    Monika, Malgonia, dziekuje za rade odnosnie kwasu :*

    Moje pekniecie jajca chyba wlasnie nastapilo, wiec owu oficjalnie uznaje za zakonczona :)

    Agge, no weeeeeeeeeeez! Mozesz juz? :)

    Ochmanko, przemyslalas sprawe? Bedziecie sie starac w tym cyklu, czy wolicie poczekac? :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 16:02

    moni05, agge, Angelika1313, MonikA_89! lubią tę wiadomość

‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ