Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie 💖Mieć certyfikat KCP to klasa, ale jeszcze lepiej jesiennego bobasa!👶🍂
Odpowiedz

💖Mieć certyfikat KCP to klasa, ale jeszcze lepiej jesiennego bobasa!👶🍂

Oceń ten wątek:
  • Ivka Autorytet
    Postów: 509 1508

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    Siknęłam, siknęłam 😉 cień dalej tam jest, więc pójdę spać dalej z nadzieją. Rano siknę na dwa… bo mam jeszcze jeden jakiś inny, ale też 25. Po pracy pójdę do rossmanna i kupię dwa albo pinki albo facelle… pękam już… 😭
    Pamietaj, że nadzieja ma wielką moc 🩷

    👩🏻93 Stwardnienie rozsiane od 2017,wszystko stabilnie
    👨🏻87

    21.12 (12dpo,30dc) ⏸️ beta: 20,1
    wynik nifty: zdrowy ziomuś na pokładzie 🐻
    25/08/25 jestemy na świecie ❤️
  • Migotka96 Autorytet
    Postów: 1884 4142

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja w tym cyklu od owulacji zaczęłam pic sok z buraka myśląc ze wesprze to zagnieżdżenie? Być może .. 🤭
    Tonący brzytwy się chwyta, co myślicie na temat tych buraków ?

    Molahonkeey lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 30 lat
    🆘 Endometrioza (laparoskopia 03.2025)
    ❌ Czynnik V(R2) hetero, MTHFR- hetero, PAI-1 homo
    ❌ USG piersi BIRADS-3 (10.2025)
    ❌ KIR BX (+ 2DS2, - 2DS1, - 2DS3, - 2DS5, - 3DS1)

    17cs (Accofil, acard, heparyna)
    28.07 ⏸️ beta 32.10, prog. 31.14
    30.07 beta 54.60, prog. 36.52
    01.08 beta 98.30, prog. 38.50
    05.08 beta 827,30
    06.08 4+4 pęcherzyk 2,8mm 🥹
    20.08 6+4 CRL 0,69 cm z ❤️
    04.09 8+5 CRL 2,1 cm 🥹
    29.09 12+4 CRL 6 cm 🐻(prenatalne, ryzyka niskie)
    07.11 18+1 222g córeczki 🩷
    24.11 20+4 badania połówkowe - 335g
    03.02 30+5 III prenatalne - 1400g
    26.02 34+0 2000g kruszynki
    17.03 36+5 2600g
    02.04 39+0 3000g
    09.04 40+0 3200g
    Jesteś tam maluszku ❤️🙏🏼
    21.04.2026 41+5 urodził się nasz mały wielki cud ! 💕 3180g
    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 10074 12419

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Czy ja w tym cyklu od owulacji zaczęłam pic sok z buraka myśląc ze wesprze to zagnieżdżenie? Być może .. 🤭
    Tonący brzytwy się chwyta, co myślicie na temat tych buraków ?

    A nie ananas? Albo burak z anansem 😁

    Migotka96 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia, hipoglikemia reaktywna.
    Atrofia endometrium.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Misiula Autorytet
    Postów: 1440 1554

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    Siknęłam, siknęłam 😉 cień dalej tam jest, więc pójdę spać dalej z nadzieją. Rano siknę na dwa… bo mam jeszcze jeden jakiś inny, ale też 25. Po pracy pójdę do rossmanna i kupię dwa albo pinki albo facelle… pękam już… 😭


    Insane ,jutro to nie będzie już cień...🤞💚

    Insane lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności, diagnoza - Niepłodność idiopatyczna
    5 cykli stymulowanych Lametta + Ovitrelle 💉❌

    🍀🍀Start z IVF🍀🍀
    10.01.2025 wizyta kwalifikacyjna do IVF MZ ✅
    10.02.2025 punkcja ( pobrano 11 🥚, zaplodniono 6, mamy 1 blastke 3BB)
    15.02.2025 transfer ❤️
    22.02.2025 (7dpt) Beta 93,4 mlU/ml 🥹 progesteron 167,00 ng/ml
    24.02.2025 (9dpt) Beta 313,00 mlU/ml 🥹
    01.03.2025 (14dpt) Beta 2584,00 mlU/ml 🥹
    08.03.2025. 5t + 6d🥰 , 2,9mm maluszka z bijącym ❤️🥹

    🌸🩷 Już z nami
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 5321 8914

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Czy ja w tym cyklu od owulacji zaczęłam pic sok z buraka myśląc ze wesprze to zagnieżdżenie? Być może .. 🤭
    Tonący brzytwy się chwyta, co myślicie na temat tych buraków ?

    Skoro ten koktajl płodności z buraka, arbuza i imbiru ma wspomagać zagnieżdżenie to myślę, że z samego buraka też coś tam działa 😁💪

    Migotka96 lubi tę wiadomość

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    1xCP 💔⏸️
    2x IUI ❌
    —————————
    🍀🍀🍀Start IVF MZ🍀🍀🍀
    Mamy ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    1. FET+EG 5AA ✅🥹🍀🤞
    Dwa bobasy na pokładzie ♥️♥️
    NIFTY pro-zdrowi chłopcy 🩵🩵

    30+2 chłopcy są z nami na świecie 😍
    1930g 45 cm i 1900g 44 cm naszych kochanych Misiów 🐻🐻
  • Insane Autorytet
    Postów: 2093 3729

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Czy ja w tym cyklu od owulacji zaczęłam pic sok z buraka myśląc ze wesprze to zagnieżdżenie? Być może .. 🤭
    Tonący brzytwy się chwyta, co myślicie na temat tych buraków ?

    Powiem Ci tak, ja piję ten koktajl burak + arbuz i imbir, zaczęłam jakoś na równo z początkiem stymulacji. Smakuje mi i fajnie działa na jelita - błonnik. Mój pro tip: zamiast trochę wody - dwie, trzy cząstki pomarańczy.
    A czy działa na płodność? Jak się okaże, że jestem w ciąży będę ten koktajl wychwalać pod niebiosa. A jak się okaże, że nie jestem, to nie… 😅

    Migotka96, Vergeet, Julia24, Molahonkeey lubią tę wiadomość

    40 tc 💔

    🩷🌈 Nasze Szczęście jest z nami 🥹
  • Insane Autorytet
    Postów: 2093 3729

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Insane ,jutro to nie będzie już cień...🤞💚

    Jestem przerażona tym, że zawsze jest opcja, że nic jutro nie zobaczę…

    Jak Ty się Misiula czujesz? Ja dzień po transferze miałam to „zejście” z brzuchem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2025, 21:52

    40 tc 💔

    🩷🌈 Nasze Szczęście jest z nami 🥹
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8172 8045

    Wysłany: 16 lutego 2025, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane, wierzę zs jutro zobaczysz piękna kreskę 😍 przy drugim 5dpt miałam betę 15 i widoczna kreskę na teście... fajnie zs tak od razu transfer... u mnie to przez Pgta nie prędzej jak kwiecień/maj, a urodzić w roku s którym skończę 40 było kolejna granicą 🫣

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Insane Autorytet
    Postów: 2093 3729

    Wysłany: 16 lutego 2025, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Insane, wierzę zs jutro zobaczysz piękna kreskę 😍 przy drugim 5dpt miałam betę 15 i widoczna kreskę na teście... fajnie zs tak od razu transfer... u mnie to przez Pgta nie prędzej jak kwiecień/maj, a urodzić w roku s którym skończę 40 było kolejna granicą 🫣

    Trzymam Krysiu kciuki, żeby wszystko poszło u Ciebie sprawnie i bez niespodzianek. Niestety życie nam poprzesuwało wiele granic…

    40 tc 💔

    🩷🌈 Nasze Szczęście jest z nami 🥹
  • Misiula Autorytet
    Postów: 1440 1554

    Wysłany: 16 lutego 2025, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    Jestem przerażona tym, że zawsze jest opcja, że nic jutro nie zobaczę…

    Jak Ty się Misiula czujesz? Ja dzień po transferze miałam to „zejście” z brzuchem.

    Będzie dobrze, musisz myśleć pozytywnie choć wiem ,że nie jest to łatwe ...🍀🤞

    Ogólnie czuje się ok a co do historii brzusznych to ja za to mam przeokropne gazy i ogólnie taki wzdęty i pełny brzuch 🫣 przez co czuje się niezbyt komfortowo ale na szczęście nie mam jakiś dolegliwości bólowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2025, 22:16

    👩‍❤️‍👨👶 Starania od 03/2023
    09.2024- pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności, diagnoza - Niepłodność idiopatyczna
    5 cykli stymulowanych Lametta + Ovitrelle 💉❌

    🍀🍀Start z IVF🍀🍀
    10.01.2025 wizyta kwalifikacyjna do IVF MZ ✅
    10.02.2025 punkcja ( pobrano 11 🥚, zaplodniono 6, mamy 1 blastke 3BB)
    15.02.2025 transfer ❤️
    22.02.2025 (7dpt) Beta 93,4 mlU/ml 🥹 progesteron 167,00 ng/ml
    24.02.2025 (9dpt) Beta 313,00 mlU/ml 🥹
    01.03.2025 (14dpt) Beta 2584,00 mlU/ml 🥹
    08.03.2025. 5t + 6d🥰 , 2,9mm maluszka z bijącym ❤️🥹

    🌸🩷 Już z nami
  • Migotka96 Autorytet
    Postów: 1884 4142

    Wysłany: 16 lutego 2025, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    Powiem Ci tak, ja piję ten koktajl burak + arbuz i imbir, zaczęłam jakoś na równo z początkiem stymulacji. Smakuje mi i fajnie działa na jelita - błonnik. Mój pro tip: zamiast trochę wody - dwie, trzy cząstki pomarańczy.
    A czy działa na płodność? Jak się okaże, że jestem w ciąży będę ten koktajl wychwalać pod niebiosa. A jak się okaże, że nie jestem, to nie… 😅
    Jestem za opcja z wychwalaniem ! 🫶🏼
    Może tą opcję z arbuzem i imbirem jeszcze dorzucę od jutra 🙈 nie zaszkodzi a nóż pomoże 🤭
    @Księgowa dopisałam tez do listy zakupów ananas 🍍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2025, 22:18

    👱🏼‍♀️ 30 lat
    🆘 Endometrioza (laparoskopia 03.2025)
    ❌ Czynnik V(R2) hetero, MTHFR- hetero, PAI-1 homo
    ❌ USG piersi BIRADS-3 (10.2025)
    ❌ KIR BX (+ 2DS2, - 2DS1, - 2DS3, - 2DS5, - 3DS1)

    17cs (Accofil, acard, heparyna)
    28.07 ⏸️ beta 32.10, prog. 31.14
    30.07 beta 54.60, prog. 36.52
    01.08 beta 98.30, prog. 38.50
    05.08 beta 827,30
    06.08 4+4 pęcherzyk 2,8mm 🥹
    20.08 6+4 CRL 0,69 cm z ❤️
    04.09 8+5 CRL 2,1 cm 🥹
    29.09 12+4 CRL 6 cm 🐻(prenatalne, ryzyka niskie)
    07.11 18+1 222g córeczki 🩷
    24.11 20+4 badania połówkowe - 335g
    03.02 30+5 III prenatalne - 1400g
    26.02 34+0 2000g kruszynki
    17.03 36+5 2600g
    02.04 39+0 3000g
    09.04 40+0 3200g
    Jesteś tam maluszku ❤️🙏🏼
    21.04.2026 41+5 urodził się nasz mały wielki cud ! 💕 3180g
    age.png
  • kałamarnica 11 Autorytet
    Postów: 2536 6675

    Wysłany: 16 lutego 2025, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie napierdziela ten prawy jajnik. Został mi jeden ostatni owulak z Facelle (bo kupiłam tylko kilka i nie sądziłam, że tak szybko je zużyję). Zrobiłam tego owulaka a tam zupełna biel. Ale taka, że aż razi. No i co się okazało... ciążowy zrobiłam 🤡
    Kurtyna.

    Misiula, Molahonkeey lubią tę wiadomość

    👱‍♀️34l.❤️👨38l.
    🐱 6l.

    starania od 08.23r.

    PCOS, cykle bezowulacyjne, pokrzywka, KIR Bx, crossmatch 37.8% ❌ -> 31.9% ❌
    7 cykli stymulowanych ❌

    • AMH 3,4 ✅
    • parametry nasienia: prawidłowe ✅
    • kariotypy oboje ✅
    • HSG (01.25r.) - jajowody drożne ✅
    • immunosupresja: Encorton, Equoral, Hydroxychloroquine, Accofil - 3 x cykle ❌brak ciąży

    10.25 histeroskopia ✅
    01.26 immunosupresja + IUI ❌


    02.26r. IVF: 5 MII ➡️ ❌ 😭
    05.26r. IVF vol.2... 🙏🏻

    ✨I (don't) know (if) it's worth it, but I won't stop.✨
  • Alicjasss Autorytet
    Postów: 384 516

    Wysłany: 17 lutego 2025, 03:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz bardziej popularny zrobił się Fertistim.
    I jestem w szoku. Od dawna kupowałam po 50-60 zł.
    Już jest po 80-90zl... Ciekawe czy jest problem z produkcją czy to przez tą popularność.

  • Insane Autorytet
    Postów: 2093 3729

    Wysłany: 17 lutego 2025, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dwa testy. To dalej są tylko cienie cieni, a w dodatku spadła mi temperatura. Czas zejść na ziemię.

    Edit.
    No dobra, 10 minut później coś wyszło. Ale skąd ten spadek temepratury? 😞
    https://ibb.co/fV7v4Wwc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2025, 07:13

    AnMiPe, Aksandra, Babsi lubią tę wiadomość

    40 tc 💔

    🩷🌈 Nasze Szczęście jest z nami 🥹
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 5321 8914

    Wysłany: 17 lutego 2025, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane wrote:
    Zrobiłam dwa testy. To dalej są tylko cienie cieni, a w dodatku spadła mi temperatura. Czas zejść na ziemię.

    Edit.
    No dobra, 10 minut później coś wyszło. Ale skąd ten spadek temepratury? 😞
    https://ibb.co/fV7v4Wwc

    Na temp się nie znam, ale na teście kreska jest ładna, żaden cień cienia 😍 cały czas trzymam kciuki za Kropka i nie przestaje w niego wierzyć 🤞🍀

    🍼Starania od 06.2023
    👨‍⚕️Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    1xCP 💔⏸️
    2x IUI ❌
    —————————
    🍀🍀🍀Start IVF MZ🍀🍀🍀
    Mamy ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    1. FET+EG 5AA ✅🥹🍀🤞
    Dwa bobasy na pokładzie ♥️♥️
    NIFTY pro-zdrowi chłopcy 🩵🩵

    30+2 chłopcy są z nami na świecie 😍
    1930g 45 cm i 1900g 44 cm naszych kochanych Misiów 🐻🐻
  • Vergeet Autorytet
    Postów: 2826 6962

    Wysłany: 17 lutego 2025, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka96 wrote:
    Przygotowana w 100% 😘
    Co to masz za fajny segregator na dokumentacje medyczna ? szukam właśnie 😊

    Ja na Bridget tez jeszcze nie byłam, muszę wyciągnąć przyjaciółki 🤭
    Ten segregator mam już wiele lat! On jest ze strony mamy ginekolog. Mam nadzieję, że za niedługo będę mogła kupić od niej ciążowy 😀

    Insane- ja widzę mega wyraźny ten cień! A przyznam, że w pierwsze dni nie za bardzo coś widziałam! Także to już na pewno startująca betka 😍

    🙎🏼‍♀️29🙎🏼‍♂️29 🐶
    🍼 Starania o 1 bobasa od 08/23 - teraz już 🌈

    22.01.25 ⏸️ -💔 cb
    4.03.25 ⏸️ - 💔 11tc poronienie samoistne (8+1)
    3.08.25 ⏸️- 💔 cb
    👩🏼‍🦱
    ❌lekka IO- glucophage 1500 ❌hashimoto- Letrox 75 ❌ PAI-1 - 4G/5G hetero ❌ KIR AA- accofil

    🧔🏽‍♂️
    ❌ morfologia 4% ➡️ 0% ➡️2%
    ❌ chromatyna DNA 30,85

    01.26 IVF IMSI: 2❄️AA, 2❄️BB→PGTA →1❄️LLM

    8.05 FET❄️BB LLM
    15.05⏸️: 10dpt beta 74, 12dpt beta 166, 20dpt beta 3169
    1.06 CRL 0,29cm, serduszko 💗
    15.06 CRL 1,86cm 💗
    30.06 USG ⏳

    Cudzie trwaj… 🥹 🌈
    preg.png
  • Ana29 Autorytet
    Postów: 1653 2315

    Wysłany: 17 lutego 2025, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane betka rośnie 💚🍀

    age.png
  • Insane Autorytet
    Postów: 2093 3729

    Wysłany: 17 lutego 2025, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiula wrote:
    Będzie dobrze, musisz myśleć pozytywnie choć wiem ,że nie jest to łatwe ...🍀🤞

    Ogólnie czuje się ok a co do historii brzusznych to ja za to mam przeokropne gazy i ogólnie taki wzdęty i pełny brzuch 🫣 przez co czuje się niezbyt komfortowo ale na szczęście nie mam jakiś dolegliwości bólowych.

    To bierz sobie espumisan, w takich największych wzdęciach nawet 2 tabl po trzy razy dziennie. To można brać niemal bezkarnie, bo symetykon jest wydalany w niezmienionej postaci. A jak masz tendencje do takich dolegliwości, to przyda Ci się też w ciąży (bo jest bezpieczny w ciąży) ❤️

    Misiula lubi tę wiadomość

    40 tc 💔

    🩷🌈 Nasze Szczęście jest z nami 🥹
  • Tortie Autorytet
    Postów: 635 543

    Wysłany: 17 lutego 2025, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane ładna kreska, wszystkie trzymamy kciuki 🍀

    🩵 2020, po 2 latach starań z pomocą medyczną
    🩵 2026 czekamy ...

    preg.png
  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 1210 1665

    Wysłany: 17 lutego 2025, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Insane tam jest ładna kreska przecież. A co to za test?

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)

    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.

    24.11.2024 ⏸️ cień na teście 10dpo

    25.11. 2024 ⏸️ 11 dpo


    27.11.2024 13 dpo beta 84.68
    Próg 12.66

    29.11.2024 15 dpo
    Beta 191.7
    Próg 17.8

    preg.png
‹‹ 146 147 148 149 150 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Globulki dopochwowe z mio-inozytolem – naturalne wsparcie w dniach płodnych

Szukasz prostego sposobu, aby naturalnie wspomóc Wasze starania o dziecko? Czy wiedziałaś, że odpowiednie wsparcie środowiska wewnątrz pochwy może ułatwić zadanie plemnikom partnera? Specjalne globulki z mio-inozytolem mogą poprawiać jakość śluzu i chronić komórki przed niekorzystnymi czynnikami. Dzięki temu plemniki mogą poruszać się szybciej i sprawniej w drodze do celu, co może zwiększać szansę na zapłodnienie. To łagodne rozwiązanie, które może stać się Waszym cichym sprzymierzeńcem w najważniejszych dniach cyklu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ