X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Niedomoga lutealna progesteron
Odpowiedz

Niedomoga lutealna progesteron

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wiewioora Autorytet

Wysłany: 10 listopada 2021, 20:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Podejrzewałam u siebie niedomogę lutealna, bo przed każdym okresem mam plamienia. Zanim zaczęliśmy się starać to plamienia były dzień wcześniej, traktowałam to jak zapowiedź okresu. Jak zaczęliśmy się starać, to plamienia potrafiły trwać przez 4 dni, oczywiście słabsze niż tamten jeden dzien, jakby ten jeden dzień się po prostu rozłożył na 4 dni. Umówiłam się więc do gina i zaczęłam badania, żeby już z wynikami przyjść. Zrobiłam progesteron, 6 dni po owulacji. Wynik 29,29 (norma w fazie lutealnej 1.7-27). Doradzcie mi, czy zrobić powtórne badanie? Czytałam, że do diagnozy niedomogi lutealnej powinnam zrobić 3 badania. A teraz nie jestem pewna....

Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18t Igorek 👼💔
    Ona: 29 lat
    niedoczynność tarczycy
    Progesteron ✔️ , Prolaktyna ✔️ , Testosteron ✔️ , TSH ✔️, AMH (3,08 ng/ml) ✔️, Kariotyp ✔️
    On: 29 lat
    przewlekła białaczka szpikowa
    Obniżone parametry nasienia
    Badania 11.2021->02.2022 -> 05.2022 -> 09.2022
    Ilość ogólna 28,83->25,02 -> 63,21 -> 18,04 ❌
    Koncentracja 22,18->15,64-> 28,73 -> 8,20 ❌
    Ruchliwość ogólna 26%->27% -> 14% -> 15% ❌
    Żywotność 47%->58%->71% -> 29% ❌
    MORFOLOGIA 1%->1% ->4% -> 3% ❌
    Posiew ✔️ USG jąder ✔️
    Kariotyp ✔️
    11.2021-02.2022 Fertilman plus, 02.2022- Clostilbegyt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ