X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Początek lata na początek ciąży :):) Czerwcowe testowanie 2019
Odpowiedz

Początek lata na początek ciąży :):) Czerwcowe testowanie 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Okresie chodź do mnieeeeee! Zaklepuję w tym miesiacu powódź stulecia. I niech będzie jak najszybciej. Wam już nie wystarczy 😎

    Hehe ja też chcę okres! 37 dc i nic no jak mnie do czwartku nie zaleje to serio sie wkurze 😳

    Jak tam przezylyscie upały? Chyba też kupię taka mobilna klime. Dzieci bardzo ciężko znoszą, córka mi wyła od 8 rano i spała w dzień tylko godzinę! Padla o 22! Ponad godzine usypiania 😕

    Małe pytanko w kwestii badań, ureaplazma to parvum czy urealitycum czy obie? W moczu czy w jakas próbka z cewki czy w wymazie takim u gina tez można zbadać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge super kochana :* to zawsze wzrusza :* <3
    Dziewczyny dzien tortur u mnie dzis poprostu juz mam dosc musialam sobie kupic piwo... Mam dosc!
    Dosc ze ucho mnie zaczelo tak bolec ze oszaleje,glowa nie wspomne,
    Moj maly dzis mial kleszcza :( wyciagnelam bede go obserwowac, az plakalam.!!!
    Moj m gdzies tam autem przywalil .... Nie dosc tego , mowi ze chyba 20 nie wroci bo szef mu stwierdzil ze da tylko kase za maj , ledwo na bilety starczy i biezace raty , kurwa zeby bylo malo wracam do domu a tesciowa mi mowi ze starszy wymiotowal.... Ja czekam na wyplate kurwa ahhh bo juz krew mnie zalewa .... Do 10 miala byc a jak zwykle poslizg ... W portfelu 5 w baku nul zaraz rezerwa sie zapali a tu jeszcze wszystko na raz jak ja mam jiz tego dosc ... Cala ta sytuacja normalnie jest chora wrecz .... Co jeszcze sie wydarzy? Sama czuje sie jakbym zostala zjedzona,zrzuta, wysrana a tu ? Osz kurde, wybaczcie mi prosze ale musialam to z siebie wyrzucic... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zycze wam kochane tego by te konoczynki szczescie przyniosly!!! Ja znalazlamm tyle 4 i 5 listnych ze chyba te dwie zerwane 5 listne byly gromem i jebnieciem z jasnego nieba ! :( jestem tak wsciekla i smutna ze juz niewiem czy cos rozwalic , uderzyc w sciane , czy zaczac beczec gdzie lez limit sie wyczerpal... Rece mi opadaja... :(

    ef36, szona lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarLenka wrote:
    Hehe ja też chcę okres! 37 dc i nic no jak mnie do czwartku nie zaleje to serio sie wkurze 😳

    Jak tam przezylyscie upały? Chyba też kupię taka mobilna klime. Dzieci bardzo ciężko znoszą, córka mi wyła od 8 rano i spała w dzień tylko godzinę! Padla o 22! Ponad godzine usypiania 😕

    Małe pytanko w kwestii badań, ureaplazma to parvum czy urealitycum czy obie? W moczu czy w jakas próbka z cewki czy w wymazie takim u gina tez można zbadać?
    Ja mam napisane na wyniku ureaplasma spp, więc nie wiem które to.
    Robiłam wymaz, ale z cewki moczowej. Wiem, że niektórzy robią z szyjki macicy ten wymaz. Nie wiem od czego to zależy. Może w ciąży nie robi się z szyjki macicy? Nie wiem.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati96 wrote:
    Na pewno ta koniczyna przyniesie Ci szczęście.😘

    Tak wróciłam do starań. Co prawda ten cykl mam jakiś dziwaczny jestem albo przed albo po owulce. Zobaczymy co z tego będzie, jak na razie staram się nie nastawiać.

    Trzymam kciuki mocno zaciśnięte✊✊✊✊

    Mój cykl się jeszcze nie zaczął...
    @ mnie olał, czekam już 7-my tydzień i nic. Nawet się zastanawiam czy może w międzyczasie w ciążę nie zaszłam. Cuda się podobno zdarzają...
    W czwartek, albo w piątek pójdę powtórzyć betę i sprawdzić czy wreszcie spadła.

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Zycze wam kochane tego by te konoczynki szczescie przyniosly!!! Ja znalazlamm tyle 4 i 5 listnych ze chyba te dwie zerwane 5 listne byly gromem i jebnieciem z jasnego nieba ! :( jestem tak wsciekla i smutna ze juz niewiem czy cos rozwalic , uderzyc w sciane , czy zaczac beczec gdzie lez limit sie wyczerpal... Rece mi opadaja... :(

    Polubiłam zanim doczytałam do końca ;(
    Wszystko dobre jeszcze przed Tobą! Czasem trzeba się wykrzyczeć i wypłakać by wyrzucić złość z siebie.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2019, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    Ja mam napisane na wyniku ureaplasma spp, więc nie wiem które to.
    Robiłam wymaz, ale z cewki moczowej. Wiem, że niektórzy robią z szyjki macicy ten wymaz. Nie wiem od czego to zależy. Może w ciąży nie robi się z szyjki macicy? Nie wiem.

    O dzięki za odpowiedź. Muszę się koniecznie umówić szybko na wizytę i ogarnąć temat.

    Magdulina głowa do góry! Wypij piwko zrelaksuj sie a jutro będzie nowy lepszy dzień!
    Wiem co czujesz bo żyłam w takim związku na odległość 10 lat. Tak, nie wiem sama jakim cudem ale tyle wyszło. Najpierw jest dramat a później człowiek sie przyzwyczaja... A nie chciała byś pojechać tam do męża? Czy nie ma takiej możliwości?

    Magduullina, agge lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarLenka wrote:
    O dzięki za odpowiedź. Muszę się koniecznie umówić szybko na wizytę i ogarnąć temat.

    Magdulina głowa do góry! Wypij piwko zrelaksuj sie a jutro będzie nowy lepszy dzień!
    Wiem co czujesz bo żyłam w takim związku na odległość 10 lat. Tak, nie wiem sama jakim cudem ale tyle wyszło. Najpierw jest dramat a później człowiek sie przyzwyczaja... A nie chciała byś pojechać tam do męża? Czy nie ma takiej możliwości?


    Ef ah ucieszylam sie z polubienia daj spokoj :* a zwlaszcza za odp. Dopadl mnie taki dol ze szkoda gadac.... MarLenka kochana wiadoma sprawa ze tutaj na forum piszemy piate przez dziesiate, ale nie nie ja z dziecmi zostaje tutaj nie chce... Jeszcze bardziej komplikowac skoro m niewie czy tam zostanie... Wkurza mnie to ze czy byl czy go nie ma zdaje sobie sprawe z tego ze zawsze musialam sobie sama dawac rade.. A teraz mam jedno dziecko mniej??? Jejku mam nadzieje ze to nie zabrzmialo zle...no chcial dobrze gdzie mnie akurat nigdy nie chodzilo o kase ,auta itd , a pozniej okazalo sie ze tu kredyt,tam kredyt, tam i tu tez, to na raty, tu mi dobierz, tam dobierz, teraz place niewiem za co po co komu ,koniec koncow mam auto bo mam ale rozlatuje sie , dom byl po remoncie piekny teraz minal 6 rok od i wszystko rozjebane nie pokonczone , ahhh , dobre miedzy nami tez nie zawsze ok jak mam nadzieje u kazdego prawie malzenstwa (nikt nie jest idealny) no ale jak mi powiedzial dziewczyny ze on niewie czy wroci bo niewie czy sie mu to oplaca ..... Zcielo mnie z nog od kwietnia nic tylko zadluzenia , odkad wyjechal nie poslal ani zlotowki , dzieci maja co chca w sumie obiady, stoleczki pierdy, gdzie jedzenie, gdzie rachunki . . wszystko sama charuje jak wol w domu, dorabiam zeby bylo lepiej a taki powie ze on glowa rodziny zarabia 4000tu w pl jak byl ale co z tego? Tak sobie uswiadamiam teraz jak hego Nie ma no i co? Ja majac pieniazki na dzieci bo mam dorabiajac mam okolo 2 i place rachunki , zadluzenia, kupuje jedzenie ,ciuchy gdzie z miesiaca na miesiac dzieci rosna, wycieraja skarpetki.... Kurde ja chyba nie spelnie marzenia o 3 dziecku kochane jak sobie teraz to wszystko uswiadamiam po kolei.... Plakac mi sie chce... A jak dziecia teraz w razie w wytlumacze ze tata jednak wroci pozniej? Jak oni od miesiaca maja dzien w kAlendarzu zaznaczony i odliczaja dni, co widza samolot to tata leci do nas... Mnie to zaczyna wykanczac .... Ps starszy syn wiecie co mi powiedzial po jego wylocie klucac sie ze mna ze tata nie zyje... Ze jego nie ma.... Stal sie nieobecny,nieposluszny... Dopiero po tluczeniu mu ze tata wroci ,wyjechal by zarobic pieniazki dopiero z tydzien temu przyjal do wiadomosci jak jest... Mlodszy placze dzien za dniem , dzien w dzien... Zdj taty musi conajmnjej dea razy dziennie zobaczyc, w weekend az placze jak rozmawiamy na mesendrzerze ze on chce do taty... Ja kiedys tam powiedzialam ze moze jednak jakby wyjechal na pare miesiecy odkulibysmy siebod kredytow , wtedy zyloby sie lepiej , wspieralam go kase cisnelam we wszystko by ogarnial swoje ale to chyba bez skutku ,juz kolejny raz powiedzial mi ze to ja chcialam zeby wyjechal... Wybaczcie zq moja rozpiske ale musze to wywalic a nie mam z kim nawet pogadac......

    ef36 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uciekam zaraz spac dobranoc kochane :* mam nadzieje ze nie odbierzecie mnie zle... :(
    Mam doslownie dosyc, a jeszcze kontrola tesciowej nosz. Nawet do siatki mi zaglada jak z pracy wracam.. Jezeli sprobuje zas namieszac jak wroci i zas niewiadomo kogo ze mnie zrobi nie wytrzymam i poprostu wezme chlopcow i wyprowadze sie z tego domu.... Raz juz zrobila ze mnie potwora i alkoholiczke... Ale to tak zakoloryzowanej histori w ksiazkach bym nie znalazla ... O jej dobre koncze swoje bo za duzo juz napisalam .... Ile razy trzeba po dupie dostac? Miec pod gorke zawsze? Dopiero jak wprowadze sie do swojego domu o ktorym marze naprawde chyba zaczne zyc! I bede dazyc do tego !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Małgonia Ty to jesteś niezła :p ja to marzę o bezobjawowej ciąży! :p

    Sylwia kiedy masz owulke? Jak tam po operacji wszystko się już zagoilo?? Co tam u doktora U? :D


    Arashe w zasadzie niespodzianki są fajne, więc skoro młode się nie chce ujawnić no to nic nie pozostaje jak cierpliwie czekać :)


    Nie wiem... Wcześniej przy letrozolu miałam ok 9dc nie czuje nic a mam 7dc. Nie idę na monitoring nie chce mi się nie było mi dobrze jak miałam to parcie testy duphaston monitoring itd. Lepiej mi jak nie myślę tak o tym. Niby się zsgoilo ale wczoraj byłam u niego i przedłużył mi zwolnienie aż do 19go także prawie miesiąc wyjdzie. 😘

  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdullina bardzo Ci wspolczuje.. masz bardzo duzo na glowie, a jednoczesnie jestes mega silna kobieta. Serce sie kraja jak piszesz, ze dzieci tak tesknia za tatem.. :( ta cholerna Polska! my tez jestesmy w tej obrzydliwej Anglii, tyle ze razem. I nigdy nie bylo planu ze zostajemy na stale.. dom w PL kupiony i koniec kropka. Ja w pazdzierniku juz wracam a maz w grudniu ok 3 tyg przed porodem. Szlag mnie jasny trafia jaka jest przepasc miedzy Polska a Anglia. Tu przy najnizszej krajowej stac Cie naprawde na wiele. Nie odliczasz od 1 do 1.. ale pomimo tego nie wyobrazam seobie tu zycia na stale.. nie podoba mi sie ten kraj, kultura.. tylko tyle,ze praca dobra ,zarobki i mozemy bez kredytu dom wykonczyc.
    Wierze, ze emocje opadna i sie na spokojnie dogadacie :*

    Magduullina, szona lubią tę wiadomość

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • Olga_89 Autorytet
    Postów: 1152 2430

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/810e6532323d.jpg.html

    a ja sie pochwale moim Kurczaczkiem. dzisiaj mialam prenatalne, wszystko dobrze. Nozki skrzyzowal :) ale po za tym pieknie pozowal, az polozna powiedziala, ze model bedzie :) plci jeszcze nie mamy, ale jak dla mnie to facet :)

    Magduullina, agge, moni05, DzulkaJ, Malgonia, ElfiaKsiężniczka, Karolina, MonikA_89!, okularnica91, Angelika1313, szona, Madziandzia, Irvine90, Tele...79, APrzybylska, Gosiek1993, ef36, Arashe, Szczesliwa_mamusia, OO83, Sasanka55, Ochmanka, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    8p3oskjozzzi1rdx.png
    Udzial w badaniach lkinicznych, Kriobank Bialystok-IVF
    AMH 8.62
    lekko Policystyczne jajniki
    07.03. 19 transfer 5 dniowego kropka 4AA
    mamy jeszcze:❄️❄️❄️
    15.03.19 8dpt beta 0
    Crio 05.04.19 4AA
    9dpt--> beta 178 😍 prog 15.53... 11dpt--> beta 389 😊 18dpt-->beta 8630 😄
    05.05--> serce wali jak dzwon :) <3 mamy 11mm :)
    07.07.19--> znamy plec :) chlopczyk! Gabrys <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 00:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga kochana wiem ze mnie rozumiesz kochane malenstwo !!! Rosnijcie pieknie i zdrowo :*
    Tyle lat... Naprawde duzo... Ale w norwegii z pl jakos nie mam przekonania ... Az spac nie moge... Emocje mam negatywne kochana ale dochodze do wnioskow i faktow gdzie emocje raczej nie sa istotne ,pozostaja lzy....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2019, 00:58

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/810e6532323d.jpg.html

    a ja sie pochwale moim Kurczaczkiem. dzisiaj mialam prenatalne, wszystko dobrze. Nozki skrzyzowal :) ale po za tym pieknie pozowal, az polozna powiedziala, ze model bedzie :) plci jeszcze nie mamy, ale jak dla mnie to facet :)
    Śliczne maleństwo!

    Olga_89 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge, tez niezle godzinowo widzę.
    😁

    U mnie po spaniu... wstałam pół h temu i nie wiem co ze sobą zrobić. Mimo, ze kładłam się po północy to nie mogę spać.

    Magdulina, samotne wyjazdy rzadko kończą się dobrze... ta jedna osoba się w pewien sposób „odcina” i siła rzeczy przestaje myśleć o problemach rodzinnych i takich przyziemnych sprawach, bo ma już „swoje problemy” tam. Mam nadzieje, ze wszystko dobrze się skończy i nie będzie musiał siedzieć tam nie wiadomo ile. Ale zazwyczaj wizja lepszej kasy kusi bardziej niż wszystko inne, a po kilku latach się człowiek budzi, ze z poprzednim życiem niewiele ma wspólnego. I tego Wam nie życzę. Szkoda, ze nie masz wsparcia w teściowej. Byłoby Ci łatwiej. Jak na moje i tak wspaniale sobie radzisz. 😘

    Olga, śliczny bobas ❤️ Cudnie, ze się układa.

    Ef - będę trzymała kciuki za spadek bety u Ciebie i szybkie przyjście @ 😘 (no, chyba, że „coś” 😉)

    Olga_89, ef36, Magduullina lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni ja to może z godzinę spałam póki co . Pewnie po 5 zasnę i obudzę się o 9 więc to jedyny sen na całą noc . Niby chce się spać ale co do czego przychodzi to nie idzie zasnąć . Już bym chciała ten sierpień.

    moni05 lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany, masakra 😓 próbowałam dzisiaj nie odsypiac za dnia i jak widać nic to nie dało... wiec chyba pora zacząć spać kiedy organizm tego chce 😒 a ja poproszę o październik.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga_89 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/810e6532323d.jpg.html

    a ja sie pochwale moim Kurczaczkiem. dzisiaj mialam prenatalne, wszystko dobrze. Nozki skrzyzowal :) ale po za tym pieknie pozowal, az polozna powiedziala, ze model bedzie :) plci jeszcze nie mamy, ale jak dla mnie to facet :)
    Śliczne maleństwo 😍

    Olga_89 lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olga śliczne maleństwo! 😊

    Ja też dziewczyny spać nie mogę, od 3:50 już, ale pójdę się wykąpać, ogarnąć i do pracy!

    Miłego dnia Wam życzę 😃 i przeżycia jakoś tych gorączek ma dworzu!

    moni05, Olga_89 lubią tę wiadomość

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 12 czerwca 2019, 04:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Rany, masakra 😓 próbowałam dzisiaj nie odsypiac za dnia i jak widać nic to nie dało... wiec chyba pora zacząć spać kiedy organizm tego chce 😒 a ja poproszę o październik.
    No ja w dzień nie idę spać (nie da się położyć przy Stasiu) i tak nie zasnęłam od razu . A jak już to z godzinę i koniec spania . Jest duszno ciepło i do tego nie idzie znaleźć dobrej pozycji do spania (a jak się znajdzie to okazuje się że trzeba wycieczkę do WC zrobić ) czas chyba przyzwyczaić się że o dobrym spaniu można zapomnieć.

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
‹‹ 86 87 88 89 90 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ