X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Pozytywny test owulacyjny
Odpowiedz

Pozytywny test owulacyjny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 stycznia, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Moje cykle są ostatnio bardzo nieregularne (27-35dni) ponieważ przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Owulacja wystąpiła prawdopodobnie 17dc (śluz). 20dc odczuwałam silny ból prawego jajnika/macicy. W 22dc również wystąpiły bolące skurcze, miałam wrażenie ''cięzkiej'' macicy, ciągnięcia. Gdybym miała opisać ten ból porównywałabym go do zakwasów. W tym dniu wystąpiły równiez bóle piersi (już ustąpiły) oraz kremowy biały śluz. Dziś coś mnie tknęło by zrobić test owulacyjny i o dziwo wyszedł pozytywny. Na test ciążowy jeszcze za wcześnie, bo miesiączka ma wystąpić dopiero za tydzień. Czy ktoś z Was miał podobnie, pozytywne testy owulacyjne tydzień po owulacji? Czy powinnam wykonać jutro z porannego moczu test jeszcze raz by zobaczyć czy blednie? Może to coś z hormonami?

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 511 581

    Wysłany: 8 stycznia, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziś w którym dc jesteś?

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 stycznia, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    A dziś w którym dc jesteś?

    Dziś 24dc

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3116 5819

    Wysłany: 9 stycznia, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lothlorien wrote:
    Witam
    Moje cykle są ostatnio bardzo nieregularne (27-35dni) ponieważ przestałam brać tabletki antykoncepcyjne. Owulacja wystąpiła prawdopodobnie 17dc (śluz). 20dc odczuwałam silny ból prawego jajnika/macicy. W 22dc również wystąpiły bolące skurcze, miałam wrażenie ''cięzkiej'' macicy, ciągnięcia. Gdybym miała opisać ten ból porównywałabym go do zakwasów. W tym dniu wystąpiły równiez bóle piersi (już ustąpiły) oraz kremowy biały śluz. Dziś coś mnie tknęło by zrobić test owulacyjny i o dziwo wyszedł pozytywny. Na test ciążowy jeszcze za wcześnie, bo miesiączka ma wystąpić dopiero za tydzień. Czy ktoś z Was miał podobnie, pozytywne testy owulacyjne tydzień po owulacji? Czy powinnam wykonać jutro z porannego moczu test jeszcze raz by zobaczyć czy blednie? Może to coś z hormonami?
    Ja bym na Twoim miejscu jutro spróbowała zrobić test ciążowy, raczej wątpię że wystąpiła znowu owulacja. Mi wyszedł cień cienia 9 dpo więc jeśli owulację miałaś 17 dc to 26 dc sprobuj zrobić test ciążowy, ja bym nie robiła już owulacyjnych. Ale to tylko moje zdanie 🙂 daj znać co wyszło

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 stycznia, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Ja bym na Twoim miejscu jutro spróbowała zrobić test ciążowy, raczej wątpię że wystąpiła znowu owulacja. Mi wyszedł cień cienia 9 dpo więc jeśli owulację miałaś 17 dc to 26 dc sprobuj zrobić test ciążowy, ja bym nie robiła już owulacyjnych. Ale to tylko moje zdanie 🙂 daj znać co wyszło

    Dam znać na pewno! Jeszcze z ciekawości sprawdzę jutro jeszcze raz ten owulacyjny, tak dla eksperymentu 😁 a ciążowy planowałam zostawić na dzień spodziewanej miesiączki bo został mi jeden

  • Pati2804 Autorytet
    Postów: 3116 5819

    Wysłany: 9 stycznia, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lothlorien wrote:
    Dam znać na pewno! Jeszcze z ciekawości sprawdzę jutro jeszcze raz ten owulacyjny, tak dla eksperymentu 😁 a ciążowy planowałam zostawić na dzień spodziewanej miesiączki bo został mi jeden
    Gdzieś czytałam że owulacyjne testy mogą wychodzić pozytywne w ciąży ale nie wiem ile w tym prawdy 🤷‍♀️
    Jeśli wytrzymasz tydzień to najlepiej zrob w dniu miesiączki, powodzenia 🍀

    preg.png

    👱‍♀️29 👱‍♂️31 👫 07.2016 💒 08.2023
    Starania od 07.2023
    Julia 11.2023 💔 9tc

    Badania :
    • Ana3 dsDNA (+) granicznie dodatni
    • mutacja MTHFR C677T (hetero) i MTHFR A1298C (hetero)
    • polimorfizm R2 genu czynnika V (czynnik V R2 H1299R)

    Witaminy : Little Me 1 trymestr, B12 methyl Jarrow 500, Omega D3+K2 Olimp, Sanprobi ibs, Chela mag B6 Olimp.
    Dodatkowo: 1 łyżka siemię lniane zmielone raz dziennie na czczo z sokiem, szklanka ciepłej wody z cytryną na czczo.

    29.02.24/01.03.24-pozytywny test 🍀
    12.03-pęcherzyk w macicy 0,52 cm
    13.03- Clexane 0,4 , duphaston 2x1
    19.03- kropek ma 0,24cm i bije❤🍀
    28.03- kropek ma 1,15cm❤
    09.04- bobo ma 2,3 cm❤
    30.04- prenatalne, czekamy na wyniki badań krwi, usg wszystko dobrze , czekamy na Franka 💙👶🌈
    10.05- wizyta 8:00
    01.07- prenatalne II godz. 8.20
  • aneta Koleżanka
    Postów: 53 81

    Wysłany: 13 stycznia, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lothlorien wrote:
    Dam znać na pewno! Jeszcze z ciekawości sprawdzę jutro jeszcze raz ten owulacyjny, tak dla eksperymentu 😁 a ciążowy planowałam zostawić na dzień spodziewanej miesiączki bo został mi jeden

    I jak sytuacja?

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 16 stycznia, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta wrote:
    I jak sytuacja?

    Dziś (32dc) rano wykonałam test z pierwszego moczu, bo miesiączka jeszcze nie przyszła. Była widoczna gołym okiem druga kreska, ale bardzo jasna. Zniknęła po około 10min. Nie wiem co to miało znaczyć tak naprawdę 😅 z następnym testem trochę poczekam, pobolewa mnie brzuch jak na okres i to w sumie tyle z aktualizacji

  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 stycznia, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ nadal nie ma. Czasem kłuje mnie w jajnikach. Temperatura 37.2 ale i tak nie mogę się tym sugerować, bo nie mierzylam codziennie. Może ten test był jakiś wadliwy?

  • aneta Koleżanka
    Postów: 53 81

    Wysłany: 17 stycznia, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lothlorien wrote:
    @ nadal nie ma. Czasem kłuje mnie w jajnikach. Temperatura 37.2 ale i tak nie mogę się tym sugerować, bo nie mierzylam codziennie. Może ten test był jakiś wadliwy?

    No testy czasami bywają wadliwe, sama miałam taką sytuację, ale test na pewno warto powtórzyć, trzymam kciuki 😁😁
    Ja mam właśnie tez taką samą sytuację z tymi testami owulacyjnymi teraz, pozytywny jest 10dpo i się właśnie zastanawiam o co chodzi 😉

  • Lothlorien Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 stycznia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta wrote:
    No testy czasami bywają wadliwe, sama miałam taką sytuację, ale test na pewno warto powtórzyć, trzymam kciuki 😁😁
    Ja mam właśnie tez taką samą sytuację z tymi testami owulacyjnymi teraz, pozytywny jest 10dpo i się właśnie zastanawiam o co chodzi 😉

    wczoraj zrobiłam test ciążowy, wyszła mała kreska ale zniknęła po czasie (więcej niż 10min). Po prostu poczekam jeszcze i zobaczymy, bo juz mam taki bałagan w głowie 😅

  • Kreska41 Przyjaciółka
    Postów: 137 31

    Wysłany: 21 stycznia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati2804 wrote:
    Gdzieś czytałam że owulacyjne testy mogą wychodzić pozytywne w ciąży ale nie wiem ile w tym prawdy 🤷‍♀️
    Jeśli wytrzymasz tydzień to najlepiej zrob w dniu miesiączki, powodzenia 🍀


    To prawda. Jak byłam w 1ciazy to mi wyszedł test owulacyjny pozytywny.

    12.12.2019- 4kg,54cm- zdrowa Izabela!
    03.10.202💔 3480g,58cm,38tc Różyczka.👼😭
    Mutacje hetero pai1 i mthfr1

    Świat rozsypal się jak cienkie lustro. Na miliony kawałków a ja trwam.

    Boże,dlaczego wymyśliłeś los człowieka który musi iść przez życie sam? Całkiem Sam.
  • aneta Koleżanka
    Postów: 53 81

    Wysłany: 21 stycznia, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreska41 wrote:
    To prawda. Jak byłam w 1ciazy to mi wyszedł test owulacyjny pozytywny.
    Ja również potwierdzam, właśnie dowiedziałam się o ciąży i testy owulacyjne wychodzily pozytywne juz kilka dni wcześniej 😁

    Kreska41 lubi tę wiadomość

  • Kreska41 Przyjaciółka
    Postów: 137 31

    Wysłany: 25 stycznia, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta wrote:
    Ja również potwierdzam, właśnie dowiedziałam się o ciąży i testy owulacyjne wychodzily pozytywne juz kilka dni wcześniej 😁
    Moje gratulacje!!
    Szczęśliwego rozwiązania kochana !

    12.12.2019- 4kg,54cm- zdrowa Izabela!
    03.10.202💔 3480g,58cm,38tc Różyczka.👼😭
    Mutacje hetero pai1 i mthfr1

    Świat rozsypal się jak cienkie lustro. Na miliony kawałków a ja trwam.

    Boże,dlaczego wymyśliłeś los człowieka który musi iść przez życie sam? Całkiem Sam.
  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 25 stycznia, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam dzisiaj 30dc. Dokładnie tydzień temu byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej i zdziwił się,że mam pęcherzyk w jajniku wielkości 14mm, bo powinnam już być teoretycznie po owulacji. Wczoraj i dzisiaj robiłam testy owulacyjne, kreska bordowa wyszła praktycznie od razu. Możliwe,że miałam podwójna owulację albo lekarz coś źle widział? Cykle mam różne od 28-40dni. Chyba,że możliwa ciąża i test by coś łapał owulacyjny?

  • Aga.f Autorytet
    Postów: 642 113

    Wysłany: 25 stycznia, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze dodam,że tydzień temu miałam mega jasne różowe plamienie 1-2 razy dziennie, przez 2 dni, pierwszy raz tak miałam. A dzisiaj gęsty kremowy śluz, raczej średnio na owulację. Nie wiem już sama co to jest

  • Lilka263 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 30 stycznia, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy w trakcie owulacji może się zdarzyć, że test ciążowy da fałszywie dodatni wynik ?

  • Chesterka1124 Autorytet
    Postów: 384 284

    Wysłany: 30 stycznia, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka263 wrote:
    Czy w trakcie owulacji może się zdarzyć, że test ciążowy da fałszywie dodatni wynik ?
    Ciążowy jest od ciąży a nie od owulacji. Możesz zrobić betę?

    26.02.2021 II ❤️
    15.03.2021 jest ❤️
    30.04.2021 👼 😢
    26. 11.2021 II ❤️
    3.12.2021 puste jajo 😭
    28.02.2022 II ❤️
    23.03.2022 jest ❤️ 7tc
    4.11.2022 David 3700g szczęścia
    10 2023 poronienie 7tc 💔

    1.01.2024 starania o kolejną kruszynkę ❤️

    4 2024 biochem

    Jedno szczęście już mam ale serce pragnie więcej 🥺

    age.png
  • Lilka263 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 30 stycznia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba będę musiała. Problem polega na tym że 10 dni temu skończył mi się okres i aktualnie jestem po owulacji….mialam w domu jeden niewykorzystany test ciążowy i w sumie nie wiem co mnie podkusiło żeby go zrobić… i wyszło to
    https://zapodaj.net/plik-EAGpbeAxd9

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 303 59

    Wysłany: 30 stycznia, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka263 wrote:
    Czy w trakcie owulacji może się zdarzyć, że test ciążowy da fałszywie dodatni wynik ?
    Czytałam kiedyś że może. Oba hormony są bardzo do siebie podobne, temu test może "pomylić" jeden z drugim.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ