X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Progesteron a wczesna ciaza
Odpowiedz

Progesteron a wczesna ciaza

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziś mam 36 dzień cyklu, 6 dni temu pozytywny test (cień cienia). Dziś zbadałam progesteron i wyszedł 14 a Beta 145,5. Czy te wyniki nie są za małe jak na piąty tydzień? Sądzę, że ovulacja była później niż myślałam bo raczej musiała być około 18-19 dc.
    Dodam, że dziś miałam lekko różowy śluz a teraz jest lekko brązowy. Czy to może wskazywać jednak, że zarodek się nie przyjął? Powtarzać progesteron z betą w piątek?

    age.png
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Hej, dziś mam 36 dzień cyklu, 6 dni temu pozytywny test (cień cienia). Dziś zbadałam progesteron i wyszedł 14 a Beta 145,5. Czy te wyniki nie są za małe jak na piąty tydzień? Sądzę, że ovulacja była później niż myślałam bo raczej musiała być około 18-19 dc.
    Dodam, że dziś miałam lekko różowy śluz a teraz jest lekko brązowy. Czy to może wskazywać jednak, że zarodek się nie przyjął? Powtarzać progesteron z betą w piątek?
    Powtórz betę po 48 h ;) jeśli wyniki mieszczą się w normach to jest ok. Możliwe że owulacja się przesunęła i ciąża jest młodsza:)
    Ja w 4 tygodniu miałam 196,9 :)

  • Arga Autorytet
    Postów: 1323 508

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli zostaje mi powtórzyć badanie. W poprzednich ciążach nie badałam progesteronu na samym początku i tak gdybam sobie.

    age.png
  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 10 sierpnia 2022, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja progesteronu też nie badałam w ogóle, tylko betę i nie powtarzałam jej po 48h, bo lekarz już kazał mi przyjść na wizytę (5tc) i dał na podtrzymanie :)
    Jeśli jednak masz wątpliwości to powtórz betę:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2022, 15:04

  • Rozyczkowa Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja mam bardzo podobne pytanie. Moje cykle są bardzi długie po odstawieniu tabletek sięgały nawet do 50 dni. Ale... ostatnio zrobiłam test pozytywny !! Drugi pozytywny!! Badanie krwi beta 137. Mam rozumieć, że naprawdę się udało? Wizytę u gin mam w przyszla środę.

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 11 sierpnia 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozyczkowa wrote:
    Dziewczyny, ja mam bardzo podobne pytanie. Moje cykle są bardzi długie po odstawieniu tabletek sięgały nawet do 50 dni. Ale... ostatnio zrobiłam test pozytywny !! Drugi pozytywny!! Badanie krwi beta 137. Mam rozumieć, że naprawdę się udało? Wizytę u gin mam w przyszla środę.
    No udało się 😁 dla swojego spokoju możesz betę powtórzyć po 48 h :)

  • Rozyczkowa Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj rano właśnie byłam na powtorym badaniu. Wieczorem wielka chwila prawdy. :) tylko mam małą zagwostke. 2 tyg temu wykupiłam pakiet badań hormonalnych, właśnie na te długie cykle i czekałam na okres żeby je zrobić, ale okres nie przyszedł więc wykonałam je razem z beta. I wyszło na nim,że progesteron 7.94 przy widelkach 2.8-147 3. Niby w normie,ale do granicy górnej wiele brakuje. Za to prolaktyna wyszła mi aż 60. 😱 tyle rzeczy się naczytalam,że już sama nie wiem w co wierzyć a w co nie.

  • Rozyczkowa Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 12 sierpnia 2022, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieprawdopodobne. We wtorek " test niespodzianka " dwie kreski, Środa dwie mocne kreski, beta 137, piątek beta 24 ? ... juz nic z tego nie rozumiem :( gdybym nie zrobiła we wtorek tego testu to nawet bym nie wiedziała,że do czegoś doszło? Jest to możliwe?

  • Magdus,,, Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 sierpnia 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej . Jestem tu nowa ale często podglądałam wypowiedzi.
    W 11 dpo progesteron 67 mg/ml
    Normy to
    F. Pęcherzykowa 0.20-1.15
    F. Owulacyjna 08- 3.0
    F. Lutealna 1.7-27
    Dodam że w ostatnim cyklu brałam CLO w podwójnej dawce. Pęcherzyki dwa były potwierdzone przez USG.
    Czy ktoś może miał taki przypadek. Strasznie czekam na dwie kreski

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ