X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc
Odpowiedz

Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matołek Autorytet
    Postów: 258 342

    Wysłany: 2 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Staramy się z mężem o dziecko ponad rok. Każde z nas zrobiło badania, łącznie z badaniem nasienia. Niestety u męża wyszły bardzo słabe plemniki i wysokie FSH. U mnie natomiast hormony, AMH w porządku. Poza progesteronem, bo tego nie badałam. I tu pojawił się problem. Na USG wykonanym we wrześniu (przy okazji cytologii) w 16 dc pokazał się pęcherzyk ok. 23 mm, cykle mam jak w zegarku 26-28 dni. Co wskazywało, że powinnam mieć owulacje ok. 13 dc. Okres przyszedł 9 dni później. Obraz USG skłonił mnie do badania temperatury w kolejnym cyklu. I tu kolejne zaskoczenie - wykres na ovu wskazał mi owulacje 17dc. Zbadałam progesteron, w 3 dc wyszedł mi niby w normie, chociaż na granicznej najniższej wartości. Jutro idę wg zaleceń na 7 dni przed miesiączką zbadać go jeszcze raz. Dodam, że ostatnie USG miałam w lutym 2019 i wtedy też akurat wstrzeliłam się w owulację, która była podręcznikowo 13 dni przed miesiączką (okres przyszedł po 13 dniach, a nie po 9). Czy możliwe jest, że od tego czasu powariowało mi tam wszystko w środku? I to akurat kiedy zaczęliśmy się starać? Chociaż moje charakterysteczne objawy tj. śluz, ból jajników wskazywał również owulację ok. 13 dc? Czy któraś z Was tak miała? Będę wdzięczna za ewentualne porady, bo trochę się pogubiłam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ