X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc
Odpowiedz

Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matołek Autorytet
    Postów: 258 342

    Wysłany: 2 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Staramy się z mężem o dziecko ponad rok. Każde z nas zrobiło badania, łącznie z badaniem nasienia. Niestety u męża wyszły bardzo słabe plemniki i wysokie FSH. U mnie natomiast hormony, AMH w porządku. Poza progesteronem, bo tego nie badałam. I tu pojawił się problem. Na USG wykonanym we wrześniu (przy okazji cytologii) w 16 dc pokazał się pęcherzyk ok. 23 mm, cykle mam jak w zegarku 26-28 dni. Co wskazywało, że powinnam mieć owulacje ok. 13 dc. Okres przyszedł 9 dni później. Obraz USG skłonił mnie do badania temperatury w kolejnym cyklu. I tu kolejne zaskoczenie - wykres na ovu wskazał mi owulacje 17dc. Zbadałam progesteron, w 3 dc wyszedł mi niby w normie, chociaż na granicznej najniższej wartości. Jutro idę wg zaleceń na 7 dni przed miesiączką zbadać go jeszcze raz. Dodam, że ostatnie USG miałam w lutym 2019 i wtedy też akurat wstrzeliłam się w owulację, która była podręcznikowo 13 dni przed miesiączką (okres przyszedł po 13 dniach, a nie po 9). Czy możliwe jest, że od tego czasu powariowało mi tam wszystko w środku? I to akurat kiedy zaczęliśmy się starać? Chociaż moje charakterysteczne objawy tj. śluz, ból jajników wskazywał również owulację ok. 13 dc? Czy któraś z Was tak miała? Będę wdzięczna za ewentualne porady, bo trochę się pogubiłam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ