X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc
Odpowiedz

Regularne miesiączki, krótka faza lutealna - prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matołek Autorytet
    Postów: 258 342

    Wysłany: 2 października 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Staramy się z mężem o dziecko ponad rok. Każde z nas zrobiło badania, łącznie z badaniem nasienia. Niestety u męża wyszły bardzo słabe plemniki i wysokie FSH. U mnie natomiast hormony, AMH w porządku. Poza progesteronem, bo tego nie badałam. I tu pojawił się problem. Na USG wykonanym we wrześniu (przy okazji cytologii) w 16 dc pokazał się pęcherzyk ok. 23 mm, cykle mam jak w zegarku 26-28 dni. Co wskazywało, że powinnam mieć owulacje ok. 13 dc. Okres przyszedł 9 dni później. Obraz USG skłonił mnie do badania temperatury w kolejnym cyklu. I tu kolejne zaskoczenie - wykres na ovu wskazał mi owulacje 17dc. Zbadałam progesteron, w 3 dc wyszedł mi niby w normie, chociaż na granicznej najniższej wartości. Jutro idę wg zaleceń na 7 dni przed miesiączką zbadać go jeszcze raz. Dodam, że ostatnie USG miałam w lutym 2019 i wtedy też akurat wstrzeliłam się w owulację, która była podręcznikowo 13 dni przed miesiączką (okres przyszedł po 13 dniach, a nie po 9). Czy możliwe jest, że od tego czasu powariowało mi tam wszystko w środku? I to akurat kiedy zaczęliśmy się starać? Chociaż moje charakterysteczne objawy tj. śluz, ból jajników wskazywał również owulację ok. 13 dc? Czy któraś z Was tak miała? Będę wdzięczna za ewentualne porady, bo trochę się pogubiłam :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak rozszerzać dietę dziecka? Poradnik krok po kroku

Kiedy zacząć rozszerzanie diety dziecka? Eksperci zalecają start około 6. miesiąca życia, kiedy niemowlę jest gotowe na odkrywanie nowych smaków, a mleko matki pozostaje kluczowym elementem jadłospisu. Jak rozpoznać gotowość malucha i które metody wprowadzania pokarmów wybrać? Dowiedz się, jak stopniowo uzupełniać dietę dziecka, unikając potencjalnych zagrożeń i wspierając zdrowy rozwój poprzez bezpieczne i zróżnicowane posiłki!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ