X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Sierpień - wakacyjny magiczny cud
Odpowiedz

Sierpień - wakacyjny magiczny cud

Oceń ten wątek:
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu ja tak tylko wtrącę że na dolnym nawet na zdjęciu coś widać😁

    Niecierpliwa no wykres to masz jak ta lala! Widzę że już zaglądałaś na kwietniówki. Może to jeden z objawów😋

    Dziewczyny niech Wam nie przychodzą żadne @ tylko się te kryptociąże poujawniają!

    Arashe lubię za ostatnie wiruski, za ponowne ktg nie koniecznie... Jak tylko będziesz czuła że coś jest nie tak to zapierdzielaj czym prędzej do szpitala niech Cię obejrzą dokładnie😙

    Hope ja mam strasznie głęboko szyjkę więc tyle że jestem w stanie do niej dostać ale rozpulchnienie i położenie już ogarniam. Jak jest nisko to jeszcze nigdy nie sprawdziłam poziomu otwarcia bo nie mogę dostać ale ostatnio chyba znalazłam patent. Jak po owu mi się uda to dam znać na czym to polega moim zdaniem.

    No to i ja już oficjalnie witam się w sierpniu!

    Ostatnio myślałam co tam u Nuch, Iseko, Cukrzyka, Emmy. Gdzie się podziewa Scarlet i czy u staraniowej wszystko wporządku. Trochę się nas przewinęło tutaj od końca 2018r.

    Magduullina, moyeu, Niercierpliwa v2.0, Angelika1313, Arashe, Madziandzia, Ania_85_, Iseko lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa trzymam kciuki bardzo mocno zaciśnięte ! Temperatura i wszystko wskazuje na to że będzie to upragniony wakacyjny magiczny cud ❤️🥰

    A żeby takich cudów w sierpniu było jeszcze więcej, przesyłam bardzo dużo silnych ciążowych wirusków kochane ❤️❤️❤️ ;$+$!_)_(#++[¥={€{€[€[✓©{¥}|}¢{°=[✓!(_($!#)_+!#?$)&(_!?#)@=€{€÷€[¥}}¥{`}¢}}£}÷[•[]®}¥×£÷π¢[€
    🤰👶🤱

    Zrobiłam dzisiaj badania moczu, wyniki już są i wygląda na to że wszystko jest w jak najlepszym porządku, białka w moczu nie ma :) chociaż trochę spadł mi kamień z serca ☺️ czyli w sumie nie wiadomo od czego te ciśnienie, ale grunt że to nie gestoza.

    Ochmanka, Magduullina, Niercierpliwa v2.0, Angelika1313, moyeu, Gosiek1993, Pati96, Arashe, Szczesliwa_mamusia, MonikA_89!, Madziandzia, Malgonia, Mama_Zuzia, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila1996 wrote:
    Niecierpliwa trzymam kciuki bardzo mocno zaciśnięte ! Temperatura i wszystko wskazuje na to że będzie to upragniony wakacyjny magiczny cud ❤️🥰

    A żeby takich cudów w sierpniu było jeszcze więcej, przesyłam bardzo dużo silnych ciążowych wirusków kochane ❤️❤️❤️ ;$+$!_)_(#++[¥={€{€[€[✓©{¥}|}¢{°=[✓!(_($!#)_+!#?$)&(_!?#)@=€{€÷€[¥}}¥{`}¢}}£}÷[•[]®}¥×£÷π¢[€
    🤰👶🤱

    Zrobiłam dzisiaj badania moczu, wyniki już są i wygląda na to że wszystko jest w jak najlepszym porządku, białka w moczu nie ma :) chociaż trochę spadł mi kamień z serca ☺️ czyli w sumie nie wiadomo od czego te ciśnienie, ale grunt że to nie gestoza.
    Super wiadomosci Mila :* ze mocz ok a ty jak sie czujesz? Cisbienie juz ok ?
    Ps mnie zalewa lawa bialego sluzu, cycki juz bola :O obsypalo mi buzie? Juz?? Dlod owulacji ciagnie mnie raz za czas jakby szyjka i w macicy .. Ja juz normalnie... Lewy jajnik boli momentami ,nie kluje tylko boli i czasem prawy ale zas zaczyna sie myslenie jak nic nie dolega zle jak cos sie dzieje tez zle hah babie nie dogodzi :D tylko boje sie ze sie torbiele porobily... Dziwne to ale caly czas czuje ze cos sie dzieje a aaa niewiem czy przeoczylam czy nie odpowiedzialyscie na pytanie dottczace rwania zebow na poczatku ciazy????

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 13:54

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta <0.1 tak jak się spodziewałam. Nie wiem zatem co się dzieje, że dzisiaj 45dc a @ nie widać 😢 Pewnie popsuje mi urlop

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdulinko, trzymam kciuki ✊
    Co do rwania zębów, nie wiem Kochana, pamiętam że mamaginekolog miała kilka artykułów dotyczących korzystania ze stomatologa w ciąży, może poszukaj u niej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 14:00

    Magduullina lubi tę wiadomość

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Magdulinko, trzymam kciuki ✊
    Co do rwania zębów, nie wiem Kochana, pamiętam że mamaginekolog miała kilka artykułów dotyczących korzystania ze stomatologa w ciąży, może poszukaj u niej?
    Dziekuje poszukam :) ale seriooo ja niewiem co w mojej glowie heh dwa dni przed owu i w dzien byly <3 moze.. Moze. Cholera wie :D najchetniej to poszla bym spac i tak zebym sie obudzila 8 :D wczoraj bylam tak padbieta ze nie dorwalam chlopa a dzis na wyjezdzie i mam lozko tylko dla siebie nnoo dzielac z chlopcami i psem :D ale wiecej miejsca hehs moze sie wyspie wkoncu :) jutro wolne ;) planuje spac do 9 o ile moje chlopaki jak zwykle nie zrujnuja tego mojego wspalego planowania heh ;)

    moyeu, Ania_85_ lubią tę wiadomość

  • Guśka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Witam się z Wami po raz pierwszy, chociaż czuję jakbym znała Was od dawna. Zaglądam na Wasze forum od kilku miesięcy i po cichu kibicuje każdej z Was. Zdecydowałam się uaktywnić, ponieważ coraz częściej czuje potrzebę wygadanie się, a wiem, że kto jak kto, ale Wy doskonale zrozumiecie moje rozterki. Staramy się z Mężem o pierwsze Malenstwo od dawna, bardzo dawna, na pewno ponad rok i od tego czasu ani razu nie zobaczyłam kreski na teście. 3 miesiące temu zgłosiliśmy się do invimedu, przebadaliśmy się i właściwie nikt nie wie w czym rzecz, ponieważ żołnierzyki w książkowej formie, jajowody drożne, przeciwciał przeciw plemnikom nie stwierdzono, progesteron w drugiej fazie powyżej 20 wiec owulacja raczej jest. Jedyne co pozostawia wiele do życzenia to moja tarczyca. Zima zbaladam TSH, nie było tragedii ale okazało się że mam Hashi. Faszeruje się letroxem, ale nie mogę zbić TSH poniżej 2. Teraz zwiększyłam dawkę do 75 i zobaczymy co z tego będzie. Gin w invimedzie każe czekać jeszcze 2-3 miesiące żeby zobaczyć czy po HSG przypadkiem coś się nie udroznilo. Póki co czekam cierpliwie, ale nie ukrywam że mam lepsze i gorsze dni. Może zasugerujecie co jeszcze powinnam zbadac? W czym może być problem?

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość

    26l.
    16CS
    Hashimoto, TSH 1,97, Letrox 6x75, 1x0

    Progestoron :
    13.08 (8 dpo) - 26,9
    11.09 (7 dpo) - 24,9
  • Niercierpliwa v2.0 Autorytet
    Postów: 1182 2201

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2020, 21:47

    Mila1996 lubi tę wiadomość

    12.03.2020 II ♡
    H1rnp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika skarbie tak mi przykro :(

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Guśka,

    tarczycy daj jeszcze chwilę i badaj hormon, jak spadnie to może być lepiej.
    A endometriozę możesz wykluczyć?
    Ja miałam drożność robioną i nic nie znaleźli. Dopiero 2 lata później histeroskopia, przy okazji też drożność i wtedy znalazły się nagle ogniska endomendy.
    I wogóle histeroskopia pozwala obejrzeć macicę od środka i ocenić jej stan (polipy, mięsniaki, endometrioza itp)

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdulina ciśnienie wydaje mi się że znacząco się poprawiło po lekach :) zresztą czuje się zupełnie inaczej, lepiej. I głową już też nie boli, więcej energii i chęci na cokolwiek :)

    Co do rwania zębów się niestety nie wypowiem kochana bo nie mam o tym zielonego pojęcia :/

    Hej Guśka, nie mogłaś lepiej trafić 😁 potężne źródło wiedzy, atmosfera bardzo rodzinna, silne i bardzo wspierające kobietki ! 🥰 Ja niestety nie doradzę kompletnie nic co do badań, ale na pewno szybko dostaniesz jakieś wskazówki. :) Co do letroxu to u mnie dopiero jak zwiększyłam tak jak lekarz zalecił w tygodniu 75, weekend 50 spadło poniżej 2, ale wiadomo każdy organizm jest inny. Trzymam kciuki że w końcu i Ty zobaczysz upragnione 2 kreseczki ❤️

    Magduullina, Guśka lubią tę wiadomość

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila1996 wrote:
    Magdulina ciśnienie wydaje mi się że znacząco się poprawiło po lekach :) zresztą czuje się zupełnie inaczej, lepiej. I głową już też nie boli, więcej energii i chęci na cokolwiek :)

    Co do rwania zębów się niestety nie wypowiem kochana bo nie mam o tym zielonego pojęcia :/

    Hej Guśka, nie mogłaś lepiej trafić 😁 potężne źródło wiedzy, atmosfera bardzo rodzinna, silne i bardzo wspierające kobietki ! 🥰 Ja niestety nie doradzę kompletnie nic co do badań, ale na pewno szybko dostaniesz jakieś wskazówki. :) Co do letroxu to u mnie dopiero jak zwiększyłam tak jak lekarz zalecił w tygodniu 75, weekend 50 spadło poniżej 2, ale wiadomo każdy organizm jest inny. Trzymam kciuki że w końcu i Ty zobaczysz upragnione 2 kreseczki ❤️
    Bardzo sie ciesze ze jest lepiej kochana !!! Dopegyt najlepszy! :* wazne ze jest wporzadku! Dziekuje no takie to musze poczytac po peacy wieczorem ba ten temat

    Mila1996 lubi tę wiadomość

  • Guśka Debiutantka
    Postów: 11 2

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaLu, zastanawiam się czy sonoHSG może wykluczyć endometrioza i stwierdzialam że skoro lekarz mówi że wszystko jest w porządku to tak faktycznie jest :) szczególnej jeśli jama macicy i jajowody są ok.

    Czy mialas jakieś objawy? Może Twoja endometrioza rozwinęła się w okresie między badaniami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2019, 14:36

    26l.
    16CS
    Hashimoto, TSH 1,97, Letrox 6x75, 1x0

    Progestoron :
    13.08 (8 dpo) - 26,9
    11.09 (7 dpo) - 24,9
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa, chyba też się przekonam do HyCoSy. Tylko muszę coś o tym poczytać najpierw :)

    Niercierpliwa v2.0 lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Mila1996 Autorytet
    Postów: 260 539

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Bardzo sie ciesze ze jest lepiej kochana !!! Dopegyt najlepszy! :* wazne ze jest wporzadku! Dziekuje no takie to musze poczytac po peacy wieczorem ba ten temat

    Teraz się zastanawiam czy znowu nie jest za niskie 🙈 101/55 ginekolog kazała zmienić dawkę na jedną tabletkę dziennie jeśli nadmiernie spadnie. Jakie wartości uznać za "za niskie" ? Co do wysokich już jestem ekspertką ale o tych niskich nie mam pojęcia 😂
    Czytaj, może akurat coś się znajdzie :) ewentualnie może zadzwoń do swojego ginekologa i zapytaj jak to z tym jest?

    Magduullina lubi tę wiadomość

    QojMp2.png

    || - 21.12.2018

    29.08.2019 Zosia 👧 3710 i 58 cm szczęścia ❤️😍
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika przykro mi :(

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś po krzywej cukrowej, przeżyłam, nie zwróciłam :D w poniedziałek wizyta.

    Magduullina, Mila1996, Szczesliwa_mamusia, Niercierpliwa v2.0, MonikA_89!, moyeu, Madziandzia, Ochmanka, Ania_85_, Iseko, April_27 lubią tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila1996 wrote:
    Teraz się zastanawiam czy znowu nie jest za niskie 🙈 101/55 ginekolog kazała zmienić dawkę na jedną tabletkę dziennie jeśli nadmiernie spadnie. Jakie wartości uznać za "za niskie" ? Co do wysokich już jestem ekspertką ale o tych niskich nie mam pojęcia 😂
    Czytaj, może akurat coś się znajdzie :) ewentualnie może zadzwoń do swojego ginekologa i zapytaj jak to z tym jest?
    tkz skacze jestes bardziej wrazliwa na lek, zmniejsz zmniejsz te dawke jak lekarz mowi , ja tez nie mam pojecia co do niskiego zawsze mialam problem z duzym Tylko ze ja juz gestozy w obu ciazach moment dostawalam i magnez + dopegyt 3 razy na dzien

    Mila1996 lubi tę wiadomość

  • SylwiaLu Autorytet
    Postów: 505 429

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Guśka wrote:
    SylwiaLu, zastanawiam się czy sonoHSG może wykluczyć endometrioza i stwierdzialam że skoro lekarz mówi że wszystko jest w porządku to tak faktycznie jest :) szczególnej jeśli jama macicy i jajowody są ok.

    Czy mialas jakieś objawy? Może Twoja endometrioza rozwinęła się w okresie między badaniami?

    No właśnie nie takie, żeby zwróciły moją uwagę. Jak się zastanowić to zdarzały się plamienia przed @, a mocniej bolesne miesiączki baaardzo rzadko.
    Jak to wyszło, to zapytałam o to gina, który wykonywał zabieg. Powiedział, że to czy kobieta ma endometriozę czy nie, kształtuje się zaraz po urodzeniu, a dwa lata wcześniej mogła się akurat nie ujawnić.
    Jednak wydaje mi się, że to drugie stwierdzenie było po prostu obroną kolegi po fachu

    22.06.2020 Luiza :*
    XII 2018 poronienie zatrzymane; Łucja - 10tc [*]
    Hashimoto od 2007
    Starania od XII 2015
    jajowody drożne, histeroskopia ok
    Mąż - morfologia 6%
    AMH 8,07; 3 x UIU :(
    X 2018 elektrokauteryzacja jajnika, usunięcie ognisk endometriozy
    mthfr hetero, kwas metylowany i wit prenatalne
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu - ja widze jakis cien bardziej na tym drugim niz na wyschnietym :) Tez nie ufam Nordom, Bobo i allegrakom, bo wszystkie mi namieszaly w glowie, ale ufam Facelle z Rossmana.
    Zobacz, to moj test 11dpo z sików o 17.00 :)
    99bb82d57bfe.jpg

    Magduullina, moyeu, Madziandzia, Ochmanka lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ