X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie silny PMS vs objawy ciąży
Odpowiedz

silny PMS vs objawy ciąży

Oceń ten wątek:
  • Anecia666 Koleżanka
    Postów: 159 16

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam kania85, to sa najgorszed dni - przychodzą jak czarna chmura ;/

    2016:
    Starania naturalne.
    Badanie nasienia męża - Azospermia ;/
    Działamy.
    2017
    Przygotowanie do ivf w Invimedzie
    2022 Wracamy do gry!
  • fema86 Przyjaciółka
    Postów: 81 97

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda jestem po teście ciążowym ale przed ginem i to co na świeżo obserwuje to brak objawów PSM. W moim przypadku przed @ piersi bolały mnie tak, że miałam ochotę je wyrwać i wyrzucić, a przy schodzeniu po schodach dosłownie musiałam je trzymać. Ten oby szczęśliwy cykl różni się tym, że piersi choć bolą to bardzo delikatnie, a i skurcze macicy, które się pojawiają nie przypominają ani owulacjnych, ani miesiączkowych.

    magdis lubi tę wiadomość

    M.
    Udało się w 3 cs.
    756a4dc8268c00131fe5432c2f2d61d0.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama chyba nakręcam się jeśli chodzi o objawy i ani to PMS ani ciąża tylko moje nadzieje. Oglądałam wiele zaciążonych wykresów i to prawda, że ciążowe i nie mogą czasem wyglądać tak samo...

    Ale pewnie skorzystam ze swietnego pomysłu nie mierzenia temperatur po owulacji. Na pewno bede o wiele spokojniejsza i nie będę tak się nastawiać

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fema, gratulacje! :) mnie też zawsze bolały cyce przed @ tak jak Ciebie a w cyklu w którym się udało praktycznie wcale nie bolały. Teraz się staram o drugą dzidzię już prawie rok czasu i jak już mnie zaczynają piersi boleć to podświadomie wiem że się nie udało. Teraz znowu mnie niestety bolą więc pewnie na dniach @. Chociaż próbuję się pocieszać że niektóre dziewczyny też bolą piersi w szczęśliwych cyklach, no ale moje osobiste doświadczenia mówią co innego ;)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • SSunny' Przyjaciółka
    Postów: 98 53

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie nie wiem czy jestem w ciazy czy mam PMS. Tydzień przed standardowo ból brzucha wzdęcia placzliwosc. Dziś już 31 dzien cyklu i ciągle tak. A cykle mam 26- 29 dniowe☺jest nadzieja ale raz poronilam. I martwię się trochę tymi bólami.Czuję takie ciągnięcia w dole brzucha. No i na twarzy nie mam żadnych wypryskoe a zawsze byluly.

    ckaidqk3xa4elisy.png
  • fema86 Przyjaciółka
    Postów: 81 97

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt, że temperatura nakręca. Ja gdy tylko zauważyłam spadek już byłam przygnębiona a potem nagle skok o jakieś 0,02-0,1 i nadzieja wzrasta, dlatego też specjalne mierzę jeszcze temp. by pokazać innym kobietom, że różnice mogą być niewielkie. Cały czas mam skurcze, które mnie niepokoją, ale to mój pierwszy raz a w sobotę wizyta u gina i mam nadzieję, że powie, że wszystko w normie i zostanie Pani mamą :-)

    M.
    Udało się w 3 cs.
    756a4dc8268c00131fe5432c2f2d61d0.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • d.orota Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fema daj znac jak tam po wizycie! Trzymam kciuki! :)

    p19uqqmz9qpwb8k1.png
  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój idealny wykres z marca plus objawy jednak wskazywały okres. Także nie ma co patrzeć na standardowe obiawy bo takich nie ma... Obecnie znów przeżywam objawy potencjalnie ciążowe. Jajniki na zmianę ćmią, brzuch boli, mdłości delikatne od kilku dni ale to pewno od przejedzenia. Jestem 12/13 dzień po owulacji... Nie testuję póki co... Trzymajcie kciuki

  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie doczekalam... Plamienie sie zaczyna. K****!

  • fema86 Przyjaciółka
    Postów: 81 97

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.orota przepraszam nie zauważyłam, że napisałaś :-(. U mnie przy pierwszej wizycie gin nie za bardzo cokolwiek widział. Poszłam więc w piątek i jest fasolka 0,19 cm pęcherzyk 2 cm. Kolejka wizyta za 2 tyg. w poszukiwaniu ❤. Natalek tak jak pisałam wcześniej ja na serio miałam zawsze silny PSM a teraz czuję się świetnie, nawet cycki mnie bolą. Ja ten cykl spisałam na straty bo jakiś dziwny był a tu pacz :-). Nie poddawaj się, głowa do góry. Łykaj wiesiołek i kwas, partnerowi witaminiki i do boju :-). Trzymam kciuki.

    M.
    Udało się w 3 cs.
    756a4dc8268c00131fe5432c2f2d61d0.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, tak Was sobie podczytuję i na podstawie swojego przypadku i obserwacji PMS muszę Wam powiedzieć, że chyba tu nie ma żadnych reguł choć sama wpatruje się i analizuje swój organizm jak Sherlock.

    Umnie już było tak:
    -ból piersi od razu po ovu i trwał do @
    -ból piersi po ovu, ustąpił, i na nowo się pojawił i trwał do @
    -ból piersi ustępujący dzień przed @
    -ból piersi taki, że nie mogłam dotknąć i okres w ttm samym czasie

    A tym razem ból piersi pojawił się wyjątkowo późno i był wyjątkowo słaby, zazwyczaj aż spać nie daje. Tym razem tak bardziej kłucie i pieczenie sutków. Do tego dziwne kłucia w macicy i co? I dziś 28 dc, a szyjka miękka i otwarta.
    Więc znowu wszystkie objawy i nadzieje mogę sobie wsadzić...

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • fema86 Przyjaciółka
    Postów: 81 97

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tempka?

    M.
    Udało się w 3 cs.
    756a4dc8268c00131fe5432c2f2d61d0.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • mi_lejdi Autorytet
    Postów: 859 836

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nie mierzeę, bo prowadzę bardzo nieregularny tryb życia, ale dziś aż sobie zmierzyłam, żeby bezstresowo poobserwować do okresu- 36,8.

    <3 14.04.2018 Théo <3
  • fema86 Przyjaciółka
    Postów: 81 97

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak długo badasz szyjkę, ale mi strasznie trudno było określić jej cechy. Nie zmienia to faktu, że objawy ciąży i jej braku mogą być takie same.

    M.
    Udało się w 3 cs.
    756a4dc8268c00131fe5432c2f2d61d0.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Natalek Przyjaciółka
    Postów: 122 35

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy. Jest dół wdrażamy plan na ten miesiąc. Poszukać dobrego lekarza. Zrobić WSzYSTKIE mozliwe badania.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 4 maja 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) u mnie ten cykl jest trochę inny bo miałąm w 10dc sonoHSG i 11dc ovu. ciekawa jestem, bo wielu dziewczynom po tym badaniu się udaje, nawet jeśli badanie nie wykaże nieprawidłowości. dziś 19dc (7dpo) i już od dwóch dni bolą mnie piersi i podbrzusze. ciekawa jestem czy badanie może wpłynąć na długość cyklu bo zazwyczaj piersi zaczynały boleć mnie ok 21dc trwały do 25dc i 26-27 była @. teraz bóle zaczęły się dużo wcześniej. nie piszę tego pod kątem wpatrywania się w ewentualne objawy tylko w jaki sposób to badanie mogło wpłynąć na cykl i czy mogło w jakiś sposób go zaburzyć. wygląda na to że będę miała lekko krótszy cykl jeśli oczywiście nie zaskoczy.

    jakie były wasze cykle po badaniu drożności?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 22 lutego 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktoś tu jeszcze zagląda? :)
    Temat bardzo ciekawy, więc odświeżam. Ja miewam koszmarne pmsy, niejednoznaczne objawy, niezależnie czy biorę inofem, castagnus czy (dawno temu) duphaston.
    Sama nie wiem, czy to problem fizyczny czy może psychiczny.
    Przerabiałam juz każde możliwe kombinacje objawów i zawsze zapalała się lampka, że może tym razem sie udało. Ale za kilka dni nadchodził potop. Ale chyba najgorsze w tym wszystkim były bóle piersi i kompletny brak koncentracji i ociężałość umysłowa, której sobie nie mogłam wybaczyć w pracy.

    Z tym progesteronem wyczytałam, że jego niedobór, a więc niedomoga powodują silne objawy pms. Może tutaj jest pies pogrzebany? Jesli pms pojawia się zbyt wczesnie (zaraz po owulacji) jest to wynik zaburzeń hormonalnych?
    Z kolei zbyt duży nagły przyrost (ciąża) powoduje objawy odczuwalne podobne do pms, stąd jest często mylone? Organizm szaleje zarówno w jednym jak i w drugim przypadku.
    Typowy hardkorowy pms jest bardziej typowy dla kobiet które ukończyły 30, 40 lat, ponieważ występują u nich większe zaburzenia hormonalne, u mnie niestety to się sprawdza. Przed 30 nie przezywałam tego co mam teraz.

    Marlena88, jak tam u Ciebie? Uporałaś się z pmsem?


    KoniczynkaNaSzczęście, Evli, Lolipop lubią tę wiadomość

  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 22 lutego 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzednim cyklu czułam się tak ciążowo że O JA CIE. Wszystko. Ból podbrzusza już po owu, zasypiłam na stojąco, bolał mnie krzyż, piersi były tkliwe ale nie bolesne jak to zawsze się zdarzało przed @.. i co? Du.pa :P wybiorę się chyba na proga po tej owu :)

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się tez zastanawiam nad tym zwanym pms’em.
    Wydaje mi się że podświadomość bardzo duża odgrywa rolę.
    Ja osobiście jak się nie starałam o dziecko to nic mi nie było.
    Odkąd próbuje zajść w ciąże to nagle wszystko mnie boli.
    A tu jajnik jeden kłuje a tu drugi, a to brzuch a to piersi ... zwariować można!
    Miałam już chyba wszystkie objawy ciążowe.
    Cykle z rozrywajacymi piersiami i cykle bez żadnego bólu, nadal nie wiem od czego to zależy.
    Cykle z strasznym trądzikiem i cykle z cera niemowlaka.
    Cykle z bolącym brzuchem miesiączkowym zaraz po owulce i cykle bez bólu....
    I tak co miesiąc sobie mówię, że Ten cykl jest inny może to TEN i .... przychodzi @ i nadzieja pryska :(

    KoniczynkaNaSzczęście lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 25 lutego 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie, że ja nigdy nie miałam pms, bylam zirytowana lub płaczliwa tuz przed no i pierwszy dzien @ boli mnie krzyz, ale poza tym nic, a teraz mam pms, wiec moze to świr, a moze syntetyczne hormony, choc przeciez mialy mi regulowac prace jajnikow...

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ