X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Spadek temperatury a implantacja
Odpowiedz

Spadek temperatury a implantacja

Oceń ten wątek:
  • Elfik Autorytet
    Postów: 3861 17209

    Wysłany: 17 września 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ większość z nas analizując swój wykres na pewno zadawała sobie to pytanie, przeklejam post, który znalazlam na innym forum.

    Te kobietki, które stosują fertilityfriend (taki ovufriend, ale o wiele bardziej rozbudowany i ciekawszy) zapewne dostały taką wiadomość, pozostałe na pewno zaciekawi .

    Istnieje duże zainteresowanie dot. identyfikacji bardzo wczesnych symptomów ciąży z wykresów. Które znaki mogą powiedzieć ci, że możesz być w ciąży? Aby odpowiedzieć na to pytanie przeprowadziliśmy statystykę dużej ilości wykresów.

    Najbardziej kontrowersyjnym znakiem implantacji jest spadek temperatury. Jest wiele spekulacji dot. znaczenia spadku temperatury w dniach po owulacji w okolicach ew. implantacji.

    Poddaliśmy analizie statystycznej 116 691 wykresów wykonanych w FF - zakończonych ciążą oraz nie zakończonych ciążą. Aby wykres był zaznaczony jako ze spadkiem temp. musiał wystąpić krótki spadek temperatury pomiędzy 5 a 12 dniem po owulacji.

    Ustaliliśmy minimum spadku na 0.3 F.

    Oto wyniki:
    - 11% wykresów wskazujących owulację lecz nie zakończonych ciążą wskazywało spadek,
    - 23% wykresów wskazujących owulację i zakończonych ciążą wskazywało spadek.
    - W wykresach ciążowych pokazujących spadek przeważał on pomiędzy 7 a 8 dniem po owulacji.

    To tak jako ciekawostka, a poza tym wiedzy nigdy za wiele

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2014, 15:05

    kapturnica, karola_aa, momo1009, Nona, Scarletta, mamalena, Przyszła Mama 03, Existenz, AJA_S, *KasiaS*, Niki345, Monimi lubią tę wiadomość

  • Rozgadana Przyjaciółka
    Postów: 247 43

    Wysłany: 17 września 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby to była implantacja :) słyszałam że takie objawy gorączkowe mogą na to wskazywać. Powodzenia!

    A artykuł przydatny :D

    679e1df94cc564708ac7076b55943913.png
  • Storczyk3 Przyjaciółka
    Postów: 194 43

    Wysłany: 17 września 2014, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też wczoraj miałam taki spadek a był to 8dpo ;)

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 września 2014, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli tempka spada do linii podstawowej to raczej nie prognozuje to ciąży. W poprzednim cyklu tak miałam- temperatura spadła mi do czerwonej linii i niestety nie była to ciążą. W tym cyklu w 7 dpo spadła znacznie, ale nie do linii podstawowej i udało się. Była to implantacja!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2014, 12:19

    Elfik, Katjaa, Arwena, zonaboba, AJA_S, Tami88, Monimi, mama7latka lubią tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Storczyk3 Przyjaciółka
    Postów: 194 43

    Wysłany: 17 września 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysia 15 wrote:
    Jeżeli tempka spada do linii podstawowej to raczej nie prognozuje to ciąży. W poprzednim cyklu tak miałam- temperatura spadła mi do czerwonej linii i niestety nie była to ciążą. W tym cyklu w 7 dpo spadła znacznie, ale nie do linii podstawowej i udało się. Była to implantacja!!

    U mnie był znaczy spadek, ale nie do linii podstawowej ;)
    hipisiątko a może u Cibie będzie innaczej :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    raczej wątpie:( u mnie też spadek znaczny ale nie do linii podstawowej

    Pamiętaj, że dopóki @ nie przylezie zawsze jest nadzieja, bo każdy wykres jest inny i każda inaczej odczuwa implantacje. Niektóre kobiety w ogóle nie odnotowują spadków temperatur przy implantacji. Nie ma sensu sugerować się czyimś wykresem, to bez sensu...

    Elfik, kania85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    dzięki za słowa otuchy:) ale odkąd mierzę temp dopiero pierwszy raz mam taki spadek.....mam nadzieje, że @ przylezie punktualnie we wtorek bo w sobotę wesele i chciałabym się napić z rozpaczy:)

    Jeszcze troszkę poczekasz ;) Zobaczysz jak sytuacja się rozwinie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    jeszcze tylko kilka dni:) 87 to twój rocznik?

    Tak :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    mój tez:)

    :) Długo się staracie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak? To popatrz na ten wykres i napisz mi swoje wnioski :D

    https://ovufriend.pl/wykres.html?nick=Rudzia

    madeleine.m, Sówka35, Lalita2710, Tami88 lubią tę wiadomość

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 17 września 2014, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    Pamiętaj, że dopóki @ nie przylezie zawsze jest nadzieja, bo każdy wykres jest inny i każda inaczej odczuwa implantacje. Niektóre kobiety w ogóle nie odnotowują spadków temperatur przy implantacji. Nie ma sensu sugerować się czyimś wykresem, to bez sensu...
    Oczywiście, że nie ma sensu sugerować się czyimś wykresem- święte słowa!!!Każdy cykl jest inny i indywidualny- to większość wie.
    Przeglądałam swego czasu wykresy i zaprzestałam tego, ponieważ niepotrzebnie się tylko nakręcałam.
    Hipisiątko trzymam kciuki- zawsze jest nadzieja!!!

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    rzeczywiście bardzo ciekawy wykres:) zaistniała we mnie iskierka nadziei:)

    Dlatego mówię, że nie ma czym się sugerować :) Każda kobieta jest inna :) Każdy cykl jednej kobiety jest inny :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takimi wiadomościami rozbudzacie nadzieję... Dawajcie znać, jak zakończył się wasz "spadek"!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @hipisiątko jedziemy tym samym wozem... :-D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Tez jestem ciekawa czy moj spadek temperatury to implantacja!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem kolokwialnie: w kupie raźniej... :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie myślałam, ze wczoraj był spadek właśnie może implementacyjny, ale niestety dziś niestety tempka nie podskoczyła ;(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @betii nie ma co się łamać, zapraszamy do październikowego tematu - mamy szanse się dłużej wspierać! :)

  • kmb Autorytet
    Postów: 884 764

    Wysłany: 24 września 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czy spadek w 9 dpo i to dość spory daje jakąś nadzieje? Dodam że zawsze mierze o 5 rano. Dzisiaj spadło do 36.84 ale mierzona przed 6 juz 37.05. Dodam że po pierwszym pomiarze jeszcze drzemkę zrobiłam bez wstawania

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ