X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie szyjka w ciąży
Odpowiedz

szyjka w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka powinna być szyjka w pierwszych dniach ciąży. Pytam gdyż we wcześniejszych cyklach miałam ją nisko a teraz po owu została wysoko. Czy mogę mieć nadzieję?

    AniaEtoile
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieją zawsze jest.. szyjka w kilka godzin może się zmienić w niską i otwartą tak się dzieje przed @. Trzeba uzbroić się w cierpliwość :)

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może któraś z was wie w którym dniu cyklu szyjka macicy się zamyka? czy następuję to zaraz po ustaniu @ czy dzieje się powoli i już w trakcie miesiączki powoli się zamyka? czy np. przy @ która trwa 5-6 dni szyjka może być zamknięta w 3 dniu @? Proszę o odpowiedź doświadczone staraczki i żadnych gdybanek:)

    lawenda
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 4 września 2013, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie od 10dpo juz byla wysoko i twarda, w wiekszosci zamknieta ale czasem tak wysoko ze nie dalam rady sprawdzic, mozesz sprawdzic moj wykres, bo jestem w 6tc

    Sówka35 lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 26 września 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno powinna byc podniesiona miękka i otwarta

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ciazy powinna byc twarda i zamknieta noi raczej wysoko :)

    Lillenka lubi tę wiadomość

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy miałyście już tak??? dziś badałam szyjkę macicy i jej nie wyczułam jakby wyparowała :) to mój 3 dzień cyklu i krwawienie lekkie zupełnie inaczej niż w poprzednich nie myślę że to ciąża bo to niemożliwe , nigdy nie badałam szyjki podczas miesiączki więc może tak ma być???

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    lawenda
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 20 października 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja jestem w 4 dc i mam to samo. Nie mogłam się jej doszukać, chociaż ja zbyt dużego doświadczenia z samodzielnym badaniem szyjki nie mam...

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 20 października 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owulacji szyjka zamyka się, twardnieje i "opada" czyli wydłuża się.
    Ponoć w ciąży właśnie taka jest - twarda, zamknięta i nisko. Niestety nie wiem jak jest, bo w cyklu ciążowym nie badalam szyjki.

    samira lubi tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 20 października 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak na początku ciąży bo nie sprawdzałam, ale w okolicach 25 tyg gin kazał mi się oszczędzać bo miałam miękką, otwartą na opuszek palca szyjkę. Wychodzi z tego że powinna być twarda i zamknięta :-P Poza tym nie byłam w stanie do niej dosięgnąć. Reasumując: wygląda na to, że powinna być wysoko, twarda i zamknięta. Przed porodem (lub w trakcie) obniża się, rozpulchnia i otwiera...

    Dorka1979, agniesia19_87 lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobrze ale my z ,Frelka, jesteśmy na początku cyklu i mamy @ więc czy to tak ma być może któraś jeszcze z was miała podobnie?

    lawenda
  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przed @ i w czasie jej trwania szyjka jest nisko,twarda i lekko otwarta. Przypomina czubek nosa! Po ustaniu krwawienia szyjka jest w dalszym ciągu nisko. Przed owulacja szyjka zaczyna podnosić się,robi się miękka i otwarta. W szczytowym dniu szyjka jest ledwo wyczuwalna palcem, bardzo miękka,wilgotna i otwarta, przypomina usta. Zaś po owulacji szyjka zchodzi na dół,można spokojnie ją wyczuć,jest twarda i zamknięta. Trzeba jednak brać pod uwagę,że każda kobieta jest inna i ta,która rodziła już dziecko może odczuwać,że jej szyjka jest cały cykl lekko otwarta.

    samira lubi tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem we wczesnej ciąży i z moich obserwacji szyjka jest raczej nisko,twarda i zamknięta-chociaż moja nie do końca.

    samira, Lillith lubią tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis mam 3 dc,@ mnie zaskoczyla bo temperatura nie spadla do lini podstawowej i wciaz sie nad nia utrzymuje,nie mam boli brzucha a krwawienie jest lekkie,dzis w sumie plamie,co do szyjki-jest wysoko i srednio miekka,takze nie wiem co o tym sadzic,jutro chyba zrobie dla pewnosci test

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anija masz chyba rację, bo ja juz urodziłam dziecko i mam wrazenie z emoj szyjka caly czas jest lekko otwarta, ale twarda i srednio ulozona.a @ brak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wczoraj tak z ciekawosci sprawdziłam swoja i tez jest nisko, twarda i zamnieta ale nie do konca...zostały mi 4 dni do @...moze teraz mi sie udało :)

    samira lubi tę wiadomość

  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki,żeby było po waszej myśli!

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2013, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam nie udzielam sie tutaj ale chciałam Wam tylko powiedzieć,ze co do szyjki to kobiety już po urodzeniu dziecka i starajace sie mają inaczej ułożoną szyjke i łatwiej jest im ja badać i wiecej po nich widać. CO do nierodzących jeszcze jest inaczej i czesto lekarze zwykle napro nie polecaja badań ze wzgledu na to,że trudno nawer im ja zbadać :)
    Każda z nas jest inna i mam nadzieję,ze kazdej z Was sie uda zaciazyć jak najszybciej sie da :D <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2013, 23:01

  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Przepraszam nie udzielam sie tutaj ale chciałam Wam tylko powiedzieć,ze co do szyjki to kobiety już po urodzeniu dziecka i starajace sie mają inaczej ułożoną szyjke i łatwiej jest im ja badać i wiecej po nich widać. CO do nierodzących jeszcze jest inaczej i czesto lekarze zwykle napro nie polecaja badań ze wzgledu na to,że trudno nawer im ja zbadać :)
    Każda z nas jest inna i mam nadzieję,ze kazdej z Was sie uda zaciazyć jak najszybciej sie da :D <3
    Przez pierwsze dwa cykle obserwacji miałam problem z określeniem otwartości szyjki, uczyłam się ją badać. W trzecim cyklu bez problemu wiedziałam kiedy jest miękka/twarada, otwarta/zamknięta.

    Po porodzie to jedna wielka zagadka. Wydaje mi sie, że jest wysoko a ona nadal jest nisko lub średnio. Z twarością problemu nie ma, za to badanie jej otwartości to dopiero wyczyn! Na badaniu u ginekologa dowiedziałam się, że podczas porodu ujście szyjki mi pękło. Miałam wrażenie, że zamiast "dziurki" jest rozwarcie jakby ktoś ją rozciął. Byłam przekonana, że to tak jest. a jednak nie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ