X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W czerwcu gumek zapomniałam i dwie kreski wysikałam ⏸🤩
Odpowiedz

W czerwcu gumek zapomniałam i dwie kreski wysikałam ⏸🤩

Oceń ten wątek:
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4014 4801

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu, wiem ze teraz jest dołek ale… ja myśle ze u Was jeszcze dużo da się zrobić. Pytanie czy masz jakiegoś swojego jednego zaufanego lekarza od nieplodnosci? Takiego co na prawdę siedzi w temacie nieplodnosci? Bo myśle ze tu by się przydało żeby ktoś spojrzał całościowo. U Twojego męża może da się jeszcze powalczyć z parametrami nasienia. U Ciebie z kolei mam wrażenie ze coś może być nieuporządkowane z hormonami, już drugi raz miałaś podwójną owulacje (jeśli to była podwojna owulacja) co raczej jest wyjątkiem niż normą. Dwa piki lh tez trochę dziwne, wysoki prog a mimo wszystko kolejna owulacja… nie wiem, mam wrażenie ze tu jeszcze jest co ogarniać. Ale do tego potrzebowałabys ogarniętego lekarza który przez to Was mądrze przeprowadzi. Może ivf to nie będzie jedyna droga. Nie wiem kiedy jest kolejne składanie wniosków ale jeśli będziecie mieli sile i chęci to warto ten czas wykorzystać ☺️ Trzymam kciuki ✊😘

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4451 7627

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    O Miśka nie wiedziałam ze dr Janosz przyjmuje tez w Angeliusie, myślałam ze tylko u siebie w gabinecie. To ja tez mogę ja polecić :) do niej planowałam się przenieść jakby dalej się nie udawało, mam pare znajomych które do niej chodzą do gabinetu i opinia jest dokładnie taka sama: Anioł nie kobieta ☺️Tez respektuje immunologie z tego co wiem ☺️
    Tak i daje clexane na ciążową receptę i jest zawsze pod telefonem. Czułam się mega zaopiekowana, przy krwiakach dała dodatkowe zastrzyki i zawsze super atmosfera. Gdyby nie koszta to chętnie prowadziłabym u niej ciążę w przyszłości.

    Karo123 lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Chłopczyk <3 💙
    preg.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7658 10031

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Bubu, wiem ze teraz jest dołek ale… ja myśle ze u Was jeszcze dużo da się zrobić. Pytanie czy masz jakiegoś swojego jednego zaufanego lekarza od nieplodnosci? Takiego co na prawdę siedzi w temacie nieplodnosci? Bo myśle ze tu by się przydało żeby ktoś spojrzał całościowo. U Twojego męża może da się jeszcze powalczyć z parametrami nasienia. U Ciebie z kolei mam wrażenie ze coś może być nieuporządkowane z hormonami, już drugi raz miałaś podwójną owulacje (jeśli to była podwojna owulacja) co raczej jest wyjątkiem niż normą. Dwa piki lh tez trochę dziwne, wysoki prog a mimo wszystko kolejna owulacja… nie wiem, mam wrażenie ze tu jeszcze jest co ogarniać. Ale do tego potrzebowałabys ogarniętego lekarza który przez to Was mądrze przeprowadzi. Może ivf to nie będzie jedyna droga. Nie wiem kiedy jest kolejne składanie wniosków ale jeśli będziecie mieli sile i chęci to warto ten czas wykorzystać ☺️ Trzymam kciuki ✊😘

    Nie będę żyła w zawieszeniu do lutego przyszłego roku, moja ginekolog pracowała w klinice leczenia niepłodności a później poszła na swoje. Hormony mam w normie. A wcześniej podwójna owulacja była po stymulacji po prostu mocno zareagowałam na stymulację. Napisałam już mojej lekarce, że się poddajemy. Ona wierzyła że uda mi się zajść więc chciałam żeby wiedziała. Nawet jak odstawi leczenie i wrócą parametry wcześniejsze to wszystkie plemniki były III klasy więc też kwalifikujące wyniki do ivf i to z nasieniem dawcy. Ta wiadomość postawiła kropkę nad i

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez w Angeliusie bylam u Juraszka. Ale tylko jedna wizyte mialam ze wzgledu na to, ze nie mieszkam w PL.

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7419 9641

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu, a jak w końcu nazywał się lekarz, który Cie przyjął w tej poradni?

    Zapraszam na wątek "z pomocą medyczna - Angelius Katowice" - tam się dowiecie wszystkiego od źródła, że się tak wyrażę. 😊

    ondzia1112 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7658 10031

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    BuBu, a jak w końcu nazywał się lekarz, który Cie przyjął w tej poradni?

    Zapraszam na wątek "z pomocą medyczna - Angelius Katowice" - tam się dowiecie wszystkiego od źródła, że się tak wyrażę. 😊

    Wieczorem Ci napiszę jak zobaczę w papierach bo nie pamiętam

    Księgowa lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Nie będę żyła w zawieszeniu do lutego przyszłego roku, moja ginekolog pracowała w klinice leczenia niepłodności a później poszła na swoje. Hormony mam w normie. A wcześniej podwójna owulacja była po stymulacji po prostu mocno zareagowałam na stymulację. Napisałam już mojej lekarce, że się poddajemy. Ona wierzyła że uda mi się zajść więc chciałam żeby wiedziała. Nawet jak odstawi leczenie i wrócą parametry wcześniejsze to wszystkie plemniki były III klasy więc też kwalifikujące wyniki do ivf i to z nasieniem dawcy. Ta wiadomość postawiła kropkę nad i
    Bubu, ale przecież nawet bezplemnikowcy mogą być rodzicami. Owszem, to nie jest prosta droga ale nie niemożliwa. Czytałaś kiedyś o biopsji jąder i pobraniu plemników do IUI bądź IVF? Wiadomo, to lekarz musi Wam wskazać optymalną drogę ale dla mnie nie jesteście BEZPŁODNI.
    Czasami lekarze znajdują 1 plemnik i on daje ciążę!

  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu jedzcie na wakacje, zresetujecie głowy i zobaczysz, że chęć do walki wróci 💪 czasami po takich informacjach ciężko się myśli optymistycznie, ale dobrze wiemy, że walka o cud choć jest trudna jest warta wszystkiego 🍀

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Makino. Ekspertka
    Postów: 141 135

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Lilou i ja widzę 🙂 życzę Ci żeby ciemniała i bardzo mocno ściskam kciuki ❤️

    W poradni leczenia niepłodności (na NFZ) usłyszeliśmy dzisiaj że nie muszę mieć drożności bo jak jest owulacja to jajowody są drożne, że iui to przeżytek i że się nie robi no i że nie mogą nam pomóc


    Że co jpd??? Ja mam niedrożne jajowody a mam owulację xD. Uciekaj stamtąd jak najszybciej... I pomyśleć, że oni za Waszą wizytę hajs z nfz dostali...

    2017 - 7 tc (puste jajo)
    2018👧
    2021 - diagnoza: niedrożne jajowody, nieudane inv (cb)
    05.2023 - udało się udrożnić 1 jajowód.
    03-04.2024 - mini stymulacja inv, Reprofit Ostrava
  • Makino. Ekspertka
    Postów: 141 135

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ondzia1112 wrote:
    A Ty kogo tam polecasz?
    A żeby tam było coś zrobione na nfz to respektują tylko "ich" skierowania czy zewnętrzne też? Terminy sensowne?

    Ja czekałam chyba 3 miesiące. Chodziłam do Paligi, ale do niej bardzo ciężko się dostać. Ona mi wystawiła skierowanie na histerolaparoskopię z drożnością, wszystko na NFZ.

    2017 - 7 tc (puste jajo)
    2018👧
    2021 - diagnoza: niedrożne jajowody, nieudane inv (cb)
    05.2023 - udało się udrożnić 1 jajowód.
    03-04.2024 - mini stymulacja inv, Reprofit Ostrava
  • Makino. Ekspertka
    Postów: 141 135

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Nie będę żyła w zawieszeniu do lutego przyszłego roku, moja ginekolog pracowała w klinice leczenia niepłodności a później poszła na swoje. Hormony mam w normie. A wcześniej podwójna owulacja była po stymulacji po prostu mocno zareagowałam na stymulację. Napisałam już mojej lekarce, że się poddajemy. Ona wierzyła że uda mi się zajść więc chciałam żeby wiedziała. Nawet jak odstawi leczenie i wrócą parametry wcześniejsze to wszystkie plemniki były III klasy więc też kwalifikujące wyniki do ivf i to z nasieniem dawcy. Ta wiadomość postawiła kropkę nad i


    BuBu, nie doczytałam jakie dokładnie macie parametry, ale przecież wystarczy kilka plemników, żeby zapłodnić komórki przy inv. Może jednak warto umówić się do dobrego specjalisty w klinice, są różne metody inv. Nie trać nadziei <3.

    2017 - 7 tc (puste jajo)
    2018👧
    2021 - diagnoza: niedrożne jajowody, nieudane inv (cb)
    05.2023 - udało się udrożnić 1 jajowód.
    03-04.2024 - mini stymulacja inv, Reprofit Ostrava
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7658 10031

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino. wrote:
    BuBu, nie doczytałam jakie dokładnie macie parametry, ale przecież wystarczy kilka plemników, żeby zapłodnić komórki przy inv. Może jednak warto umówić się do dobrego specjalisty w klinice, są różne metody inv. Nie trać nadziei <3.

    Mamy 5 mln w całości i 0% morfologii. Także nie mamy nic. Nie stać nas na ivf z kredytem i wielkim domem.

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Makino. Ekspertka
    Postów: 141 135

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Mamy 5 mln w całości i 0% morfologii. Także nie mamy nic. Nie stać nas na ivf z kredytem i wielkim domem.

    Ale przecież oni do badania nie wzięli wszystkich 5 mln, tylko to się bierze jakąś próbkę. Tak jak mówi Zielone, jest jeszcze pobranie plemników przez biopsję. Czytałam tu kiedyś pamiętnik takiej dziewczyny, albo nawet temat był na forum. I tam dziewczyny dawały nadzieję. Ja wiem, że teraz wszystko widzisz w czarnych barwach, masz prawo. Ale jeśli nie mam w tym roku dofinansowania wystartujecie w przyszłym. Daj sobie chwilę na oddech i za jakiś czas znowu wróci siła do walki :*

    O tutaj https://ovufriend.pl/forum/meskie-sprawy/bezplemnikowcy-tese-mtese,2591,533.html
    Zobacz na stopki dziewczyn, one dają nadzieję. Wiem, że tam głównie inv, ale jeśli blokadą jest kasa a nie przekonania to kwestia czasu, odłożycie, dostaniecie dofinansowanie będzie łatwiej. Wiadomo, będzie trzeba pewnie uzbroić się w cierpliwość, ale niestety taki czasem los staraczki :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2022, 17:13

    2017 - 7 tc (puste jajo)
    2018👧
    2021 - diagnoza: niedrożne jajowody, nieudane inv (cb)
    05.2023 - udało się udrożnić 1 jajowód.
    03-04.2024 - mini stymulacja inv, Reprofit Ostrava
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Mamy 5 mln w całości i 0% morfologii. Także nie mamy nic. Nie stać nas na ivf z kredytem i wielkim domem.
    Wiesz co mi ostatnio lekarz powiedział? Nie klinikowy of course. Że pieniądze można z podziemi wygrzebać, najważniejsze żeby była siła do walki.
    I uważam, że poniekąd ma rację. Bo z pieniędzmi ale bez siły to nic nie zdziałamy ale mijąc siłę a nie mając pieniędzy to znajdziemy sposób żeby te pieniądze były.
    Są dofinansowania, możecie dać trochę czasu i odkładać na ewentualną procedurę, spróbować dorobić, pożyczyć, zamienić auto na tańsze, utworzyc zbiórkę ( wiem, że kokosy nie są wpłacane ale nawet 3 tys to już coś) i wiele innych. Wiem też, że czasy nie są lekkie...
    Nie wiem co ja bym zrobiła i nic Ci nie chce narzucać, musicie postąpić zgodnie ze swoim sumieniem.
    Jeżeli uważasz, że zrobiliście już wszystko na ile byliście w stanie się zgodzić i nie macie już sił na więcej to też jest to ok.
    Najważniejsze to być świadomym swoich wyborów.
    Chce tylko powiedzieć, że nie doszłaś do ściany za którą już nic nie ma.
    Trzymaj się kochana. ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2022, 17:36

    Makino., Karo123, Asia2309, Mersalla, Jo_an lubią tę wiadomość

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5495 5821

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu na razie jesteś w dołku ale z każdego takiego da się wyjść. Wyjedźcie na urlop, odpocznijcie a wrócisz z naładowanymi bateriami. Być może będziecie chcieli odpocząć od starań dłużej... ale wiem, że Ty się nie poddasz i prędzej czy później wygrasz tą walkę 🍀

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Muszka05 Autorytet
    Postów: 603 256

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bubu wysłałam zaproszenie, jak będziesz miała chwile to się odezwij :)

    Lipiec 2020 cb, luty 2021 cb

    Mama trójki dzieci z ogonami🐶

    Zoi ❤️ 36+5, 1900g
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Postów: 3809 4486

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie pochwale, ze zaliczylam przedmiot jeden ;) bede bezdzietna lambardziara z dyplomem :D

    Księgowa, Asia2309, Paulina1106, Noelle, karola lubią tę wiadomość

    26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    🧪Glukoza 95,00 mg/dl 🧪TSH 3,98 µIU/ml❌➡️ 1,3 µIU/ml ➡️0.91µIU/ml 🧪FT3 3,65 pg/ml 🧪FT4 0,94 ng/dl 🧪LH 11,24 mIU/ml 🧪Estradiol 107,70 pg/ml 🧪Progesteron 2,08 ng/ml🧪Prolaktyna 22,84 ng/ml🧪DHEA 11,32 ng/ml❌🧪Androstendion 5,71 ng/ml❌🧪Testosteron 61,95 ng/dl🧪anty-TPO 0,30 IU/ml🧪anty-TG < 3.00 IU/ml🧪PAI-1 4G Układ homozygotyczny-nieprawidłowy ❌
    👩 34🧔🏻‍♂️ 40
    💊 Euthyrox N 25

    grudzień ❤️‍🩹
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7658 10031

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka05 wrote:
    Bubu wysłałam zaproszenie, jak będziesz miała chwile to się odezwij :)

    Przyjęłam 🙂

    Dziękuję dziewczyny za wsparcie, bardzo to doceniam. Upadłam i bardzo mocno boli .. jestem też wkur.. wkurzona na NFZ. Gdybym tego dziadostwa nie musiała płacić to by mnie było stać na każde badanie i na procedurę z czasem 🤦🏼‍♀️ powinny być subkonta i np 20% składki idzie na ogólne konto a 80% na moje subkonto i te pieniążki powinnam wykorzystywać na swoje leczenie i na ile mnie stać tyle robić 🤦🏼‍♀️ może się podniosę, powiedziałam że nie wykluczam tego ale na razie to zderzenie ze ścianą było bardzo, bardzo bolesne. Zapisałam męża na te darmowe badania zaraz po wakacjach. Bo jak za darmo to trzeba korzystać 🙂 niech chociaż tyle chłopak ma ..

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Marti777 Autorytet
    Postów: 722 651

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przyszły nam wyniki nasienia ale nie mam pojęcia jak to interpretować.. pomóżcie prosze, bo ze stresu to zejdę tu…:

    DIAGNOZA: oligoasthenoteratozoospermia
    Objętość: 5ml
    Lepkość: +
    pH: 7.5
    Koncentracja: 14.2
    Całkowita liczba w ejakulacie: 70.8
    Ruch postępowy PR+PS (typ a+b): 27.72 (3,92mln)
    Ruch postępowy szybki PR (typ a): 3.26 (0,46mln)
    Ruch postępowy wolny PS (typ b): 24,46 (3,46mln)
    Ruch niepostępowy NP (typ c): 16.7 (2,4mln)
    Ruch całkowity PR+PS+NP (typ a+b+c): 44.4 (6,3mln)
    Nieruchome IM (typ d): 55.6 (7,9mln)
    Plemniki o prawidłowej budowie: 3.9%
    Plemniki o nieprawidłowej budowie: 96.1%
    Indeks terarozoospermii: 1,53
    Prawidłowe plemniki: 7 (3.9%)
    Wady główki: 171 (95%)
    Wady wstawki: 85 (47.2%)
    Wady witki: 0%

    Myślicie, ze mogło mieć na to wpływ na te słabe wyniki, ze przed badaniem (5 dni przed) seksilismy się tylko raz a wcześniej było 2 tygodnie przerwy? Bo akurat tak nam wypadło, ze była 2 faza cyklu i wtedy jakoś ze stresu zupełnie nie mamy ochoty…

    👱🏻‍♀️ 29 lat, starania od 06.2021

    🔻hiperprolaktynemia z mikrogruczolakiem od 2014 roku
    🔻niedoczynność tarczycy
    🔻10 lat temu usunięcie torbieli jajnika

    Wyniki (czerwiec 22):
    PRL: 14 ng - na dostinexie
    TSH: 2,6 IU/ml - (eutyrox 37,5mg)
    Testosteron: 61ng/dl

    Wyniki 3-5dc (marzec 22):
    AMH: 3,25 ng/ml ✅
    FSH: 5,12 mIU/ml ✅
    LH: 5,05 mIU/ml ✅
    DHEA-SO4: 326 ug/dl ✅
    17OHprog: 1,68 ng/ml ✅
    Estradiol: 31,90 pg/ml ✅
    Wit D ✅ Ferrytyna ❌ Wapń ✅

    01/22 prawdopodobnie cb

    26.06 ⏸
    27.06 - beta 175.26, prog 15,94ng
    29.06 - beta 481.42 (175% przyrostu), prog 20ng
    01.07 - beta 1145.57 (137% przyrostu), prog 15,66ng
    05.07 - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    14.07 - zarodek 6,5mm z widocznym biciem serduszka ❤️
    26.07 - 1,87cm człowieka ❤️
    30.08 - I prenatalne - 6,8cm kijanki
    11.10 - połówkowe - 324g cudownej dziewczynki 💕💕💕
    GP0up2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martin, według mnie wyniki nie są tragiczne. Owszem lekko obniżone ale wydaje mi się, że spokojnie możecie poprawić dietką, ruchem i suplami.
    Zalecam też ponowić badanie za jakiś czas, bo nasienie jest zmienne. U nas bylo na ogół ok a raz się trafiło że ruch był tylko 3%. Musieliśmy trafić w ten gorszy czas. 😊

    Marti777 lubi tę wiadomość

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ