X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 1 lipca 2021, 04:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, co ty nie spisz?

    Agusia, a Ty miałaś transfer 3-dniowca, czy 5? Dziś dopiero 5dpt, więc możesz jeszcze poczekać 😊 chyba, że wybierasz się na krew?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 1 lipca 2021, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😁 To już dziś! Lipiec 😍
    Także oficjalnie rozpoczynamy Wielkie Lipcowe Testowanie ❤️
    Niech ten miesiąc  zasypie nas ⏸️ Dajemy czadu Dziewczyny! 💪💪

    Dzisiaj trzymamy kciuki za wizytę Bubble_ 👊

    No i Agusia- testowałaś dzisiaj?? 😉

    🌸 Ciekawostka dnia:
    Wydry podczas snu trzymają się nawzajem za łapki, żeby nie odpłynąć od siebie 😊

    Miłego dnia 🌻

    Jusia88, Asia2309, Karo123, Miamonia, Bubble_, Izi, Red555, Księgowa, Limonka26, Maciejka🌸, Ivanka93, Simons_cat, Oliwka91, szona, Ayayanee lubią tę wiadomość

  • celina550 Autorytet
    Postów: 5239 6562

    Wysłany: 1 lipca 2021, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Dzień dobry 😁 To już dziś! Lipiec 😍
    Także oficjalnie rozpoczynamy Wielkie Lipcowe Testowanie ❤️
    Niech ten miesiąc  zasypie nas ⏸️ Dajemy czadu Dziewczyny! 💪💪

    Dzisiaj trzymamy kciuki za wizytę Bubble_ 👊

    No i Agusia- testowałaś dzisiaj?? 😉

    🌸 Ciekawostka dnia:
    Wydry podczas snu trzymają się nawzajem za łapki, żeby nie odpłynąć od siebie 😊

    Miłego dnia 🌻

    Już od samego przebudzenia czuję że to będzie nasz miesiąc 💪 samych dobrych wieści w tym miesiącu!!

    Widziałam tu mnóstwo osób z za niskim progesteronem po owu, czy jest tu ktoś.....z za wysokim? 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2021, 05:53

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • agusia_246 Autorytet
    Postów: 2013 3047

    Wysłany: 1 lipca 2021, 06:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyłu chciałam odpisać, że zaraz się pogubie 😉

    Otter, nie testowałam.

    Księgowa, 5 dniowca.

    Bubble, masz urodziny z moim mężem 😅

    Jezynka, halo jesteś tam?

    Kaśik, toć Ty chudzinka jesteś!!

    Furka, witamy!

    Miłego dnia Dziewczyny!

    Kaśik, Księgowa, Cecylia lubią tę wiadomość

    Ona+On - wszystkie wyniki w normie
    02.20 Lewy jajowód niedrożny

    19.09.20 - I IUI ☹️🍷
    12.11.20 - II IUI 🍷
    31.01.20 - III IUI 🍺🍺🍺🍺

    02.2021 Spadek jakości nasienia - ruchliwość 0%, morfologia 1%

    04.2021 morfologia 11%, ruchliwość A+B 76% 💪💪💪✔️✔️

    Oboje - suplementacja plus dieta i ruch✔️✔️

    Gameta Gdynia:

    04.21 AMH 1,31 ng/ml (duży spadek - 03.20 prawie 4 ng/mol)
    TSH, FT3, FT4 ✔️

    Plan:
    Długi protokół:

    Ovulastan ✔️
    Gonapeptyl Daily ✔️
    Bemfola ✔️
    Menopur ✔️
    Mensinorm ✔️

    21.06.21 punkcja 🍀🍀
    Mamy 4 komórki

    26.06.21 transfer 4.1.1. 😭
    27.07.21 transfer 3.1.1. 😭
    30.08.21 transfer 4.2.2. 😭

    Mamy ❄️ 2.1.2 ostatnia... Najważniejsza... ❤️

    Plan - immunologia i... Znów zacząć wspólnie cieszyć się małymi rzeczami, uśmiechać się do siebie nawzajem...

    ANA1 dodatnie

    Następnie: ANA3, KIR, HLA-C, CBA, IMK -> Paśnik ?
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 1 lipca 2021, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Dobra! Po ciężkiej walce z CITami i sprawozdaniami 🙈 w końcu nadrobiłam!

    Ja nie wiem, czy mialam owulacje, ani jeśli była to kiedy, nie mniej jednak zamówiłam testy, które polecała Simons, więc "a co mi tam!" prosze mnie zapisać na 11.07 (może uda się sprawić prezent mężowi? ". A jeśli nie to i tak zatestuje, co by nie zapomnieć jak się to robi 😂😂

    No chyba, że okaże się, że owulacja dopiero będzie to się zastanowię, ale to się jutro wszystko wyjaśni na wizycie u gina.

    Powodzenia! 😍


    Kciuki za wizytę 🍀✊🏻

    Księgowa lubi tę wiadomość

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami w lipcu! ☀️☀️
    Ja się narazie nie zapisuje, bo nie wiem jak to będzie.
    Dzisiaj biorę ostatnie tabletki orgamertilu i czekam na 🐒.

    Kaśik, Red555, Księgowa, Jusia88, Agnuka, Ivanka93, Simons_cat, agusia_246 lubią tę wiadomość

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 1 lipca 2021, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_an wrote:
    Ja też na pewno będę testować,ale na razie nie wiem kiedy :) We wt M ma fragmentacje i jeśli wynik ok to szykujemy się do 3IUI

    Piąteczka, mój też ma fragmentacje we wtorek 👊 plus HBA i dorzucilam mu morfologię, aby porównać wyniki. Mój mąż to tak na pewniaka i mówi, że wszystko wyjdzie dobrze 😄

    Ja mam w sobotę badanie glukozy i insuliny. Miały być krzywe, ale stchórzyłam 😆 a od rana już myślę, po co mi wogole sprawdzać tą insulinę znowu i może nie pójdę 😆 ale pójdę i zbadam jeszcze homocysteine

  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 1 lipca 2021, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby lipiec był obfity w ⏸ 🙏

    Z dobrych informacji, to mój mąż wczoraj bez mojego marudzenia powiedział że dziś zapisze sie na badania 🤭 w końcu dojrzał do tej decyzji i żeby nie robić nic po omacku nawet chce iść do kliniki żeby nas ktoś mądrzejszy pokierował 🤞 to będzie dobry miesiąc 🥰🙏

    Karo123, bindweef, Ivanka93, Kaśik, Polczi5, Simons_cat, agusia_246 lubią tę wiadomość

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Piąteczka, mój też ma fragmentacje we wtorek 👊 plus HBA i dorzucilam mu morfologię, aby porównać wyniki. Mój mąż to tak na pewniaka i mówi, że wszystko wyjdzie dobrze 😄

    Zgodzili się by hba i fragmentacja była z morfologią? Mojemu powiedzieli, że muszą być 2 osobne "pobrania", dlatego nie powtarzaliśmy na razie morfologii, bo jeździć 2 razy mu się nie chciało.

    Agusia, cierpliwa jesteś :)
    Księgowa, kciuki za wizytę!

    Dziewczyny, myślałam, że zejdę wczoraj, a sama w domu z córką, bo mąż ma nocki. Już miałam iść na dół do teściów, ale nie chciałam się tłumaczyć. Teraz czuję się normalnie, ciekawe co będzie jak wezmę kolejną tabletkę. Mam wątpliwości z tą viagrą, słyszałyście o takim czymś by kobieta brała na endometrium?

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doby w lipcu! 🥰
    Furka witaj :)
    Księgowa co to za testy polecane przez Simons? 😋 Ja się powoli szykuje do zrobienia zapasów testów owu (przy okazji ciążowych) bo będę chciała wyłapywać owulacje żeby wiedzieć kiedy mniej więcej przyjdzie pierwszy okres 🤪 (czy to uzależnienie od testowania? Hahah) Chyba zamowie tez tego Cantagusa którego polecacie - powiedzcie on może meic jakieś złe działanie, coś nie może rozregulowac czy raczej na zasadzie ze pomoże albo nie zaszkodzi? 😊

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino wrote:
    Zgodzili się by hba i fragmentacja była z morfologią? Mojemu powiedzieli, że muszą być 2 osobne "pobrania", dlatego nie powtarzaliśmy na razie morfologii, bo jeździć 2 razy mu się nie chcialo

    Nic nie mówili w klinice jak zapisywałam męża. Może dopytam jeszcze 😉

    Gin kazała zrobić fragmentacje i hba bo wcześniej już mieliśmy morfologię i mówi że niepotrzebna już. A tak pomyślałam że zrobimy by zobaczyć czy coś się nie zmieniło. Dobrze myślę, że fragmentacja nie pokaże nam ilości plemników i innych parametrów jak w przypadku badania nasienia? 🤔

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino ja w poprzednim cyklu miałam słabe endo i wtedy zgłębiałam ten temat - tak czytałam ze niektóre kobiety dostają viagrę ale nie wiem czy doustnie czy nie przypadkiem w jakiejś mieszance w globulkach dopochwowo 🤔 Ale chyba nie powinno to mieć jakiś większych różnic w działaniach niepożądanych. Za to oglądałam kiedyś program o viagrze (😅) i ona pierwotnie miała zastosowanie w leczeniu nadciśnienia płucnego, wiem ze to coś innego niż zwykle nadciśnienie ale może spróbuj zmierzyć ciśnienie jak się będziesz złe czuła? Może ci mocno obniża? Bole głowy z tego co widze tez są częstym działaniem niepożądanym 😣 No i zawsze jest jakaś szansa ze akurat jesteś osobą która złe reaguje na na tą substancje 😞

    Otter dobrze myślisz, przy fragmentacji i hba dostajecie tylko re wyniki, bez żadnych dodatkowo ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2021, 07:35

    Otter lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Makino ja w poprzednim cyklu miałam słabe endo i wtedy zgłębiałam ten temat - tak czytałam ze niektóre kobiety dostają viagrę ale nie wiem czy doustnie czy nie przypadkiem w jakiejś mieszance w globulkach dopochwowo 🤔 Ale chyba nie powinno to mieć jakiś większych różnic w działaniach niepożądanych. Za to oglądałam kiedyś program o viagrze (😅) i ona pierwotnie miała zastosowanie w leczeniu nadciśnienia płucnego, wiem ze to coś innego niż zwykle nadciśnienie ale może spróbuj zmierzyć ciśnienie jak się będziesz złe czuła? Może ci mocno obniża? Bole głowy z tego co widze tez są częstym działaniem niepożądanym 😣 No i zawsze jest jakaś szansa ze akurat jesteś osobą która złe reaguje na na tą substancje 😞

    Otter dobrze myślisz, przy fragmentacji i hba dostajecie tylko re wyniki, bez żadnych dodatkowo ;)

    W maju miałam globulki i aż tak źle się nie czułam. Wczoraj aż miałam gorączkę i uderzenia gorąco, plus o 23 tak mnie zaczęło kuć w mostku że masakra. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter - wolni strzelcy <3 strzał w dziesiątkę! Dziękujemy Ci! :)
    Słodkie wyderki!

    U mnie @ nadal brak. Ale czuję ją już w kościach. Jestem zła ciągle na długość tych cykli a przez to na siebie, choć to głupie pewnie...

    Otter lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo123 wrote:
    Dzień doby w lipcu! 🥰
    Furka witaj :)
    Księgowa co to za testy polecane przez Simons? 😋 Ja się powoli szykuje do zrobienia zapasów testów owu (przy okazji ciążowych) bo będę chciała wyłapywać owulacje żeby wiedzieć kiedy mniej więcej przyjdzie pierwszy okres 🤪 (czy to uzależnienie od testowania? Hahah) Chyba zamowie tez tego Cantagusa którego polecacie - powiedzcie on może meic jakieś złe działanie, coś nie może rozregulowac czy raczej na zasadzie ze pomoże albo nie zaszkodzi? 😊

    Mój gin odradzał wszelkie suple oprócz witamin na ten pierwszy cykl po poronieniu, tłumacząc ze organizm jest i tak w wielkim szoku i rozregulowany, a dodatkowe suple to dodatkowy stres i zero pożytku.
    Chyba ze chcesz to sobie brać już po okresie :)

    Karo123 lubi tę wiadomość

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino wrote:
    W maju miałam globulki i aż tak źle się nie czułam. Wczoraj aż miałam gorączkę i uderzenia gorąco, plus o 23 tak mnie zaczęło kuć w mostku że masakra. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

    Masakra to faktycznie 🥺🙁 Współczuje 😓
    Z takich dodatkowych rzeczy (choć wiadomo ze nie zastąpią leków) na endometrium to ja brałam 1000wit C, witaminę E i serio połam te pół albo nawet mniej lampki mocno wytrawnego czerwonego wina na wieczór, do tego orzechy brazylijskie. No ale brałam tez estrofem i myśle ze to głównie zadziałało, ale pozostałe na pewno nie zaszkodziły 😉

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, testy zwykle, najzwyklejsze. Pozwolę sobie wkleić linka. Simons mówiła, że jej nie oszukały 😊

    https://allegro.pl/oferta/15xtest-ciazowy-kasetowy-testy-ciazowe-10mlu-ml-7175233431

    Co do castagnusa - ja bralam. Generalnie wyrównało mi trochę temperatury. Mam też wrażenie, że po nim coś się zadziało, bo był wtedy biochem, ale czy to faktycznie od niego to ciężko mi stwierdzić. 🤷‍♀️
    Aya też go brała. 😊

    Karo123, Kremówka, Kremówka, Ayayanee lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Kaśik Autorytet
    Postów: 1414 3308

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia polubiłam za tą chudzinkę - nie nigdy nie byłam szczypiorem raczej taka cebulką 😅

    Ale teraz co się dzieje z moim brzuchem/oponką to już przesada muszę go maskować jakbym chciała ciążę ukryć. Bo niestety tak wyglądam...

    202308311770.png

    2018 - początek starań
    2020- start klinika; histerolaparoskopia
    2021 - IUI 💚 -> 💔 7tc. /2021 - IUI ❌/2021 - IUI ❌ /2021 -IUI ❌
    2021 - start procedura --> 1x 4.1.1 i 6 komórek
    2022 - transfer 💚 --> 11tc.💔 (trisomia 22)
    2022- zapładniamy pozostałe komórki --> 1x 4.1.1. --> przebadany zarodek --> transfer 🍀
    7 dpt 💚JEST DRUGA KRESKA!
    7+1 - bijące serduszko
    9+1 - 2,44cm Bobo
    13+0 - prenatalne - 6,5 cm zdrowego Bobo - Synuś 💙
    20+2 - połówkowe - 364g 💙
    29+2 - prenatalne - 1420 💙
    31.08 - 💙H . 💙 13:22, 3540g., 53cm💙
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 1 lipca 2021, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się z Wami. Noc przespałam w miarę. Cxuje się zupełnie dobrze, w sumie nastrój też w miarę, cieszę się że po wszystkim już. Czekam aż przyjdzie obchod i pójdę do domu

    Księgowa, Jusia88, Karo123 lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2021, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia2309 wrote:
    Bindweef 12 dpo to jeszcze kuuuuupa czasu na wysikanie ⏸, trzymam kciuki mocno!

    A ja się nie uda to nic się nie martw, znowu razem będziemy obstawiać tyły 😃

    No powiem Ci, że to cykl, który mnie zadziwia. Zawsze, ale to zawsze mam bóle miesiączkowe już przynajmniej 4 dni przed, a teraz cisza. Śluz też dziwny, wczoraj przy sprawdzaniu szyjki galaretowaty i żółtawy, dziś kremowy śnieżnobiały. No więc mimo, że wiem, że nic z tego, to człowiek dalej się nakręca 😒

    Ale z dobrych wiadomości: odświeżyłam sobie cytologię, wczoraj dostałam wyniki - wszystko w porządku.
    Mój miał straszne opory przed luźnymi gatkami, wkurzyłam się, zamówiłam i nawet mu się podobają. Byleby teraz w nich zaczął chodzić! 😁

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ