X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W październiku II kreski na celowniku
Odpowiedz

W październiku II kreski na celowniku

Oceń ten wątek:
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 15 października 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Już jestem.

    No więc. W niedzielę rano pojechałam na IP z krwawieniem, w macicy widoczny pęcherzyk, beta 979. Nie miałam nic ze sobą bo byliśmy u moich rodziców. Pokazałam tylko wyniki hcg z początku października na telefonie. Dostałam receptę na dupka i betę do zrobienia przed dzisiejszą wizytą. Wczorajsza była już tylko 380. Dziś krwawienie już jest mniejsze.
    Pani doktor chciała mnie położyć jutro do szpitala na łyżeczkowanie ale się nie zgodziłam. Mam przyjść 23.10 na usg i z aktualną betą i zdecyduje czy szpital jest potrzebny. Jakby coś się działo to znowu IP.
    To tyle u mnie.

    Nie chciałam psuć tego magicznego 14.10.
    Cieszę się dziewczyny że wszystko u Was dobrze.

    Angelika bądź dobrej myśli! Uwierz w Malucha a On Cię nie zawiedzie❤

    Dziś dzień Dziecka Utraconego. No właśnie. Dzisiaj pomodlę się również za moje Dziecko
    Strasznie mi przykro :( az mna zatrzęsło :( wierze,ze utracone Maluszki Nas wszystkich maja swoj żłobek w niebie i patrza na Nas,czekaja na swoj termin przyjscia na swiat

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 15 października 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, bardzo gratuluję serduszka ❤️
    Powiedz proszę, jakie nasza pani dr ma podejście do heparyny? Wypisuje czy odsyła do hematologów?

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 15 października 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusia miałam monitoring cyklu i widziałam sama na monitorze, że owulacja była i to z dwóch jajek! Testy nadal białe , bo robiłam dzisiaj ok 18 a okresu i bolu okresowego brak, więc mój organizm sobie ze mnie żartuje..gdyby nie monit to pewnie bym myślała, że albo bezowulacyjny albo późniejsza owulka, ale mam pewność, że ona była. Zresztą progesteron i estriadol potwierdzają, że była bardzo ładna owulacja..

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DzulkaJ wrote:
    Mamusia miałam monitoring cyklu i widziałam sama na monitorze, że owulacja była i to z dwóch jajek! Testy nadal białe , bo robiłam dzisiaj ok 18 a okresu i bolu okresowego brak, więc mój organizm sobie ze mnie żartuje..gdyby nie monit to pewnie bym myślała, że albo bezowulacyjny albo późniejsza owulka, ale mam pewność, że ona była. Zresztą progesteron i estriadol potwierdzają, że była bardzo ładna owulacja..
    Kurna, to cos nie tak z tym. Hm.. powtarzasz test,idziesz jutro na bete ?

  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 15 października 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    Malinowa, bardzo gratuluję serduszka ❤️
    Powiedz proszę, jakie nasza pani dr ma podejście do heparyny? Wypisuje czy odsyła do hematologów?

    Nasza pani doktor nie robi problemow z heparyna jezeli widzi wskazania np.pai w homozygocie. Takze mozesz byc spokojna😊😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 21:03

    szona lubi tę wiadomość

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎

    01.2024 - FET (S) 6.2.3❓


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 15 października 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Nasza pani doktor nie robi problemow z heparyna jezeli widzi wskazania np.pai w homozygocie. Takze mozesz byc spokojna😊😘

    Mam heterozygotę, ale też poronienie na koncie. Zobaczymy 4.11 :) dziękuję!

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • DzulkaJ Autorytet
    Postów: 824 1117

    Wysłany: 15 października 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak do piątku do 15 nie przyjdzie to skocze na bete i proga po pracy dla pewności i ostatecznie do ginekologa, żeby mnie zbadał, jeżeli nie będzie przychodziła. Do tej pory jak się spóźniała, bo bywało tak to chociaż czułam ten brzuch, że bolał i coś się tam dzieje, a tutaj nic...tylko cycki. Może coś się zadziało w środku, ale się nie udało wgryźć i testy tego nie wykryły, ale to w sumie okres by przyszedł 🤔🤔 sama nie wiem co myśleć, czekam cierpliwie, może się coś wyklaruje. Jak już przyjdzie okresie to lecę żulic skierowanie na hsg i nie dam się zbyć, bo szkoda się faszerować hormonami i mieć stymulację, skoro mogę mieć niedrożność jakaś

    ❌PCOS stwierdzone 05.19(Brak owulacji naturalnych)
    ❌30.01.20-HyCoSy- oba jajowody drożne
    ❌On: morfologia 3% przy innych parametrach w normie

    Starania od 11.2018 r. z przerwami
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 15 października 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bo już zgłupiałam. Niby @ bo ból okropny do tego stopnia że dopiero ketonal pomógł a krwi tyle co na lekarstwo. Ja nie wiem co jest. Mam wrażenie że z cyklu ja cykl @ jest coraz krótsza. Zobaczę jeszcze jak jutro będzie ale zazwyczaj drugi dzień to były już takie resztki. Przed antykami miałam @ "normalną" 5 dniową, w trakcie 3-4 dni, a teraz max 2, średnio to półtora dnia kapania. W tym tygodniu nie brałam acardu bo mi się skończył, w zeszłym cyklu przy acardzi były prawie 3 dni. I teraz nie wiem czy takie skracanie to kwestia braku/kiepskiej owulacji czy krzepliwości. Chyba sobie zamówię pakiet z test dna po wypłacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 21:35

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4854 7417

    Wysłany: 15 października 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moneu nie znam się na tym dokładnie ale aż tak krótkie krwawienie napewno nie jest normalne. Zgłaszałaś to lekarzowi?

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • Ania_85_ Autorytet
    Postów: 300 1019

    Wysłany: 15 października 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanko 😢 nawet nie wiem co mam napisać 😢 chyba z 5 razy zaczynałam czytać Twój post i bałam się dokończyć 😞 Tak strasznie cieszyłam się z tych Twoich dwóch kreseczek... Tulę Cię bardzo mocno i obiecuję, że już niedługo Ty będziesz tuliła w ramionach swoje śliczne i zdrowe maleństwo- obiecuję Ci to- a ja nigdy nie kłamię 😘

    uwo9skjob07enzxz.png
  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 15 października 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiaa wrote:
    Moneu nie znam się na tym dokładnie ale aż tak krótkie krwawienie napewno nie jest normalne. Zgłaszałaś to lekarzowi?
    Tak, wszystkim lekarzom o tym mówię, moja endo zawsze wtedy pyta czy proga badam, zawsze mam powyżej 10 i ona twierdzi że owu jest. Z kolei ostatnio byłam u gin na nfz i ona powiedziała że w korelacji z moimi krótkimi (23-25) cyklami to na bank nie ma owu, to jej powiedziałam że prog zawsze powyżej 10, że skok temperatury itd to ona na to "to ja nie wiem dlaczego tak" no załamka... ale wspomniała też coś że warto żebym siebie zbadała zespół antyfosfolipidowy ale nie dala skierowania więc jeśli już to prywatnie.

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
  • kasiasiasia28 Ekspertka
    Postów: 236 333

    Wysłany: 15 października 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanko... mocno przytulam. Jesteś silną babeczka, ale daj sobie czas na emocje, żeby nie kotłowaly się w Tobie. Na ból głowy bardzo dobry jest olejek lawendowy. Do tego mocno relaksujący.

    Moyeu ketonal u mnie np. wstrzymuje @. Nie biorę go podczas @. Jadę na ibuprofenie, chociaż ostatnia @ przy diecie z akademii płodności była praktycznie bezbolesna, a zawsze mam mega bolące miesiączki.

    moyeu lubi tę wiadomość

    Starania od 2017
    HSG, hormony - OK, AMH - 3,64
    Czynnik męski - morfologia 2%, słaby ruch, ŻPN
    2 x IUI nieudane
    03.2020 - punkcja - zostało: 1 x morula ❄️ 1 x 2AB ❄️
    04.2020 - crio transfer 1 x 2AB ❄️
    7dpt - beta 35, prog 77, tsh 1.
    9 dpt - beta 114,4, prog 90.
    16 dpt - beta 1652.
    22.06.2020 12t0d - prenatalne - OK
    Spodziewamy się córeczki 🥰😍
    26t3d Edit: spodziewamy się synka! 💙
    30.12.2020 na świecie pojawił się synek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati96 wrote:
    Frezyjciada jeśli masz jakieś sposoby na katar i kaszel to poproszę. Bo chciałabym jak najszybciej to wyleczyć, bo się martwię..
    Nie martw się! Zdrowego dzieciaczka i wybuch bomby nie ruszy ;) na katar olejek olbas na ubranie, gałganek Aliny, maść majerankowa pod nos,
    inhalacje:
    -sól fizjologiczna+kropla amolu,
    -jak kaszel mokry to inhalacja z nebudose niebieskiego,
    -mgiełka Zabłocka
    Inhalacja tradycyjna-czyli garnek z wrzątkiem i recznik na głowę i wdychamy- litr wrzątku, łyżka majeranku, łyżka tymianku, łyżka sody oczyszczonej, 10kropli olejku pichtowego.
    Parówki z różnymi olejkami- można też dodać do kominka do aromaterapii jak masz- pichtowy, sosnowy, świerkowy, eukaliptusowy.
    Na kaszel najlepszy syrop z cebuli, już tu wspominany, bądź z cebuli, miodu, cytryny i imbiru (wszystko wrzucasz warstwami do słoika, zalewasz miodem i po 12h można pić).
    Przy przeziębieniu jak tylko coś zaczyna brać, to moczenie stóp w kąpieli:
    - z solą emska/iwonicka/Bocheńską
    - z imbiru, kurkumy, cynamonu i sody(tu dać b.ciepłą wodę, uwaga barwi stopy i paznokcie na żółto)
    Do picia: napar z czarnego bzu/dzikiej róży, sok 100% z wyżej wymienionych, plus z aceroli(od razu uprzedzam nie są smaczne,ale b.duza ilość dobrze przyswajalnych witamin), mleko z miodem i czosnkiem, herbata z miodem i cynamonem. I tu uwaga- miód traci swoje właściwości lecznicze w temperaturze 40°C, więc pilnuj żeby picie miało znacząco niższa temperature.

    To chyba by było na tyle... Jak coś mi się przypomni to napiszę.


    Aaaaa! Seria apteczna prenalen to jest cukier, cukier i jeszcze raz cukier. Lepiej sobie na bolące gardło possać łyżeczkę miodu, pić herbatę z prawdziwym sokiem z malin itd.

    Zdrówka!

    Edit:moyeu Skarbie, może endo mało rośnie w tak krótkim cyklu i stąd takie skąpstwo? Plus jakby się coś zadziało, to Okruszek nie ma się gdzie dobrze umościć, bo ma za mało otulinki? Na Twoim miejscu bym spróbowała u dziewczyn z akademii płodności z dietą, a z drugiego końca maltretowała gin o konkretne zainteresowanie i albo odesłanie gdzieś dalej, albo dociekanie skąd jest tak jak jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 22:27

    szona, moyeu, Pati96 lubią tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 października 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Już jestem.

    No więc. W niedzielę rano pojechałam na IP z krwawieniem, w macicy widoczny pęcherzyk, beta 979. Nie miałam nic ze sobą bo byliśmy u moich rodziców. Pokazałam tylko wyniki hcg z początku października na telefonie. Dostałam receptę na dupka i betę do zrobienia przed dzisiejszą wizytą. Wczorajsza była już tylko 380. Dziś krwawienie już jest mniejsze.
    Pani doktor chciała mnie położyć jutro do szpitala na łyżeczkowanie ale się nie zgodziłam. Mam przyjść 23.10 na usg i z aktualną betą i zdecyduje czy szpital jest potrzebny. Jakby coś się działo to znowu IP.
    To tyle u mnie.

    Nie chciałam psuć tego magicznego 14.10.
    Cieszę się dziewczyny że wszystko u Was dobrze.

    Angelika bądź dobrej myśli! Uwierz w Malucha a On Cię nie zawiedzie❤

    Dziś dzień Dziecka Utraconego. No właśnie. Dzisiaj pomodlę się również za moje Dziecko
    O Boże... :( :( tak bardzo mi przykro 😢😢😢😢

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 października 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu ja mialam rej samej dlugodci cyklr. Moj "wspanialy" lekarz na nfz wypisal mi skierowanie do poradni ze wskazaniem "cykle bezowulacyjne".
    A bralas cos na stymulacje co mogloby oslabic endometrium?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 15 października 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Ochmanko Słoneczko wszystko przekazałam na priv😔

    U mnie 1,04 Malucha i ❤
    Super!

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 13:48

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, o co chodzi i czy to przypadek, ale cykle, kiedy biore duphaston, trwaja wlasnie okolo 24-25 dni. Krwawienie zaczyna sie jeszcze przed odstawieniem. Wczesniej cykle trwaly 27-28 dni. Powalone to wszystko.

    Nie pamietam, kiedy mialam tak bolesna @ jak dzis. Moze ostatnia przed ciaza i chce sie popisac, bym ja porzadnie zapamietala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 23:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moyeu wrote:
    Tak, wszystkim lekarzom o tym mówię, moja endo zawsze wtedy pyta czy proga badam, zawsze mam powyżej 10 i ona twierdzi że owu jest. Z kolei ostatnio byłam u gin na nfz i ona powiedziała że w korelacji z moimi krótkimi (23-25) cyklami to na bank nie ma owu, to jej powiedziałam że prog zawsze powyżej 10, że skok temperatury itd to ona na to "to ja nie wiem dlaczego tak" no załamka... ale wspomniała też coś że warto żebym siebie zbadała zespół antyfosfolipidowy ale nie dala skierowania więc jeśli już to prywatnie.

    A mialas mierzone kiedys endometrium na usg? Moze z jakiegos powodu sie nie buduje odpowiednio i wtedy jesli owulacja jest to i tak nic z tego bo sie nie ma jak implantowac.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 października 2019, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moyeu- ja miałam takie @, które trwały i 2 dni, do tego zero bólu. Czasem ciężko było mi zgadnąć czy to @ czy jakieś plamienie, czasem aż - w wieku 32 lat!- konsultowałam to z dziewczynami na forum... I żeby było śmiesznej, takie lekkie @ miałam przy nielekkiej wcale endometriozie!
    Zakładam, że na monitoringach miałaś mierzone endometrium? Nawet jak nie jest szałowe, ale w miarę w normie to bez paniki (przez dwa lata u mnie tylko 6 cykli było bez monitoringu, pozostałe 18 z monitoringiem i największe endometrium miałam 7 mm, a jakoś jestem w ciąży i to bardzo w ciąży;)), ale też bez olewania w tym temacie. Nad endometrium popracowałabym suplami (resveratol?) oraz dietą, a równolegle bym pomyślała nad unormowaniem cyklu poprzez taki schemat np. 3-7 dc lametta - monitoring - po owulacji, duphaston na 10 dni.
    No i w dalszej części myślałabym o zajrzeniu do macicy- histeroskopia jako plan minimum, a najlepiej razem z laparoskopią. W opcji idealnej z biopsją i hist-patem endometrium.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ