X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Zanim Was nadrobie szybkie pytanie.okres miałam dostać w środę.test był biały okresu nie mam,tylko słabe plamienie ciemno brązowe. Okres zawsze mam jak w zegarku stąd pytanie czy wziąć duphaston bo jak nie ma ciąży to mi wywoła @ prawda?w środę mam mieć hsg więc jeśli to nie ciąża to chce już dostać @ żeby nie odwoływać. Bo jak to jednak ciąża to duphaston nie zaszkodzi prawda?może sikne dziś jeszcze albo męża uprosze byśmy na krew pojechali. Jestem zdziwiona brakiem @ mimo starań ale po tylu nieudanych mcach... Objawów brak. Tylko brzuch cmi jak na okres.az boje się myśleć i mówić czy to może to...

    Wzięcie duphastonu nie wywoła @, raczej może ją opóżnić.
    Duphaston bierze się na wywołanie po owu i jego odstawienie powoduje przyjście @.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE, tyle co się poznałam przez ostatni miesiąc na wynikach M. to u Was większym problemem niż morfologia są inne parametry. I na te inne działa dobrze profertil, więc faktycznie sprawdźcie M. teraz.

    Jak się poprawi ilość plemników, to ten 1% będzie w liczbach bezwględnych wyglądał dużo lepiej.

    A robiliście MUCHę? I posiew?

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Wzięcie duphastonu nie wywoła @, raczej może ją opóżnić.
    Duphaston bierze się na wywołanie po owu i jego odstawienie powoduje przyjście @.

    Dzięki za info.musialam coś pokręcić. Postaram się pojechać na krew żeby rozwiać wątpliwości

    Rub45 lubi tę wiadomość

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Wszystko było bezpośrednio do ubezpieczalni, oni sami wysłali jedynie decyzję, że nie wypłaca odszkodowania i po dwóch miesiącach od wyrejestrowania i miesiąc od ukończenia polisy, że przedłużyli polisę i mamy tyle i tyle zapłacić plus odsetki. Agent nic o tym nie wiedział, oni to zrobili tak jakby z wyższego stopnia, bez kontaktu z agentem ani z nami
    Nie za bardzo kumam. Polisa OC wznawia się automatycznie po zakończeniu poprzedniej, jeśli nie została wypowiedziana przed końcem okresu ubezpieczenia. Więc rozumiem, że została ona z automatu przedłużona bo nie dostarczyliście dokumentów, że pojazd został wyrejestrowany i ubezpieczenie OC nie jest potrzebne. W takim razie na pewno wam przedłużyli razem z AC? Nawet jeśli poprzednia polisa była pakietowa OC + AC to wznawiane jest tylko OC (oczywiście jeśli klient sam się nie skontaktuje z agentem, że potrzebuje również kontynuować AC).

    reset lubi tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na chwilę odejdę od prawa i badań nasienia i ponudzę o sobie :)

    Który hormon odpowiada za śluz niepłodny? Bo chyba bez pobierania krwi bym mogła sobie zdiagnozować jego wysokie stężenie :P Tak na poważnie to ja mam okresy tak skąpe, że w sumie wystarcza mi wkładka, zaś dziś ilość białego śluzu jest taka, że wkładka to mi się mało wydaje :/

    Aha, Nika - teraz zauważyłam wiadomość z poranka. Poza tym, że Ci całym sercem współczuję, mogę poszukać dla Ciebie podstaw do dokonania pogrzebu bez identyfikacji płci w USC. Wiem, że to nie rozwiązuje kwestii badań genetycznych i znalezienia przyczyny, ale jeśli zależałoby Ci na pogrzebie to daj mi znać tu albo na priva :*

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeju ale mam jakiś dziwny nerwobol po prawej stronie nad biodrem. Przy wdechu. I tak od rana. Nieprzyjemne uczucie aż po żebra. Staram się to przespać. Wieczorem Was nadrobie:*

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Może rozpisze co biorę:
    - Euthyrox
    - Metformax
    - Wiesiołek do owulacji, witaminy z izotynolem (kwas foliowy mam ok we krwi), kwasy omega z wit D3
    - Acard
    - Pabi-Dexamethason
    - Sildenafil dopochwowo
    - Estrofem dopochwowo od owulki
    - Neoparin/Clexane od owulki
    - Ovitrelle i Gonapeptyl na pęknięcie, Menopur na dojrzewanie pęcherzyka

    Chyba wymieniłam wszystko...
    Ja myślę, że jesteś tak obstawiona lekami, że jeśli teraz nie wyszło to cztsty przypadek. A może męża trzeba lepiej pobadać?
    Przykro mi, że to jeszcze nie to

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka śliczny Maluszek :) gratuluje :)

    staraniowa przykro mi bardzo :(

    FraniowaMamula po cichu gratuluje :)

    Emiilka lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Nie za bardzo kumam. Polisa OC wznawia się automatycznie po zakończeniu poprzedniej, jeśli nie została wypowiedziana przed końcem okresu ubezpieczenia. Więc rozumiem, że została ona z automatu przedłużona bo nie dostarczyliście dokumentów, że pojazd został wyrejestrowany i ubezpieczenie OC nie jest potrzebne. W takim razie na pewno wam przedłużyli razem z AC? Nawet jeśli poprzednia polisa była pakietowa OC + AC to wznawiane jest tylko OC (oczywiście jeśli klient sam się nie skontaktuje z agentem, że potrzebuje również kontynuować AC).
    Właśnie dostali z dniem wyrejestrowania dokumenty. I nie przedłużyli automatycznie tylko powiedzmy kończyła się dnia 2 danego miesiąca a 28 dostaliśmy pismo, że wznawiaja polisę od dnia 15 tego miesiąca. Dla mnie to dziwne. Bo mieli zgłoszenie kradzieży, wysłali pismo, że nie wypłacą odszkodowania, dostali papiery z policji i od nas, że pojazd z powodu kradzieży wyrejestrowany a potem takie cuda

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja znow goraczkuje i znow nasilil mi sie kaszel.. :( podlamalo mnie to.. dopiero bylam chora, potem urlop, pojechalam nie doleczona, kaszel byl ale bylo ok, a dzis znow goraczka... :(

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dziewczyny, na chwilę odejdę od prawa i badań nasienia i ponudzę o sobie :)

    Który hormon odpowiada za śluz niepłodny? Bo chyba bez pobierania krwi bym mogła sobie zdiagnozować jego wysokie stężenie :P Tak na poważnie to ja mam okresy tak skąpe, że w sumie wystarcza mi wkładka, zaś dziś ilość białego śluzu jest taka, że wkładka to mi się mało wydaje :/

    Aha, Nika - teraz zauważyłam wiadomość z poranka. Poza tym, że Ci całym sercem współczuję, mogę poszukać dla Ciebie podstaw do dokonania pogrzebu bez identyfikacji płci w USC. Wiem, że to nie rozwiązuje kwestii badań genetycznych i znalezienia przyczyny, ale jeśli zależałoby Ci na pogrzebie to daj mi znać tu albo na priva :*
    Dzięki. Narazie czekam aż przyjdą dokumenty z laboratorium genetycznego. Jak będą, to pójdę do szpitala i zasygnalizuję, że albo dostanę Akt, albo zacznę ich odwiedzać częściej. Planuję tak od niechcenia trzymać w ręce skargę do dyrektora szpitala, do izby lekarskiej i wniosek o zawezwanie do sądu.
    Jak to nie da rady, to przyda się pomoc. Dziękuję.

    reset lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    MOJE, tyle co się poznałam przez ostatni miesiąc na wynikach M. to u Was większym problemem niż morfologia są inne parametry. I na te inne działa dobrze profertil, więc faktycznie sprawdźcie M. teraz.

    Jak się poprawi ilość plemników, to ten 1% będzie w liczbach bezwględnych wyglądał dużo lepiej.

    A robiliście MUCHę? I posiew?
    Nie robiliśmy. A to się robi przy okazji nasienia?

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Właśnie dostali z dniem wyrejestrowania dokumenty. I nie przedłużyli automatycznie tylko powiedzmy kończyła się dnia 2 danego miesiąca a 28 dostaliśmy pismo, że wznawiaja polisę od dnia 15 tego miesiąca. Dla mnie to dziwne. Bo mieli zgłoszenie kradzieży, wysłali pismo, że nie wypłacą odszkodowania, dostali papiery z policji i od nas, że pojazd z powodu kradzieży wyrejestrowany a potem takie cuda
    Aaaa dobra, kumam. Tzn czaję już ramy czasowe, ale nie rozumiem co odwaliło towarzystwo ubezpieczeniowe. Masakra.

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Zanim Was nadrobie szybkie pytanie.okres miałam dostać w środę.test był biały okresu nie mam,tylko słabe plamienie ciemno brązowe. Okres zawsze mam jak w zegarku stąd pytanie czy wziąć duphaston bo jak nie ma ciąży to mi wywoła @ prawda?w środę mam mieć hsg więc jeśli to nie ciąża to chce już dostać @ żeby nie odwoływać. Bo jak to jednak ciąża to duphaston nie zaszkodzi prawda?może sikne dziś jeszcze albo męża uprosze byśmy na krew pojechali. Jestem zdziwiona brakiem @ mimo starań ale po tylu nieudanych mcach... Objawów brak. Tylko brzuch cmi jak na okres.az boje się myśleć i mówić czy to może to...
    Na dwoje babka wróżyła - albo się opóźnia przez to nieudane HSG, albo lepiej natychmiast coś obsikaj. Powodzenia

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE wrote:
    Nie robiliśmy. A to się robi przy okazji nasienia?

    Nie, raczej się to robi z innej próbki. Albo Ty zrób sobie MUCHę, bo to warto, a jakby Tobie wyszło, to oboje się musicie przeleczyć.
    Często za złe wyniki męskie odpowiadają te bakterie.

    W ogóle to dziewczynom, których M. mają problemy z nasieniem, polecam tą stronę : http://badanie-nasienia.pl/o-badaniu-nasienia/

    MOJE lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Aaaa dobra, kumam. Tzn czaję już ramy czasowe, ale nie rozumiem co odwaliło towarzystwo ubezpieczeniowe. Masakra.

    Ja też nie kumam jak oni to ubezpieczyli już po zgłoszeniu. Chyba, że pismo przekazali do jednej korporacyjnej komóreczki, a wznowienie wystawiła pani z innej. Wcale by mnie taki burdel nie zdziwił...

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to zrobię u ginekologa ? Czy to wymaz jakiś jest czy z moczu

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE wrote:
    A ja to zrobię u ginekologa ? Czy to wymaz jakiś jest czy z moczu

    To jest wymaz z szyjki macicy. Czy Twój lekarz to robi, nie wiem, ale na pewno robią to większe kliniki i wszelkie laboratoria typu Alab, Diagnostyka, Synevo.
    Koniecznie rób metodą PCR (tylko wtedy jest to wiarygodny wynik).
    MUCHa to skrót od Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia, dlatego musisz szukać pod tymi nazwami.
    Wrzuć sobie w wyszukiwarkę zapytanie "ureaplasma a wyniki nasienia" albo "chlamydia a wyniki nasienia" i zobaczysz, co to za syf. U kobiet również upośledza płodność, a poza tym może powodować poronienia i ciąże biochemiczne.
    Nie wiem, czy miałaś HSG, ale jeśli nie to te badania są często obligatoryjne przez drożnością (u mnie obligatoryjny jest też posiew z pochwy i w sumie też warto zrobić - na M. na przykład źle może wpływać bakteria E.coli).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2018, 16:41

    MOJE lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • amb83 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdurniałam... dziś ok 5 nad ranem obudził mnie ból na wściekłą @ no i dziś jest ten dzień kiedy wg kalendarza oraz spadającej temp @ powinna przyjść. Ból był tak wściekły że wziełam ibuprom.... ale ta franca się nie pojawiła... ani kropeczki... obsikałam alegrowy test i był biały więc raczej sie nie spodziewam ale do diabła nigdy nie zdażyło mi się żeby ból brzucha i kręgosłupa był aż tyle wcześniej... zwykle najpierw czerwona @ a dopiero po jakiś 2 godzinach się rozkręcała bólowo... ewentualnie max na godzine przed... ale nigdy nie bolało mnie na 12 godzin przed.... jeśli w nocy franca nie przyjdzie to rano znów sikam... nie wiem tylko jak wytrzymam bez ibupromu jak mnie znowu chwyci...

    34 lata Hashimoto, TSH 5,54 - euthyrox 75, prolaktyna 1203! (norma do 493)
    25 miesięcy starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis, Reset ja tym bardziej nie kumam. Nasz adwokat mówi, że takiego pierdolnika to dawno nie widział, żeby ubezpieczyć pojazd po takim czasie od kradzieży, który do tego jest wyrejestrowany. Oni nie odpowiadają na żadne dokumenty, na maile, na telefony, tzn odbierają ale przełączają z jednego miejsca do drugiego i nic nie mozna się dowiedzieć. Wszystkie nasze odwołania do nich wysyłane były za potwierdzeniem odbioru, nic nie wróciło ale i żadnej odpowiedzi. Ja nie wiem czy mam siłę na walkę z nimi a jeśli przegramy w sądzie to koszty procesu itd też małe nie są, a my zaczynamy budowę, drugie dziecko, zwyczajnie martwię się, że nas nie stać na tą walkę. Twierdzą, że włamanie na posesję zrobiliśmy sami, połowę ogrodzenia nam rozpitolili! Potruli czymś psy, a oni twierdzą, że to my sami, mimo, że policja wysłała, że mają zdjęcia, odciski butów które nie pasują do zandych naszych chociażby rozmiarowo, no wiecie jak to jest...

‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ