X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wiosenne testowanie, MARZEC 2017
Odpowiedz

Wiosenne testowanie, MARZEC 2017

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    Ja szczerze watpie... Ale co zrobic. Wiem ze jesli gin mi nie pozwoli ieden miesiac jeszcze to sie zalamie. :(
    Znam to uczucie ale torbiele teraz inaczej sie leczy niż kiedyś. Mi torbiele leczył gin antykami kuracją 3 mies.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Znam to uczucie ale torbiele teraz inaczej sie leczy niż kiedyś. Mi torbiele leczył gin antykami kuracją 3 mies.
    Ja antykow na ie moge brac nie chce rozwalic sobie calkiem organizmu. Dupek jedynie

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Znam to uczucie ale torbiele teraz inaczej sie leczy niż kiedyś. Mi torbiele leczył gin antykami kuracją 3 mies.
    Ja mam dwie torbiele na jednym jajniku ;) pracuje tylko prawy ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Maja84 Autorytet
    Postów: 1674 1847

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    To ja zacznę :) mam bladziocha!

    Aaaaaaaaale cudowny poranek :D no pięknie się marzec zaczął! :) Ogromnie gratuluję!!! <3

    _Hope_ lubi tę wiadomość

    2nn3dqk32lub7s72.png
    16cs - szczęśliwy! <3
    27.11 - beta 462 mlU/ml
    29.11 - beta 1114 mlU/ml
    01.12 - beta 2901 mlU/ml
    04.12 - beta 7617 mlU/ml
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja84 wrote:
    A na co bierzesz? Bo to jest na pcos jak czytałam w ulotce, ale według mojej gin ja raczej nie mam,tylko powiedziała że ten lek też dobrze reguluje cykle i pomaga w pęknięciu pęcherzyka. Bo moje cykle ostatnio skaczą i głównie trwają po 22 i 24 dni a według niej przy tak krótkich cyklach mogę nie mieć owulacji bo pęcherzyk nie pęka. Mam nadzieję, że pomoże. Na razie rewolucji żadnych nie mam ale dopiero 2 dzień piję 2 saszetki dziennie (tak kazała). Daj znać jak ten miovarian Ci się sprawdza, bo mi gin powiedziała że mogę to stosować jako zamiennik, a jeśli jest tańszy to czemu nie :)
    Flowwer wrote:
    Najlepiej sobie zrobić podstawe podstaw przed staraniem bo na tym polega świadome planowanie ciąży. Czasem jest niedobór progesteronu w drugiej fazie cyklu i przy ewentualnej ciąży z jej niedoboru może nastąpić poronienie. Potem jest płacz i szukanie przyczyny a wystarczy zrobić pare badań i brać ewentualnie leki wspomagające.
    Na niektóre sytuacje nie mamy wpływu bo natura zrobi swoje, niestety ... ale czasem możemy pomóc szczęściu.
    No i ja własnie chce odpowiedzialnie do tego podejść i tak się przebadałam przed 1 ciążą (okazało się że mam wysoką prolaktynę i pewnie nici by z ciąży były) i brałam bromergon, doprowadziłam tsh do 1 i za pierwszym podejściem udało się. Teraz też przebadałam sie a że trafiłam na fajnego lekarza (dociekliwy strasznie) to sobie chodzę na monitoring i pierwszym razem coś mu nie pasowało (ale owulka była) i dał mi ten pierwszy specyfik, a teraz ten. Ogólnie progesteron mam niski w drugiej fazie (tragedii nie ma ale może by się nie utrzymała ciąża) i prolaktyna jak zwykle. A i endo miałam małe, teraz już spoko. Może dla niektórych to jest szukanie sobie czegoś, ale z niedoczynnością (wiedząc że może organizm szwankować) wolę zbadać wszystko i nie cierpieć później. A tak to jadę na wspomagaczach i psychicznie też mi lepiej więc myślę że gniazdko robię dobre.
    Maja ja też nie mam pco, ale lekarz miał podejrzenie i własnie mi powiedział że to jest na dobrą gospodarkę hormonalną bo zawiera witB, kwas foliowy tylko ten lepiej przyswajalny i ogólnie to mi pomoże a nie zaszkodzi.
    Hopeless gratki, oby wszystko było jak trzeba :)

    Flowwer, Maja84 lubią tę wiadomość

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka24 wrote:
    Ja antykow na ie moge brac nie chce rozwalic sobie calkiem organizmu. Dupek jedynie
    Ja antyków nie mogę brać, mój stan psychiczny rozpad się płaczliwa, limbido wynosiło 0 ! Albo na mnie działała myśl ze to są 3 miesiące stracone w działaniach i ma ciążę zerowe szanse.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • staraczka24 Autorytet
    Postów: 2435 939

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o swoim stanie psychicznym nawet nie chce myslec...

    Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same.
  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj tez mam dola. Obawiam sie ze nie uda mi sie zajsc....a zostaly tylko 3 cykle staran potem bede musiala odpuscic...

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 marca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mycha91 wrote:
    Ja dzisiaj tez mam dola. Obawiam sie ze nie uda mi sie zajsc....a zostaly tylko 3 cykle staran potem bede musiala odpuscic...
    Mycha przede mną był tylko jeden cykl.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha a Ty czemu bedziesz musiala odpuscic? (Im bardziej sie spinasz tym, ze malo czasu na starania tym trudniej bedzie :( ja tak mialam, dawalam sobie 3 miesiace staran a jak nie wyjdzie to sie mialam zwolnic z pracy- no zwolnilam sie a po 3 msc zaszlam)

  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 2 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że to nie tylko ja mam gorszy dzień. Przestaje mi się to podobać, bo coraz więcej ich mam :( Jakoś wszystkiego mi się odechciało, najchętniej spakowałabym się i wyjechała odpocząć i wyczyścić myśli. Jakaś masakra :/

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • karola205 Przyjaciółka
    Postów: 83 98

    Wysłany: 2 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zawsze staram sie myslec pozytywnie :D po co sie nakręcać i tkwić w takich stanach ;) niczego dobrego to nie przynosi :) a w każdym gorszym dniu mozna znaleźć powod do choć malego uśmiechu :)

    Maja84, Amy333 lubią tę wiadomość

    2nn3dqk3hcroxsl0.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś powtórka <3 ale jajnik tak już nie boli jak wczoraj ;) Przynajmiej trochę mieliśmy przyjemność a co trochę się należy ♡♡♡♡

    kaha, Maja84, Amy333 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Dziś powtórka <3 ale jajnik tak już nie boli jak wczoraj ;) Przynajmiej trochę mieliśmy przyjemność a co trochę się należy ♡♡♡♡
    Jak tylko jest możliwość, to trzeba korzystać, niezależnie od wyniku <3 :) ja przed i po histeroskopii miałam w sumie prawie 2 miesięczną przerwę od <3 i teraz trzeba nadrobić :D oczywiście, bez szaleństw, bo po przerwie to łatwo coś uszkodzić :D

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaha wrote:
    Jak tylko jest możliwość, to trzeba korzystać, niezależnie od wyniku <3 :) ja przed i po histeroskopii miałam w sumie prawie 2 miesięczną przerwę od <3 i teraz trzeba nadrobić :D oczywiście, bez szaleństw, bo po przerwie to łatwo coś uszkodzić :D
    2 miesiące nic a nic ? :o serio ?!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    2 miesiące nic a nic ? :o serio ?!
    Prawie dwa miesiące... nawet nie wiesz jaka udręka... :( w grudniu do czasu owu było <3, zaraz po owulacji miałam takie krwawienia, że się baliśmy cokolwiek robić i trwały do samej @. Małpa była hardkorowa i trwała w sumie 8 dni, zaraz po niej nadal były plamienia, krwawienia i się odechciewało czegokolwiek. Do histero nic nie było, po histero mi lekarka nie pozwoliła. Do samej @ po histero nic a nic (choć próbowaliśmy, ale miałam jeszcze ranki w środku i zbyt mnie wszystko bolało). Dopiero teraz nadrabiamy, ale już od czasu @ ;)

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaha z czym masz ogólnie problem ? Bo nie masz historii pod kreską ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Kaha z czym masz ogólnie problem ? Bo nie masz historii pod kreską ;)
    Tylko z polipami miałam problem, ba to była kolonia polipów! Lekarka jak wprowadziła histeroskop to widziała tylko i wyłącznie polipy... Także teraz powinno teoretycznie pójść jak z płatka ;P
    Ano i jakieś 3 miesiące temu jak sprawdzałam prolaktynę to miałam kilkukrotnie zawyżoną, ale nie wpływało to na owulację, ani progesteron- który mam powyżej normy. Z resztą przysadka działa dobrze (bo robiłam badanie z obciążeniem), na tarczycę też jakoś specjalnie nie wpływa to, bo bez brania euthyroxu miałam 2,9, a teraz przy dawce 25 mam 1,2- więc nic z tym na razie nie robimy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2017, 13:32

  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer powód to prawdopodobnie mutacja MTHFR, ana 1:320, wysoka homocysteina, antykolagulant toczenia.
    Trzymam kciuki za testerki ;-)

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 2 marca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaha wrote:
    Tylko z polipami miałam problem, ba to była kolonia polipów! Lekarka jak wprowadziła histeroskop to widziała tylko i wyłącznie polipy... Także teraz powinno teoretycznie pójść jak z płatka ;P
    Ano i jakieś 3 miesiące temu jak sprawdzałam prolaktynę to miałam kilkukrotnie zawyżoną, ale nie wpływało to na owulację, ani progesteron- który mam powyżej normy. Z resztą przysadka działa dobrze (bo robiłam badanie z obciążeniem), na tarczycę też jakoś specjalnie nie wpływa to, bo bez brania euthyroxu miałam 2,9, a teraz przy dawce 25 mam 1,2- więc nic z tym na razie nie robimy
    A co twoja dr mówi o tych polipach nigdzie nie moge nic znaleźć same szczatkowe informacje.
    Teraz tylko nadrabiać i działać !!!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ