X

Pobierz aplikacj臋 OvuFriend

Zwi臋ksz szanse na ci膮偶臋!
pobierz mam ju偶 apk臋 [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zimne piwko 馃嵑 i maj贸wka 馃尫 - b臋dzie w lutym porod贸wka 馃ぐ
Odpowiedz

Zimne piwko 馃嵑 i maj贸wka 馃尫 - b臋dzie w lutym porod贸wka 馃ぐ

Oce艅 ten w膮tek:
  • Ksi臋gowa Autorytet
    Post贸w: 7417 9639

Wys艂any: 31 maja 2023, 22:24

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka, a ja nie widz臋 przeszk贸d, zebys to wyt艂umaczy艂a mamie..

Ja mialam dosc ci膮g艂ego gadania "przesta艅 sie skupia膰 to sie uda" itd. Kiedy艣 zapytalam - jak mam to zrobi膰, skoro wokol mnie, jeden po drugim kto艣 zachodzi w ci膮偶臋 i do mnie pierwszej dzwonia sie pochwali膰.. Wtedy te偶 zacz臋艂am jej opowiada膰 o przeszkodach moich, w sensie zdrowotnych, bo wcze艣niej jej nie mowilam.

Od tamtej pory nigdy wi臋cej tego nie powiedzia艂a. Wr臋cz przeciwnie, zaczela czyta膰 o tych chorobach i pr臋dzej slyszalam, co czyta艂a / widzia艂a, zeby to zwalczy膰.
    To samo bylo z te艣ciowa (chociaz ona wiedzia艂a mniej) i z kazda inna osoba o tych z艂otych rad i cudownego zachwycania sie innymi. Nagle okazalo sie, ze da sie rozmawia膰 o czyms innym, da sie o tym nie m贸wi膰 w kolko (bo wiadomo, ze calkiem sie nie da).

Moze warto porozmawia膰?

Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadci艣nienie.
    age.png
  • Myszaa91 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 116 94

Wys艂any: 31 maja 2023, 22:24

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka wrote:
    Czasami mam marzenie, 偶eby wyjecha膰 gdzie艣, gdzie nie ma zasi臋gu na baaaardzo d艂ugo. Szkoda, 偶e to niemo偶liwe, bo 偶ycie to 偶ycie, nie mo偶na od niego uciec.

Popieprzone, nie?
    Sama wstydz臋 si臋 tego, co w艂a艣nie napisa艂am i co czuj臋 :(

Nie wstyd藕 si臋. Nie zrobi艂a艣 nic z艂ego.
    Bardzo czego艣 pragniesz po prostu 鉂わ笍

Pami臋tam jak ponad trzy lata temu u brata mojego m臋偶a pojawi艂a si臋 ci膮偶a. Dowiedzia艂am si臋 ostatnia. W dodatku totalnym przypadkiem, bo uwaga- nie chcieli mi m贸wi膰, 偶eby nie by艂o mi przykro! (呕e tamci s膮 par膮 kr贸tko i ju偶 jest ci膮偶a... A u nas przez lata... cisza)
    馃し鈥嶁檧锔
    Temat tamtej ci膮偶y by艂 dla mnie cholernie triggeruj膮cy. Pami臋tam, jak w 艣wi臋ta Bo偶ego Narodzenia dostali艣my zdj臋cie ich rodziny w stylizacji 艣wi膮tecznej. Oboje u艣miechni臋ci trzymaj膮 r臋ce na du偶ym ju偶 brzuszku.
    Ma艂a urodzi艂a si臋 tydzie艅 p贸藕niej, w sylwestra.
    To by艂a moja najgorsze powitanie roku ever. Nie potrafi艂am si臋 skupi膰 na niczym. Ca艂膮 imprez臋 udawa艂am, 偶e jest ok i 偶e moje czerwone oczy to alergia na co艣 a nie ci膮g艂y p艂acz. Do dzi艣 pami臋tam ile mia艂am w sobie z艂o艣ci i 偶alu. Z m臋偶em nie rozmawia艂am ponad tydzie艅, a jak ju偶 co艣 m贸wili艣my, to ko艅czy艂o si臋 awantur膮.

W lutym odwiedzili艣my ich i male艅stwo (dzieli nas 300km).
    M贸j m膮偶 poprosi艂 mnie o zrobienie zdj臋cia z ma艂膮. I wiecie, nie zrobi艂am mu tego zdj臋cia. Warkn臋艂am, 偶e zdj臋cia b臋d臋 mu robi艂a z NASZYM dzieckiem. Sama nie wzi臋艂am jej na r臋ce, nie podesz艂am do 艂贸偶eczka. Nie zapyta艂am o nic. By艂am strasznie osch艂a tego dnia i chyba wszystkim m贸j nastr贸j da艂 si臋 we znaki...
    Tamtego dnia totalnie straci艂am panowanie nad swoimi emocjami a przecie偶 to nie ich wina, 偶e im si臋 uda艂o...
    Ani nasza, 偶e szcz臋艣cia nie mamy馃し鈥嶁檧锔

Moi te艣ciowie maj膮 w dupie wszystko i wszystkich. Ma艂膮 (2.5 roku) widzieli 3 razy w 偶yciu 馃し鈥嶁檧锔 i z tego co wiem, to nawet raz w miesi膮cu nie zadzwoni膮, 偶eby zapyta膰, czy wszystko ok 馃檲

Mo偶e Tw贸j m膮偶 m贸g艂by szepn膮膰 rodzicom, 偶eby troszk臋 wyhamowali?
    My艣l臋, 偶e powinni si臋 zastanowi膰 chwilk臋, czy jeste艣cie zainteresowani takim bombardowaniem Was nowinkami o dzieciach 馃檲

馃懓鈥嶁檧锔 '91

鉁咃笍 AMH - 3.26
    鉁咃笍 FSH, LH, TSH, estradiol, testosteron, prolaktyna i inne
    09.23 ? - HSG 馃

馃さ鈥嶁檪锔 '83

鉁咃笍 67.21 mln/ml
    鉁咃笍 88.05% ruchome
    馃憞 3% morfologia

馃挭 walka o pierwsze male艅stwo
    鈴帮笍 05.2020 / bez zabezpiecze艅
    鈴帮笍 02.2022 / intensywne starania
    鈿曪笍02.2023 / Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego NFZ

馃搷Pozna艅
  • Tedka Autorytet
    Post贸w: 2148 1344

Wys艂any: 31 maja 2023, 22:44

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Problem polega na tym, 偶e moja te艣ciowa doskonale wszystko wie. Nawet wi臋cej ni偶 moja w艂asna mama. Zawsze pyta艂a, poleca艂a lekarzy (jest po艂o偶n膮), dopytywa艂a, nawet m贸j m膮偶 czasami si臋 wkurza艂, 偶e za du偶o jej szczeg贸艂贸w zdradzam. Dobrze wie, jak to psychicznie 藕le znosz臋, 偶e nie jest nam 艂atwo... Po prostu robi to bezwiednie, a mo偶e tak d艂ugo czeka艂a na wnuki, 偶e po prostu nie mo偶e si臋 pohamowa膰?

Wiem, 偶e rozs膮dnym jest pogadanie o tym, na pewno spu艣ciliby troch臋 z tonu, ale w艂a艣nie nie chc臋 wyj艣膰 na tak膮 osch艂膮, jak opowiedzia艂a nam tutaj Myszaa :) a obawiam si臋, 偶e par臋 razy mog艂o mi si臋 to ju偶 przytrafi膰. Jak dowiedzia艂am si臋 o ci膮偶y u brata ciotecznego m臋偶a to zwyczajnie si臋 pop艂aka艂am (wtedy m膮偶 na mnie nakrzycza艂, 偶e jak tak w og贸le mo偶na..., na szcz臋艣cie to by艂o 3 lata temu, teraz ju偶 rozumie), jak urodzi艂a, to d艂uuugo ich nie odwiedzali艣my. Jak z kolei siostra m臋偶a zasz艂a w ci膮偶臋, to ja ci膮gle p艂aka艂am i chyba w rozmowie ze mn膮 da艂o si臋 odczu膰, 偶e jestem nieswoja. Nawet raz zapyta艂a si臋 mnie, czy to dlatego jestem smutna/z艂a, 偶e ona jest w ci膮偶y... To by艂o dla mnie jak strza艂 w mord臋. W sensie... ockn臋艂am si臋 troch臋, bo ja z siostr膮 m臋偶a jestem bardzo blisko i zrobi艂o mi si臋 g艂upio, 偶e zamiast cieszy膰 si臋 jej szcz臋艣ciem, ja ci膮gle odbieram to osobi艣cie... Wtedy dotar艂o do mnie, 偶e to ju偶 przegi臋cie co mi si臋 dzieje z g艂ow膮, ale oczywi艣cie jedyne co mog艂am to tylko schowa膰 to g艂臋boko i nie pokazywa膰 jej swoich prawdziwych odczu膰, bo zwyczajnie nie chcia艂am te偶 jej rani膰. Czym ona zawini艂a?

Po prostu nie chc臋 te偶 wyj艣膰 z kolei na zafiksowan膮 star膮 bab臋, kt贸ra 8 lat po 艣lubie nadal nie ma dzieci. Taka rozmowa tak偶e zdradzi to, 偶e ja mam takie my艣li, a wiem, pewna jestem, 偶e teraz, w obecnej sytuacji, zostan臋 藕le zrozumiana. Dla nas to jest normalne, 偶e mamy takie my艣li, ale jak mam powiedzie膰, 偶e mierzi mnie gadanie o dziecku siostry mego m臋偶a, 偶e mnie to boli? kiedy ja te dzieci powinnam kocha膰. I kocham, tylko moje w艂asne nieszcz臋艣cie przes艂ania mi ca艂y 艣wiat.

Ku藕wa, nie czuj臋, abym mia艂a wyj艣cie z tej sytuacji. Czuj臋 si臋 st艂amszona. Ani tak, ani srak.

Starania z pomoc膮 medyczn膮 od 2018 roku.
    By艂y IUI, by艂a stymulacja, by艂y monitoringi, by艂y leki, zio艂a, by艂a naprotechnologia... Ci膮偶y na koncie BRAK.

馃懇呕ona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usuni臋te ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

Leki:
    Letrox. Dostinex.

Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

馃M膮偶:
    Og贸lnie zdrowy. Obni偶ona 偶ywotno艣膰 plemnik贸w. Pozosta艂e parametry bardzo dobre.

Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Nina_02 Autorytet
    Post贸w: 339 456

Wys艂any: 31 maja 2023, 22:49

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina dzi臋kujemy za w膮tek 馃槏馃槏馃槏

馃懇33l
    hashimoto, niedoczynno艣膰 tarczycy, PCOS,brak owulacji
    jajowody dro偶ne 鉁咃笍
    kariotyp ok 鉁咃笍

馃34l
    parametry nasienia bardzo dobre 鉁咃笍 lekko obni偶one HBA鉁栵笍
    kariotyp ok 鉁咃笍

Starania od 2020
    07.2022 klinika
    10.2022 cb 馃挃
    09.2023 1锔忊儯iui 鉂岋笍
    10.2023 zmiana kliniki
    01.2024 2锔忊儯 iui 鉂岋笍
    03.2024 3锔忊儯 iui 馃檹
    26.03.2024 鈴革笍
    27.03.2024 beta 62.6mIU/ml 馃ス鉁婏笍
    29.03.2024 beta 147 mIU/ml 馃ス
    03.04.2024 beta 955 mIU/ml 馃槏
    Ro艣nij Kruszynko 馃グ

"Boj臋 si臋, 偶e przeocz臋 moment kiedy zacz膮膰 偶y膰.."
  • celina550 Autorytet
    Post贸w: 5226 6558

Wys艂any: 31 maja 2023, 23:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka wrote:

Po prostu nie chc臋 te偶 wyj艣膰 z kolei na zafiksowan膮 star膮 bab臋, kt贸ra 8 lat po 艣lubie nadal nie ma dzieci. Taka rozmowa tak偶e zdradzi to, 偶e ja mam takie my艣li, a wiem, pewna jestem, 偶e teraz, w obecnej sytuacji, zostan臋 藕le zrozumiana. Dla nas to jest normalne, 偶e mamy takie my艣li, ale jak mam powiedzie膰, 偶e mierzi mnie gadanie o dziecku siostry mego m臋偶a, 偶e mnie to boli? kiedy ja te dzieci powinnam kocha膰. I kocham, tylko moje w艂asne nieszcz臋艣cie przes艂ania mi ca艂y 艣wiat.

Tedka,
    a gdyby艣 mia艂a ostr膮 cukrzyc臋 albo nie wiem, celiaki臋 na przyk艂ad... a kto艣 w rodzinie by艂by cukiernikiem, to musia艂aby艣 to je艣膰, bo "powinna艣"? wszyscy w restauracji by jedli a Ty by艣 siedzia艂a g艂odna z u艣miechem na ustach bo tak trzeba?

to nie jest czarno bia艂e i czasem ci臋偶ko to te偶 zrozumie膰 stronie z dzie膰mi, szczeg贸lnie stronie, kt贸ra problem贸w z zap艂odnieniem nie mia艂a. uwa偶am 偶e szczera rozmowa nie zaszkodzi a pomo偶e - jest naprawd臋 mn贸stwo temat贸w, kt贸re mo偶na porusza膰 poza dzie膰mi.

te偶 mia艂am wiele znajomych, kt贸re mi wytyka艂y trudy macierzy艅stwa i ci膮偶y, narzeka艂y i gada艂y, by艂y momenty, 偶e mog艂am ich wys艂ucha膰, ale by艂y i takie, w kt贸rych po prostu trzeba by艂o zostawi膰 ten temat dla kogo艣 innego. m贸wi艂am wprost co jest okej a co nie, je艣li si臋 nie da艂o ustali膰 zasad, bo kto艣 nie rozumia艂, 偶e codzienne zdj臋cia bobaska mnie nie ciesz膮, to mia艂y艣my od siebie przerw臋.

nigdy te偶 nie rozumia艂am i nie zrozumiem "fiksowania" si臋. je艣li jest co艣, o czym marzysz, co by膰 mo偶e jest tu偶 na wyci膮gni臋cie r臋ki, o co walczysz, o co prosisz, to co, masz o tym nie my艣le膰? jak to sobie kto艣 wyobra偶a?
    jak kto艣 ma przed sob膮 bieg olimpijski i si臋 przygotowuje, to jest zafiksowany? wykre艣l w og贸le to s艂owo ze s艂ownika najlepiej. walczysz o marzenia, o siebie, o was. to jest pozytywne, to nie jest g艂upotka, co wczoraj wpad艂a do g艂owy przed snem

wszyscy dooko艂a dostaj膮 Tw贸j wymarzony, wyczekany prezent, niekt贸rzy si臋 nawet z艂oszcz膮, bo chcieli co艣 innego a Ty masz na to patrze膰 bez emocji?
    dla mnie - niewykonalne, po prostu.

ja te偶 jestem team psycholog/psychiatra, to mnie postawi艂o na nogi, jak ju偶 naprawd臋 nie dawa艂am rady.

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 31 maja 2023, 23:16

Myszaa91, Tedka, Simons_cat, Z艂o_snica lubi膮 t臋 wiadomo艣膰

馃懓馃徎鈥峂&M馃さ馃徎

"wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, 偶e 偶ycie mnie poskleja"

06.22 ci膮偶a biochemiczna (4+5) 馃挃
    07.22 usuni臋cie jajowodu z ci膮偶膮 pozamaciczn膮 (6+5) 馃挃

鈻笍鈻笍鈻笍鈻笍鈻笍鈻笍鈻笍鈻笍

listopad 2022 - start procedury, d艂ugi protok贸艂 馃崓
    鉂勶笍4AA z 5 doby i 鉂勶笍4BA z 6 doby

19.01.23 馃ぐ馃徎 - ET 3dniowca - 鉂
    24.02.23 馃ぐ馃徎 - FET 鉂勶笍4AA + naturalny cud 馃崁

19.10.23 - nasze cuda 艣wiata- 2730 misi 鉂わ笍 i 2080 ma艂ego 馃挋

age.png
  • Myszaa91 Przyjaci贸艂ka
    Post贸w: 116 94

Wys艂any: 31 maja 2023, 23:53

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina, pi臋knie napisa艂a艣 鉂わ笍
    Uwa偶am dok艂adnie tak samo! 鉂わ笍鉂わ笍鉂わ笍

馃懓鈥嶁檧锔 '91

鉁咃笍 AMH - 3.26
    鉁咃笍 FSH, LH, TSH, estradiol, testosteron, prolaktyna i inne
    09.23 ? - HSG 馃

馃さ鈥嶁檪锔 '83

鉁咃笍 67.21 mln/ml
    鉁咃笍 88.05% ruchome
    馃憞 3% morfologia

馃挭 walka o pierwsze male艅stwo
    鈴帮笍 05.2020 / bez zabezpiecze艅
    鈴帮笍 02.2022 / intensywne starania
    鈿曪笍02.2023 / Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego NFZ

馃搷Pozna艅
  • Siri Autorytet
    Post贸w: 1706 1887

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 00:02

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Limonka dolaczam do kciukow za Twojego Malucha 鉁婐煆烩湂馃徎鉁婐煆火煉煆火煉煆火煉煆火煃鉂わ笍

Tedka Celina trafila w punkt 馃憣馃徎 nic dodac, nic ujac (chyba nazely polac tej pani 馃槈)
    Kochana wysylam wirtualnego przytulasa, bo tylko to moge zrobic 馃槝馃槝馃槝

Celina dziekuje za watek, spisalas sie na medal 馃槈馃弲

Tedka lubi t臋 wiadomo艣膰

age.png
  • amani_96 Autorytet
    Post贸w: 714 565

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 04:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Zapraszam na w膮tek czerwcowy 鉂わ笍

o ka偶dy cykl za d艂ugo...
    obecnie mieszkamy i staramy si臋 w De 馃嚛馃嚜
    AMH 3,5

Ona 96 r. 馃懕馃徏鈥嶁檧锔
    On 94 r. 馃懆馃徎

01.2023 - stymulacja CLO+Duphostan.. 鉂
    05.2023 - rozpocz臋cie stara艅 z pomoc膮 medyczn膮
    16.08.2023 - histero-laparoskopia - 馃憤馃徎鉁

馃檹馃檹馃檹
  • Zielone.S艂o艅ce Autorytet
    Post贸w: 1450 2923

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 05:31

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka, te偶 kiedy艣 by艂am w tym miejscu. Jeszcze te wyrzuty sumienia, 偶e jest si臋 z艂ym cz艂owiekiem skoro jest w Nas tyle zazdro艣ci. Rozumiem Twoje emocje. Nosi艂am je tej samo jak Ty.
    My艣l臋, 偶e niejedna z Nas doskonale wie o czym piszesz.
    Te偶 poniek膮d mia艂am jak膮艣 obsesj臋. Mimio, 偶e tyle razy nie uda艂o si臋 mierz膮c temperatur臋 to nie potrafi艂am zrobi膰 miesi膮ca przerwy bez termometra, bez analizy 艣luzu, bez test贸w owulacyjnych.
    Teraz jestem tu gdzie jestem i jestem z siebie dumna, bo 54 razy mog艂am si臋 podda膰 a wiem, 偶e stane艂abym do tej walki i 55 raz.
    Nie twierdz臋, 偶e trzeba walczy膰 do upad艂ego. Ka偶dy ma swoje granice. Je艣li potrzebujesz przerwy to daj sobie ten czas. Doskonale wiem, 偶e p臋dz膮c nie mamy czasu na zastanowienie si臋 co mo偶emy zmieni膰 lub pomy艣le膰 nad tym co zgubili艣my po drodze.
    呕ycz臋 du偶o si艂 i utulam ogromnie, bo znam doskonale te emocje. Wiem, 偶e mo偶esz pomy艣le膰, 偶e 艂atwo si臋 to pisze b臋d膮c ju偶 troch臋 po tej drugiej stronie ale ja chwil臋 temu te偶 by艂am tam gdzie Ty.
    Utulam. 鈾ワ笍

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 09:37

Tedka lubi t臋 wiadomo艣膰

4,5 roku stara艅
    Endometrioza, adenomioza, PCOS
    馃敼06.21 1 ICSI - 鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍 1cb 鉂
    馃敼02.2023 2 ICSI - 鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍鉂勶笍
    馃敻 28.05-4.06 3 krwotoki
    馃敼 14+4tc - 103g 馃懚 i 104g 馃懚
    SANCO zdrowe ch艂opaki 馃挋馃挋
    馃敼19+2 - 261g i 309g 馃懚馃懚
    馃敼 27+2 - 1113g馃惛 i 1122g馃惛
    馃敼29+2 - 1318g馃 i 1365g 馃
    馃敼34+2 - 2460g馃尀 i 2363g馃尀

Witaj 艣wiecie! 鉁
    34+6
    10.11.23 Leo艣 2490g 馃挋, Filipu艣 2120g馃挋
    age.png
  • miska122 Autorytet
    Post贸w: 4347 7404

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 07:34

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina dzi臋kujemy za w膮tek, by艂a艣 mega prowadz膮c膮 馃槏

Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

On: Morfologia 21.09 - 2%, 11.01 - 3%
    DFI 21.09 - 38% , 11.01 - 37%

10.19 - cb
    02.20 - cp, wyci臋ty jajow贸d
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    preg.png
  • Otter Autorytet
    Post贸w: 1879 2684

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 08:21

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    .

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 7 lutego, 11:01

Limonka26 lubi t臋 wiadomo艣膰

• Tedka Autorytet

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 09:19

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Dzi臋kuj臋 Wam Dziewczyny, nawet nie wiecie jak bardzo! <3

By艂y IUI, by艂a stymulacja, by艂y monitoringi, by艂y leki, zio艂a, by艂a naprotechnologia... Ci膮偶y na koncie BRAK.

馃懇呕ona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usuni臋te ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

Leki:
    Letrox. Dostinex.

Suplementy:

馃M膮偶:

Suplementy:
  • Kasiak89 Autorytet
    Post贸w: 970 483

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 10:29

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka, dziewczyny napisa艂y ju偶 wszystko, nic doda膰 nic uj膮膰. Wszystkie tak mamy/ mia艂y艣my.
    Moja przyjaci贸艂ka kiedy艣 poprosi艂a, 偶e jakbym zasz艂a w ci膮偶臋, to 偶eby jej napisa膰 smsem, bo wie 偶e wybuchnie p艂aczem (i to nie rado艣ci, oni ju偶 5 lat czekaj膮) i dopiero po czasie b臋dzie umia艂a si臋 ucieszy膰, wi臋c 偶eby by艂a bardziej przygotowana jak si臋 spotkamy.
    To nie s膮 proste sprawy.

starania od I 2020
    Adenomioza, kt贸tka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, dro偶no艣膰, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Simons_cat Autorytet
    Post贸w: 8134 9937

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 10:31

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Tedka, bo to wszystko rozbija si臋 o ustalanie granic. W ka偶dym temacie, nie tylko w temacie dzieci. To nie jest 艂atwe, sama nie zawsze potrafi臋. Ale tutaj chodzi o to, 偶eby艣 Ty si臋 poczu艂a dobrze. My艣l臋, 偶e je艣li macie dobry kontakt, a na to wychodzi z Twoich wypowiedzi, to te艣ciowie powinni zrozumie膰. Tym bardziej, je艣li te艣ciowa jest po艂o偶n膮. Ona jest dumna i szcz臋艣liwa, chce si臋 dzieli膰 tym szcz臋艣ciem i nie my艣li o tym, 偶e dla kogo艣 to mo偶e by膰 przykre. Ale to te偶 mi艂e i super na przysz艂o艣膰, 偶e jak u Was te偶 si臋 bobas pojawi (a na pewno si臋 pojawi! Chyba nikt nie ma w膮tpliwo艣ci co do tego!) to b臋dzie tak uwielbiany przez dziadk贸w i b臋d膮 chcieli si臋 ka偶demu chwali膰 馃檪.
    To b臋dzie stresuj膮ce, ale na pewno si臋 dogadacie 馃檪

Tedka lubi t臋 wiadomo艣膰

Czarek ju偶 z nami 馃コ 24.11.2021 3270/56

age.png

Rozalka ju偶 z nami 馃コ 24.11.2023 3480/54

age.png
    馃懇鈥嶁潳锔忊嶐煉嬧嶐煈⊿tarania od wrze艣nia 2017r. z przerw膮 na ca艂y 2019r.

馃挃Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    馃挃Ci膮偶a biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

馃樂PCOS, IO, niedoczynno艣膰 tarczycy, brak ochrony zarodka
    馃拤Szczepienia limfocytami m臋偶a -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ m膮偶 60,6%
  • lawendowePole Autorytet
    Post贸w: 2973 3497

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 15:06

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Chyba ka偶da ze staraczek by艂a w miejscu, gdzie na wie艣膰 o ci膮偶y w otoczeniu p艂acze i to nie ze szcz臋艣cia. Ja mia艂am to szcz臋艣cie, 偶e m膮偶 rozumia艂 mnie i wspiera艂. Osobi艣cie uwa偶am, 偶e ten trudny czas zbli偶y艂 nas do siebie bardzo. Wiem, 偶e nie wszyscy mieli tyle szcz臋艣cia, niekt贸re zwi膮zki nie przetrwa艂y takiej pr贸by.
    Co do rodziny, to temat ci臋偶ki, nie wiem co doradzi膰, zw艂aszcza, 偶e ja jestem team nie dzielenia si臋 z艂ymi wiadomo艣ciami, zw艂aszcza, je偶eli cz臋艣膰 rodziny nie zrozumie.
    Jak kto艣 nie ma z tym problemu to zalecam szczero艣膰. Jak kto艣 si臋 b臋dzie pulta艂 o odpuszczenie to zawsze mo偶na powiedzie膰, 偶e ci臋偶ko odpu艣ci膰 co艣, na czym nam tak bardzo zale偶y. Nie jeste艣my robotami. A jak kto艣 mimo wszystko nie zrozumie, no to c贸偶... Zostaje si臋 odci膮膰.
    Tak偶e Tedka, czy kt贸rakolwiek z Was jak potrzebujecie si臋 wy偶ali膰 to pami臋tajcie, 偶e tutaj zawsze znajdziecie wsparcie, bo ka偶da z nas tam by艂a i to prze偶y艂a. W niekt贸rych te uczucia b臋d膮 nadal 偶ywe.
    Na koniec zacytuj臋 punkt z regulaminu:
    "Je艣li wci膮偶 uwa偶asz, 偶e starania o dziecko to ta najzabawniejsza cz臋艣膰 - niekoniecznie znajdziesz tu zrozumienie. Pami臋taj, 偶e niekt贸re z nas od miesi臋cy 偶yj膮 rozczarowaniami."
    艢ciskam!

Wiadomo艣膰 wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 15:07

Tedka lubi t臋 wiadomo艣膰

age.png
    02.12.2022 17:32, 40+2, 3540 g., 55 cm
    Tadziu z Nami 鉂

01.20 - start stara艅
    05.20, 09.20 - cb
    01.21 - poronienie 7tc
    06.21 - poronienie ~9tc - T22
    pauza do 01.2022
    03.22 - (25.03. - II kreski -> 14.04. - CRL 0,8 cm 鉂, YS 0,4 cm -> 28.04. - CRL 2,22 cm -> 06.05. - CRL 4,1 cm -> 16.05. - CRL 5,73, FHR 156 -> 15.06. - 147 g. -> 24.06. - 235 g. -> 13.07. - 344 g. -> 1.08. - 522 g. ch艂opca -> 14.09. - 1278 g. -> 05.10. - 1761 g. -> 30.11. - 3550 g.)

PAI-1 4G homo i MTHFR 1298A>C hetero
    Kariotypy ok

Si艂a馃敼锔廠pok贸j馃敼锔廙i艂o艣膰

B膮d藕 dumny z tego co robisz, zw艂aszcza, je艣li nikt inny tego nie docenia.
  • Z艂o_snica Autorytet
    Post贸w: 835 855

Wys艂any: 1 czerwca 2023, 19:16

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina wielkie dzi臋ki za w膮tek! 馃槈

Wielki szacunek dla dziewczyn, kt贸re po latach stara艅 potrafi膮 szczerze cieszy膰 si臋 z ka偶dej (cudzej) ci膮偶y. O ile鈥 takie s膮 馃槈鉂わ笍

Starania od 06.2021

鈥MH - 22.92 ng/ml, kto da wi臋cej 馃檲
    鈥THFR w uk艂adzie heterozygotycznym
    鈥4G/4G w genie PAI-1 w uk艂adzie homozygotycznym
    鈥IR Bx ( nieobecne 3DS1, 2DS4 norm)
    鈥om贸rki NK 16,43%
    鈥 KIRy - Ok, nasienie morfologia 3%, fragmentacja 17%
    鈥 Endometrioza I st.
    鈥 ?
    Lipiec 2023: 鈴27.07, beta 95 - 29.07, beta 290.8 - 31.07, Lipiec da艂 nam ma艂y cud 鉂わ笍
    Nasz ma艂y cud okaza艂 si臋 synkiem 馃挋馃挋馃挋 ro艣nij Kochanie. Bardzo na Ciebie czekamy.

21.03.2024 spe艂ni艂o si臋 nasze najwi臋ksze marzenie 鉂わ笍馃А馃挍馃挌馃挌馃挏

age.png
  • Tedka Autorytet

Wys艂any: 2 czerwca 2023, 08:15

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Z艂o_snica wrote:
    Celina wielkie dzi臋ki za w膮tek! 馃槈

Wielki szacunek dla dziewczyn, kt贸re po latach stara艅 potrafi膮 szczerze cieszy膰 si臋 z ka偶dej (cudzej) ci膮偶y. O ile鈥 takie s膮 馃槈鉂わ笍

Jedyne chyba, szczere cieszenie si臋 z jakiej艣 ci膮偶y, to odczuwam do dziewczyn z forum. Kiedy wiem, 偶e kto艣 taki jak ja zdo艂a艂 to wszystko przezwyci臋偶y膰. :P

Jak s艂ysz臋, 偶e kto艣 jest w ci膮偶y i o kurcz臋, chcieli艣my drugie, ale nie wiedzia艂am, 偶e tak szybko si臋 uda no to, troszk臋 mi przykro :)

Uciekamy do czerwca! :D

馃懇呕ona:

Leki:
    Letrox. Dostinex.

Suplementy:

馃M膮偶:

Suplementy:
  • Japoneczka z Porcelany Autorytet
    Post贸w: 3809 4486

Wys艂any: 3 czerwca 2023, 10:31

Cytuj  /     /  Zg艂o艣
    Celina 鉂わ笍 Dzieki za watek :)

26dc (pecherzyk 20mm niepekniety)
    馃ИGlukoza 95,00 mg/dl 馃ИTSH 3,98 碌IU/ml鉂屸灐锔 1,3 碌IU/ml 鉃★笍0.91碌IU/ml 馃ИFT3 3,65 pg/ml 馃ИFT4 0,94 ng/dl 馃ИLH 11,24 mIU/ml 馃ИEstradiol 107,70 pg/ml 馃ИProgesteron 2,08 ng/ml馃ИProlaktyna 22,84 ng/ml馃ИDHEA 11,32 ng/ml鉂岎煣狝ndrostendion 5,71 ng/ml鉂岎煣猅estosteron 61,95 ng/dl馃Иanty-TPO 0,30 IU/ml馃Иanty-TG < 3.00 IU/ml馃ИPAI-1 4G Uk艂ad homozygotyczny-nieprawid艂owy 鉂
    馃懇 34馃馃徎鈥嶁檪锔 40
    馃拪 Euthyrox N 25

grudzie艅 鉂わ笍鈥嶐煩
鈥光 55 56 57 58 59
Zg艂o艣 post
Od:
Wiadomo艣膰:
Zg艂o艣 Anuluj

Zapisz si臋 na newsletter:

Zainteresuj膮 Ci臋 r贸wnie偶:

Witaminy na m臋sk膮 p艂odno艣膰聽- kt贸re najwa偶niejsze?

Powszechnie wiadomo, 偶e witaminy s膮 niezb臋dne dla prawid艂owego funkcjonowania organizmu cz艂owieka. Jak膮 jednak rol臋 odgrywaj膮 witaminy na m臋sk膮 p艂odno艣膰? Po jakie produkty si臋ga膰, by dostarcza膰 witamin, które mog膮 poprawi膰 jako艣膰 nasienia i zwi臋kszy膰 szanse na zaj艣cie w ci膮偶臋? 

CZYTAJ WI臉CEJ

Czy jestem w ci膮偶y? - ci膮偶a urojona a widoczne objawy ci膮偶y

Zdarzy艂o Ci si臋 us艂ysze膰 co艣, co bardzo chcia艂a艣 us艂ysze膰 lub czego us艂ysze膰 za wszelk膮 cen臋 nie chcia艂a艣, mimo panuj膮cej wokó艂 ciszy? Czasem nasz mózg p艂ata nam figle. Je艣li bardzo czego艣 pragniemy, jeste艣my sk艂onni dostrzega膰 przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet staraj膮cych si臋 o dziecko, co miesi膮c zasatanawia si臋: "Czy jestem w ci膮偶y?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ci膮偶y, po czym po wykonaniu testu ci膮偶owego widzi jedn膮 kresk臋. Ci膮偶a urojona czy "urojenie ci膮偶owe" - jak je rozpozna膰? 

CZYTAJ WI臉CEJ

Jak przygotowa膰 si臋 do ci膮偶y i czy na pewno warto?

Czy zastanawia艂a艣 si臋 nad tym czy powinna艣 jako艣 szczególnie przygotowa膰 si臋 do ci膮偶y? Mo偶e odwiedzi膰 lekarza, zmieni膰 diet臋 lub styl 偶ycia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ci膮偶臋?! Jednak eksperci s膮 zgodni - kobiety, które 艣wiadomie planuj膮 swoj膮 ci膮偶臋 i przygotowuj膮 si臋 do niej, w wi臋kszo艣ci przypadków 艂atwiej w ni膮 zachodz膮 i ich ci膮偶a jest zdrowsza i cz臋艣ciej przebiega prawid艂owo. Przeczytaj zatem co mo偶esz zrobi膰, 偶eby bardziej 艣wiadomie i szcz臋艣liwie wej艣膰 w macierzy艅stwo. 

CZYTAJ WI臉CEJ