Wielki TEST kobiecej płodności!

Sprawdź swoją płodność i otrzymaj spersonalizowane wskazówki

Rozpocznij test

Wielki Quiz o plemnikach!

80% odpowiada źle - sprawdzisz się?

Rozpocznij
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Pamiętniki Czy Bóg otworzy okno? Początek przygody z naprotechnologią
Dodaj do ulubionych
1 2 3

26 października 2016, 13:29

Dziękuję Wam, kochane.

Plamienia - odpukać - dzisiaj mniejsze i bardziej beżowe niż brązowe. Jutro ponowię betę i będzie wiadomo coś więcej.

Na razie nie chcę się karmić złudną nadzieją.

Gdy wczoraj - już po oddaniu krwi na betę - zobaczyłam te plamienia, pomyślałam, że po ptakach, nawet w drodze z pracy kupiłam Inofem z myślą o nowym cyklu (po odstawieniu Ovarinu zaczęło znowu ciągnąć mnie do słodyczy). Wieczorem zobaczyłam wynik bety i dotarło do mnie, że ciąża jednak jest.

Co będzie dalej dopiero się okaże. Dzisiaj musiałam iść do pracy, ale jutro zostanę z kaszlącą Małą na zwolnieniu i będę z nią polegiwać.

Dziękuję Wam za każdy podnoszący na duchu wpis, każdą modlitwę i dobrą myśl. Bóg jeden wie co teraz. Zostawię to w Jego rękach.

28 października 2016, 13:08

Wczoraj wylegiwałam się z Małą, oglądałyśmy bajki, czytałyśmy książeczkę o dinozaurach, wsuwałyśmy słodycze, miałyśmy dzień dobroci dla siebie. Na badania nie poszłam, bo nie bardzo miałam jak.

Plamienia nadal trwają, na szczęście cały czas są brązowe.

Ale dzisiejsza beta 365,60 mIU/ml :-)

O mój Boże, aż się boję cieszyć, czyżbyś otworzył to okno?

29 października 2016, 19:20

Dzisiaj mój Małżonek o mnie zadbał. Załatwił mi spokojny dzień w posprzątanym mieszkaniu, Młodą wywiózł do dziadków, a sam pojechał na groby.
Zauważyłam, że odmóżdżanie bardzo mnie odstresowuje i uspokaja: leżąc w łóżku w towarzystwie kotów obejrzałam jakiś "christmas movie", a potem głupią komedię (zaplanowane poprawki do doktoratu leżały i kwiczały tuż obok) i zeżarłam Bóg wie ile ptasiego mleczka.

Plamień prawie nie ma kiedy leżę. Gdy się ruszę (a to w końcu było konieczne), pojawiają się od razu. Piersi pobolewają po bokach, mam sporadyczne zawroty głowy i pojedyncze mdłości.

I choć te odmóżdżające zajęcia są teraz bardzo w cenie, od natrętnych myśli nie ucieknę. Cały czas siedzą przyczajone z tyłu głowy, by nagle uderzyć jak piorun. Dziś tym piorunem było: co jest gorsze od ciąży biochemicznej? Ciąża pozamaciczna! Bo to się zdarza. Bo może ja wcale drożna nie jestem. Bo brązowe plamienia mogą ją oznaczać.

Ech, nie jest dobrze za wiele wiedzieć. W poniedziałek z samego rana jadę powtórzyć betę, a na 17 umówiłam się do gin. Dziękuję Wam Wszystkim za wirtualne wsparcie, ale na razie nie wysyłam Wam żadnych wirusków, wciąż nie wiem co to za ciąża.

31 października 2016, 14:22

Przeczucia mnie nie myliły, niestety. Beta spadła o tyle samo, o ile ostatnio urosła.

Zaczynamy tę walkę od nowa. Paradoksalnie jest we mnie dużo nadziei. W końcu się uda.

4 listopada 2016, 15:51

Nie pisałam, bo miałam problem z internetem. Życie toczy się dalej. Nie wiem czy mi uwierzycie, ale gdy zobaczyłam trzeci wynik bety, odczułam coś w rodzaju ulgi. Od momentu, w którym dowiedziałam się, że ciąża jednak jest, żyłam w ogromnym napięciu. Widziałam co ze mnie wypływa, miałam świadomość, że coś jest mocno nie tak i dlatego prosiłam Boga, by - jeżeli poronić muszę - niech to się odbędzie od razu. I Bóg mnie wysłuchał.

Ewidentnie w moim wypadku jest jakiś problem z zagnieżdżaniem. Muszę się przebadać w kierunku zespołu antyfosfolipidowego. Ponadto podejrzewam u siebie stan zapalny (utrzymujące się od lipca ciemne plamienia po okresie muszą o czyś świadczyć). Znowu kilkaset złotych pójdzie na badania, ale może coś one wreszcie wniosą. Modliłam się o rozwiązanie węzła niepłodności, czy w ten brutalny sposób węzeł się rozwiązał? Czas pokaże.

5 listopada 2016, 22:35

Wsłuchałam się dzisiaj w słowa piosenki z naszej ulubionej bajki*. Jakież one są na miejscu - dla mnie, dla Ciebie, dla każdej zdeterminowanej kobiety.

"Nauczył mnie czas,
Upada się żeby wstać.
Bo ważne tylko są przyszłe dni".

Same posłuchajcie:
https://www.youtube.com/watch?v=QOSoCmcR0Ms

Pięknej niedzieli, Kochane:)


*"Zwierzogród"

14 listopada 2016, 15:36

Drogie Panie, podobno dziś księżyc będzie największy od 68 lat, dlatego te, co mają księżycowe płodne niech się z większym niż zazwyczaj entuzjazmem biorą do roboty (u mnie owulacja była raczej wczoraj, więc odpada niezależnie od przerwy w staraniach).

20 listopada 2016, 19:54

Pierwsze koty za płoty.
Przy okazji badań Młodej przed podcięciem wędzidełka (powinno być zrobione po urodzeniu, ale pediatra wtedy odradzał), żeby pokazać dziecku, że nie tylko ono będzie kłute, zbadałam homocysteinę i kwas foliowy. O ile ta pierwsza wyszła w porządku (6,39 µmol/l), o tyle ten drugi jest mocno podwyższony (33,06 ng/ml). Czyli - ja go nie przyswajam. Chyba będę musiała oswoić te mutacje genetyczne o tajemniczo brzmiących nazwach. Zdążyłam już wyczytać, że często ujawniają się po pierwszej ciąży. No nic, na razie zamówiłam zmetylowany kwas foliowy Swansona oraz wit. b12 i b6, także w przyswajalnej formie.

W czwartek na wizycie okazało się, że cysta na szyjce (pierwotnie była obawa, ze to ciąża pozamaciczna) siedzi jak siedziała. Podobno to wskazanie do histeroskopii. Skąd się to dziadostwo wzięło? Bóg raczy wiedzieć.

No to są już kolejne tropy. We wtorek robię wszelakie wymazy, a potem badania na zespół antyfosfolipidowy i pakiet krzepliwości. W przyszłym miesiącu komplet badań genetycznych, bo w tym już nie wyrobimy finansowo.

C'est la vie ;-)

Edit: Przejrzałam opis badania i zdjęcia USG zrobionego w maju przez lekarkę młodą, więc jeszcze pewnie dobrą w diagnostyce. Torbiel na szyjce "sfotografowana" w czwartek przez panią doktor wygląda w zasadzie identycznie, więc to pewnie ta sama ;-) W komentarzu napisane jest, że to torbiel Nabotha, czyli w zasadzie nic groźnego, w każdym razie tego będę się trzymać. Daruję sobie zatem mega drogą wizytę u dr Ludwina, specjalisty od patologii macicy, a już ją rozważałam. Zobaczymy co powie lekarz napro, któremu zamierzam bezgranicznie zaufać.

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 listopada 2016, 02:00

25 listopada 2016, 13:35

Nastał ten magiczny dzień w którym skończyłam 35 lat. Długo obawiałam się tej medycznej granicy wyznaczającej spadek kobiecej płodności, ale już się nie obawiam, bo moja płodność spadła wcześniej ;-)

Dzisiaj badania na zespół antyfosfolipidowy i krzepliwość i kolejne 200 zł (albo więcej) nie moje... A może w Diagnostyce też będzie Black Friday ;-)

2 grudnia 2016, 13:00

Jestem w szoku - ale takim pozytywnym.

Dzwoniła sympatyczna i empatyczna pani z gabinetu dra Kuźnika, żeby umówić nas na wizytę. Padło na 10 stycznia.

Wizyta kosztuje 140 zł i trwa 3 godziny! Chyba rzeczywiście dla tego lekarza pieniądze nie są ważniejsze od człowieka.

Boże mój, naprawdę mam nadzieję, że wreszcie ktoś mnie zdiagnozuje i nie usłyszę znowu: "w pani wieku najlepsze jest in vitro".

22 grudnia 2016, 10:38

Drogie Panie, bierzmy się za siebie:)

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/chcesz-zajsc-w-ciaze-cwicz,165130.html

Wizyta u dr Kuźnika z uwagi na zobowiązania zawodowe małżonka przesunięta na 31 stycznia.

Obserwuję się dzielnie Craightonem i spokojnie czekam.

W przyszłym cyklu badanie progesteronu 5,7 (tu także estradiol) i 9 dnia po domniemanej owulacji (u mnie raczej zbieżna z naprotechnologicznym dniem "peaku").

Po miesiączce wszelkie wymazy z pochwy.

A 3 dnia kolejnego cyklu komplet badań hormonalnych. Pojadę przygotowana jak do szkoły :)

Pozdrawiam wszystkie zabiegane w przedświątecznej krzątaninie. W pracy zrobili nam prezent, jutro wychodzimy dużo przed czasem :)

27 grudnia 2016, 10:31

29 dzień cyklu. W czwartek odstawiłam luteinę. @ zawsze pojawiała się maksymalnie do trzech dni.
Dzisiaj 6 dzień, a @ nie ma.

Teraz, gdy już to napisałam powinna się pojawić.

27 grudnia 2016, 20:12

Test wykonany dzisiaj ok. godz. 17:30 pokazał dwie grube krechy.

Jutro powtórzę test (innej firmy) i zabetuję.

Pytanie o to, czy będzie powtórka z rozrywki (tej październikowej) oczywiście pozostaje otwarte.

28 grudnia 2016, 09:12

Ciąża rozpoczęta 29 listopada 2016

Ekhem... Ovu samo mi wyznaczyło, a ja się na żaden fiolet na razie nie przenoszę... Test pozytywny, cycki bolą, wieczorem zaaplikowałam luteinę i... czekam.

Edit: 29.12.2016 r. beta-HCG 1746,00 mIU/ml

Edit: 02.01.2017 r. beta-HCG 9214,00 mIU/ml

Edit: 05.01.2017 r. beta-HCG 21747,00 mIU/ml

Przyrost podobno w normie... Może skontroluję jeszcze w poniedziałek przed I wizytą. Napięcie, które mi teraz towarzyszy momentami sięga zenitu, bo poza nieco obolałymi piersiami, przyciężką głową i sporadycznymi mdłościami nie mam praktycznie żadnych objawów.

Wiadomość wyedytowana przez autora 5 stycznia 2017, 14:15

Przejdź do pamiętnika ciążowego i czytaj kontynuację mojej historii
1 2 3