Pamiętniki Największe marzenie:)
Dodaj do ulubionych
WSTĘP
Największe marzenie:)
O mnie: Mam 26 lat. Od ponad roku jestem szczęśliwą mężatką.
Czas starania się o dziecko: Starania od kwietnia 2018. 6cs własnie dobiegł końca.
Moja historia: Od zawsze chciałam być matką. Już jako mała dziewczynka twierdziłam, że to jest moje powołanie. Byłam pewna, że zajde w ciążę od razu, kiedy tylko będę chciała. Zycie zweryfikowało moje plany.
Moje emocje: Jestem osobą, która musi działać. Nie mogę tak po prostu czekać. Kilka dni w cyklu- totalna załamka, a potem- pełna mobilizacja.

28 października 2018, 19:20

Dziś 5 dzień 7 cyklu starań. Koniec @. Parę dni temu odebrałam wyniki hormonalne: z odchyleń LH/FSH ok 2 no i ta prolaktyna 26 (norma do 25). Czuję, że to ona może być przyczyną niepowodzeń. Próbuję się tego uczepić, bo łatwiej znać przyczynę :) Będę próbowała skonsultować się z ginekologiem, może akurat będzie zdania że warto coś zacząć brać na tą prolaktynę. W tym miesiącu z planów również badanie nasienia- pierwsze podejście.
Dziś byliśmy u znajomych- mają 2 miesięcznego synka. Myślałam że będzie mi ciężko ale takie maleństwo dało mi dużo pozytywnej energii i takiego kopa że musi być dobrze. Że się w końcu doczekamy a wtedy w ramionach będę nosić swoje ukochane dziecko :)

29 października 2018, 17:19

Dziś zamówiłam Cyclodynon czyli niepokalanka. Zobaczymy kiedy do mnie trafi:) Ovarin, wiesiołek, niepokalanek- a pomyśleć że jeszcze 3 miesiące temu nic nie brałam :D
Koniec @ to i samopoczucie dobre :)
Wstrzymam się chyba z wizytą u ginekologa do czasu badania nasienia. Wtedy będziemy mieli lepszy obraz tego, co można zrobic :)

6 listopada 2018, 09:15

Ale przeleciało. 14 dc już i co dziwniejsze, mam przypuszczenia, że owulacja już była :) Dwa dni temu test owulacyjny pozytywny. Zobaczymy czy temperatura skoczy. Ciekawe czy faktycznie ten niepokalanek tak działa. Jestem pełna nadziei :)

8 listopada 2018, 14:45

Według testu już 2-3 dni po owulacji a temperatura nie skoczyła. Jest na tym samym poziomie... Wczoraj i przedwczoraj bolał mnie jajnik prawy. Nie rozumiem swojego organizmu mimo że tak uważnie go obserwuje :)

10 listopada 2018, 12:24

Wczoraj znowu pozytywny test owulacyjny i to bardziej pozytywny niż kilka dni temu :) Temperatura tez dziś trochę wyższa. Może jednak dopiero teraz będę miec owulację... Ten cykl będzie szalony.

12 listopada 2018, 08:54

Chyba cykl bezowulacyjny. Jest jeden plus: pierwszy raz nie będzie wkręcania sobie objawów sugerujących ciążę. Minus, że nie będę wiedzieć kiedy przyjdzie @ ...

14 listopada 2018, 12:27

22 dc - owulacji jeszcze nie było- progesteron wczoraj 0,16.

18 listopada 2018, 12:27

Nie wiem czy czekać na @ czy liczyć na późną owulację. Mój organizm się ze mnie nabija :) Szyjka raz zamknięta i twarda, dziś otwarta i miękka. Temperatura na równym poziomie...
Jeśli chodzi o samopoczucie to nie jest źle:) Humor dopisuje, mimo kilkunastu ciężarnych w otoczeniu. Powoli zaczyna się czas porodów, co miesiąc ktoś z bliskich mi osób będzie rodzić. Staram się nastawiac pozytywnie, bo przecieź kiedyś w końcu się uda!!!! MUSI :)

21 listopada 2018, 20:53

Ostatnio dużo myślałam i doszłam do wniosku że jeśli kiedyś zostanę mamą, to będę mogła powiedzieć mojemu dziecku że kochałam je już wiele miesięcy przed urodzeniem.
Może to się komuś nie spodoba, ale mam świadomość że gdyby udało nam się w pierwszym cyklu to może nie doceniłabym tego daru. A tak z każdym miesiącem kocham to nasze przyszłe dziecko niewyobrażalną miłością. Już teraz!!!

26 listopada 2018, 13:57

Dziś 34 dc. Od kilku dni mam mega doła bo wiem że owulacji nie było. Byłam wkurzona że tyle dni zmarnowanych, że cykl bezowulacyjny, że strata czasu. Więc wybrałam się dziś do ginekologa żeby zapisał coś na wywołanie okresu. A tam.... PĘCHERZYK OWULACYJNY 19mm więc na dniach owulacja :D
Bardzo się cieszę :)))

No i jeszcze owulacyjny pozytywny jak nigdy :))

Wiadomość wyedytowana przez autora 26 listopada 2018, 13:58

27 listopada 2018, 11:58

35dc a ja wyczuwam owulację. Ciągnie mnie noga a test owulacyjny nadal pozytywny ale już trochę mniej. Podejrzewam ze wczoraj był wyrzut LH.
Ten cykl jest magiczny:)
Przedwczoraj pierwszy raz śniło mi się że zobaczyłam dwie kreski. Dodatkowo od 27 dni odmawiam Nowennę Pompejańska i akurat dziś czyli w dzień owulacji kończę część błagalną. Od jutra już dziękczynna. Czy to przypadek? Może ktoś powie, że zbieg okoliczności ale dla mnie ta opóźniona o prawie 20 dni owulacja to mały cud,, który pozwala mi jeszcze bardziej ufać Bogu.

30 listopada 2018, 13:07

Owulacja chyba była. Chyba, bo podobno na 100% może potwierdzić to tylko ciąża :D
Według ovufriend dziś 4 dni po niej a według mnie 2-3 dni :D Tak czy inaczej działania były, teraz pozostaje czekać. Może jeszcze progesteron i estradiol zrobię 7 dpo. Przynajmniej będe miała co analizować na następnej wizycie. Badanie nasienia odkładamy na za 2 tygodnie, moze nie będzie potrzeby??? :D

3 grudnia 2018, 13:26

Dziś 5/6 dpo. Powoli zaczynają się tzw. "objawy ciążowe". Z nowości wcale nie bolą mnie piersi. Ostatnie kilka cyklów cierpiałam już od samej owulacji a teraz nic. Ciekawe czy to zasługa niepokalanka czy może ciąża :D

4 grudnia 2018, 18:09

Cieszę się :) 6-7 dpo - progesteron 21 ng/ml, estradiol 229 pg/ml :D

8 grudnia 2018, 08:07

Wczoraj wizyta u ginekologa. Jestem bardzo zadowolona, jest tak jak lubię czyli mamy plan!
Jeśli nie wyjdzie w tym cyklu to od następnego biore 1/2 tabl. Bromergonu na noc na zbicie prolaktyny i zaczynamy monitoring cyklu :)
A stan na wczoraj czyli 9/10 dpo jest taki: endometrium 11mm, w jajniku prawym ciałko zółte, widoczny płyn pozostały po owulacji, tak więc wszystko ok :) Tylko jeszcze za wcześnie na rozpoznanie czy za kilka dni będzie @ czy może coś innego :D
Jakoś w tym cyklu nie kusiło mnie żeby wcześniej testować. Dziś 12 dpo i nie mam żadnych objawów, żadnych przeczuć. Ten niepokalanek chyba zdziałał cuda że nie czuję w ogóle bólu w piersiach; są większe, cięższe ale nie bolą :)
Nie wiem kiedy testować, czy jutro czy czekać jeszcze kilka dni. Mam w domu tylko jeden test :D

8 grudnia 2018, 08:07

Ciąża rozpoczęta 13 listopada 2018
Przejdź do pamiętnika ciążowego i czytaj kontynuację mojej historii
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)