Może to się wydać dziwne ale czuję, że doszło do zapłodnienia, że moje maleństwo właśnie szuka dogodnego miejsca do osiedlenia się na najbliższe miesiące... Tak bardzo tego pragnę... Do miesiączki jeszcze jakiś tydzień. Nie chcę by się pojawiła. Ze zniecierpliwieniem czekam na jej brak. Muszę uzbroić się w cierpliwość. Piersi są takie wrażliwe, no ale to normalne przed miesiączką, nic nadzwyczajnego. To będzie dla mnie taki długi tydzień... Czekamy.
Wiadomość wyedytowana przez autora 28 września 2015, 15:50
Co mówi moje ciało? Moje ciało mówi mi - wszem i wobec śmiem twierdzić, że wszystkie sygnały jakie wysyłam (ból jajnika, ciągnięcie w dole brzucha, wrażliwe piersi) zwiastują zbliżanie się "cioci z ameryki" z comiesięczną wizytą :-p
A co mówi serce? - hymm... jest nadzieja, taka cichutka, będzie dobrze...
A rozum? -głupia! naiwna! myślisz, że uda ci się osiągnąć szczęście jednym małym krokiem?!
Tak więc emocjonalnie jestem rozdarta na parę kawałków. Co nie oznacza, że załamię się jak przyjdzie @. Jestem świadoma tego, że tyle par miesiącami, latami czeka na potomstwo. Rzadko którym udaje się to za pierwszym razem. Więc małe szanse, że my z mężem znajdziemy się w gronie tych szczęśliwców, którzy podjęli pierwszą i ostatnią za razem próbę.
Mimo to modlę się o dar dzieciątka w tym cyklu ,a jeśli nie w tym cyklu ,to w którymś z najbliższych
Pozdrawiam Was ciepło wszystkie Starające się :-*
A tymczasem trzeba zająć się pracą i spokojnie czekać na weekend i na rozwój sytuacji po nim.
Miłego dnia Starające się i Zafasolkowane!
Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem.
- Katharine Hadley
Małe dzieci zawsze są czymś nadzwyczajnym...
Każde z nich jest cudem.
– Lucy Maud Montgomery
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 13:58
"Myślisz, że jesteś w ciąży? Nie jesteś!
Redakcja, pon., 2012-10-01 18:20
Kobieta
Dziennik Informacyjny
Wiele młodych kobiet zadaje sobie właśnie to pytanie. Objawy, które zostały zaobserwowane w pierwszych dniach czy tygodniach od domniemanego zapłodnienia, to tylko podsycanie emocji.
Pewność może dać tylko wykonany prawidłowo test ciążowy od dnia spodziewanej miesiączki i test z krwi beta hCG. W pierwszych dniach, tygodniach ciąży 100% pewności nie daje nawet wizyta lekarska, czy usg, które może potwierdzić ciążę dopiero w 5 tyg. Jeśli do okresu masz jeszcze wiele dni, a wmawiasz sobie jakieś dolegliwości, które mogą być objawami ciąży, wpędzasz się w niepotrzebną euforię lub stres.
Nie ma żadnych tak naprawdę objawów ciąży, przed jej potwierdzeniem, a sugerowanie się złym samopoczuciem, plamami na twarzy, wypadaniem włosów, czy bólem brzucha jest błędem. Chyba ,że objawem ciąży może być również złamany paznokieć, co sądzą niektóre rozhisteryzowane pytające i oczekujące potwierdzenia w każdym pryszczu pojawiającym się w dniach przed spodziewanym terminem miesiączki. Postaram się jak najprościej potrafię, opisać objawy, wg których wiele dziewcząt i kobiet doszukuje się ciąży.
Każda kobieta, która współżyła, u której doszło do ?pełnego? stosunku ” z wytryskiem”, ma prawo podejrzewać, że jest w ciąży, jednak opisywane wszędzie objawy subiektywne nie istnieją, gdyż są to objawy, które pojawiają się u wielu kobiet, u których jak się póżniej okazuje, były niepotrzebną sugestią, bo ktoś gdzieś wcześniej tak napisał. Jakie to są zatem objawy? Nudności i wymioty Szczególnie w godzinach porannych na czczo. Mogą zdarzać się kilka razy w tygodniu, bądź codziennie, są najczęściej nagłe, bez poprzedzających je objawów. Dlaczego w ciąży się wymiotuje?
Jest za to odpowiedzialne zwiększone stężenie hormonów płciowych we krwi, które wywiera bezpośrednio drażniące działanie na błonę śluzową żołądka, wywołując odruch wymiotny. Pojawiają się najczęściej między 4 a 10 tyg. ciąży. Jeśli do terminu miesiączki jest jeszcze daleko, a jest Ci niedobrze, nie myl tego z ciążą. Nie przejadaj się ogórkami i lodami zanim nie potwierdzisz ciąży. Każda niestrawność przed terminem miesiączki-to żaden objaw! Za wiele ciążowych dolegliwości odpowiedzialny jest progesteron.
Zwiększa on swoją wartość przez pierwsze tygodnie ciąży, lecz nie ma decydującego wpływu na samopoczucie kobiety, gdy nie nadszedł termin miesiączki. Zachcianki pokarmowe lub wstręt do niektórych potraw Wiele kobiet na początku ciąży, bardzo często ma ochotę na kwaśne potrawy, np. ogórki kiszone, kiszoną kapustę, maślankę, czy kefir. Może też wystąpić wstręt do używek, ale zauważmy na początku ciąży, a nie na 2 tyg. przed jej potwierdzeniem. Zwiększony apetyt lub na odwrót wstręt, również może być wynikiem stresu związanego z domniemaną ciąża. Jeśli oczekujesz ciąży już od dawna, za każdym razem, gdy jesteś w okresie okołoowulacyjnym, podniecona nadzieją, że tym razem się udało i zaabsorbowana tą myślą, jesz mniej albo więcej.
Duża chwiejność emocjonalna w czasie oczekiwania i wsłuchiwania się w organizm: depresja, lęk, drażliwość, pobudzenie, nawet skrajna agresja przypominająca tę z okresu przedmiesiączkowego bądź na odwrót, senność, zmęczenie, apatia, rozkojarzenie i niechęć do wykonywania niektórych czynności, nie jest niczym nadzwyczajnym, a na pewno nie objawem ciąży! Częste oddawanie moczu Jest spowodowane zmianami hormonalnymi i powiększeniem trzonu macicy, a ewentualnym wzmożonym uciskiem na ściany pęcherza moczowego. Pojawiły się już hormony ciążowe, a tym samy doszło do zagnieżdżenia(pomiędzy 6 a 10 dniem od zapłodnienia), szmat czasu, w ciążę nie zachodzi się przecież w 5 min po zapłodnieniu.
Z tego co wiemy 10 dni od zapłodnienia, czyli obliczając u kobiety miesiączkującej regularnie, co 28 dni, jeśli owulacja przypada między 9 a 14 dniem od dnia okresu, doliczam do tego czas wędrówki jajeczka do macicy plus prawdopodobne 10 dni do zagnieżdżenia. Wychodzi nam 24 dzień, nie 15 i nie 18. “Ucisk na ściany pęcherza?- czyli doszło już do zagnieżdżenia i powiększenia macicy. Tak jak łatwość zgięcia macicy na granicy szyjki i trzonu -objaw Gaussa oraz uwypuklenie jednego rogu macicy spowodowane implantacją jaja płodowego -objaw Piskacka – oba objawy mogą być potwierdzone tylko w trakcie badania narządu rodnego przez położnika, czyli nie wcześniej niż w 5 tyg. ciąży! Skoro sam położnik, nie jest w stanie wykryć wcześniej zmian w macicy, skąd więc pomysł, że możesz czuć te objawy już 5 dni po zapłodnieniu? Zaparcia Zaparcie to dość powszechna dolegliwość w ciąży.
Trudność, a nawet ból przy oddawaniu stolca może powodować złe samopoczucie. Skąd się biorą? Powstają w skutek rozluźnionego działania progesteronu i ucisku macicy na jelita. I znowu progesteron. Cykl menstruacyjny zachodzący w organizmie kobiety jest wynikiem procesu wymiany informacji między podwzgórzem, przysadką mózgową, jajnikami i macicą. Nośnikiem tych informacji są hormony, związki chemiczne wyprodukowane przez gruczoły dokrewne i przenoszone w układzie krwionośnym. Wymiana tych informacji ma miejsce w czasie tzw. cyklu menstruacyjnego, czasu, w którym zachodzą okresowe zmiany w śluzówce macicy i całym ustroju, trwające od miesiączki do miesiączki. Typowy cykl trwa około 28 dni, aczkolwiek jego dokładna długość jest u każdej kobiety kwestią indywidualną. Kilkudniowe wahania nie są zaburzeniem. W pierwszych tygodniach po zapłodnieniu, progesteron jest najważniejszym hormonem podtrzymującym rozwijającą się ciążę.
Za jego produkcję odpowiada ciążowe ciałko żółte, ale tylko do ósmego tygodnia. Po tym czasie udział jajnika w podtrzymywaniu ciąży zmniejsza się, teraz przewagę stopniowo przejmuje trofoblast, a później łożysko. W ciąży organizm przeżywa rzeczywistą hormonalną rewolucję. Masz zły humor winne hormony, masz dobry humor-winne hormony. Progesteron wpływa na mięśniówkę jelit również w czasie 3 fazy cyklu miesięcznego-fazy lutealnej. Błędem jest więc kojarzenie zwykłych zaparć, jako typowego objawu ciąży jeszcze nie potwierdzonej! Ból piersi Już od pierwszych dni po zatrzymaniu miesiączki piersi stają się bardziej napięte, twardsze, obrzmiałe, a często nawet bolesne. Brodawki stają się bardzo tkliwe.
Podczas ciąży bardziej widoczne stają się sploty żyłek, brodawki uwypuklają się oraz ich zabarwienie staje się ciemniejsze. Od połowy ciąży z piersi może wyciekać niewielka ilość wydzieliny o zabarwieniu przeźroczystym bądź żółtawym. Jest to tzw. siara, czyli pierwsze mleko. Na skutek intensywnego wzrostu gruczołów sutkowych mogą pojawić się rozstępy na skórze piersi, powstawaniu których towarzyszy czasami swędzenie. Ale co się dzieje z piersiami przed okresem, nawet jeśli nie doszło do zapłodnienia? Niektóre kobiety odczuwają ból piersi już w czasie owulacji, inne 5 dni, czy 7 przed miesiączką. Nie jest to żaden objaw ciąży, a wręcz nawet zbliżającego się okresu. Nie objaw ciąży! Zmiany w paznokciach
Pojawiają się od postacią białych plam i ewentualnie zwiększonej kruchości oraz rozdwajania. Zmiany pod postacią zwiększonej łamliwości i wypadania mogą dotyczyć również włosów. Wiele ciężarnych skarży się na te dolegliwości, ale ?ciężarnych? więc nie można doszukiwać się początków ciąży w wypadaniu włosów! Bóle i wzdęcia brzucha Kobieta w ciąży może mieć wrażenie pełności w jamie brzusznej, uczucie ?ciągnięcia?, szczególnie w pachwinach, lekkie skurcze macicy ,podobne jak na miesiączkę. Niektóre bóle brzucha w ciąży są nieistotne dla jej prawidłowego rozwoju , ale są częste. W ten sposób organizm przesyła ciężarnej ?sygnały?, informuje że dziecko rośnie i się porusza, ale także, że dzieje się coś ?złego?, zagrażającego dziecku. Szczególnie w pierwszej połowie ciąży są objawem fizjologicznie powiększającej się macicy, są mniej lub bardziej uciążliwe .
Bóle są też również sygnałem zbliżającego się okresu. Gdy doszło do owulacji, niemożliwe jest chwilę póżniej odczucie bólu spowodowany powiększającą się macicą, bo taka sutuacja nie ma miejsca w tak szybkim czasie. Ciemna linia biegnąca od pępka w dół Pojawia się tylko u kobiet w ciąży po kilku tygodniach, zazwyczaj w II trymestrze lub nie pojawia się wcale. Niektóre kobiety twierdzą, że staje się widoczna dopiero po porodzie.
Wynik jest prosty. Najpierw ciąża, potem linia, nie na odwrót! Pewne objawy ciąży, czyli takie, które są dowodem, iż rozwija się w Tobie życie, można stwierdzić wyłącznie poprzez wykonanie badania lekarskiego i nie są możliwe do zaobserwowania w pierwszych dniach ciąży. Zdarza się, że kobiety o bardzo silnym instynkcie macierzyńskim lub te, które wpadają w histerię, by w tej ciąży nie być, mają wiele objawów sugerujących ciążę. Wsłuchują się w swój organizm z niespotykaną intensywnością i analizują wszystkie sygnały, jakie organizm wysyła.
Doszukują się w dolegliwości, na które wcześniej nie zwracały uwagi i uczestniczą w stresie, który naprawdę może opóżnić miesiączkę. Objawy napięcia przedmiesiączkowego i ciąży są bardzo podobne, a to dlatego, że w obu przypadkach wzrasta gwałtownie poziom gestagenów, odpowiedzialnych za skurcze macicy, złe samopoczucie, bolące piersi i rozdrażnienie. Nie wolno bagatelizować sygnałów wysyłanych przez organizm, gdyż mogą sugerować chorobę. Jestem za przysłowiowym ?dmuchaniem na zimne?, ale jest pewien termin ? ciąża urojona, który wiąże się z bardzo silnym pragnieniem ciąży lub lękiem przed jej zajściem. Psychika nie może być ważniejsza od rozsądku.
ZielonyDziennik.pl, Magdalena Undro"
Życzę Wam kochane staraczki pozytywnego nastawienia i no stres - będzie dobrze, wierzę w to!
Pozdrawiam Was ciepło :-*
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 14:00
on: kochanie ale cię rozdęło! chyba dostałaś w końcu okresu, czy jeszcze nie?
Ja mu na to: no właśnie jeszcze nie.
On z uśmiechem: to dobrze!
Kochany mój
Więc dalej czekamy...
Nadzieja bywa, jeżeli ktoś wierzy,
że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem,
I że wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie.
A wszystkie rzeczy, które tutaj znałem,
Są niby ogród, kiedy stoisz w bramie.
Wejść tam nie można. Ale jest na pewno.
Gdybyśmy lepiej i mądrzej patrzyli,
Jeszcze kwiat nowy i gwiazdę niejedną
W ogrodzie świata byśmy zobaczyli.
Niektórzy mówią, że nas oko łudzi
I że nic nie ma, tylko się wydaje,
Ale ci właśnie nie mają nadziei.
Myślą, że kiedy człowiek się odwróci,
Cały świat za nim zaraz być przestaje,
Jakby porwały go ręce złodziei.
Czesław Miłosz
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 14:02
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 14:04
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 14:05
Jutro decydujące starcie bitwy nr 1 o moje największe marzenie - test - i możliwości są tylko dwie...
Wiadomość wyedytowana przez autora 8 listopada 2014, 14:09
Ja też za ok tydzień powinnam dostać okres. Nie łudzę się jednak, że będzie inaczej gdyż wyniki męża z badania nasienia pozostawiają wiele do życzenia. Będę zaglądała i trzymam kciuki za Was :)
Mimo wszystko i ja trzymam kciuki za Was. Za parę dni dam znać jak się sprawy miewają. Pewnie powinnam przejąć Twoją postawę i za bardzo się nie cieszyć, żeby się nie rozczarować, bo to wtedy bardziej boli. Mimo to jestem pełna nadziei.
Trzymam mocno kciuki za to , by Twoje przeczucia miały szczęśliwy finał w postaci 2 kreseczek.
Dziękuję :)
Od serca - radzę wszystkim nie nastawiać tak bardzo optymistycznie - później rozczarowanie bardziej boli. Chyba każda dziewczyna na ovu to potwierdzi :) Poza tym jak się bardzo chce i oczekuje, ciało daje fałszywe sygnały. Trzeba o tym pamiętać. Trzymam kciuki.
No racja.Czasem na siłę doszukujemy się objawów ciążowych myśląc że się udało.A potem ogromne rozczarowanie,żal,pretensje.Ale cóż za to możemy?Skoro tak bardzo pragnie się dzidzi? Ja mam 25 lat,staram się już 4 lata i jeszcze nadziei nie straciłam,chociaż jeszcze nigdy nawet przez chwilę nie byłam w ciąży!