X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

3 nieoczywiste gadżety, które warto uwzględnić w wyprawce dla noworodka

Kilka słów o gadżetach, które na pierwszy rzut oka nie wydają się oczywistym punktem wyprawki dla noworodka. Oczywiście nie są niezbędne, ale jednak mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców. O zaletach posiadania suszarki do butelek, specjalnego kosza na pieluszki oraz projektora dla niemowlaka - czy faktycznie warto dodać te przedmioty do listy z wyprawką maluszka? 
 

1. Suszarka do butelek i smoczków 

 
Sprawą oczywistą jest, że butelki oraz smoczki, z których korzystają maluchy to elementy, które trzeba bardzo dokładnie myć i wyparzać. Jednak mało kto przywiązuje wagę do właściwego suszenia, najczęściej butelki dziecięce lądują na suszarce z innymi naczyniami. Niestety wilgoć, która tam panuje sprzyja namnażaniu się bakterii, które mogą być dużym zagrożeniem dla zdrowia. Aby mieć pewność, że po czyszczeniu elementy te nie zostaną zabrudzone np. podczas przecierania ściereczką, rozwiązaniem może być suszarka do butelek i smoczków. 
 
Jest to gadżet stosunkowo tani, nie zajmuje dużo miejsca, dlatego z pewnością bez problemu zmieści się w każdej kuchni. Warto dobrać odpowiedni model do ilości elementów, które chce się na nim suszyć. Tego typu suszarki wyróżniają się prostą konstrukcją, dlatego z łatwością można je wyczyścić - większość nadaje się do mycia w zmywarce, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Przykładem może być suszarka Nanobebe dzięki obecności specjalnych widełek, które mają dwa rozmiary, można wygodnie rozmieścić na niej smoczki, butelki i inne elementy. Ponadto rozmieszczenie tych widełek można zmienić wedle swoich potrzeb. Suszarka jest bardzo płaska, dzięki czemu zbiera bez problemu nadmiar zbierającej się wody.  Posiada zaawansowany system odpowietrzania, a także dzięki otwartej konstrukcji można szybko i higienicznie ją wysuszyć. Jest ona także bardzo lekka i poręczna. 
 
Właściwe suszenie bardzo podnosi higienę tak wrażliwych elementów jak smoczki i butelki. Warto też zaznaczyć, że oprócz mycia i suszenia, niezwykle istotna jest również sterylizacja. Specjaliści bezwzględnie zalecają sterylizację butelek i smoczków, do momentu aż dziecko osiągnie 6 miesiąc życia. Jeśli jednak niemowlę jest bardziej wrażliwe, szczególnie jeśli pojawiają się dolegliwości ze strony układu pokarmowego, sterylizacja powinna trwać dłużej. 
 

2. Kosze na pampersy

 
Kosz na pieluchy ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, a raczej osoby, które uważają ten gadżet za zbędny. Jest to jednak świetne rozwiązanie przede wszystkim dla osób wrażliwych na nieprzyjemne zapachy. Zadaniem specjalnego kosza na pieluszki jest przechowywanie i utylizowanie zużytych pampersów, tak aby nieprzyjemny zapach nie ulatniał się na zewnątrz. Taki kosz to również oszczędność czasu, ponieważ mieści średnio 40 sztuk zużytych pampersów, więc nie ma potrzeby opróżniania go tak często, jak w przypadku zwykłego kosza. Kosz na pampersy jest też wygodny w użytku, zazwyczaj ma szczelne zamknięcie i klapę, która otwiera się za pomocą pedału, dzięki czemu można obsługiwać go bez użycia rąk. 
 
Wybierając kosz na pieluchy, warto wybrać markę, która na rynku jest od dłuższego czasu. Wówczas można mieć pewność, że wkłady, które są potrzebne do tego urządzenia, będą zawsze dostępne. Tańszym rozwiązaniem może być zakup kosza, do którego pasują zwykłe worki.
 
Jeśli chodzi o kosz na pampersy, to świetnie sprawdza się elektryczna wersja. Dlaczego? Po wrzuceniu pieluszki, kosz skręca worek bezpośrednio nad pampersem. Dzięki temu przy kolejnym otwarciu urządzenia nie widać ani nie czuć pieluszki.
 
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?
  • pojemność - niektóre z koszy mieszczą nawet do 150 pieluszek, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu.
  • rozmiar - jest duży wybór różnych rozmiarów, więc tutaj trzeba się kierować po prostu wielkością pomieszczenia, w którym chcemy postawić kosz.
  • budowa - doskonałym rozwiązaniem są kosze, które mają podwójne zabezpieczenie uszczelniające, dzięki czemu nieprzyjemny zapach nie wydostaje się na zewnątrz. 
  • dodatkowe funkcje - niektóre kosze mają funkcję automatycznego zwijania pampersa w folię. 

3. Projektor do pokoju dla niemowlaka 

 
Projektor dla niemowlaka to gadżet, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności. To urządzenie, które emituje różne rodzaje światła, ruchome elementy, czy melodie. Poszczególne funkcje można dostosowywać do wieku i rozwoju dziecka, co sprawia, że jest to bardzo uniwersalne urządzenie, z którego można korzystać już od pierwszych tygodni życia dziecka.
 
Niemowlę do piątego miesiąca życia nie podejmuje prób samodzielnego siedzenia, w tym czasie dopiero zaczyna wykonywać pierwsze obroty, więc jego możliwości przemieszczania w pierwszych miesiącach życia są mocno ograniczone. Świetnie za to wodzi wzrokiem (już noworodki są w stanie zauważyć różnicę w natężeniu światła!), z czasem potrafi skupić wzrok na poruszających się przedmiotach, a następnie dostrzec zróżnicowane kształty i wielkości. Projektor może zatem świetnie wpływać na rozwój percepcji dziecka oraz wzmocnienie mięśni oczu, szczególnie jeśli projektor wyświetla obrazy z przesuwającymi się elementami. 
 
Większość projektorów posiada bogaty wybór melodii z możliwością regulacji poziomu dźwięku. Może zatem służyć zarówno do stymulowania postrzegania u dziecka oraz do wyciszenia go przed planowanym snem. Przykładowo projektory, zawierające wizerunki zwierząt leśnych często mają wbudowane melodie, które imitują odgłosy natury. 
 
Projektor dla najmłodszego niemowlęcia najczęściej montuje się do krawędzi łóżeczka. Wraz ze wzrostem i rozwojem dziecka, które siedząc mogłoby strącić elementy, projektor można zamocować do szczebelków w formie pozytywki. Starsze dziecko, może samodzielnie korzystać z projektora, co sprawia, że jest to urządzenie na tyle uniwersalne, że będzie cieszyło się powodzeniem nawet przez kilka lat. 
 
Czym kierować się przy wyborze projektora? Oprócz efektów wizualnych, bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Przed zakupem warto sprawdzić, czy urządzenie posiada atesty i certyfikaty, umożliwiające dystrybucję na terenie UE. Projektor powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości, pozbawiony luźno zwisających, możliwych do oderwania przez dziecko elementów. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiały są odpowiednie w kontakcie z wrażliwą skórą niemowlęcia. 

 

Oceń ten artykuł:
(0)

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ