X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co i w jaki sposób zaburza pomiar temperatury
Odpowiedz

Co i w jaki sposób zaburza pomiar temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co oprócz za krótkiego snu czy wstawania w nocy zaburza pomiar temperatury? Jaki wpływ ma alkohol? Obniża temperaturę czy podwyższa? A leki przeciwbólowe typu apap?

    zAgatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 17:34

  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam na taki temat bo sama sie zastanawiam czy u mnie nie zaistniała taka sytuacja. Przez okres świąteczny pilam wieczorami po pare kieliszkow wina co do mnie niepodobne bo alkohol pije tylko od okazji do okazji, chodziłam spać o wiele pózniej niz zwykle, a mój wykres jakiś dziwny jest ;)

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alkohol moze podwyższyć temperaturę a o ile to każda jest inna i ciężko powiedzieć. Tego pomiaru lepiej nie brać zbyt pod uwagę

    ilach lubi tę wiadomość

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez nurtuje ten problem. Dopiero od tego cyklu mierze temperature wiec nie jestem za bardzo doswiadczona. Mysle, ze moj wykres moze nie byc miarodajny bo w nocy ciagle sie budze, moj sen jest dosyc plytki, byle stukanie mnie budzi (nie wspomne o chrapiacym mezu....dzis nawet spalam w zatyczkach do uszu...masakra:)poza tym kilka dni w tym miesiacu bylam przeziebiona i mialam troszke stresow w okresie przedswiatecznym - to wszystko pewnie mialo wplyw. Zastanawiam sie czy od nastepnego cyklu nie zaczac mierzyc temperatury w ciagu dnia, po godzinnym odpoczynku (lezeniu), gdzies na forum czytalam ze tak tez mozna? Co o tym myslicie, dobry pomysl?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prowadzilam obserwacje o roznych godzinach. Tez wstaje w nocy, mam plytki sen, spie w zatyczkach bo moj bardzo chrapie. Po nocnych wstawaniu temperatura miala sie nijak to stanu faktycznego. Mierzac po kazdej pobudce o kazdej porze miala inna wysokosc raz nizsza raz wazsza, ovuf wariowal... W ciagu dnia nawet po godzinnym lezeniu/siedzeniu wartosc temperatury byla rozna, zawyzona.
    Po lekach przeciwbolowych/przeciwgoraczkowych temp spadala na leb na szyje... po alkoholu i krotkim snie (sylwester) podwyzszona.

    Od tego cyklu mierze codziennie gdy budze sie w nocy na siku ok 4.30 i moj wykres wyglada normlanie. Pomijam fakt ze nadal nie wiem co z ovulka ale temperatury sa jednolote i nie skacza jak glupie ;)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie mierzyłaś temperaturę w ciągu dnia, ale czy codziennie o tej samej godzinie po godzinnym spoczynku?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Asta robilam takie pomiary. Codziennie o tej samej porze. Roznice piorunujace. Wiecej nie bede eksperymentowac.
    Ale co jest w tym dobre. CZekajac na @ zwkaszcza w ostatnich dniach mierzac temperature o roznych stalych gidzinach widac czy temp spada czy sie utrzymuje. Ja po tym wnioskuje ktorego dnia dostaje @

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cassie masz może wykres z tych obserwacji? Mogłabyś udostępnić?

    KaśkaKwa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2014, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta niestety nie :(
    Notowalam na kartce ale jej nie moge znalezc :(

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola lola wrote:
    Wpadłam na taki temat bo sama sie zastanawiam czy u mnie nie zaistniała taka sytuacja. Przez okres świąteczny pilam wieczorami po pare kieliszkow wina co do mnie niepodobne bo alkohol pije tylko od okazji do okazji, chodziłam spać o wiele pózniej niz zwykle, a mój wykres jakiś dziwny jest ;)

    Pola lola, z tego co wiem kobiety starające się zajść w ciążę nie powinny pić wina, bo zakwasza, a to z kolei stwarza nieprzyjazne środowisko plemnikom, ale to tak ku przestrodze na przyszłość:)

    Pola lola lubi tę wiadomość

    Maracuja
  • violączela Koleżanka
    Postów: 71 7

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ,
    robie pomiary zawsze o tej samej porze o 6tej , i sie zastanawiam czy na poczatku bol gardła kaszel i do dnia dzisiejszego katar moze obniżać temperature bo mi bardzo dziwny wykres wychodzi ??!! pomocy !!! a moze nie powinnam mierzyc temp. jak mnie katar trzyma ??
    6a0b818210a0aeeeb2536f87c37d6840.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 16:09

    Violączela
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak u mnie będzie. Lecze angine :(

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 lutego 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że też się nad tym zastanawiałam i po obserwacjach stwierdzam, że ani alkohol (w niewielkiej ilości) ani Apap nie mają wpływu na temperaturę. Mierzyłam oczywiście zawsze o stałej porze i wynik był bardzo podobny do wyników z poprzedniego cyklu. Myślę, że bez przesady z tymi pomiarami. Najważniejsze, by zobaczyć różnicę pomiędzy fazą przed owulacją, a fazą lutealną.

  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam

    a mnie zastanawia brak spadku temperatury i okres...owszem miałam wczoraj stan podgorączkowy a krwawienie tylko wczoraj i dziś pól dnia...i tak myślę czy nie zrobić testu jutro czy jednak to spowodowane przeziębieniem??Co sądzicie??

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wedmoczka możesz udostępnić wcześniejszy wykres?

    violączela mi to u Ciebie wygląda na dwa cykle na jednym wykresie.
    http://www.rodzina-naturalnie.home.pl/www/index.php/instrukcja/#cyklebezmiesiaczkowe

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Wedmoczka Autorytet
    Postów: 1051 411

    Wysłany: 5 lutego 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie moge znależć takiej opcji i nie wiem jak to zrobic:(

    Ps. Zanim coś powiesz - posłuchaj. Zanim skrytykujesz - poczekaj. Zanim się pomodlisz - wybacz. Zanim coś napiszesz - pomyśl. Zanim zrezygnujesz - spróbuj.

    Laparoskopia 19.07.2016 - macica jednorożna, jajowód prawy drożny

    1 IUI 4.04....:(
  • karol Przyjaciółka
    Postów: 73 171

    Wysłany: 7 lutego 2014, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że alkohol może zawyżać temperaturę, przynajmniej w moim przypadku tak jest

    Niech z Naszej Miłości zrodzi się Nowe Życie:)
  • Ezia90 Autorytet
    Postów: 933 326

    Wysłany: 8 lutego 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej:* powiedzcie mi czy mam ignorowac temperature jesli wieczór wczesniej wypiłam dwa piwa? wydaje mi sie ze to troche zawyzyło moja temp.

    dqprpx9i7rkxsl4h.pngex2b8ribq1mpge8u.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lutego 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ezia90, jeżeli masz wątpliwości co do temperatury - ignoruj. Nic nie stoi na przeszkodzie później wrócić do niej i ją odhaczyć, jeżeli jednak uznasz, że nie zaburza obrazu.

    Ewi28 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ