X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Interpretacja temperatur
Odpowiedz

Interpretacja temperatur

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek12345 Znajoma
    Postów: 29 77

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o pomoc w interpretacji mojego wykresu tempek. Kiedy była owulacja? i czemu te temperatury są takie niskie? czy mi się wydaje? https://ovufriend.pl/graph/a008e5fd8042a4ef01eb2db27a796a79

    3i49tv73p46hhwfy.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem faze lutealna mozna liczyc od 25 dc. Niestety nie masz na wykresie sluzu, ktory by sprawe ulatwil.
    Gdzie mierzysz tempke?
    O jakiej porze ja mierzysz?

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiatuszek a prowadziłaś obserwacje śluzu? bo tu niewiele szczegółów mamy oprócz samych temperatur...
    Na moje oko jesteś nadal w fazie niskich temperatur i owulacja nie miała miejsca...
    gdzie sprawdzasz temp? waginalnie? zawsze o tej samej porze?

    inka tak, racja tutaj zaczął się skok. więc owulacja faktycznie mogła późno wystąpić. szkoda ze nie ma info nt. śluzu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 15:56

    Kate

    np55zzc.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty teraz to takie troche wrozenie z fusow, bo wczesniej tez niby byl skok, potwierdzily go trzy wyzsze, a potem znow poszla w dol, wiec domniemam, ze nie bylo szczytu sluzu, ale kiedy byl? Bo tego 25 dc wcale skoku byc nie musialo, temoka lata gora dol, niby na sile mozna uznac, ze faza lutealna, ale... No wlasnie to takie niezbyt pewne bez sluzu.

    kittykate lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kwiatuszek12345 Znajoma
    Postów: 29 77

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mierze pod językiem, około 7-8, ale poprzednie 2 wykresy nie były tak niskie. A obserwację śluzu na razie się uczę... to myślicie, że dzień owulacji przypada na 25 dc? możliwe, że się przesunęła z powodu stresu? ale aż tak?

    3i49tv73p46hhwfy.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dokładnie zgadzam się że to trochę naciągane, bez śluzu ciężko cokolwiek powiedzieć... i stwierdzić na pewno.
    Wydaje mi się że już w tym cyklu się nie dowiemy.

    Polecam sprawdzać śluz od nast cyklu. To dużo rozjaśni i wiele ułatwi:)

    Kate

    np55zzc.png
  • kwiatuszek12345 Znajoma
    Postów: 29 77

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do śluzu nie zauważyłam konkretnego płodnego...

    3i49tv73p46hhwfy.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zagadka skaczacej tempki rozwiazana :-). nie mierz pod jezykiem, waginalnie lub doodbytniczo.
    Dnia owulacji dokladnie nie wyznaczysz na wykresie (tylko monitoring usg), na podstawie skoku tempki domniemamy, ze owulacje mialas od 3-4 dni przed skokiem do 3 dni po skoku. Na podstawie dnia szczytu sluzu uznaje sie, ze owu miala miejsce 2 dni przed do 2 dni po szczyscie sluzu (poczytaj o szczycie sluzu wg Rotzera). Kolejny wykrs jak zmienisz miejsce pomiaru i bedziesz oznaczac sluz powinien byc juz duzo czytelniejszy :-)
    Strs owulacje czesto przesuwa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 16:09

    kittykate, Brunhilda lubią tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę waginalnie, wydaje mi się ta metoda najbardziej miarodajna.
    a jakiego termometru używasz ? elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku
    czy może rtęciowy?
    wiesz jeśli staracie sie o dziecko to stres i nakręcanie może nawet zablokować owulację, może org próbował i robił podejścia, nie wiem ciężko tak gdybać. Oczywiście nie na stałe ale np teraz jeśli miałas dużo stresu - nie tylko związanego ze staraniami się o dziecko.
    A poprzednie wykresy? kiedy miałaś owulację i na jakiej podstawie domniemasz że nastąpiła? tylko po temp ?

    Brunhilda lubi tę wiadomość

    Kate

    np55zzc.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sluz przy szyjce srawdzalas? Jak prz szyjce nic nie bylo to moze byc problem z hormonami, ale niekoniecznie. Sa suplememty na poprawe jakosci sluzu, poczytaj i wybierz cos dla siebie. Brak sluzu plodnego utrudnia zaplodnenie.

    kittykate lubi tę wiadomość

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie inka ma rację, ja też nie mierzyłam nigdy pod językiem
    zawsze waginalnie :)
    dużo lepsze i miarodajne wyniki
    no i śluz bardzo ważny. Mozesz go nie mieć na bieliźnie, może byc u ujścia pochwy lub w środku. Polecam to badać rówmież.

    Kate

    np55zzc.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka mam wrażenie że czytamy sobie w myślach ;)

    Kate

    np55zzc.png
  • kwiatuszek12345 Znajoma
    Postów: 29 77

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku, a śluz sprawdzam, ale nie potrafię tak jeszcze na 100 % i zaznaczam na oko, muszę poczytać o tym więcej i się nauczyć. Dziękuję Wam dziewczęta :)

    3i49tv73p46hhwfy.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia,
    spr śluzu tak naprawdę nie jest trudne:)

    Kate

    np55zzc.png
  • kwiatuszek12345 Znajoma
    Postów: 29 77

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do poprzednich owulacji, to na podstawie temperarury mogłam jasno wskazać dzien, ale całe cykle miały 30 i 33 dni. A te teraz są zupełnie dla mnie nie jasne, i pewnie zmienie miejsce mierzenia tempki.

    3i49tv73p46hhwfy.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    Powodzenia,
    spr śluzu tak naprawdę nie jest trudne:)

    No nie wiem, nie wiem :) Ja nie raz mialam klopot z okresleniem dnia szczytu sluzu wg Rotzera, dlatego stosujac metode Rotzera troche nieortodoksyjnie wyznaczalam dzien szczytu sluzu wg Bilingsow, a idąc tą drogą dalej przyjmowalam za okres nieplodnosci dzien 4-ty liczony od dnia szczytu sluzu, plus tempka i bylo wsystko jasne.
    Ale da sie na tyle go nauczyc, ze po 2-3 cyklach problem nie jest juz tak odczuwalny dla początkujących.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • kittykate Autorytet
    Postów: 1325 884

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jesli ja mam sluz wyraznie jak kurze bialko albo wodnisty a nast dnia juz metny lepki to jakbys go okreslila?u mnie akurat byly super dobre objawy...

    Kate

    np55zzc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jak sądzicie co myśleć o moim wykresie? Dla ułatwienia dodam,że szczyt śluzu miałam 13 d.c( byl najbardziej rozciągliwy) ale niepokoi mnie ten śluz wodnisty jeszcze przez kilka nastepnych dni. 18 d.c na tyle"lała się" ze mnie woda, że podnosząc karton miałam całe mokre krocze... :(

    temp mierzę doodbytniczo(słyszałam, że tak najmniejszy margines błędu jest)

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kittykate wrote:
    No ale jesli ja mam sluz wyraznie jak kurze bialko albo wodnisty a nast dnia juz metny lepki to jakbys go okreslila?u mnie akurat byly super dobre objawy...

    No to u Ciebie sprawa jest prosta jesli potem sluz lepszej jakosci nie wraca. U mnie niestety sprawa jest duzo trudniejsza :/

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    Hej dziewczyny, jak sądzicie co myśleć o moim wykresie? Dla ułatwienia dodam,że szczyt śluzu miałam 13 d.c( byl najbardziej rozciągliwy) ale niepokoi mnie ten śluz wodnisty jeszcze przez kilka nastepnych dni. 18 d.c na tyle"lała się" ze mnie woda, że podnosząc karton miałam całe mokre krocze... :(

    temp mierzę doodbytniczo(słyszałam, że tak najmniejszy margines błędu jest)

    Sluz wodnisty tez jest plodny i tu mi sie wydaje jest problem z okresleniem szczytu sluzu wg Rotzera, ale to tylko moje domniemania. Musisz czekac na tempke niezaklocona, bo mozliwe, ze mialas wczoraj skok, tak mi sie wydaje, ale trzeba czekac na kolejne temperatury. Ogolnie wykres ladny na te chwile :-)

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ