X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak rozpoznać czy moje cykle są owulacyje?
Odpowiedz

Jak rozpoznać czy moje cykle są owulacyje?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Mam mały problem i potrzebuję dobrego wytłumaczenia w/w tematu ;(
    Jak rozpoznać czy moje cykle są owulacyje??
    Mam je bardzo nieregularne i boje się że mogę w ogóle nie jajeczkować a staramy się z męzem o Dzidziusia już 11 m-c. Napiszcie jeśli orientujecie się w temacie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nieznam sie na tym ale z pewnościa sa dziewczyny które odpowiedza ci na to ppytanie hmm sama jestem ciekawa.... ja miałam poprzedni cykl bezowulacyjny choć ovu zaznaczyło owulacje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2013, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak mierzysz temperatute to bardzo szybko mozesz poznac jesli masz owulacje to masz skok temperatury jesli nie masz to temperatura jest ciagle na tym samym poziomie u mnie tak bylo ze wyzsza prolaktyna hamowala mi owulacje.jeszcze mozesz sprawidzic to monitoringiem u ginekologa to powierdzi napewno powodzenia:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Oliwio nie mierze tem bo niebardzo wiem jakby się do tego zabrać :)
    obserwuje tylko gęstość śluzu ale miałam robiony poziom hormonów i gin. powiedziała że jest ok. Teraz czekam na miesiączkę i trudno powiedzieć kiedy przyjdzie :( niestety mam bardzo nieregularne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam prolaktyne 12,3 i wykiki sa w normie wiec toona nie chamuje dzisiaj mam kolejny test ovu pozytywny..... nie mam bladego pojecia co myśleć chyba nie bede mysleć o tym bedzie co ma być

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja kochana kiedy mam owulacje to bardzo mocno boli mnie lewy albo prawy bok, jest to raczej takie kłucie niz bol i ciagnie sie az do uda, ale tak intesywne ze czasem nawet ruszyc sie nie moge. a tak to nie mam innych objawow. moze ty tez masz cos podobnego tylko nie zwracasz na to uwagi.

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 13 maja 2013, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżastin wrote:
    Dzięki dziewczyny.
    Oliwio nie mierze tem bo niebardzo wiem jakby się do tego zabrać :)
    obserwuje tylko gęstość śluzu ale miałam robiony poziom hormonów i gin. powiedziała że jest ok. Teraz czekam na miesiączkę i trudno powiedzieć kiedy przyjdzie :( niestety mam bardzo nieregularne

    Mierzenie temperatury to najprostsza sprawa na świecie. Kup sobe termometr elektroniczny lub specjalny owulacyjny (ten pokazuje do 2 miejsc po przecinku) i mierz codziennie o tej samej godzinie w ustach lub w pochwie. Najlepiej jeśli będziesz robiła pomiar rano, zaraz po przebudzeniu i zanim wstaniesz z łóżka. Ja budzę sie różnie, dlatego nastawiam budzik, mierze tempkę i śpię dalej. Jeśli zaczniesz zapisywać temperatury na wykresie ovu, to po 2-3 cyklach powinnaś rozpoznać kiedy masz owulację, program ovu też Ci ją zaznaczy, jeśli ją wykryje.

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • sylwia1808 Przyjaciółka
    Postów: 86 26

    Wysłany: 13 maja 2013, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Dziewczyny możecie pomóc w interperatcji tzn czy była ovu czy nie?do tej pory nie miałam problemów z okresem (cykle obecnie 32 dniowe)stosowałam ponad 5 lat anty ale z przerwami co kilka miesiecy na kilka miesiecy, zaleznie od samopoczucia(ciękzie meisiączki) od lutego nie stosuje anty i satramy sie z męzęm i didziusia w tamty meisiący zaczełam mieżyć temp w połowie io skok miałam 19 dnia cyklu przez ovu wyznaczony a w tym meisiący temp sa jakieś wyjątkowo dziwne możecie zerknąc?0ee11602114412a4eeaa9a06d7027616.png

    sylwia1808
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nishi nie myślałam, że to takie proste tzn. wolałabym chyba mierzyć jednak w ustach :) więc jeśli będzie duży skok tem. to znaczy że zbliża się owu czy że już występuje??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa pewnie masz racje nie zwracałm wcześniej uwagi na to co dzieje się w moim organiźmie, ale od teraz to się zmieni i zaczynam mierzyć temp :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelko nie myśl tylko działaj :) powodzenia

  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 14 maja 2013, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzastin są testy owulacyjne ale nie używałam więc nie wiem czy się prawdzają.ale trzeba obserwować organizm mnie np kkłuje prawy jajnik zawsze jak mam owul

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zamówiłam sobie testy i zacznę sprawdzać tylko że przy moich nieregularnych cyklach nie wiem kiedy zacząć je robić.

  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 14 maja 2013, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może tak ok 14-16dnia próbuj jak powinna być normalnie.albo monitoring cyklu u gin

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • eunika Autorytet
    Postów: 586 477

    Wysłany: 14 maja 2013, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzeba próbować różnych sposobów, ja mam ten sam problem, ale wydaje mi się, że to wina termometru bo coś szwankuje... najlepiej chyba kupić owulacyjny...

    1ed36c1806ded9898bf633c15336ce49.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę próbować jak juz przyjdą i dam znać co i jak :)
    Eunika napewno nie zaszkodzi robić testy, najwyzej nic nie wyjdzie bo zdania na temat stosowania słyszałam podzielone

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 14 maja 2013, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżastin wrote:
    Dzięki Nishi nie myślałam, że to takie proste tzn. wolałabym chyba mierzyć jednak w ustach :) więc jeśli będzie duży skok tem. to znaczy że zbliża się owu czy że już występuje??

    W ustach możesz zacząć mierzyć od pierwszego dnia cyklu. Ponoć lepiej jest mierzyć w pochwie, ale nie każdy czuje się komfortowo. Ja też mierzę w ustach. Ważne, żebyś mierzyła zawsze o tej samej godzinie, maksymalnie z półgodzinnym odchyleniem. No i oczywiście zanim wstaniesz z łóżka. Najlepiej połóż sobie termometr przy łóżku, żeby mieć go pod ręką od razu jak się obudzisz.
    Skok temperatury może być duży, ale nie musi. Skok temperatury powinien utrzymać się przez przynajmniej 3 dni i oznacza, że owulacja miała już miejsce. Jeśli mierzysz termometrem w Celsjuszach to skok może być przynajmniej 0,2 stopnia, jeśli w Fahrenheitach to wtedy 0,4 stopnia.

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nishi ale to by znaczyło, że nie będe w stanie określić dnia owu na podstawie temp?
    Skoro tak jak piszesz" Skok temperatury powinien utrzymać się przez przynajmniej 3 dni i oznacza, że owulacja miała już miejsce"

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 15 maja 2013, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Nie określisz kiedy będzie, ale kiedy była. Dlatego dobrze jest mierzyć temeraturę i dodatkowo obserwować śluz i szyjkę macicy. Wtedy po kilku takich cyklach z obserwacjami, będziesz wiedziała kiedy mniej więcej masz owulację i wtedy możesz odpowiednio planować współżycie. Kiedy skok temperatury nastąpi, wtedy zobaczysz czy współżyłaś odpowiednio blisko owulacji. Chyba nie ma 100% metody, która Ci powie dokładnie kiedy będzie owulacja. Cokolwiek zastosujesz, zawsze wskaże Ci tylko orientacyjnie, w którym dniu cyklu się pojawi.

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda wielka, że nie da się "ot tak, szybciutko" :)
    ale cóż trzeba być cierpliwą
    Pozdrawiam

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ