X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

obliczenia

Oceń ten wątek:
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 4 marca 2014, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast Dzisiaj, 09:48
    wITAM SERDECZNIE,
    jestem tu nowa i kompletnie zielona.. w końcem stycznia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne miałam już pierwszy normalny okres 21,02,2014 , bardzo pragniemy dzidziusia choć wiem, że to nie takie proste:)Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ta moja temp. jest w normie? dzisiaj rano zauważyłam rozciągliwy śluz i bół w podbrzuszu czy to objawy zbliżającej się owulacji?
    Byłabym wdzieczna za interpretacje i poświęcony czas

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 4 marca 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po odstawieniu anty cykle mogą być zaburzone i nie wiadomo czy objawy które sugerują owulkę zgrywają się rzeczywiście z nią.
    Z tego co wiem po odstawieniu kilka cykli inaczej sie interpretuje tzn. inaczej ustala sie dni płodne/niepłodne niz w zwykłym cyklu mimo że wykres może wyglądać normalnie.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 4 marca 2014, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję bardzo,:)

  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do kobitek bardziej zorientowanych, wczoraj miałam śluz płodny i ból jajników oraz ból podczas stosunku(całe podbrzusze)temp. bez zmian a dziś sluz jest już suchy? czy nie było owulacji? czy problem jest w tym ,że temp. zmierzona została po siusianiu? proszę o poradę

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast wrote:
    Mam pytanie do kobitek bardziej zorientowanych, wczoraj miałam śluz płodny i ból jajników oraz ból podczas stosunku(całe podbrzusze)temp. bez zmian a dziś sluz jest już suchy? czy nie było owulacji? czy problem jest w tym ,że temp. zmierzona została po siusianiu? proszę o poradę

    raczej nie powinno zaburzyc tempki, jesli wczoraj byl szczyt sluzu i bole to owulka moze byc dzisiaj. Jesli jutro, pojutrze nie bedzie skoku to organizm przygotowywal sie tylko do owulacji ale moim zdaniem wydaje mi sie ze to jednak dzisiaj :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli wczorajszy sexik ,może wystarczyć do zapłodnienia? bo mąż dziś wyjechał i wróci w piątek, choć dzisiaj przyznam się jajnik mnie bardzo boli, dziękujee za odp.:)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast wrote:
    Mam pytanie do kobitek bardziej zorientowanych, wczoraj miałam śluz płodny i ból jajników oraz ból podczas stosunku(całe podbrzusze)temp. bez zmian a dziś sluz jest już suchy? czy nie było owulacji? czy problem jest w tym ,że temp. zmierzona została po siusianiu? proszę o poradę
    Możesz jaśniej określić co znaczy "temp. zmierzona została po siusianiu"? Jeżeli między wizytą w toalecie, a pomiarem minęła godzina spoczynku to nie powinno wpłynąć na temperaturę, ale jeżeli obudziłaś się, wstałaś, skorzystałaś z toalety, wróciłaś do łóżka to już jest podstawa by mieć zastrzeżenia co do temperatury.

    Skok temperatury może pojawić się do kilku dni po szczycie śluzu.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właściwie wstałam , poszłam do taoalety i zaraz zmierzyłam temp. myslę,że to może 10 min.? chyba macie racje kochane że to nie wpływa na zmiane temp., zobaczymy jutro rano czy coś ruszy czy nie:)
    obym trafiła w owulację, bo już wariuje od tego zastanawiania się, oj nie łatwy los kobiet...

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastjast a często zdarza Ci się w taki sposób mierzyć temperaturę?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właściwie dzisiaj? A dlaczego pytasz? Czy to nie miarodajne?

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jest to niemiarodajne. Ogólnie jest zasada, żeby mierzyć zaraz po przebudzeniu, przed podjęciem innych czynności. Między wizytą w toalecie a pomiarem zaleca się godzinę spoczynku. Wydaje się, że u Ciebie nie wpłynęło to znacząco na wykres, ale dla pewności i czytelności lepiej unikać takich sytuacji.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 5 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odp.będę wiedziała na przyszłość,zastanawiam się i trochę martwię ze ta temp.tak w miejscu ,śluz dzisiaj mam już bardziej sucho i jest go o wiele mniej ,wczoraj o wiele więcej i rozciagliwy ,a dziś pobolewa mnie dół brzucha czyżby było już po owulacji?ciężko u mnie z tą interpretacją,a może wogole nie miałam owulacji....

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    Tak, jest to niemiarodajne. Ogólnie jest zasada, żeby mierzyć zaraz po przebudzeniu, przed podjęciem innych czynności. Między wizytą w toalecie a pomiarem zaleca się godzinę spoczynku. Wydaje się, że u Ciebie nie wpłynęło to znacząco na wykres, ale dla pewności i czytelności lepiej unikać takich sytuacji.

    Nie przesadzajmy, chyba nie znam nikogo, kto stosuje termiczne i tak mały ruch mu zaburza temperature. Zdarzają mi się dni, kiedy się zapomnę, pójdę do toalety, nastawie wodę i np. jajka i dopiero sobie przypomnę i w dalszym ciągu mam stabilną temperaturę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2014, 22:03

    weronika86 lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast wrote:
    Dziękuję za odp.będę wiedziała na przyszłość,zastanawiam się i trochę martwię ze ta temp.tak w miejscu ,śluz dzisiaj mam już bardziej sucho i jest go o wiele mniej ,wczoraj o wiele więcej i rozciagliwy ,a dziś pobolewa mnie dół brzucha czyżby było już po owulacji?ciężko u mnie z tą interpretacją,a może wogole nie miałam owulacji....

    Nie róbmy histerii :D Czemu miałabyś nie mieć, skoro śluz był? Nikt, nigdy, nawet przy najlepiej prowadzonym wykresie nie wyliczy bezbłędnie co do dnia, że właśnie dziś mamy owulke. Takie cuda to tylko przy usg ;)

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastjast nie zawsze temperatura skacze zaraz po szczycie śluzu, może się zdarzyć, że skok nastąpi później.
    Obserwacją domową nie można wyznaczyć dokładnego dnia owulacji - to jest możliwe jedynie przy monitoringu. Obserwacja mówi o dniach płodnych i dniach niepłodnych. Na tym etapie można powiedzieć, że jesteś w trakcie dni płodnych.
    Jakim termometrem i gdzie mierzysz temperaturę?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Nie przesadzajmy, chyba nie znam nikogo, kto stosuje termiczne i tak mały ruch mu zaburza temperature. Zdarzają mi się dni, kiedy się zapomnę, pójdę do toalety, nastawie wodę i np. jajka i dopiero sobie przypomnę i w dalszym ciągu mam stabilną temperaturę.
    Unlike takiej oceny można dokonać mając już doświadczenie w prowadzeniu obserwacji, a nie na samym początku, gdy człowiek dopiero poznaje zasady, swoje ciało. Nie ma co wprowadzać zamętu i skoro w regułach prowadzenia obserwacji jasno pisze, żeby dokonywać pomiaru po przebudzeniu przed np pójściem do toalety to lepiej się tego trzymać. Nieco inaczej wygląda sprawa u doświadczonej kobiety, a inaczej u początkującej.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 6 marca 2014, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturje mierze w pochwie,ale macie chyba rację potraktuje ten cykl jako przykład a przyloze się do następnego,.... Śluz plodny był ale już się zmył,wiecchyba już po dniach plodnych.Oj zobaczymy co natura i czas pokaże,choć strasznie mnie korci,w środku czy udało się zajsc w ciążę czy nie..

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastjast spokojnie, jeszcze nie po dniach płodnych. Korzystajcie :)

    No i jeszcze jaki termometr? Bo jeżeli elektroniczny z jednym miejscem po przecinku to on może być sprawcą bardzo płaskiego wykresu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 10:42

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 6 marca 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochane, jeszcze dziś pomecze męża,haha;-) a termometr faktycznie jest elektroniczny z jednym miejscem,choć dziś temp.skoczyla o 0,1 więc może już po owulacji? Jeśli tak to oby się udało wcześniejsze serduszkowanie,dobrze że jesteście kobietki bo jest przynajmniej z kim porozmawiać na ten temat ;-)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 6 marca 2014, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jastjast oczywiście, że może być po owulacji, ale może być i przed nią. Zdarza się, że organizm reaguje już na minimalną dawkę progesteronu wytwarzaną jeszcze przed pęknięciem pęcherzyka. Nie ma się co skupiać na samej owulacji (bo to tylko pod usg ocenić można) - lepiej skupić się na poprawnym wyznaczeniu dni płodnych/niepłodnych i wykorzystać je na maksa.

    Termometr poleciłabym przetestować pod kątem precyzji pomiarów, żeby mieć pewność, że to nie on zaburza obraz temperatur.

    vanessa lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ