X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

obliczenia

Oceń ten wątek:
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki,oby się udało;-)

  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki czy wzrost temperatury na moim wykresie świadczy ,że już po owulacji?czy udało nam się trafić w ten dzień?

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast wrote:
    dziewczynki czy wzrost temperatury na moim wykresie świadczy ,że już po owulacji?czy udało nam się trafić w ten dzień?
    U ciebie jeszcze co najmniej 2 dni będą płodne do owulki mogło jeszcze nie dojść ale może być już po więc dla pewności lepiej nadal działać. Temp. może wzrosnąć kilka dni przed jak i kilka dni po owulacji.
    Owulka zazwyczaj wystepuje od 3 dni przed do 3 dni po szczycie śluzu.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 9 marca 2014, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jesli chodzi o sluz to dzisiaj sucho a 6 i 7 marca rozciągliwy wtedy tez było co nieco:)wczoraj i przedwczoraj okropnie bolało mnie podbrzusze i jajniki, dzisiaj już jest lepiej, więc może to już po ...Dzięki

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 9 marca 2014, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ból około owulacyjny nie zawsze występuje w czasie owulacji może występować przed nią ale i też po niej.
    Owulacja może też wystapić do 3 dni po szczycie śluzu kiedy już jest sucho.

    weronika86 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 9 marca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zawsze , dziękuję:)

  • szpilka Autorytet
    Postów: 3844 2653

    Wysłany: 9 marca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Nie przesadzajmy, chyba nie znam nikogo, kto stosuje termiczne i tak mały ruch mu zaburza temperature. Zdarzają mi się dni, kiedy się zapomnę, pójdę do toalety, nastawie wodę i np. jajka i dopiero sobie przypomnę i w dalszym ciągu mam stabilną temperaturę.
    witajcie
    akurat u mnie wstanie na siku powoduje zaburzenie tempki, tzn. jeżeli wstanę jakiś czas przed mierzeniem i się znów położę jest ok, ale jeżeli wstanę nawet tylko na siku i dopiero zmierzę, to tempka ok. 0,2 stopnia niższa niż dzień przed i dzień po a w I fazie mam raczej małe wahania (poza obecnym cyklem)
    pozdrawiam

    17u9i09kee501cvj.png
    relgzbmhgbzxq515.png
    Aniołek listopad 2013
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike wrote:
    Nie przesadzajmy, chyba nie znam nikogo, kto stosuje termiczne i tak mały ruch mu zaburza temperature. Zdarzają mi się dni, kiedy się zapomnę, pójdę do toalety, nastawie wodę i np. jajka i dopiero sobie przypomnę i w dalszym ciągu mam stabilną temperaturę.


    zgadzam sie z unlike. Nie raz poszlam najpierw siku i zmierzylam tempke pozniej i nic nie zaburzylo. Asta troche zbyt ksiazkowo wszystko interpretujesz.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 9 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jastjast wrote:
    jesli chodzi o sluz to dzisiaj sucho a 6 i 7 marca rozciągliwy wtedy tez było co nieco:)wczoraj i przedwczoraj okropnie bolało mnie podbrzusze i jajniki, dzisiaj już jest lepiej, więc może to już po ...Dzięki
    Moim zdaniem owulacja wystapila juz, mniej wiecej od 13 do 16dc, jutro juz ustawi ci owulacje ovufriend. Powodzenia!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 9 marca 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    zgadzam sie z unlike. Nie raz poszlam najpierw siku i zmierzylam tempke pozniej i nic nie zaburzylo. Asta troche zbyt ksiazkowo wszystko interpretujesz.
    A teraz Weronika pytanie, który cykl prowadzisz obserwację? Jak długo poznawałaś swoje ciało?
    Jak już pisałam - inaczej wygląda sprawa osoby doświadczonej, a inaczej w przypadku osoby, która dopiero co poznaje swoje ciało.

    Tylko na jakiej podstawie dziewczyna, która nie ma wcześniej prowadzonych obserwacji, która dopiero zaczyna w tym temacie stawiać pierwsze kroki ma ocenić czy w jej przypadku zaburza, czy też nie zaburza to obserwacji?

    Oczywiście, że początkującym zalecam książkowe podejście do tematu i trzymanie się sztywne reguł i robię to dla ich dobra. Dopiero jak pewnie poczują się w temacie, poznają swoje ciało będą mogły nieco nagiąć reguły. Jest w tym coś złego?

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 10 marca 2014, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hey hey mam pytanko. dlaczego jak zaznaczam temperature to niektore koleczka sa wypelnione a niektore puste. ??

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 10 marca 2014, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i już po ovu wyznaczył mi owulacje na 15 wc ,wtedy miałam też najlepszy śluz i niesamowity ból brzucha aż do soboty...jeśli owulacja faktycznie wtedy wystąpiła to trafiłam w samo sedno;-)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola 88 wybacz, że przez moment będę nieprzyjemna, ale ile czasu poświęciłaś na dział Pytania i odpowiedzi? Dobrze się jest z nim zapoznać jeśli chodzi o techniczną stronę działania of.

    Przy wprowadzaniu temperatury ustawia się godzinę domyślną. Automatyczne program ustawiony jest chyba na 7. Zakres godzin akceptowanych wynosi +/-30 min i kółka wtedy są niebieskie. Jeżeli temperatura mierzona była godzinę przed lub po domyślnej wówczas kółka są białe, ale linię łączące punkty nieprzerywane. Białe kółka i przerywane linie świadczą o ignorowaniu temperatury przez użytkowniczkę-opcji tej używa się gdy temperatura jest zaburzona.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asta zanim zapytalam szukalam odpowiedzi ale ciezko mi bylo znalezc dlaczego tak jest. jestem tu nowa i nie bardzo orietuje sie jeszcze w tym wszystkim. tzn jak mam takie koleczwka to program owulacji mi nie wyznacz

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 10 marca 2014, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyznaczy, aczkolwiek duże rozbieżności w godzinach pomiarów mogą zafałszować odczyt.
    Temperaturę najlepiej mierzyć zaraz po przebudzeniu, zawsze o tej samej godzinie. Jeżeli masz ustaloną swoją godzinę pomiaru to przy wprowadzaniu danych zaznacz opcję "domyślna godzina" i wówczas program zaakceptuje wszystkie temperatury z tej godziny.

    Do wyznaczeń owu lepiej podejść z lekkim dystansem i zapoznać się z wybraną konkretną metodą NPR, żeby nie przegapić (niepotrzebnie nie skrócić) dni płodnych i tym samym wydłużyć czas starań o dziecko.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • karola88 Autorytet
    Postów: 1298 687

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem juz zaawansowana staraczka ale w tym programie mierze temp. po raz pierwszy. dziekyje za pomoc

    Maria ur. 06.03.2010 2950 gr i 55cm <3
    Aleksandra ur 17.12.2014 3100gr i 51 cm <3
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 10 marca 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta wrote:
    A teraz Weronika pytanie, który cykl prowadzisz obserwację? Jak długo poznawałaś swoje ciało?
    Jak już pisałam - inaczej wygląda sprawa osoby doświadczonej, a inaczej w przypadku osoby, która dopiero co poznaje swoje ciało.

    Tylko na jakiej podstawie dziewczyna, która nie ma wcześniej prowadzonych obserwacji, która dopiero zaczyna w tym temacie stawiać pierwsze kroki ma ocenić czy w jej przypadku zaburza, czy też nie zaburza to obserwacji?

    Oczywiście, że początkującym zalecam książkowe podejście do tematu i trzymanie się sztywne reguł i robię to dla ich dobra. Dopiero jak pewnie poczują się w temacie, poznają swoje ciało będą mogły nieco nagiąć reguły. Jest w tym coś złego?
    Zgadzam się. Ja raz chciałam sprawdzic czy mi wstanie do Wc zaburza temp. Zmierzyłam przed i po powrocie z wc temp była taka sama. Za jakiś czas powtórzyłam eskperyment i przed wstaniem była niższa a po powrocie już wyższa więc wniosek raz mi zaburzyło a raz nie :/ więc warto sie stosować to poleceń "książkowych".

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 15 marca 2014, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy taki duży skok temp.to dobrze?różnica w pomiarach to gdzieś 1/2 godz.ale tak dziś wstałam;-)strasznie bolą mnie plecy i kluje co jakiś czas jajnik.

  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 16 marca 2014, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ten jednodniowy skok tem.może świadczyć o implantacji?

  • jastjast Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 18 marca 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki,przepraszam bo pewnie jest to gdzieś wyjaśnione ale nie mogę znaleźć,co oznacza czerwona pozioma linia na wykresie,mam nadzieję,że nie okrzyczycie mnie za moje niedoczytanie....

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ