X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pierwszy wykres i prośba o pomoc
Odpowiedz

Pierwszy wykres i prośba o pomoc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Miało być prosto i banalnie, a tymczasem poległam już na pierwszym cyklu ;)
    Czy ktoś mi może pomóc z interpretacją? Ostatnie cykle mam krótkie i nieregularne, do tego zawaliłam dwa dni na początku cyklu (nie będę ukrywać, nie chciało mi się i miałam to wszystko zostawić w ..., a jednak jestem tutaj.
    To mój pierwszy post na forum, więc przy okazji witam wszystkich serdecznie :)

    https://ovufriend.pl/graph/13629f07e01338b54e757ddb8df18830

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na twoim miejscu wprowadziłabym jeszcze testy owulacyjne jak masz nieregularne cykle!!!w jakich dniach masz przeważnie owulkę??

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :) Zwykle około 15 dc na wizytach u ginekologa dowiadywałam się, że owulacja już była, albo zaraz będzie. Sęk w tym, że poza różnymi okolicznościami przyrody dręczy mnie jeszcze PCO, a testy owulacyjne nie zawsze wychodzą tak jak powinny. Próbowałam z teleskopem owulacyjnym, ale za nic nie jesteśmy w stanie się porozumieć.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatiKo wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) Zwykle około 15 dc na wizytach u ginekologa dowiadywałam się, że owulacja już była, albo zaraz będzie. Sęk w tym, że poza różnymi okolicznościami przyrody dręczy mnie jeszcze PCO, a testy owulacyjne nie zawsze wychodzą tak jak powinny. Próbowałam z teleskopem owulacyjnym, ale za nic nie jesteśmy w stanie się porozumieć.

    No to śluz i szyjkę najlepiej obserwować no i tempke mierzyć chociaż u mnie tempka to nie zdaje rezultatu!!!
    Monitoring też dobra rzecz bo najbardziej skuteczna he he!!!
    Ja jestem 5 cykl na forum teraz 4 z clo bedzie i na inseminacje idziemy w tym cyklu!!
    Powodzenia życzę:-)

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie, będę trzymać kciuki! Byłam na clo, nawet się nam udało, ale na krótko niestety :( My się już długo staramy, ale nadzieja nie ustaje :)
    Biorę się porządnie za wszystkie obserwacje (wstyd się tylko przyznać, że o szyjce codziennie zapominam). U mnie z temperaturą też jakoś dziwnie, niby biorę luteinę, powinna rosnąć, a tu jakieś cuda. Może to cykl bezowulacyjny? Sama nie wiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w końcu nauczyłam się odczytywać szyjkę to też nie łatwa sprawa he he!!
    ja też długo za długo się już staram a latka lecą niestety!!
    Może ta inseminacja coś pomoże !! w tamtym roku poroniłam w lutym to może w tym roku będzie lepiej!!:-)

    Effcia28 lubi tę wiadomość

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O latkach mi nie mów, u mnie zaraz minie magiczne 35... ;)
    W tamtym roku poroniłam w maju, więc wiem co czujesz. Oby ta inseminacja przyniosła oczekiwany efekt!

    Effcia28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2013, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatiKo wrote:
    O latkach mi nie mów, u mnie zaraz minie magiczne 35... ;)
    W tamtym roku poroniłam w maju, więc wiem co czujesz. Oby ta inseminacja przyniosła oczekiwany efekt!

    Ja 31 w czerwcu już!!! Mam wielką nadzieje na tą inseminację tym bardziej że mój chlop za granicą pracuje i ciężko nam trafić w odpowiednie dni!! A nie zawsze wypadaja w weekend!!:-(

  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to się mówi, góra z górą ;) Mój chłop też była za granicą, teraz razem mieszkamy za morzem :) Jak dobrze pójdzie (oby!) to może tak jednocześnie nam się uda ;)

  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 6 lutego 2013, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytnie jak prowadzic dobrze wykres by dowiedziec sie kiedy bd ovu??

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 6 lutego 2013, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z owulacją jest tak, że niestety nie wiadomo kiedy występuje, mówimy tylko o okresie płodnym, od - do i w tym czasie istnieje możliwość zajścia w ciążę.
    Dobrze prowadzony wykres wymaga przede wszystkim systematyczności, badania codziennie temperatury o tej samej porze (również w weekendy), sprawdzanie śluzu, czasem szyjki macicy. Jak zaczniesz od temperatury i śluzu to będziesz wiedziała :) Pozdrawiam

  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 6 lutego 2013, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a macice jak to wyczuc bo raz probowalam i nie ogarniam kiedy jest nisko a kiedy wysoko kiedy twarda kiedy miekka itp

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
  • PatiKo Debiutantka
    Postów: 13 15

    Wysłany: 7 lutego 2013, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macicy nie da się wyczuć, mówimy tylko o szyjce. Zajrzyj do naszego przewodnika, tam jest wszystko bardzo dokładnie opisane:
    https://ovufriend.pl/pytania-i-odpowiedzi.html

    U mnie z tą temperaturą to są jakieś jaja. Albo ja nie umiem mierzyć, albo mam cykl bezowulacyjny, albo sama nie wiem :/

  • Gosiunia 29 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 7 lutego 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem tutaj nowa i potrzebowałabym pomocy bo nie umiem zinterpretowac wykresu zastanawiam sie nad tym czy owulacja juz byla czy te 5 dni podwyższonych temperatur to już faza lutealna



    7cd4fa2d44532ae9e03d0060f1666975.png[/url

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2013, 13:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 dni to zdecydowanie za którtko by mówić o fazie lutealnej. Prawidłowa faza luteana nie trwa krócej niż 10-12 dni, jeśli trwa krócej to znaczy, że sa jakieś problemy przeważnie hormonalne np. z progesteronem lub ciałkiem żółtym.

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 25 lutego 2013, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co możecie powiedzieć o moim wykresie? Jestem tu nowa i liczę na jakieś wsparcie?
    c521a0d1294ddee6eebc8c670890e3bc.png

    1221648qmrgggy559.gif
  • carola Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym liczyła, że to 7 dzień po wzroście, bo troche późno zaczełaś mierzyć temperaturę. żeby wyznaczyć wzrost potrzeba 6 niższych. Najlepiej zacząć mierzyć od 6 dnia cyklu.

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    carola wrote:
    Ja bym liczyła, że to 7 dzień po wzroście, bo troche późno zaczełaś mierzyć temperaturę. żeby wyznaczyć wzrost potrzeba 6 niższych. Najlepiej zacząć mierzyć od 6 dnia cyklu.

    Termometr dopiero do mnie dotarł i zaczęłam mierzyć, wcześniej nie dokonywałam pomiarów i analiz :). Dzięki za podpowiedź.

    1221648qmrgggy559.gif
  • malinka5020 Koleżanka
    Postów: 39 10

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane, mam pytanko odnośnie wyznaczania owulacji, czy programowi można ufać w 100% jeżeli wyznaczył ovu według temperatury? Dlaczego jedna z 6 przedwzrostowej u mnie jest pominięta? Pierwszy raz prowadze taki wykres i prosze o pomoc ;-)


    https://ovufriend.pl/graph/8e0a731f408c8d7325ae98e764a1b106

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2013, 12:47

    [img]http://
    www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20614[/img]

  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 26 lutego 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinka5020 wrote:
    Witajcie Kochane, mam pytanko odnośnie wyznaczania owulacji, czy programowi można ufać w 100% jeżeli wyznaczył ovu według temperatury? Dlaczego jedna z 6 przedwzrostowej u mnie jest pominięta? Pierwszy raz prowadze taki wykres i prosze o pomoc ;-)


    https://ovufriend.pl/graph/8e0a731f408c8d7325ae98e764a1b106

    Pominięte masz te temperatury, które różnią się o godzinę od tych standardowych- mierzysz ok. 7.00, a pominięte są te o 8.00.

    malinka5020 lubi tę wiadomość

    1221648qmrgggy559.gif
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ