X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Położenie szyjki macicy
Odpowiedz

Położenie szyjki macicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 października 2014, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jak siedzę na ubikacji, wkładam palca do pochwy i muszę wsadzić go bardzo daleko, ciężko jest mi wyczuć ujście szyjki macicy to ta szyjka jest położona nisko czy wysoko?
    Proszę o odpowiedzi.

  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 października 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo, tu balon... ludzie ogarnijcie się z tymi pytaniami wreszcie!
    1. Wsadza się palec, a palca to sobie można uciąć co najwyżej...
    2. Siedzenie na ubikacja to wg mnie mało wygodna pozycja do obserwacji - spróbuj np. kucając lub opierając nogę o wannę. Jeśli pomierzysz cały cykl szyjkę zorientujesz się jak zmienia się jej położenie WŁAŚNIE U CIEBIE... To da się tylko indywidualnie określić - porównując różne dni cyklu.

    Houk.

  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 października 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jak ta szyjka wydaje się być "dluższa" , musze głęboko ten placec włożyć, ciężko wyczuć ujście szyjki macicy to jest ona polozona nisko czy wysoko?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry, powtórzyć lekcję z czytania ze zrozumieniem, a później brać się za robienie dzieci...

  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 22 października 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciężko mi się w tym odnaleźc. Myślałam, że ktoś pomoże określić czy jak ciezko wyczuc ujscie macicy to czy wysoko cy nisko, ale widze,ze nie ma co liczyc.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo na to trzeba czasu... Nie wszystko się dostaje od razu. Też nie wiedziałam czy to wysoko czy nisko - musisz to niestety sama określić.

  • Fretka85 Przyjaciółka
    Postów: 83 39

    Wysłany: 22 października 2014, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotyka jak masz @ to może lepiej weź winko, czekolade, idź pod koc i pooglądaj TV... Troche zrozumienia dla mniej doświadczonych ;)

    nataliyaa - jak nie można dotknąć to raczej wysoko, ale rzeczywiście proponuje rozpocząć obserwacje od początku cyklu, bo każda z nas jednak jest inna i szyjka różnie wędruje :)

    zonaboba, Emy lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 10.07.2014 (pusty pęcherzyk)
    Kacperek 16.08.2015 <3
    zrp0btfa42gpejc8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2014, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie PMS... :] Wkurza mnie po prostu setka identycznych tematów, bo nowa osoba nie potrafi chociażby rzucić okiem na tematy innych wątków (już nie mówię o ich zawartości), tylko wali nowym tematem tworząc w ten sposób bałagan na forum i powodując, że cenne informacje, które już tu się pojawiły lądują na dalszych podstronach...

    Takie zachowanie mam za totalny brak szanowania czasu innych - marnowanie go na odpowiedzi na wiecznie powtarzające się pytania, zamiast na rzeczywiście ważne problemy, jak analizowanie faktycznych odchyleń od normy w wykresach i pomoc w naprowadzeniu na znalezienie problemu.

    No ale co ja się dziwię... Większości tych nowych osób przecież tak bardzo zależy, a my tego tutaj na pewno nie rozumiemy, bo przecież jesteśmy na tym portalu dla czystej rozrywki, a nie dlatego, że coś nam w staraniach nie wychodzi...

    Zawsze będę polecać fachową lekturę na początek, przejrzenie tego co jest na forum (szybko można znaleźć temat o badaniu szyjki), a dopiero później zadawać pytania, najlepiej w tematach o podobnej tematyce - w celu wyjaśnienia ewentualnych niejasności.

    Czy siadając za kierownicą samochodu, nie trzeba najpierw przeczytać kodeksu drogowego? Przed rozpoczęciem robienia obserwacji, ja najpierw sięgnęłam do źródła metody...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2014, 21:30

    KaśkaKw lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Sorry... Przez ten bajzel dla mnie administratorów tu nie ma.
    2. Odpowiedź dałam przecież na zadane pytanie - mianowicie, że ocenić to można tylko porównując swoją szyjkę w czasie trwania cyklu, więc wybacz, ale nie wiem o co Ci chodzi.

    Wyznaję zasadę, że zwrócić uwagę zawsze można - może kiedyś poskutkuje...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cati wrote:
    Redhotka - a moze napisz do nich , moze szukaja nowych adminów ? czesto takie fora maja pomocnikow , co nie znaczy ze wykonuja swoja prace wpełni.
    Nie wiem, czy to forum by to zniosło :D

    Spoko, uczę się odpowiadać bez sarkazmu - czasem mi wychodzi. :]

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu masz przydatny post z naszego portalu:

    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/obserwacja-szyjki-macicy/jakie-pozycje-i-postac-moze-przybierac-szyjka-macicy-jak-zapisywac-jej-obserwacje-w-ovufriend,43.html

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2014, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz jednak wiedzieć że obserwacja szyjki nie jest sprawa łatwą. Tu Redhotka ma sporo racji.To jest sprawa bardzo indywidualna, musisz zacząć delikatnie regularnie badać i porównywać w poszczególnych dniach. Z reguły u mnie tak jest że jak nie wyczuwam zgrubienia przy włożeniu środkowego palca to jest wysoko, jak zgrubienie jest szybko wyczuwalne pod palcem to nisko.

    Hollywood Rose lubi tę wiadomość

  • nataliyaa Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 23 października 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ja włąśnie od 1 dnia krwawienia nie mogę tej szyjki znaleźć, to znaczy mam problem z dotknieciem ujścia szyjki maccy. Dziewczyny, dziękuję! Na forach jest tylko napisane jakie pozycje przyjmują w poszczególnej fazie cyklu. Ale problem w tym, że ja nie wiem jaka jest jak jest wysoko, a jaka jest jak jest nisko. W tym problem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazwyczaj jak nie czujesz pod palcem to wysoko. jak będzie nisko to gwarantuje poczujesz pod palcem takie zgrubienie. Jak będziesz prowadzić badanie regularnie poczujesz różnicę. Tylko uwaga w drugiej fazie cyklu rób to rzadziej i ostrożnie spotkałam się z opiniami, że na wypadek ciąży nie powinno się tam za bardzo "grzebać"

  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 27 października 2014, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) dopiero w tym miesiącu zaczęłam obserwację swojego cyklu z Ovu i mam pytanie. Jak to jest z tą szyjką? ;) Mój wykres wygląda obiecująco (jeśli chodzi o temperaturę), od razu po owulacji szyjka zrobiła się twarda i zamknięta..jestem teraz w 26dc i mam wrażenie, że szyjka trochę zmiękła, czy to może być jeden z objawów nadchodzącej @?
    Z góry dzięki za pomoc!

  • Alicja92 Autorytet
    Postów: 897 596

    Wysłany: 27 października 2014, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytalam ze to moze byc objaw ciazy. Wiadomo jednak ze ile ludzi tyle opinii. Ja w koncu swoja wyczulam. Tylko wyczuwam tak jakbym miala otworek czyli byla otwarta ale 0!!!!!!! sluzu. Odkrylam ja w nocy w sobote wiec to dopiero drugi dzien. Na kucka kolo 18 bede badac ;)

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 28 października 2014, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MadBoy - rozpulchniona szyjka jest zarówno objawem ciążowym jak i okresowym, więc nie ma co na nią liczyć. Sama wiele razy "byłam w ciąży" właśnie po obserwacji i szyjki, polecam umiarkowany nią zachwyt ;)

    Co do badania to polecane jest rozpoczęcie tuż po skoku, czyli po II fazie, bo wtedy szyjka się obniża, łatwo ją znaleźć, wymacać i stopniowo, dzień po dniu obserwować różnice w miękkości/otwartości/wysokości. Zawsze badamy w tej samej pozycji (najlepiej stojąc z nogą na wannie lub kucając - siedząc trudno dosięgnąć), o tej samej porze, nigdy tuż po śnie, po skorzystaniu toalety, po kąpieli bo wtedy jest zakłócone badanie. Więcej grzechów nie pamiętam.

    monaaa85 lubi tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 28 października 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justeck :) zawsze badałam szyjkę po kąpieli albo nawet jeszcze w wannie! :/

    Hollywood Rose lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka macicy - jak badać?

    Badanie szyjki macicy nie jest konieczne. Jeżeli objaw śluzu jest czytelny a temperatura mierzona regularnie, w zupełności wystarczą do dokładnego określenia czasu płodności i jego zakończenia. Warto jednak, moim zdaniem, spróbować badać szyjkę, chociaż po to, by zobaczyć jak nasza kobieca cykliczność działa doskonale również w tym aspekcie :)

    Jak wykonać badanie szyjki macicy?

    Aby badanie było miarodajne, powinno być wykonywane przez cały cykl w tej samej pozycji oraz o podobnej porze dnia, np. zawsze podczas wieczornej toalety czy zawsze po powrocie z pracy. Badanie wykonujemy po oddaniu moczu. Lepiej wykonać je przed niż po ciepłej kąpieli w wannie, gdyż szyjka pod wypływem ciepła może stać się miększa i bardziej rozpulchniona. Podobnie będzie zaraz po wstaniu z łóżka.

    Badamy szyjkę, wprowadzając czysty palec (lub dwa) do wnętrza pochwy. Najlepiej wykonywać je w pozycji kucznej lub stawiając jedną nogę na podwyższeniu, np. stołeczku lub sedesie. Opuszkiem palca naciskamy ścianki szyjki badając jej twardość, zwracając jednocześnie uwagę na zmiany w jej położeniu i otwartości. Po wykonaniu badania zaznaczamy na karcie cyklu informacje dotyczące konsystencji (twarda/miękka), położenia (nisko/średnio/wysoko) i otwarcia jej ujścia (zamknięta/lekko otwarta/otwarta).

    Naukę samobadania najlepiej zaczynać w ustalonej fazie lutealnej, gdy szyjka jest łatwo wyczuwalna. Dzięki temu już w następnym cyklu można będzie rozpoznać jej zmiany w kierunku płodności.

    szyjka_badanie.png

    http://wrzucaj.net/images/2014/10/28/szyjkamacicy.jpg

    szyjka.png

    Szyjka macicy w okresie niepłodności

    Zarówno po miesiączce, jak i po jajeczkowaniu, szyjka macicy jest twarda, jej ujście zamknięte, a ona sama położona nisko, czyli blisko ujścia pochwy. Twardą szyjkę porównuje się do dotyku palcem wskazującym czubka nosa. Pod naciskiem palca stawia wyraźny opór. Wyczuwalne zagłębienie jest szczelnie zamknięte, a w okresie niepłodności poowulacyjnej zwykle wypełnione gęstym, lepkim czopem śluzowym.

    Szyjka macicy w okresie płodności

    Wraz ze wzrostem poziomu estrogenów szyjka zaczyna mięknąć, stawiając coraz mniejszy opór naciskowi palca. Jej ujście wyraźnie się otwiera, aż zaczyna przypominać krater wulkanu. Można weń zagłębić czubek palca. Położeniem szyjka zbliża się do sklepienia pochwy, czasem wprost uniemożliwiając jej dosięgnięcie podczas badania.

    Szczyt objawu szyjki macicy

    Podobnie jak przy objawie śluzu, możemy wyróżnić dzień nazywany Szczytem Objawu Szyjki Macicy. Jest to ostatni dzień, w którym szyjka jest najbardziej otwarta, najbardziej miękka i najwyżej położona. Możemy go stwierdzić retrospektywnie, czyli jeśli następnego dnia zauważymy, że zaczyna ona twardnieć i obnażać się, a ujście się zamyka, oznacza to, że poprzedni dzień był dniem szczytu. Zmiany w kierunku niepłodności następują, podobnie jak w przypadku śluzu szyjkowego, zwykle w ciągu jednego do trzech dni. Do końca cyklu szyjka jest położona nisko, pozostaje twarda i zamknięta.

    Wyznaczanie końca okresu płodności z pomocą szyjki

    jeżeli są 3 wyższe temperatury po szczycie śluzu, z których trzecia spełnia warunek 0,2 stopnia, można przyjąć niepłodność wieczorem tego dnia, o ile szyjka wykazuje tendencję do zamykania się
    jeżeli są trzy dni twardej i zamkniętej szyjki, wówczas niepłodność trzeciego dnia wieczorem można przyjąć, o ile temperatura wykazuje co najmniej tendencję do zwyżki (wyznaczony w ten sposób koniec płodności ma skuteczność taką jak niepłodność wyznaczona przez trzy wyższe temperatury)

    Dni niepłodności na początku cyklu:

    najmniejsza zmiana może świadczyć o rozpoczęciu okresu płodności (przemieszczanie szyjki do boku lub góry, szyjka staje się nieco bardziej miękka, nieco się rozwiera, w okolicy szyjki zaczyna być nieco wilgotno)
    przy badaniu szyjki niepłodność ustala się z dnia na dzień, w zależności od oceny konkretnego dnia


    źródło: 28dni.pl; promama.pl

    Isana_23, Linka05, shooa, ann_je, infinity888 lubią tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ