X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 28 kwietnia 2014, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Mam prośbę aby któraś zerknęła na mój obecny wykres . Automatycznie wyznaczyło mi owulację na 15dc . Moim zdaniem była ona 12dc , ale zastanawiający jest dla mnie spadek temperatury ( dwudniowy ) Jak myślicie czy możliwe jest abym owulację miała w tym 12 dniu ?
    Bardzo prosze o pomoc

    https://ovufriend.pl/graph/c4b189d100d9fa2228e03baa0684c300

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2014, 16:45

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovu zaznacza owulację w pierwszy dzień wyższych temperatur, jednak bardzo często tak nie jest, bo temperatura u różnych kobiet różnie wzrasta, czasem powoli, stopniowo, a czasem strzeli momentalnie. A kiedy miałaś dzień szczytu śluzu? 12dc? Szkoda że ovu nie bierze tego parametru pod uwagę, a jest on bardzo ważny.

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj - dzień szczytu miałam właśnie 12 dc . Tak wyznaczył mi program na kompie i tak też ja myślę . Szczyt szyjki 13 dnia .Od 14 dnia mój śluz był jakby niepłodny , mało , lepki , sucho praktycznie .Poza tym właśnie 12dc miałam ból brzucha ( może z godzinkę mnie bolał ), ale to był ewidentny ból owulacyjny według mnie .
    Pierwszy test owulacyjny (pozytywny) wyszedł mi 10dc (9 dc był negatywny ). Więc tak na moje oko to 12dc miałam owulację . Zmylił mnie ten spadek w 13 i 14 dc .No i teraz zastanawiam się kiedy testować :P
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2014, 10:18

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami lepiej zaufać sobie i swoim obserwacjom, niż ovu, zwłaszcza, że od 14 dnia miałaś tak jak piszesz jakby niepłodny śluz. Wydaje mi się, żebyś trzymała się tego 12 dc :)
    Pozdrawiam

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam się tego :) Zatestuję wcześniej :D

    A spotkałaś się z takimi spadkami po owulacji?

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze mówiąc, to nie i z Twojego wykresu ja bym wyznaczyła owulację na 14 dc, ale to tak jak mówię, z samych temperatur, do których podchodzę dość sceptycznie, wystarczy zmierzyć temp. 10 min wcześniej niż zawsze i już jest nie precyzyjnie. Kiedyś mierzyłam nawet 2 różnymi termometrami (oba elektroniczne) i jeden pokazywał np. 36.21 a drug 36.1 i bądź tu mądra ;) Dlatego myślę, że warto ufać swojej intuicji :)

  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok:) dzięki za pomoc :)

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • zara Koleżanka
    Postów: 56 18

    Wysłany: 29 kwietnia 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co :)

  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 30 kwietnia 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy robisz test? :) dzisiaj niestety naszel kolezance sie nie udalo (beta o godz. 11) ale za Ciebie ciagle trzymam kciuki i nie puszczam! :)

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 1 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehh Madzik . Zrobiłabym już dziś ale to bez sensu :)PierwszY może w poniedziałek zrobię . Moim zdaniem owulka była 12 dc a nie 14 tak jak wyznaczyl mi ovu , tyle że potem był dwudniowy spadek . Mam nadzieje , że wytrzymam :)

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 1 maja 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytalam o spadkach temp przy implementacji zarodka ... :)

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 2 maja 2014, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny, chciałabym Was prosić o pomoc w interpretacji wykresu. Myślicie, że była owulacja? Program trzy razy zmieniał położenie pionowej kreski i zastanawiam sie, jak mam to interpretować. Pozdrawiam, Nelka

    Nelka
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 2 maja 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nelka! Faktycznie nie jest to latwy wykres. Skok 18dc?? Tak obstawiasz? Zobaczymy jak pojdzie dalej

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Madzik, dziękuję Ci za odpowiedź:) Ja obstawiałabym raczej 12dc, bo wtedy pojawił się ból jajnika. Zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie. Pozdrawiam:)

    Nelka
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 2 maja 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozwolę sobie wtrącić się do dyskusji.
    Zacznijmy od tego, że bez monitoringu nie ma mowy o wyznaczeniu dnia owulacji. Niestety często tutaj pada to określenie wprowadzając w błąd (szczególnie nowe użytkowniczki). Obserwacjami domowymi nie jesteśmy w stanie wyznaczyć dnia owulacji, a jedynie dni płodne/niepłodne.

    Warto poczytać sobie i głębiej zapoznać z konkretną metodą NPR (ja osobiście stosuje metodę Rotzera i pod tym kątem oceniam wykresy użytkowniczek, jeśli proszą o pomoc/poradę).

    JaMama, jeżeli dzień szczytu śluzu był 12 dc to linia podstawowa u Ciebie przebiega na poziomie 36,38 - w związku z tym liczenie fazy wyższych temperatur zaczyna się od 16 dc, ponieważ dopiero w tym dniu temperatura spełnia wymagane kryterium (znajduje się ponad linią podstawową). Owszem w 12 dc mogło dojść do owulacji, ale równie dobrze z praktyki NPR wynika, że mogło dojść do niej również 18 dc (okres płodny trwa do trzech wyższych temperatur po szczycie śluzu, jeżeli w trzecim dniu temperatura była wyższa co najmniej o 0,2 st od linii podstawowej).
    W tym momencie fazę lutealną liczyłabym zgodnie z tym co wyznacza OF (sama nie wierzę, że to piszę ;) ).

    Nelka podstawą do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie jest informacja o dniu szczytu śluzu. Na który dc on przypada?

    JaMama lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 2 maja 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, u mnie dzień szczytu śluzu wypada na 15dc.

    Nelka
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 2 maja 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym momencie do głowy przychodzą mi dwa sposoby interpretacji.

    1. (ostrożny)
    linia podstawowa na poziomie - 36,4;
    wyższe temperatury naliczałabym od 18 dc;
    drugi dzień wyższej temperatury (spadku z 19 dc nie liczymy, ale dozwolone są na tym etapie dwa pojedyncze spadki na linie podstawową lub poniżej);
    okres płodny trwa (warto korzystać ;) ), a od jutrzejszej temperatury zależy do kiedy będzie liczony.

    2. (bardziej szalony)
    temperatury w 13-15 dc uznałabym za przedwcześnie podwyższone;
    linia podstawowa: 36,2
    pierwsza temperatura z fazy temperatur wyższych: 16 dc;
    okres płodny zakończyłby się wówczas w 19 dc.

    Tyle na tę chwilę mogę powiedzieć patrząc na sam wykres. Jeżeli starasz się o dziecko to polecam jednak skorzystać z opcji 1 i <3 do woli.

    Nelka lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 3 maja 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Asta, bardzo Ci dziękuję za tak profesjonalne podejście do tematu. Dzisiaj temperatura spadła do 36.0. Czy w związku z tym dni płodne są nadal możliwe? Dziś znów pojawia ł się ból lewego jajnika. Pozdrawiam:)

    Nelka
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymając się pierwszej opcji - tak, dni płodne nadal trwają. Do oceny kiedy się kończą potrzebne są 3 wyższe temperatury (z tego co się orientuję mogą być one przecinane dwoma pojedynczymi spadkami). Jeżeli jutro temperatura osiągnie poziom 36,6 to jutro będzie ostatni dzień płodny. Jednak, jeśli pojutrze (bądź jutro) temperatura znów będzie poniżej (lub na poziomie) 36,4 sugeruje to raczej, że do owulacji nie doszło.

    Nasuwa mi się tu kilka pytań.
    Jak długie masz cykle (który to cykl obserwacji?)
    Jaki termometr używasz? (obserwując temperatury odnoszę wrażenie, że elektroniczny z jednym miejscem po przecinku).
    Czy miałaś już wykonywane jakieś badania hormonów (szczególnie prolaktyny)?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • LolaTola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Czy ja rownież mogła bym prosić o pomoc w interpretacji wykresu? Program po raz 3 go zmienił i całkowicie sie już pogubiłam.

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ