X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 3 maja 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta dziękuje Ci za wszystko. Masz rację, mam termometr elektroniczny.Od kilku miesięcy prowadzę obserwację cyklu. Rok temu poronilam:( Biorę bromergon na obniżenie prolaktyny i eurythrox na uregulowanie tarczycy. Wyniki się bardzo poprawiły. TSH:0,5, prolaktyna juz w normie. Zastanawiam się co jeszcze może być nie tak..


    Nelka
  • Nelka Znajoma
    Postów: 27 8

    Wysłany: 3 maja 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno. Obserwacje prowadzę od października 2013, dlugosc cyklu po bromergonie się wyregulowo i wynosi 28-31 dni.

    Nelka
  • JaMama Przyjaciółka
    Postów: 63 27

    Wysłany: 4 maja 2014, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej .
    Zakładałam ten temat , więc żeby nie zaśmiecać , piszę własnie tu . Jak myślicie , ten mój spadek to na @ czy ma szanse jeszcze odbić :)
    Ovu wyznaczyło mi termin miesiączki na czwartek . Ostatnie cykle miałam zachwiane , przedłużane luteiną , nieregularne , dopiero ten zupełnie bez leków

    Taka sobie mama :)

    ed1d9fb9d53d647d6c29747d4e79b4c4.png
  • margoo Przyjaciółka
    Postów: 82 51

    Wysłany: 4 maja 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej jestem tu "nowa" to mój pierwszy obserwowany cykl, jak myślicie jest szansa na maluszka? Mi się wydaje ze chyba nie :( bo objawów coś brak...

    margoo89
  • Madzik82 Autorytet
    Postów: 1476 2787

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego nie? Ladnie Ci odbila temperatura :)

    anneke lubi tę wiadomość

    Nadia, 24.02.2015 godz. 15:25
    3080 gram szczescia i 53cm radosci!!
  • margoo Przyjaciółka
    Postów: 82 51

    Wysłany: 4 maja 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam nadzieje ze to nie jednodniowy skok, okaże się eh

    margoo89
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 5 maja 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myslicie czy mam szanse w tym cyklu?

    Wiem, ze dzis ladnie temperatura mi skoczyla, ale jednak dwa dni temu znalazla sie pod linia podstawowa... Sama nie wiem co sie dzieje w tym cyklu. Po dluzszej nieobecnosci pojawil sie sluz plodny (w ostatnich cyklach byl przez jeden dzien i to kiepskiej jakosci), owu dziwnie wczesnie, temperatury po owu nizsze niz zwykle.

    Jestem w trakcie badan hormonalnych, poki co sa w normie (te ktore zdążyłam zrobic).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2014, 08:14

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możecie mi pomóc z moim wykresem?
    wykazuje, że owulka była 8dc, ale po tempce na moje mogła być też 13 dc, tylko, że było sucho
    owulka zawsze była koło 12dc
    teraz niestety nie mogę mierzyć tempki o tej godzinie o której mierzyłam więc kolejne pomiary nie będą miarodajne :/

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 24 maja 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moglybyscie spojrzeć na mój wykres? Program powinien byl mi juz wyznaczyc owu, wzrost temperatury jest, szczyt sluzu tez...
    Jakos dziwnie rowny ten moj wykres w tym cyklu, jak nigdy- bez większych wahan przed mniemana owulacja, a zazwyczaj to były gory i doliny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2014, 10:26

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 maja 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    Jestem nowicjuszem zarówno na forum, jak i jak pod względem metody ;-). Chorowałam na nowotwór piersi, byłam w stanie menopauzy i dopiero od listopada nie biorę leków. Chciałabym bardzo mieć dziecko :-) Ryzyko u mnie sporę, ale mimo to próbujemy. Czy mogłybyście zerknąć na mój wykres? co o nim sądzicie? Chciałabym podkreślić, że w styczniu po dwóch latach wrócił mi okres. Długość ostatniego cyklu 43 dni. Z góry dziękuję za pomoc :-)

  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 maja 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo proszę pomoc w interpretacji :-)

  • mafalda Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 24 maja 2014, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Mam pytanie - stosuje testy owu i mierze temp. Do tej pory ( to juz pol roku) owu zawsze ok 18-19 dc przy cyklach 30-31 dniowych. W tym cyklu test owu pozytywny 17 dc, ale temp mi nie wzrosla, utrzymuje sie na poziomie 36,3-36,4 jak zawsze w pierwszej fazie. Wniosek - do owu nie doszlo. Dzis 29 dc, powinna zblizac sie @, a ja od trzech dni obserwuje znowu sluz plodny i pokuwa mnie w lewym jajniku. Co sie dzieje? Drugie podejscie do owu?
    PS wykres w stopce nieaktualny, nie potrafie go zmienic z telefonu :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2014, 22:43

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 24 maja 2014, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zacznę od tego, że polecam zapoznać się z konkretną metodą prowadzenia obserwacji i uczyć się według niej oceniać wykres, bardzo ułatwi to Wam ocenę sytuacji.
    Ja osobiście stosuję metodę Rotzera -> http://iner.pl/metoda-rotzera/

    Natka88 a czy to istotne co wyznacza program? Nie zdziwię się, jeśli nie uzna u Ciebie temperatur z 15-16 dc, jako wyższych i czeka na jeszcze dwie na poziomie zbliżonym do tej z 17 dc, żeby wyznaczyć swoją "owulację". (Do jej wyznaczenia program potrzebuje trzech wyższych temperatur.)

    Anneke jak dla mnie wygląda poprawnie. Nawet OF całkiem dobrze strzelił (jak na razie) ze swoimi oznaczeniami.

    Mafalda możliwe jest, że organizm podejmuje się kolejnej próby owulacji. Może się zdarzyć, że tym razem okres płodny u Ciebie pokryje się z krwawieniem śródcyklicznym (jeżeli krwawienie pojawi się, jak w zegarku).

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 25 maja 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek mam mammografie, i trochę się boje na nią iść:-/ czy testowanie w piątek rano ma sens? umówilam się na usg w,czwartek.. Hmm :| co byście zrobiły na moim miejscu?

  • anneke Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 25 maja 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Asta za informacje :-)

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 25 maja 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anneke w tej sytuacji bezpieczniej byłoby w czwartek skoczyć na betę, tylko upewnij się czy w laboratorium wyniki będą tego samego dnia.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • mafalda Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 31 maja 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, dzieki za odpowiedz. Niestety jest juz 36 dc i @ jak nie bylo, tak nie ma, choc przez kilka dni mialam bole jak na @. Temperatura caly czas niska, wiec ta druga proba podejscia do owu rozeszla sie po kosciach... Powinnam chyba wybrac sie do gina, prawda?

  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o interpretację wykresu czy możliwe, ze zbliża się owulka? Dziwnie bulgocze mi w brzuchu i właśnie zaczął mnie kuć lewy jajnik

    ttp://ovufriend.pl/thumb/a624fe5a43caf5d46b6836cdd3a7a4de.png[/img][/url]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2014, 23:56

  • asiaP Znajoma
    Postów: 30 16

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ttp://ovufriend.pl/thumb/a624fe5a43caf5d46b6836cdd3a7a4de.png[/img][/url]

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 04:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AsiaP zdecydowanie wyglada to na etap plodny cyklu. Jezeli chcesz miec pewnosc czy owulacja sie zbliza najbezpieczniej byloby podskoczyc do gina na usg.

    Powodzenia :-)

    asiaP lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ