X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów pozytywny test owu + skok tempki...?
Odpowiedz

pozytywny test owu + skok tempki...?

Oceń ten wątek:
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie wiadomo, że każda z nas też równie odczytuje swoją szyjkę i śluz, każda z nas ma inne odczucia i każda z nas ma inny organizm, który wysyła podobne, ale jednak różne sygnały...

    wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, żebyś miała dostęp do moich poprzednich cykli...

    mam cykle raczej regularne tak 30/29 dni, faza lutealna 12 dni średnio...

    ja też czekam na rozwój temperatury, bo dzisiaj lekko drgnęła do góry, więc parę następnych dni pokaże

    dzięki za słowo i się przypomnę :)

    qbxwkvq.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 lutego 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasandra wrote:
    faza lutealna 12 dni średnio...
    Analizując Twoje wykresy też doszłam do wniosku że fl masz 12 dniową ( w każdym z tych cykli które widziałam).
    Zauważyłam też że OF dobrze wyznaczył owulację w cyklu rozpoczętym 28 stycznia a w pozostałych raczej się pomylił, ale to jest tylko moje zdanie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2014, 13:37

    Kasandra, mafalda lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Vanesso za interpretację <3, również wysłałam Ci zaproszenie. Ale dopiero w tym cyklu tak dokładnie obserwuję sluz, i w ogole jest go na tyle dużo (czyli malutko, ale nie prawie wcale ;)). Poza tym w poprzednich cyklach skoki temki miałam słabiutkie, i zdecydowanie po pozytywnym teście owu.
    Moje cykle są średnio regularne, teraz mam 6 cykl po porodzie. Przed porodem miałam jak w zegarku :( Teraz każdy cykl to loteria :)
    Możesz mi wyjasnić jedną rzecz, której nie rozumiem? Czy jeśli owulka była 19DC to te 3 dni po niej są jeszcze płodne? Sądziłam, że najwyżej 1 po owulce jest jeszcze płodny, później już pozamiatane. Czy po prostu przyjmuje sie jeszcze te 3 dni w przypadku jeśli nie planuje się ciąży?
    Które dni Twoim zdaniem były najpłodniejsze w tym cyklu?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 tak zerkam na te Twoje wcześniejsze wykresy i nie mogę się połapać już miałam się pytać czy badałaś sobie progesteron aż widzę że to cykle niedługo po porodzie i one nie są jasne zwłaszcza jak jeszcze karmisz i mogą być bezowulacyjne zwłaszcza ten podpisany jako "przerwa w staraniach"(wg. mnie jest bezowulacyjny) ale widzę że już ten poprzedni dużo lepiej wygląda i obecny też ładnie się zapowiada :)
    Już staracie się o kolejnego bobasa? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2014, 14:11

    lithe123 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki śliczne i do zobaczenia w następnych dniach :)

    vanessa lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa kochana z Ciebie babka! :-*
    Marzyłam o różnicy wieku między dzieciaczkami poniżej 2 lat... ale to już się nie uda. Córa ma 17 m-cy. Karmię córcię jeszcze piersią, ale już tylko raz na dobę. Mąż i ja też nie robimy się coraz młodsi... no dobra, my kobiety jesteśmy z każdym rokiem coraz młodsze (i piękniejsze), ale faceci już nie :P
    Raz w październiku miałam potwierdzoną owulkę przez mojego doktorka, ale póki co hormonów nie kazał mi badać - stwierdził, że nie ma to na razie sensu bo i tak poki karmię nic mi nie zapisze. Przed ciążą niestety nie prowadziłam obserwacji.
    Które dni u mnie mogły być najpłodniejsze Twoim zdaniem?

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 13 lutego 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już nic nie wiem - teraz pojawił się sluz, który ja bym oceniła jako kremowy, ale dający poczucie wilgoci. I to dużo, czuję się jak podczas okresu! Zgłupiałam. Chyba jeszcze nigdy w życiu nie miałam takich intensywnych odczuć jak w tym cyklu. Wczoraj lewy jajnik (chyba jajnik) kuł tak, że aż sie zginalam, dziś ten śluz i do tego jakby skurcz w podbrzuszu podczas siusiania, mam nadzieję że to nie jakaś infekcja. Od 3 dni koszmarne zaparcie. Żyć nie umierać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2014, 16:31

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 lutego 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Możesz mi wyjasnić jedną rzecz, której nie rozumiem? Czy jeśli owulka była 19DC to te 3 dni po niej są jeszcze płodne? Sądziłam, że najwyżej 1 po owulce jest jeszcze płodny, później już pozamiatane. Czy po prostu przyjmuje sie jeszcze te 3 dni w przypadku jeśli nie planuje się ciąży?
    Które dni Twoim zdaniem były najpłodniejsze w tym cyklu?
    Po owulce płodny jest jeszcze jeden dzień, ale zważywszy na to że nie możemy na 100% określić który to dzień bo tempka może podskoczyć 2-3 dni przed owulacją do 3-4 dni po owulacji więc dlatego 3 dni po skoku są uznawane jako płodne ( jeżeli trzecia temp. jest wyższa o co najmniej 2 kreski od linii podstawowej, ale dodam dla jasności że OF nie wyznacza linii podstawowej) lub 4 dni (jeżeli trzecia nie jest wyższa o 0,2 st tylko wystarczy że leży powyżej linii podstawowej) bo w każdym z nich mogło dojść do owulacji i tym trzeba się kierować niezależnie od tego czy chce się zajść w ciąże czy nie.
    Czasem może też być taki przypadek że np druga lub trzecia temp po szczycie śluzu zamiast iść w górę spadnie w dół wtedy należy ją ignorować i czekać na kolejną temp która powinna po owulacji być już wyższa.
    Dodam jeszcze to że wyższe temp. liczy sie po szczycie objawu śluzu i jeżeli np. szczyt śluzu jest kiedy już temp. podskoczy to te trzy dni wyższych temp. liczy się po szczycie a te wcześniejsze ignoruje.
    Mam nadzieję że w miarę zrozumiałaś te moje wypociny :) ale jakby co to jestem do dyspozycji :)
    Wnioskując OF nie ma możliwości wyznaczenia dni płodnych skoro nie ma opcji zaznaczenia szczytu śluzu bo wszystko opiera się na tym objawie i nie wyznacza linii podstawowej...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Które dni u mnie mogły być najpłodniejsze Twoim zdaniem?
    Dni płodne zaczynają się wraz z pojawieniem się śluzu i według mnie u Ciebie okres płodny zakończy się najpóźniej 22 dc ewentualnie 23 dc jakby przypadkiem zdarzyło sie tak że trzecia wyższa temp nie byłaby wyższa o 0,2 st. :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszce o jednym zapomniałam a to jest bardzo ważne.
    Najbardziej płodnymi dniami przy NPR jest dzień szczytu objawu śluzu oraz pierwszy dzień skoku temperatury :) Więc dziewczyny do roboty :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja obstawiam u mnie dzień szczytu 17dc, potem śluz już się pogarszał z godziny na godzinę, więc myślę, że wtedy była owu.... ale poczekam jeszcze, dzisiaj śluz lepki i to by sie wszystko pokryło z 30to dniowym cyklem

    vanessa lubi tę wiadomość

    qbxwkvq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Vanesso, u mnie niestety rozwinęło się zapalenie pęcherza. Próbowałam z żuravitem, ale wczoraj wieczorem kojawiłą się kre i zwijałam się z bólu... więc niestety furagina poszła w ruch :( Kurcze no, było mi to potrzebne jak nie wiem :(

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Dzięki Vanesso, u mnie niestety rozwinęło się zapalenie pęcherza. Próbowałam z żuravitem, ale wczoraj wieczorem kojawiłą się kre i zwijałam się z bólu... więc niestety furagina poszła w ruch :( Kurcze no, było mi to potrzebne jak nie wiem :(
    :( życzę szybkiego powrotu do zdrowia <3

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Dzięki Vanesso, u mnie niestety rozwinęło się zapalenie pęcherza. Próbowałam z żuravitem, ale wczoraj wieczorem kojawiłą się kre i zwijałam się z bólu... więc niestety furagina poszła w ruch :( Kurcze no, było mi to potrzebne jak nie wiem :(

    dużo zdrowia.... ja wiem jaki to ból, nawet w ciąży przechodziłam zapalenie pęcherza :( spróbuj ciepłej kąpieli mi pomagał choć troszkę uporać się z bólem... powodzenia

    qbxwkvq.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 14 lutego 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kobietki <3

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 14 lutego 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy zalew rozciągliwego śluzu dziś po południu może coś oznaczać? Owulki jednak nie bylo jeszcze...? Czy to jakieś zawirowania przy tej nieszczęsnej infekcji pęcherza? Kurcze tak zakręconego cyklu to ja jeszcze nie miałam.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • mafalda Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 15 lutego 2014, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa, byloby mozliwe, zebys zerknela takze na moj wykres? OF wyznaczyl moja owulacje na pozniej, niz mi sie wydaje, ze byla i moj czas wspolzycia jako "slaby" i troche sie martwie, czy ten cykl jest stracony przez niewstrzelenie sie w odpowiedni dzien.

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 15 lutego 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mafalda wrote:
    Vanessa, byloby mozliwe, zebys zerknela takze na moj wykres? OF wyznaczyl moja owulacje na pozniej, niz mi sie wydaje, ze byla i moj czas wspolzycia jako "slaby" i troche sie martwie, czy ten cykl jest stracony przez niewstrzelenie sie w odpowiedni dzien.
    Vanessa jest niezawodna :)

    OF jednak przemyślał sprawę i przesunął mi owulkę na ten sam dzień, kiedy była wg mnie. Ale linia ciągle przerywana, więc nadal coś mu nie pasuje.

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • Kasandra Autorytet
    Postów: 1543 775

    Wysłany: 15 lutego 2014, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    Vanessa jest niezawodna :)

    OF jednak przemyślał sprawę i przesunął mi owulkę na ten sam dzień, kiedy była wg mnie. Ale linia ciągle przerywana, więc nadal coś mu nie pasuje.

    nie pasuje mu to, że masz śluz rozciągliwy po owu zaznaczony :)

    qbxwkvq.png
  • mafalda Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 15 lutego 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaprysny ten OF ;)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ